Podróże

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Podróże

Postautor: red85 » wt 26.04.2016 14:40

Nie znalazłem tu podobnego tematu (może kiepsko szukałem), więc myślę, że warto założyć takowy ;)

Miejsca jakie Was zachwyciły? Gdzie chcielibyście się wybrać?

Mój absolutny top to póki Włochy, gdzie uwielbiam jeździć (polecam podróżowanie tamtejszą koleją). Szczególnie Cinque Terre (bajeczny klimat) oraz Florencja :>

Plan na ten rok to GB, a w zasadzie Kornwalia.
Ostatnio zmieniony wt 26.04.2016 15:11 przez red85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2090

Podróże

Postautor: Rojiblanco » wt 26.04.2016 14:50

Jestem prawdziwym patriotą = podroze tylko po Polsce.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1059

Podróże

Postautor: ozob » wt 26.04.2016 14:51

Walia to Walia, a Kornwalia to Kornwalia. :wink:

Oba miejsca warte zobaczenia. Szczegolnie wybrzeza, które sa kapitalne. Jak lubisz trekking to te dwa miejsca to dobry wybor. W Walii natomiats jest jeszcze Snowdonia czyli miejsce, bardzo urokliwe z resztą, gdzie wszystko masz podane w pigulce, od jezior, gor, lasow po przepiękne widoki.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1887
Kontaktowanie:

Podróże

Postautor: cloner » wt 26.04.2016 14:53

red85 pisze:Source of the post Plan na ten rok to Walia, a w zasadzie Kornwalia.

Eeee, ale Kornwialia to Anglia, a nie Walia.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
MeToYou
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 32

Podróże

Postautor: MeToYou » wt 26.04.2016 14:55

red85 pisze:Source of the post Nie znalazłem tu podobnego tematu (może kiepsko szukałem), więc myślę, że warto założyć takowy ;)

Miejsca jakie Was zachwyciły? Gdzie chcielibyście się wybrać?

Mój absolutny top to póki Włochy, gdzie uwielbiam jeździć (polecam podróżowanie tamtejszą koleją). Szczególnie Cinque Terre (bajeczny klimat).

Pewnie byłeś, ale jeśli nie, to podobnym klimacie jest wybrzeże Amalfi obok Neapolu. Najładniejsza miejscowość to zdecydowanie Positano, ale inne też dają radę. Dobrze jest znaleźć nocleg w Salerno, gdzie jest dużo taniej i bez zgiełku, a wybrzeże zwiedzać na skuterze albo stopem :P
Kolej we Włoszech rządzi. Z Salerno do Rzymu dojechałem punktualnie co do minuty i nawet konduktor ani razu dupy z biletami nie zawracał.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 635
Kontaktowanie:

Podróże

Postautor: futbolowa » wt 26.04.2016 14:57

Mnie najbardziej fascynują takie rejony jak Gruzja, Serbia, Macedonia czy Czarnogóra - piękne miejsca o ciekawej historii i kulturze. Marzy mi się też zwiedzenie Wielkiej Brytanii - uwielbiam tamtejszą architekturę i kulturę. Wiadomo, że w pierwszej kolejności chciałabym zobaczyć Manchester, ale na pewno na długo bym się tam nie zatrzymała ;) No i Nowa Zelandia, reeety, jak tam jest bajecznie!

Fajnie by było trochę pożyć w Nowym Jorku i Tokio, ale to raczej nieosiągalne. Żałuję ;)

Z miejsc, które miałam okazję odwiedzać, do imprezowych eskapad ze znajomymi polecam Lloret de Mar - bardzo przyjemne, tętniące życiem miasto. Barcelona fantastyczna, ale niewiele zobaczyłam. No i Wenecja - spędziłam tam tylko jeden dzień, ale do dzisiaj mam przed oczami wiele wspomnień z tamtego miejsca. Marcin gra w jakąś grę, w której koleżka ciągle skacze po dachach w Wenecji i zafiksował się, że chciałby kiedyś tam pojechać. Więc skoro to ja zabrałam go pierwszy raz nad morze i za granicę, mam nadzieję, że i do tej cudownej Wenecji go kiedyś zabiorę i spędzimy tam trochę czasu :)

W Polsce nieodmienne najbardziej kocham Kazimierz Dolny. Mogłabym tam zamieszkać i żyć sobie w rytmie slow. Mam też duży sentyment do tej mojej Jury - jest tu wiele pięknych zakątków do odwiedzenia, szczególnie na rowerze - polecam. Najciekawsze miejsce, w jakim byłam w Polsce, to chyba Muzeum Powstania Warszawskiego. Coś niesamowitego. Nie jestem miłośniczką historii, a do ciągłego celebrowania tego powstania nie popieram, ale muzeum jest powalające. Chciałabym w Warszawie zwiedzić jeszcze Centrum Nauki Kopernik. To by było coś :)

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Podróże

Postautor: red85 » wt 26.04.2016 15:04

Pewnie byłeś, ale jeśli nie, to podobnym klimacie jest wybrzeże Amalfi obok Neapolu.

Byłem głównie na północy (zjechanych kilka miejscowości w Toskanii + Wenecja + Cinque Terre), najdalej na południe to byłem w Rzymie ;) Myślałem, żeby w tym roku wybrac się w okolice Neapolu, ale już w zeszłych latach wkurwiała mnie masa ciapatych (jedyna rzecz, która mnie irytowała we Włoszech), a teraz pewnie jest jeszcze gorzej. Na razie odpuściłem, ale muszę tam się niebawem wybrać, więc dzięki za podpowiedź ;)

Mnie najbardziej fascynują takie rejony jak Gruzja, Serbia, Macedonia czy Czarnogóra - piękne miejsca o ciekawej historii i kulturze

W zeszłym roku byłem na Bałkanach - Chorwacja (Dubrownik), BiH (Sarajewo, MOstar) oraz Czarnogóra ( głównie zatoka Kotorska). Również polecam.

No i Wenecja - spędziłam tam tylko jeden dzień, ale do dzisiaj mam przed oczami wiele wspomnień z tamtego miejsca. Marcin gra w jakąś grę, w której koleżka ciągle skacze po dachach w Wenecji i zafiksował się, że chciałby kiedyś tam pojechać. Więc skoro to ja zabrałam go pierwszy raz nad morze i za granicę, mam nadzieję, że i do tej cudownej Wenecji go kiedyś zabiorę i spędzimy tam trochę czasu :)

Mnie Wenecja jakoś nie ukrzekła. Fajnie to na pewno zobaczyć, jeszcze mam do zwiedzenia wyspy (niestety nie zdążyłem ;) ), ale ilość ludzi i absurdalne ceny jakoś mnie odstraszają. Wolę zdecydowanie Cinque Terre :)

ubek pisze:Source of the post Jestem prawdziwym patriotą = podroze tylko po Polsce.

Brawo Ty! Ja jako nieprawdziwy patriota daję zarobić obcokrajowcom ;)

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 379

Podróże

Postautor: kaczy » wt 26.04.2016 18:19

ubek pisze:Source of the post Jestem prawdziwym patriotą = podroze tylko po Polsce.

Podróżując za granicami, można bardziej pokochać i docenić swój kraj. Nie mówię oczywiście o holiday w all inclusive z zorganizowanymi wypadami do 'must visit place'.

Awatar użytkownika
Keres
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 538

Podróże

Postautor: Keres » wt 26.04.2016 19:26

Mnie się marzy podróż dookoła świata, naczytałem się ostatnio blogów z podróży i ciągnie mnie niesamowicie. Coś na wzór http://www.fly4free.pl/dookola-swiata-w-dobrej-cenie/ lub http://www.fly4free.pl/tania-podroz-dookola-swiata/ tyle, że zamiast USA wolałbym Peru. Kasa i czas jest, szkoda tylko, że chętnej os. towarzyszącej już nie bardzo. Bo samemu to słabo. Myślę, że warto wybrać się raz w życiu w taką podróż i mieć co wspominać latami, albo i całe życie. Sam fakt zwiedzenia 3 kontynentów i okrążenia Ziemi podczas 1 podróży jest dla mnie niesamowity. Nie wiem, czy uda mi się to zrealizować, ale mam w myślach taką wizję.

W Europie najpiękniejsze miasto dla mnie, które odwiedziłem, to Rzym. Ten klimat i zabytki mnie uwiodły. Wenecja też mi się podobała, choć nie odbyłem przejażdzki gondolą, bo śpiewali sobie 80 E za 30-40 min...
Obrazek
"Kiedy oglądam Barcelonę, widzę sztukę." - Arsene Wenger.

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 173

Podróże

Postautor: Slim91 » wt 26.04.2016 19:55

Keres pisze:Source of the post W Europie najpiękniejsze miasto dla mnie, które odwiedziłem, to Rzym.

Ja zakupiłem kilka dni temu bilety na sierpień czekam.

Osobiście nie zwiedziłem za wiele. Mieszkam w Dublinie więc go trochę zwiedziłem, ale nie polecam go nikomu do zwiedzania. No chyba, że jakaś przesiadka lotnicza to można wpaść. Kolejno byłem w Belfascie. Tego nawet nie polecam zwiedzać podczas przesiadki. Lecąc do Rio de Janeiro spędziłem ładnych kilka godzin w Liege, ale jednak zbyt mało żeby ocenić. Rio było jednym z miejsc które było w moim TOP 3 must see i niestety się lekko zawiodłem. Sam nie wiem czy nie oczekiwałem zbyt wiele. Miasto mnie nie urzekło. Jedynie okolice Copacabany i Ipanemy ładnie się zwiedzało. Wycieczka na Górę cukru była fajna. Swietne widoki można podziwiać z tego miejsca. Oczywiście chciałem wyjść na górę(bodajże śpiący gigant) z której można zobaczyć wiele zdjęć ludzi w internetach, ale chętnych nie było. Oczywiście nie żałuje, że pojechałem, ale czuć nie dosyt. Oczywiście wielkim minusem było to iż nikt nie gadał po angielsku więc trudno się z kimkolwiek komunikowało. Myślę, że kiedyś pojadę bez siostry i będzie jednak lepiej. :wink:

Teraz Rzym w sierpniu. Być może weekendowy wypad do Londynu w czerwcu i planuje jechać do Madrytu we wrześniu. Od przyszłego roku w planach mam Lizbone oraz Barcelonę. Na wypad za kontynent na razie się nie wybieram bo Europa pierwsza w kolejce.

Oczywiście chodzi mi po głowie Nowy Jork oraz San Francisco. Kasa jest jednak nie jestem z tych osób co przeznaczając większość budżetu na podróże oraz średnio mi się chce wyrabiać wizę. Dodatkowa kasa + ważność jedynie 3 m-ce.

Awatar użytkownika
Keres
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 538

Podróże

Postautor: Keres » wt 26.04.2016 19:58

Zapodaj jakieś focie z Rio :wink:
Obrazek
"Kiedy oglądam Barcelonę, widzę sztukę." - Arsene Wenger.

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 636
Kontaktowanie:

Podróże

Postautor: Magnum » wt 26.04.2016 19:59

Jak wiecie, podróże to moja pasja, więc się wypowiem. :wink:

Z polskich miast to mój absolutny top to Gdańsk i Lwów. :P Miasta mnie bardzo urzekły i zawsze mogę do nich wracać. Nie byłem za to jeszcze we Wrocławiu, więc z chęcią się wybiorę.

Jak wiecie pewnie z domku, na te wakacje mam w planie zobaczyć Brześć, Mińsk, Moskwę, Omsk, Astanę, Ałmaty i Kijów z nowych miast, a być może też Równe/Łuck (jedno z nich), zależnie od planów. Ciągnie mnie na wschód, oj ciagnie.

A jeśli chodzi o wakacje urlopowe to moje ulubione miejsce to Odessa. Jednak to jest dla specyficznych ludzi, na pewno nie dla takich, co jeżdżą na all-inclusive albo oczekują zachodnich warunków kurortowych. Coś jednak sprawia, że miejsce jest dość magiczne no i zawsze chcę się w tym morzu czarnym kąpać, spacerować wśród platanów, popijać fajne wino lokalne no i jeździć super koleją ukraińską. :wink:

Oprócz tego na wakacje zimowe bardzo mi się spodobało Miami. Po prostu miasto blichtru i takie typowo z filmów, drożyzna straszna, ale jednak po prostu super woda, ciepła, palmy, a tu grudzień. Zamierzam w miarę możliwości szukać tanich lotów i wybierać się na parę dni w zimę tam właśnie. Jak za $200 mogę polecieć w dwie strony i w hostelu za $20 za dobę mieć nocleg to czego chcieć więcej? :)

Z takich miejsc, które chciałbym odwiedzić a są na dalszym planie to na pewno wypad do Gruzji, też nad Morze Czarne, pod palmy :wink: Oprócz tego interesuje mnie właśnie tamten teren w okolicach Morza, przy Gruzji. Chciałbym też zobaczyć Iran, na pewno tam się kiedyś wybiorę.

Takie największe marzenie to przejazd koleją do Pjongjangu. Korea Północna to fascynacja od wielu lat. Kiedyś i na to przyjdzie czas, ale jeszcze nie teraz.

No i USA też trzeba by zwiedzić, ale tu tyle do wyboru że aż nie wiem... Zostawiam sobie to na okres, kiedy nie będzie tak łatwo już latać do Europy ciągle. :wink:

Slim91 pisze:Source of the post Dodatkowa kasa + ważność jedynie 3 m-ce.

Wiza do USA jest w 90% na 10 lat, czasem się zdarzy, że na rok dadzą, ale nie na 3 miesiące.

Keres pisze:Source of the post Kasa i czas jest, szkoda tylko, że chętnej os. towarzyszącej już nie bardzo. Bo samemu to słabo. Myślę, że warto wybrać się raz w życiu w taką podróż i mieć co wspominać latami, albo i całe życie. Sam fakt zwiedzenia 3 kontynentów i okrążenia Ziemi podczas 1 podróży jest dla mnie niesamowity. Nie wiem, czy uda mi się to zrealizować, ale mam w myślach taką wizję.

Ja też z chęcią bym na coś takiego się wybrał. :wink: Z tym, że skoordynować to czasowo z drugą osobą zawsze problem.
Ostatnio zmieniony wt 26.04.2016 20:08 przez Magnum, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1887
Kontaktowanie:

Podróże

Postautor: cloner » wt 26.04.2016 20:05

Magnum pisze:Source of the post na pewno nie dla takich, co jeżdżą na all-inclusive albo oczekują zachodnich warunków kurortowych.

No właśnie. Ktoś był w Turcji na takim ALL? który region najlepszy? ponoć Side warto zwiedzić.
Wybieram się w czerwcu i myślę gdzie by tu wyskoczyć.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
Lisek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1

Podróże

Postautor: Lisek » wt 26.04.2016 20:08

cloner pisze:Source of the post
Magnum pisze:Source of the post na pewno nie dla takich, co jeżdżą na all-inclusive albo oczekują zachodnich warunków kurortowych.

No właśnie. Ktoś był w Turcji na takim ALL? który region najlepszy? ponoć Side warto zwiedzić.
Wybieram się w czerwcu i myślę gdzie by tu wyskoczyć.

Ja byłem w Alanyi, ale nie polecam. Chyba, że szukasz tłumów ludzi. Inna sprawa, że Turcja jest teraz niebezpieczna, a użeranie się z ciapakami raczej nie jest czymś o czym marzysz prawda Kostek? ;)

Polecam Bułgarię z tańszych alternatyw.
"Kiedy mówię „Polska”, mam przed oczami pszeniczny kłos wyrosły na tej ziemi, znajome boćki, co przycupnęły na przyjaznej mazurskiej chacie…"

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 982

Podróże

Postautor: HMK » wt 26.04.2016 20:17

Ja najchętniej zwiedziłbym Hiszpanię z wiadomych względów, nie dość, że byłaby okazja wybrać się do Madrytu to jeszcze przy okazji z chęcią zahaczyłbym o okolice Majorki.
Tak poza tym to mi się niesamowicie podobają takie miejsca i jakbym miał możliwość to wybrałbym się raczej na miejsce w takim stylu, jakieś wyspy na Oceanie Spokojnym, ew. Azja albo Ameryka Południowa.
piotrcies pisze:Source of the post Ale debil ze mnie xd

Wróć do „Hyde Park”