Jakie filmy polecacie :)

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: pws, maciek_88, Dr.Football1, maestro, Cris7, fieldy, piotrcies

Re: Jakie filmy polecacie :)

Postprzez Morrow » N 10.11.2013 15:18

Hehe, nie przyszłoby mi do głowy takie skojarzenie. W tym filmie podobało mi się jak pokazali całkiem inne podejście dwóch gości, jeden 100% profesjonalista tylko skupiony na sukcesie i pochłonięty pracą, drugi z tą "iskrą od Boga", obaj tak samo zdeterminowani. Dobrze się to oglądało :)

I zgadzam się z Ebim, tu tylko Złota Piłka mogła być takim przykładem bezpośredniej rywalizacji ( a to jednak słabo) bo jednak GD to trochę za mało.
Morrow
Administrator
Administrator

Postprzez Ebi » N 10.11.2013 15:33

Z ostatnich historii futbolowych najbardziej do filmu pasuje... Robben i jego boje w finałach LM. W Monachium zmarnowany karny (wcześniej karny z BVB i przegranie misia Niemiec). Wygwizdywany, wyszydzany, wieczny wicemistrz. Raptem rok później, na największym, najsłynniejszym stadionie, w 150tą rocznicę powstania najstarszego związku piłkarskiego, po kiepskiej pierwszej połowie i zmarnowaniu dwóch setek wbija zwycięskiego gola w 89 minucie :D Na plus jego egoizm i fochy. Kamera lubi takie niejednoznaczne postacie.
ObrazekObrazek
Ebi
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Sinik1988 » Śr 13.11.2013 10:50

Obejrzałem wczoraj Okolofutbola ,rosyjski film o kibolówie Spartaka ,musze przyznać ze czas zleciał szybko podczas oglądania filmu ,sam film fajny ciekawy, szczegolnie dla ludzi którzy interesują się bądz żyją sprawami kibicowskimi ,według mnie jeden z lepszych filmów o hooligance ,polecam :wink:
Sinik1988
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postprzez cloner » Śr 13.11.2013 12:07

Ja wczoraj obejrzałem NUMB / Facet, który się zawiesił.

Obrazek

Dobry dramat z 2007 roku, w roli głównej Matthew Perry i śliczna Lynn Collins. Facet cierpi na depersonalizację, przez co nie bardzo radzi sobie w otaczającym go świecie. Nie jest to może film wybitny, ale polecam.
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postprzez Ebi » Śr 13.11.2013 23:56

Też obejrzałem Okolofutbola i oczywiście jestem rozczarowany. Znowu chuliganów pokazano jaki sympatycznych, inteligentnych chłopaków, którzy gdzieś tam z boku prują się po mordach. Po Ruskich spodziewałem się więcej, myślałem, że pokażą więcej tego skurwysyństwa, patologii, chamstwa, buractwa. Niestety. Romantyczne historyjki z przystojniakami w roli głównej :D Football Factory nadal najlepsze.
ObrazekObrazek
Ebi
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez cloner » Cz 14.11.2013 0:03

Ebi napisał(a):Znowu chuliganów pokazano jaki sympatycznych, inteligentnych chłopaków, którzy gdzieś tam z boku prują się po mordach. Po Ruskich spodziewałem się więcej, myślałem, że pokażą więcej tego skurwysyństwa, patologii, chamstwa, buractwa. Niestety. Romantyczne historyjki z przystojniakami w roli głównej

Prawdziwi chuligani właśnie tacy są, jak ich ukazano w filmie. Te chamstwo, buractwo to zwykłe szczurki.
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postprzez EnJoy » Cz 14.11.2013 0:05

Moze bedzie Ci w to ciezko uwierzyc,ale wsrod kibicow,ktorzy szukaja mocnych wrazen sa ludzie dobrze wyksztalceni,dobrze ubierajacy sie czy po prostu na co dzien zyjacy tak jak ja czy Ty.Jesli Twoj obraz chuligana to lysy klient w dresie to moge Cie zapewnic ze w pewnej czesci to prawda nie jest.

Co do samego filmu to u mnie zdecydowanie na plus a w dodatku rosyjska sciezka dzwiekowa mi przypadla do gustu,kilka fajnych utworow.
EnJoy
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Ebi » Cz 14.11.2013 0:10

Oczywiście rozumiem i wiem, że chuligani też bywają elokwentni, ale nadal oglądając taki film ma się wrażenie, że to zbyt fajne chłopaki :D Gdzie bluzgi? Gdzie ta agresja? Wszyscy tacy sympatyczni. Mi zabrakło tej iskierki skurwysyństwa.
ObrazekObrazek
Ebi
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez cloner » Cz 14.11.2013 0:11

Ebi: musiałeś oglądać wersję bez bluzgów w kiepskim tłumaczeniu w takim razie :wink:

Dziś obejrzałem "Szkołę zgorszenia / Assassination of a High School President"

Obrazek

Ciekawa komedia kryminalna. Dość banalna, z aktorami w wielu 20 lat, wszystko dzieje się w amerykańskim liceum, ale.. jak to kryminał, można obejrzeć podejrzewając kto uknuł intrygę :P Dla samej Mischy Barton też można obejrzeć, która w tym filmie pokazuje cycki 8)
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postprzez Arwin » Cz 14.11.2013 13:06

Faktycznie niezły film. Willis tak na prawdę nie jest przekomiczny, wypadł dość blado w tym filmie ale za to Mischa Barton fantastyczna 8)
Arwin
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez orzeu » Cz 14.11.2013 13:15

Nie wiem czy to pasuje do tematu, ale podzielę się filmami które ostatnio oglądałem:

Obrazek
Book of Eli - po 3 latach się w końcu do niego zabrałem i... nie żałuję. Jak zawsze świetny Denzel i Gary Oldman, do tego w postnuklearnym świecie kojarzącym się z Falloutem. 7/10

Obrazek
Iluzja - całkiem spoko, film akcji (?) z świetną obsadą (Morgan Freeman, Woody Harrelson). 6/10

Obrazek
Red 2 - zdecydowanie gorszy niż jedynka. Naciągane 6 jak dla mnie w 10 pktowej skali.

Obrazek
Labirynt - jeden z lepszych thrillerów tego roku, o ile nie najlepszy. Świetny, polecam. 8/10

Oglądał ktoś "Wyścig", albo "Kapitana Philippsa"?

btw nie mogę się doczekać http://www.youtube.com/watch?v=MNINemv2KfQ
FC Internazionale Milano - Campioni D'Italia
Obrazek
orzeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postprzez Morrow » Cz 14.11.2013 16:03

Morrow napisał(a):Wyścig (Rush)

Obrazek

Byłem wczoraj w kinie i po raz pierwszy od dłuższego czasu wyszedłem w pełni usatysfakcjonowany (nie licząc 40 minut reklam, [k****] reklam a nie trailerów, tych było 3 - no pojebało tam kogoś). Bardzo dobry film i miła niespodzianka. Historia rywalizacji pomiędzy Nikim Laudą a Jamesem Huntem wyreżyserowana przez Rona Howarda (Piękny Umysł, Człowiek Ringu, Frost/Nixon), świetnie zmontowana, z dobrą muzyką i bardzo fajnie zagrana. Wielkim fanem Formuły 1 nie jestem ale trochę się tym jednak interesowałem, mimo wszystko to film dla wszystkich, za rekomendację niech posłuży to, że mojej dziewczynie ten tytuł spodobał jeszcze bardziej niż mi. Wiadomo, od czasu do czasu trafią się jakieś patetyczne dialogi, w pewnych miejscach historia zostaje podkoloryzowana ale i tak ogląda się to znakomicie, widz wsiąka w hisotrię od pierwszych scen i do samego końca ma przyjemność z oglądania. Moim zdaniem warto i polecam. Jak ktoś szuka filmu na weekend, z dziewczyną albo bez, z którego wyjdzie (albo wyjdą) zadowolony to ta pozycja powinna spełnić te wymagania. Choć kumpel był na Kapitanie Philipsie i podobno też daje radę.

Stronę wcześniej :) Aker też pisał o tym filmie. Kapitan Philips podobno dobry i trzyma w napięciu :)
Morrow
Administrator
Administrator

Postprzez cloner » Cz 14.11.2013 16:10

Dziś udało mi się obejrzeć "Śmiertelne zauroczenie / Cherry Crush"

Obrazek

Dość dziwny film, zaklasyfikowany jako dramat. Aktorzy mało znani, film raczej też, ale warto go obejrzeć. Główny bohater (młodociany pasjonat robienia zdjęć) przy okazji wydarzeń, czasem... opowiada o swoim losie, o tym co właśnie zrobił albo tłumaczy, co zrobił wcześniej, rzadko spotykany raczej sposób na film. Opisu nie będę zdradzał, tytuł sporo wyjaśnia. W roli głównej Jonathan Tucker, u jego boku natomiast piękna Nikki Reed.
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postprzez cloner » Wt 19.11.2013 9:40

Wczoraj obejrzałem 2 filmy, o dość podobnej tematyce, mianowicie: szybkie auta, fajne laski i troszkę przeciętnej fabuły.

Urodzony zwycięzca / Born to race (2011)

Obrazek

Film na wzór Tokyo Drift, czyli małolat kochający wyścigi znalazł sponsora i miał jeździć w jakiś renomowanych wyścigach, ale.. kochał też ulicę, wziął udział w ulicznym wyścigu, złapała go policja, matka odesłała go za karę do ojca, którego nie widział 5 lat, kilka stanów dalej. I tam... nie miał łatwego życia za sprawą innych maniaków szybkości. Film lekki, sympatyczny, z bardzo ładną Nicole Badaan, kimkolwiek ona jest :P

Fast Track: Bez granic (2008)

Obrazek

Czytałem wcześniej opinię o tym filmie, oceny mocno przeciętne, ludzie dawali 2/10, 3/10, choć średnia na filmwebie z 3k jest 6,0, więc nie powinno być lipy. Troszkę się wystraszyłem, ale... z filmu jestem zadowolony. Też szybkie auta, uliczne wyścigi, ale więcej intryg i życiowych problemów w stylu gangsterskie życie czy spore długi :P Był też minus w postaci oceny moralnej jednej z głównych bohaterek, ale nie będę pisał czemu, może ktoś obejrzy do końca :wink: Z pięknych kobiet, tutaj na plus Alexia Barlier.
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postprzez orzeu » Wt 19.11.2013 12:00

Obrazek
The Call - bardzo dobry, o ciekawej tematyce, trzymający przez cały seans w napięciu thriller. W niektórych momentach pod koniec obniża loty, ale ogółem kawał dobrego kina. 8-/10

Obrazek
Elizjum - jak się komuś podobał klimat Dystryktu 9, to Elizjum też mu się spodoba. Miimo tego, że zakończenia można się domyślić mniej więcej po 30 minutach filmu, to całośc się fajnie ogląda. 7/10
FC Internazionale Milano - Campioni D'Italia
Obrazek
orzeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, polityka, wydarzenia