Wygląd zewnętrzny

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 689

Wygląd zewnętrzny

Postautor: Rezus » pt 12.01.2018 16:40

Ja mam kumpla co musi zawsze mieć coś markowego np. Armani, Hugo Boss itp i zawsze najbardziej wieśniacko czyli napis wielki. Mogę kupić coś co jest modne a kosztuje 50 zeta nie ma problemu, ale wydawanie grubego hajsu w pogoni za modą to mega głupota.
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1022

Wygląd zewnętrzny

Postautor: DDK » pt 12.01.2018 17:32

ja niestety czasami jestem zmuszony. Wg klientów to tak:
polówka ze znaczkiem adidas - ubiór sportowy;
polówka ze znaczkiem AJ/TH/HB - ubiór elegancki;

Po prostu jak idę do klienta, a nie chce mi isę koszuli zakładać to wtedy ubieram polówkę.

Inna sprawa, że nigdy nie wydałem nie wiadomo ile kasy na takie markowe rzeczy. Najwięcej dałem chyba 160zł za sweter Hugo Bossa.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 613

Wygląd zewnętrzny

Postautor: Chlopaczek » pt 12.01.2018 18:03

Dlatego też religia jest jednym z największych i najskuteczniejszych masowych przekrętów (pod względem moralnym) w historii ludzkości. Jakiś "mesjasz" stwierdzi sobie, że zna drogę do zbawienia, po czym ludzie podążają za nim ślepo, chociaż to co głosił wcale nie musi być to lepsze ani prawdziwsze od konkurencyjnych wyznań. Jest to oczywiście absurdalne, ale żeruje na prymitywnych ludzkich instynktach i jest w dużej mierze samonapędzające się.

Pozwolilem sobie Cement poprawic odrobine Twoja wypowiedz aby nabrala bardziej uniwersalnego charakteru.

Pozdrawiam.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1557

Wygląd zewnętrzny

Postautor: Tomusmc » pt 12.01.2018 18:25

Zależy o jakich markach mówimy bo ja lubię się ubierać w galeriach, ale w granicach rozsądku. Jakieś Reserved czy Carry, ale żadne Hugo Boss czy inny Armani. Kiedyś się szarpnąłem na sweterek Tommy Hilfiger czy dwie polówki Lacoste, ale było to dawno i teraz pewnie bym nie kupił patrząc na ceny ;)
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1544

Wygląd zewnętrzny

Postautor: sickstick » pt 12.01.2018 19:24

Bossy czy Lacosty da się wyhaczyć w TK Maxie w niezłych piniądzach, sam zazwyczaj kupuje tam buty - Vansy czy Konserwy za około 100zł

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1870
Kontaktowanie:

Wygląd zewnętrzny

Postautor: cloner » pt 12.01.2018 19:36

Otóż to. TK max ja również odwiedzam.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 396

Wygląd zewnętrzny

Postautor: Cement » pt 12.01.2018 19:52

Chlopaczek pisze:Source of the post
Dlatego też religia jest jednym z największych i najskuteczniejszych masowych przekrętów (pod względem moralnym) w historii ludzkości. Jakiś "mesjasz" stwierdzi sobie, że zna drogę do zbawienia, po czym ludzie podążają za nim ślepo, chociaż to co głosił wcale nie musi być to lepsze ani prawdziwsze od konkurencyjnych wyznań. Jest to oczywiście absurdalne, ale żeruje na prymitywnych ludzkich instynktach i jest w dużej mierze samonapędzające się.

Pozwolilem sobie Cement poprawic odrobine Twoja wypowiedz aby nabrala bardziej uniwersalnego charakteru.

Pozdrawiam.

Tego typu porównanie może i zyska poklask u osób wychodzących z gimboateistycznej perspektywy, ale zupełnie myli kategorie. Prawdziwość lub fałszywość religii jest obiektywnym faktem (Twoje twierdzenie na temat religii można więc odeprzeć zarówno dowodami historycznymi potwierdzającymi wiarygodność Pisma Świętego i zmartwychstanie Chrystusa, oraz filozoficznymi argumentami teistycznymi, także tymi wykazującymi absurd ateistycznego światopoglądu), niezależnie od naszych epistemologicznych ograniczeń w poznaniu tych faktów (nie mówiąc już o tym, że mówienie o moralności przy jednoczesnym odrzuceniu Boga nie ma żadnego sensu - jeśli Boga nie ma, każdy pogląd na temat moralności jest tylko prywatną, subiektywną opinią). W przeciwieństwie do tego, moda z samej definicji jest czymś subiektywnym, co zostaje wykreowane w celu przekonania ludzi do działania w pewien sposób, grając przy tym na ich prymitywnych instynktach, w celu wyciągania od nich pieniędzy za towary niewspółmierne do ich jakości i wartości, co jest niemoralne.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1022

Wygląd zewnętrzny

Postautor: DDK » pt 12.01.2018 20:02

Tomusmc pisze:Source of the post Zależy o jakich markach mówimy bo ja lubię się ubierać w galeriach, ale w granicach rozsądku. Jakieś Reserved czy Carry, ale żadne Hugo Boss czy inny Armani. Kiedyś się szarpnąłem na sweterek Tommy Hilfiger czy dwie polówki Lacoste, ale było to dawno i teraz pewnie bym nie kupił patrząc na ceny ;)

Ja miałem kilkukrotnie możliwośc kupna markowych rzeczy (tommy, ralph lauren, hugo boss itd) w naprawdę promocyjnych cenach i wtedy tylko robiłem takie zakupy. W sklepie kupiłem chyba raz koszulkę Tommy'iego.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 613

Wygląd zewnętrzny

Postautor: Chlopaczek » pt 12.01.2018 20:14

Cement pisze:Tego typu porównanie może i zyska poklask u osób wychodzących z gimboateistycznej perspektywy, ale zupełnie myli kategorie. Prawdziwość lub fałszywość religii jest obiektywnym faktem (Twoje twierdzenie na temat religii można więc odeprzeć zarówno dowodami historycznymi potwierdzającymi wiarygodność Pisma Świętego i zmartwychstanie Chrystusa, oraz filozoficznymi argumentami teistycznymi, także tymi wykazującymi absurd ateistycznego światopoglądu), niezależnie od naszych epistemologicznych ograniczeń w poznaniu tych faktów (nie mówiąc już o tym, że mówienie o moralności przy jednoczesnym odrzuceniu Boga nie ma żadnego sensu - jeśli Boga nie ma, każdy pogląd na temat moralności jest tylko prywatną, subiektywną opinią). W przeciwieństwie do tego, moda z samej definicji jest czymś subiektywnym, co zostaje wykreowane w celu przekonania ludzi do działania w pewien sposób, grając przy tym na ich prymitywnych instynktach, w celu wyciągania od nich pieniędzy za towary niewspółmierne do ich jakości i wartości, co jest niemoralne.

To byl taki zarcik Cement (chociaz u mnie prywatnie masz nick Beton) absolutnie nie wywolywalem Cie do dyskusji.

To co napisales no coz. Duzo slow polanych sosem teistycznej erystyki doprawionej kilkoma klamstwami ktore w typowy dla siebie sposob przedstawiasz jakby byly niepodwazalnymi faktami. Przepraszam - obiektywnymi faktami.

Jest to meczace i odrzucajace wiec odpowiem tylko: ok niech Ci bedzie.

Zeby bylo jednak na temat. Moda? Lubie.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 629
Kontaktowanie:

Wygląd zewnętrzny

Postautor: futbolowa » pt 12.01.2018 22:15

Cement pisze:Source of the post
Dlatego też moda jest jednym z największych i najskuteczniejszych masowych przekrętów (pod względem moralnym) w historii ludzkości. Jakiś "dyktator mody" stwierdzi sobie, że tego lata modne są pomarańczowe ubrania w paski, po czym ludzie wydają ciężkie pieniądze na takowe ubranie z taką a nie inną metką, które wcale nie musi być lepszej jakości ani wygodniejsze od innych ubrań. Jest to oczywiście absurdalne, ale żeruje na prymitywnych ludzkich instynktach i jest w dużej mierze samonapędzające się.

Faktycznie, coś w tym jest. Ja z modą jestem na bakier i dobrze mi z tym. Kompletnie nie znam trendów i nie zwracam uwagi na to, że jakąś kurtkę kupiłam jeszcze w liceum, czyli w sumie w innej epoce :D

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1870
Kontaktowanie:

Wygląd zewnętrzny

Postautor: cloner » pt 12.01.2018 22:19

Heh, z modą odzieżową na bakier. Ale z modą blogową, itd, jesteś na bieżąco.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Wygląd zewnętrzny

Postautor: futbolowa » pt 12.01.2018 22:22

cloner pisze:Source of the post Heh, z modą odzieżową na bakier. Ale z modą blogową, itd, jesteś na bieżąco.

No, jakoś niespecjalnie :D

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2238

Wygląd zewnętrzny

Postautor: Delpiero14 » pt 12.01.2018 22:45

Podstawowe pytanie brzmi, kto normalny kupuje ciuchy tylko dlatego, że są aktualnie modne? Podoba Ci się jakiś ciuch to go kupujesz i nie patrzysz, czy jest aktualnie trendy, czy nie. Przynajmniej tak ja na to zawsze patrzyłem.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Wygląd zewnętrzny

Postautor: futbolowa » pt 12.01.2018 23:02

Delpiero14 pisze:Source of the post Podstawowe pytanie brzmi, kto normalny kupuje ciuchy tylko dlatego, że są aktualnie modne? Podoba Ci się jakiś ciuch to go kupujesz i nie patrzysz, czy jest aktualnie trendy, czy nie. Przynajmniej tak ja na to zawsze patrzyłem.

Na pewno większe parcie mają na to kobiety i młodzież, wydaje mi się, że mniej dorośli faceci.
Są środowiska, w których bycie "poza trendami" po prostu nie jest mile widziane. Przykre i płytkie, ale prawdziwe.

Awatar użytkownika
Ilka
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 326
Kontaktowanie:

Wygląd zewnętrzny

Postautor: Ilka » pt 12.01.2018 23:05

Mam podobnie. Jak mi się coś podoba i pasuje to kupuję. (oczywiście w granicach rozsądku pod względem cenowym)
Moda jaka panuje zbytnio mnie nie interesuje, znaczy interesuje na tyle, że nie założę czegoś co było modne kilka lat temu, a zakładając teraz wyglądałabym śmiesznie.

Wróć do „Hyde Park”