Podróże - Strona 67

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.
Awatar użytkownika
Eyesmon
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 224

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » pt 02.08.2019 0:38

Ja w Wawie polecam Yatta Ramen jeśli lubisz taka kuchnie. Chłopaki to prawdziwy slow food :)

Co do hoteli. Ja zawsze biorę apartamenty. Taniej i jesteś jak w mieszkaniu a nie w hotelu. Za 250-300 zł masz 2 pokoje (sypialnia i salon) z parkingiem i śniadaniem praktycznie w samym centrum gdzie hotelu nie znajdziesz w tej cenie. Z mojej strony polecam Ci Golden Apartments na Pereca

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1306
Kibicuje: Tylko WISŁA

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » pt 02.08.2019 10:05

Morrow pisze:
pt 02.08.2019 0:02
W Warszawie akurat prawie na każdym kroku można dobrze zjeść i można tak wymieniać. Pytanie czy chcesz tylko zjeść, czy wziąć laskę w jakieś przyjemniejsze miejsce. Ograniczeniem jest jedynie budżet
Dziewczyna jest z tych, które nie przepadają za "romatycznymi knajpami", tylko raczej wolą swojskie jedzenie. W dodatku wykwalifikowany dietetyk, ale raz na jakiś czas lubi zjeśc jakeigoś burgera, więc pewnie raz będzie burger, a raz porządny obiad :)

Dzięki chłopaki, popołudniu dokładnie przyjrzę się propozycjom!

Awatar użytkownika
Sergek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 387

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sergek » pt 02.08.2019 11:22

Nie pamietam jak to sie dokladnie nazywa ale przy ambasadzie serbskiej na Mokotowie jest super knajpa z ich zarciem. Polecam mocno.

Awatar użytkownika
Keres
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 576
Kibicuje: FC Barcelona

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Keres » pt 02.08.2019 18:02

DDK pisze:
pt 02.08.2019 10:05
więc pewnie raz będzie burger, a raz porządny obiad
Barn Burger, polecam Dirty Harry'ego.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » pt 02.08.2019 19:20

http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,1141 ... =BoxOpLink

Aż chciałoby się zacytować Obelixa i powiedzieć "ale głupi Ci Szwedzi i Holendrzy".... Ech.....

Slim91
Gwiazda
Gwiazda

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Slim91 » sob 03.08.2019 2:20

Zastanawiam się nad Barceloną w połowie października. Jutro dam znać co z tego wyszło. Loty 75 e + nocleg 90 e.

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 496
Kontakt:

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sawyer » sob 03.08.2019 14:27

Slim91 pisze:
sob 03.08.2019 2:20
Zastanawiam się nad Barceloną w połowie października.
Bardzo dobry okres, stosunkowo luźno na ulicach, a pogoda w sam raz na zwiedzanie.

Slim91
Gwiazda
Gwiazda

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Slim91 » sob 03.08.2019 19:18

Zakupione. Loty za 73e. 12 do 14 października. Opcja bez meczowa. Niestety. W sumie zdecydowałem się na taką bo za bardzo nie mam hajsu(w sensie dochodów). Teraz mam opcję wziąć nocleg za 65 e na 2 noce. Jakaś osoba wynajmuje apartament 2 pokojowy. Miałbym jeden pokój dla siebie oraz wspólną łazienkę oraz kuchnię(z której bym i tak nie korzystał). Bawił się ktoś w coś takiego :?:

W następnym tygodniu zaczynam pracę. Jeżeli będzie w miarę OK to bardzo możliwy jest Dubai z Abu Dhabi na przełomie listopada oraz grudnia.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » sob 03.08.2019 23:46

Morrow pisze:
czw 01.08.2019 23:42
To niefajnie. Teraz masz szczyt sezonu weselnego więc większość hoteli ma pełne obłożenie, bo zwykle ludzie rezerwują też noclegi dla gości. I ceny weekendowe też są wyższe. Proponowałbym szukać czegoś pod Warszawą, np. w Otwocku jak tu:

https://www.booking.com/hotel/pl/z-hotel-otwock.pl.html

Na hotelach w Warszawie się nie znam ale strzelam, że na bookingu dasz radę coś upolować. Jak Ci starczy czasu to możesz się pobawić w kajaki na Świdrze, całkiem fajna sprawa. Okolica też przyzwoita.
Na 6 obiektów które znalazłem był ten w Otwocku, jeden w Józefowie, jeden po drugiej stronie Warszawy, 2 w centrum i jeden nieaktualny. Po czmy okazało się, że koleżankę będę odbierał z Józefowa, więc zdecydowałem się własnie na ten Otwock.

Zajebista cena w sumie, 500zł za pokój w hotelu z sauną, basenem, jacuzzi + możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji nawet w dniu przyjazdu.

To spać i saunować się już mam gdzie, jutro przeglądnę Wasze propozycje odnośnie jedzenia ;)

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » ndz 04.08.2019 0:03

Nie mogę edytować, więc jeszcze jedno, dużo cięższe.

W sobotę gra Wisła, pooglądam gdzieś taki mecz? Restauracja, knajpa, pub - obojętnie.

tylko [k****] akurat Wisła gra z byłą zgodą Legii

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 386
Kontakt:

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: venomiq » pn 05.08.2019 21:27

Bari, Sycylia czy Sardynia na wrzesniowy tygodniowy wypad, gdzie aktywność pewnie będzie dzielona 60% zwiedzanie, muzea, itp. A pozostałe 40% na spokojny odpoczynek, trochę plazy.
Które z tych miejsc jest najbardziej plazowe, leniwe i najmniej jest do zwiedzania?
Jeśli Sycylia: lepiej Palermo czy Catania?
Ewentualnie jakieś inne miejsce w południowych badz środkowych Wloszech, ale przy morzu ;)

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2927
Kibicuje: PB
Kontakt:

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » sob 24.08.2019 13:49

Elo!
Przedstawiam opis mojego urlopu, tym razem padł wybór na Tunezję, troszkę się tej dziczy obawiałem, ale jak się później okazało, zupełnie niepotrzebnie, miejscowi bardzo mili, za drobny bakszysz są w stanie latać wokół ciebie z obsługą na poziomie prawie królewskim ;)

Hotel Liberty Resort na przedmieściach Monastyru, to nasz wybór, https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... orate.html, oceniany raczej bdb, zdarzają się minusy, ale to głównie ludzi narzekających na wszystko. Jak zaznaczyłem, wystarczyło dać parę euro napiwków i nawet nie musiałem się w hotelu ruszać z leżaka czy krzeseł wieczorem podczas animacji, kelnerzy sami podchodzili, zabierali szklanki i przynosili nowe drinki, a faktycznie większość osób była olewana ;)

BTW hotel od początku tego sezonu ma nowego właściciela, troszkę inną nazwę, w tym roku poziom dużo dużo wyższy ;)

Pod każdym hotelem stały taksówki, można było też jeździć i zwiedzać komunikacją miejską, ale rozkładu brak, teoretycznie jeździć miały co 20-25 min, ale szkoda czasu, jak za 10 dinarów (ok 14zł) można było przejechać trasę ok 15 km (np. do Sousse).

Hotel oceniam bardzo pozytywnie, już przy okazji samego zameldowania dostaliśmy powitalny drink orzeźwiający
Obrazek

Co zwiedziliśmy? Jak na tydzień, uważam że dość dużo, gdyż ja jestem typ głównie plażing/smażing/drinking, ale... poniżej wklejam zdjęcia ;)

Obrazek

Ribat w Monastirze, najbardziej znany w całej Tunezji, to tutaj kręcili m.in. Angielski Pacjent czy w Pustyni i w Puszczy.

Obrazek

Typowe w kurortach turystycznych miejsce do pstrykania sobie fotek, I love Monastir, nad samym morzem, dosłownie 2 min od tego Ribatu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Później udaliśmy się zwiedzać zwyczajne uliczki Monastiru, z jednej strony trochę zagadkowe lokalizacje, z drugiej ukazujące dużą biedę i kontrast do ścisłego turystycznego centrum. Miejscowi ludzie żyją bardzo skromnie, do wielu mieszkań, domów są drzwi otwarte.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnego dnia odbyliśmy ponad 2 godzinny rejs statkiem pirackim ;) Ogólnie bez szału, ale dużo zabawy, obiad w cenie, napoje, muzyka, pływanie na otwartym morzu, oraz udało się obejrzeć pływające delfiny :mrgreen:
Drineczek na orzeźwienie ;) Plażing, patrole na koniach pilnujące porządku oraz krab na kolację :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W inny dzień wybraliśmy się zwiedzać Sousse (Susa po polsku), jest to duże miasto, trzecie pod względem lb mieszkańców Tunezji. Zwiedziliśmy zarówno Medynę, jak i Ribat oraz ścisłe centrum turystyczne (ostatnie foto to droga w kierunku plaży). Na przedmieściach Sousse kilka lat temu były największe zamachy terrorystyczne i to niestety widać, kilka naprawdę dużych hoteli z widokiem na plaże jest ruinami, zbankrutowały.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powyżej z kolei wycieczka do Kartaginy, wzgórze Byrsa, muzeum kartagińskie, na zdjęciu za mną Katedra Św. Ludwika 8)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejna przystań to Sidi Bou Said, jedno z najbardziej malowniczych miast całej Tunezji. Błękitno-białe miasteczko, niczym Santorini ;) Zwiedziliśmy tez Museum Dar el-Annabi (dwie środkowe fotki), jest to były dom najbogatszego mieszkańca Sidi Bou Said, przekazany miastu.

Obrazek

Kolejnym krokiem były rzymskie termy/łaźnie w Kartaginie, czyli można było dowiedzieć się jak wyglądało życie za Antoniusza ;)

Obrazek
Obrazek

Ostatnim miejsce, które zwiedziliśmy była stolica państwa, czyli Tunis. Na zdjęciu ścisłe centrum, Plac Niepodległości, Katedra św. Wincentego à Paulo (w 1998 katedrę odwiedził Jan Paweł II) pomnik wielkiego arabskiego uczonego, filozofa, z którego cała Tunezja jest bardzo dumna, Ibn Chalduna. Spacerek główną Avenue Habib-Bourguiba (pierwszy prezydent niepodległej Tunezji, jego imieniem nazwane jest też m.in. lotnisko w Monastirze), medyna w Tunisie ;)

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Tunezja to bardzo tanie państwo, bardzo bezpieczne państwo, na każdym kroku patrole policyjne. Każdemu podróżnikowi je polecam :beer:

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » sob 24.08.2019 16:12

cloner pisze:
sob 24.08.2019 13:49
bardzo bezpieczne państwo, na każdym kroku patrole policyjne
cloner, na pewno wytrzeźwiałeś? Po każdym bym się tego spodziewał, ale po Tobie? :rotfl4:

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 2950

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » sob 24.08.2019 16:19

JP na 100%, chyba, że akurat są potrzebni.

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies
Reputacja: 2150

Podróże

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » sob 24.08.2019 16:21

Widocznie tunezyjska policja >> polska policja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”