FMy - Strona 803

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.
Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies
Reputacja: 2297

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » sob 01.06.2019 16:35

Oni mają różne takie teksty. Jak nawrzeszczysz po meczu na piłkarzy, to piszą, że dałeś do zrozumienia, co sądzisz o cnocie ich matek.

Awatar użytkownika
WKB
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 567
Kibicuje: Barça

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: WKB » pn 10.06.2019 20:20

Miałby ktoś udostępnić edytor do FM 17? Jeśli tak, to walić na PW :D

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » wt 09.07.2019 17:00

Ja pierwszy raz od wersji 2015 zasiadłem do FMka, tym razem do najnowszej edycji, i muszę przyznać, że mnie wciągnęło na dobre :mrgreen:

Kończę drugi sezon moim Forest, w pierwszym otarłem się o awans, przegrywając w barażach w półfinale ze Stoke (wyrównany mecz i 1-2 na wyjeździe, gniotłem u siebie, ale mój rozgrywający podał do bramkarza, który nie przyjął piłki, i tak padł samobój wyrzucający mnie ostatecznie z walki o Premier League XD).

Największa bolączka to brak pieniędzy, już na starcie praktycznie wykarczowałem swoją kadrę, pozbywając się najlepiej zarabiających graczy (na starcie drugiego sezonu już nikt nie zarabiał nawet 20k funtów na tydzień, a początkowo tych zawodników było sześciu), ale i tak klub ciągle notuje straty - na koniec pierwszego sezonu obcięli mi % z transferów do 20 i zmniejszyli budżety tak, że mimo coraz mniejszych wydatków na pensje (miałem dużą rezerwę) nagle zacząłem ten budżet przekraczać. Do tego tak bardzo wyczyściłem kadrę, że zostało mi trzech środkowych obrońców, którymi muszę rotować, żeby ciągle byli w formie :mrgreen:

Kończę drugi sezon (38 kolejek za mną, 46 jest łącznie do rozegrania, więc zostało 8 meczów) i właśnie zapewniłem sobie awans. Do tego gram najlepszy futbol w obronie (swoją drogą w pierwszym sezonie na wolnym transferze pozyskałem znanego z West Hamu Adriana, którego potem sprzedałem za prawie 15m funtów do Interu, do tego pozbyłem się drugiego i trzeciego golkipera, awansując Smitha z rezerw i ściągając z rezerw Barcy niejakiego Ortolę, który jest jednym z najfajniejszych graczy, których kiedykolwiek kupiłem) - ledwie 27 goli straconych na razie w lidze, 20 czystych kont, trochę gorzej to wygląda w ataku, bo w 38 meczach ustrzeliłem 57 goli. Często męczę wyniki po 1-0, ale liczy się końcowy efekt :) Aha, kupiłem Teodorczyka, bo był do wyciągnięcia za małe pieniądze, w 5 ligowych meczach (nie gra regularnie, to raczej backup) strzelił 3 gole. Nieźle.

Swoją drogą Forest mają niezłą młodzież. Już na starcie postawiłem na 4 wychowanków akademii (jednego skrzydłowego przerobiłem na prawego obrońcę, bo miałem tam braki, a nie miałem środków na wzmocnienia - z bardzo dobrym efektem!), w trakcie sezonu dorzuciłem 2 kolejnych (genialny Appiah - rocznik 2001 - już pod koniec pierwszego sezonu złapał miejsce w jedenastce - zagrał 17 meczów, miał 5 goli i 5 asyst; bardzo fajny jest też Mighten - rocznik 2002 - zadebiutował pod koniec pierwszego sezonu, a w drugim występuje już dość regularnie). Z ciekawszych transferów - kupiłem z Brescii Tonalego - co to za pomocnik! Już teraz kilka klubów stara się go ściągnąć, ja czekam na ofertę rzędu 50-60 mln, za żadne ochłapy w stylu 15 mln go nie puszczę (choć w pewnym momencie miałem problem, bo chciał odejść, nie chciał podpisać kontraktu, a ten kończy się za rok; jednak zmienił zdanie i przedłużył umowę).

Mam tylko jeden problem - sam bawię się treningami - generalnie piłkarze zadowoleni, obciążenia według trenera dobrane odpowiednio, a jednak co jakiś czas jeden-dwóch piłkarzy notuje fatalne spadki atrybutów. I nie mówię tu o jednym-dwóch atrybutach, tylko nagle wszystkie lecą na łeb, na szyję. Wygląda to tak, że przez cały rok pracują ci piłkarze na wzrost jakiegoś atrybutu, zielone strzałki pokazują rozwój, jeden-dwa atrybuty się podnoszą, a nagle jest taki miesiąc, że wszystko na czerwono i trzy-cztery atrybuty spadają o jedną wartość. Taki Carvalho zaczynał z podaniami na poziomie 15, wzrastały mu do 15,2-15,4 w ciągu 1,5 roku i w ciągu miesiąca robi się 14,8. Też tak macie? Jakieś pomysły? (próbowałem zmieniać obciążenia i na większe - licząc, że po prostu nie trenują wystarczająco, potem też na mniejsze, licząc, że po prostu ich przeciążyłem - ale wciąż problem istnieje).

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2533
Kibicuje: 4rsenal

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » wt 09.07.2019 17:30

piotrcies pisze:
wt 09.07.2019 17:00
Mam tylko jeden problem - sam bawię się treningami - generalnie piłkarze zadowoleni, obciążenia według trenera dobrane odpowiednio, a jednak co jakiś czas jeden-dwóch piłkarzy notuje fatalne spadki atrybutów. I nie mówię tu o jednym-dwóch atrybutach, tylko nagle wszystkie lecą na łeb, na szyję. Wygląda to tak, że przez cały rok pracują ci piłkarze na wzrost jakiegoś atrybutu, zielone strzałki pokazują rozwój, jeden-dwa atrybuty się podnoszą, a nagle jest taki miesiąc, że wszystko na czerwono i trzy-cztery atrybuty spadają o jedną wartość. Taki Carvalho zaczynał z podaniami na poziomie 15, wzrastały mu do 15,2-15,4 w ciągu 1,5 roku i w ciągu miesiąca robi się 14,8. Też tak macie? Jakieś pomysły? (próbowałem zmieniać obciążenia i na większe - licząc, że po prostu nie trenują wystarczająco, potem też na mniejsze, licząc, że po prostu ich przeciążyłem - ale wciąż problem istnieje).
To jest zupełnie normalne. Tym bardziej że w Nothingham twoi trenerzy są zapewne w najlepszym stopniu przeciętni, a poza tym jest ich mało?
Przede wysztstkim nie da się ciągle trenować umiejętności technicznych. Czasem trzeba trenować kondyche, taktyke czy jakieś zagranie, a wtedy atrybuty techniczne często lecą w dół - szczególnie te które były na siłę podrasowywane.

Ponadto zwróć uwagę na zmiany atrybutów psychicznych, które wpływaja bezpośrednio na inne. Kiedyś miałem 19-letniego Włocha który rozwijał się perfekcyjnie, pewnego dnia dostał srogą podwyżkę i... z dnia na dzień jego determinacja spadła z 18 na 10. Oczywiście tego dnia jego rozwój zaczął iść jak po grudzie.

Po prostu nie ma zależności z rozwojem graczy, gra robi wszystko żeby było jak najbardziej realistycznie.

BTW co to za Carvalho w drugiej lidze angielskiej? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1271
Kibicuje: Internazionale Serie A

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 09.07.2019 17:37

Po pierwsze trenerzy, po drugie obiekty treningowe. Abecadło FM-a. Wpływ na spadek atrybutów ma również trenowanie nowej pozycji lub umiejętności choć nie wiem jak to w najnowszych odsłonach wygląda.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » wt 09.07.2019 17:41

Salas11 pisze:
wt 09.07.2019 17:37
Po pierwsze trenerzy, po drugie obiekty treningowe. Abecadło FM-a.
+1
Ja już od dawna w pierwszej kolejności wzmacniam sztab, a dopiero w kolejnej skład.

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » wt 09.07.2019 17:45

Joao Carvalho - ofensywny pomocnik :)

Trenerów mam jednych z lepszych w lidze - każdą rzecz trenuje co najmniej dwóch ludzi (co zmniejsza obciążenia), a mam min. 4 gwiazdki każdej dziedziny. Tu nie widzę problemu.

Chodzi o to, że piłkarze po roku ciężkiego trenowania i powolnego wzrostu umiejętności nagle spadają do poziomu gorszego niż na samym początku gry (mam jednego takiego gagatka). A trenerzy uważają, że gracz trenuje ciężko i się rozwija. Wkurzające to.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 09.07.2019 17:48

Zgaduję że ma przeciętne obiekty treningowe a straty w lidze angielskiej to chyba norma. Moja ostatnia przygoda z Evertonem była cholernie frustrująca bo mimo sukcesów i ogólnego wzrostu rangi klubu "farmienie" hajsu to była istna katorga. Nawet trzymając w ryzach pensje i nie szalejąc z transferami. Wpływy z LM i za prawa do transmisji pozwalały wyjść na lekki plus w przekroju sezonu...

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » wt 09.07.2019 17:52

Obiekty dobre, czyli w rzeczywistości trochę lepiej niż średnio. Przy czym same obiekty nie wpływają na to, że w pewnym momencie sezonu gracz ma taki miesiąc, po którym wygląda jak po 4-miesięcznej kontuzji. Może to normalna sytuacja w grze (w rzeczywistości gracze przecież też się czasem "zapuszczają"), albo to mój błąd w ustawieniu treningu. Trenerów mam naprawdę dobrych.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 09.07.2019 17:58

A nie jest tak że mimo gwałtownego spadku atrybutów w dalszych miesiącach większość z nich wraca do poprzedniego stanu? Przejrzyj wykresy. Może gościom zwyczajnie PA nie pozwala już bardziej się rozwinąć i wówczas takie akcje się zdarzają.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » wt 09.07.2019 18:08

Powodem może też być to że tworząc swoją postać ustawiłeś Manchester United jako ulubiony klub i gra personalizuje świat pod znaną ci rzeczywistość.

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 402
Kibicuje: ACM

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MazurXIII » wt 09.07.2019 18:25

piotrcies pisze:
wt 09.07.2019 17:00
Fm bazuje na systemie CA/PA (ukryte parametry - obecne umiejętności/potencjał wyrażone od 1 do 200, potencjał przy młodzikach czasami jest ustawiony od -1 do -10, gdzie -10 to przedział losowy od 170-200, niższe wartości odpowiednio niżej - do znalezienia w sieci - nie chce mi się rozpisywać). W praktyce to wygląda tak, że jeśli masz stałe CA z jakiegoś powodu (np. osiągneło PA) to trening zmienia tylko dystrybucję CA wśród parametrów. Należy brać też pod uwagę wiek zawodnika (najwyższy przyrost to do 23-24 roku życia, po pewnym wieku CA zaczyna spadać i NIC nie możesz z tym zrobić - tylko ewentualnie spowolnić ten proces - u napastników jest to np. 28-30 rok życia) i parametry ośrodka treningowego oraz sztabu odpowiedzialnego za treningi (kupisz zawodnika z lepszego klubu z lepsza bazą treningową - u ciebie moga mu spaść parametry). Stąd wzrost jednych powoduje spadek - czasami drastyczny - drugich. Należy pamiętać, że nie wszystkie parametry kosztują tyle samo CA. Strasznie dużo CA pobiera szybkość, przyspieszenie czy gra słabszą nogą.

FM ogólnie to taki excel ;)

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » wt 09.07.2019 18:40

Ja to wszystko wiem, drodzy userzy. Największy problem mam z zawodnikiem z rocznika 97, tj. 23-latkiem, który ma jedną gwiazdkę potencjału ponad obecne umiejętności. Wspomniany Carvalho też ma obecnie o te 0,2 niższe kluczowe atrybuty w stosunku do początku gry. Dużej liczbie graczy te atrybuty rosną, tym zresztą też, załóżmy zaczyna z dośrodkowaniem 12 (taki miał ten atrybut), trenował go do 12,2, a teraz ma już 11 (i tak kilka atrybutów). I to nie jest długi proces, bo taki spadek notuje się w przeciągu miesiąca, potem albo stagnacja, albo powolny wzrost (wspomniany Cash nie odrobił wciąż tego, co stracił). Zastanawiam się, czy tak jest wszędzie, czy ja popełniam błędy.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 09.07.2019 18:46

Trenują jakieś zagrania lub grę na nowej pozycji? To również potrafi mocno uderzyć w rezultaty treningu.

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies

FMy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » wt 09.07.2019 20:59

Swoją drogą udzielają się tu dziś fani Interu i Arsenalu, więc sprzedam wam ciekawostkę - Wenger jest u mnie trenerem Interu :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”