Dieta

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem. Tutaj możecie też pisać wszelkie sugestie związane z forum i serwisem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Conrado
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 37

Dieta

Postautor: Conrado » wt 12.09.2017 15:18

Oczywiście że makaron,ryż czy kaszę waży się przed gotowaniem :wink:

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 292
Kontaktowanie:

Dieta

Postautor: futbolowa » wt 12.09.2017 15:23

Conrado pisze:Source of the post Oczywiście że makaron,ryż czy kaszę waży się przed gotowaniem :wink:

No i teraz ma to dla mnie sens :D

Awatar użytkownika
Bebej
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 66

Dieta

Postautor: Bebej » czw 14.09.2017 10:12

futbolowa pisze:Source of the post Dobra, bardziej obeznani, mam głupie pytanie :D

Chcę wrócić do liczenia kalorii za pomocą fitatu. Zastanawiam się tylko, czy wcześniej robiłam to dobrze. Kiedy np. ważę makaron - powinnam to robić przed ugotowaniem czy po? Zawsze robiłam to już po ugotowaniu, ale wtedy okazuje się, że nawet mała porcyjka jest strasznie kaloryczna, więc łudzę się, że jednak robi się to przed gotowaniem :D

Jak dojdziesz do wprawy to nawet po ugotowaniu będziesz wiedziała ile ryż zaciągnął wody i jaka waga jego była przed. Z tego co pamiętam to makaron do spaghetti ważył około 2,5x więcej po ugotowaniu.
Teraz z innej mańki. Mój młody zaczął 1 klasę. Z tego powodu brak mi czasu popołudniu - jakieś zadanie zrobić z nim, na piłkę zawieźć itp. Chcę ogarnąć zrobienie głównych posiłków w niedziele i zrobić je na cały tydzień. Po przyrządzeniu do pojemników i wjazd do lodówki komora 0 st. Rano tylko ugotować do tego ryż czy kaszę i gotowe. Tylko zastanawia mnie czy takie posiłki nie tracą dużo na wartości?

Wróć do „Hyde Park”