Gry...

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Na czym najchętniej grasz?

PS4
16
33%
XBOX One
6
12%
PC
23
47%
komórka
1
2%
tablet
0
Brak głosów
na starszej generacji konsol
3
6%
na innej platformie
0
Brak głosów

Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2403

Gry...

Postautor: Delpiero14 » ndz 23.09.2018 17:19

Właśnie natrafiłem

Pamięta ktoś? :)

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Reputacja: 1142

Gry...

Postautor: piotrcies » pn 24.09.2018 16:36

Ktoś zamawiał edycję mistrzowską lub ultimate Fify 19? Jutro już będzie można grać i zastanawiam się, kto pierwszy chciałby dostać baty ode mnie :bicz:

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero

Gry...

Postautor: Delpiero14 » pn 24.09.2018 16:49

Ok, jeszcze dziś kupuje i spuszczam ci wpierdol.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2236

Gry...

Postautor: Rojiblanco » pn 24.09.2018 17:20

piotrcies pisze:Source of the post edycję mistrzowską lub ultimate Fify 19

czym to sie różni?

Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 48

Gry...

Postautor: dziki » pn 24.09.2018 17:25

Rojiblanco pisze:
piotrcies pisze:Source of the post edycję mistrzowską lub ultimate Fify 19

czym to sie różni?

Edycja Standardowa:
Obrazek

Edycja Mistrzowska:
Obrazek

Edycja Ultimate:
Obrazek
av by woops from gfxworld

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2236

Gry...

Postautor: Rojiblanco » pn 24.09.2018 17:28

Dzięki. Czyli w zasadzie różnica polega na giftach. Myślałem, że może wymyślili jakieś ograniczenia do nabijania ludzi w butelkę i nie gracz z edycji standardowej nie bedzie mógł grać z tym z edycji mistrzowskiej.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1748

Gry...

Postautor: Tomusmc » pn 24.09.2018 17:36

Oczywiście różni się to też ceną i to dość solidnie
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2064
Kontaktowanie:

Gry...

Postautor: cloner » pn 24.09.2018 17:41

A da się tę lepsza wersję kupić pudełkową? Czy tylko online?
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best

Gry...

Postautor: piotrcies » pn 24.09.2018 17:46

Ja kupuję pudełko.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero

Gry...

Postautor: Delpiero14 » pn 24.09.2018 17:48

Tomusmc pisze:Source of the post Oczywiście różni się to też ceną i to dość solidnie

Ponad 300 zł za wersję mistrzowską... Zgadza się, ponad 300 zł za grę :haha: To chyba zaszło za daleko.

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best

Gry...

Postautor: piotrcies » pn 24.09.2018 17:48

Cena mocno głupia XD

Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Gry...

Postautor: dziki » pn 24.09.2018 17:50

cloner pisze:Source of the post A da się tę lepsza wersję kupić pudełkową? Czy tylko online?

Da się,tylko nie wiem czy jeszcze jest dostępna bo ona była tylko przedpremierowo. Np na x-kom już nie kupisz.
Sam zamawiałem pod koniec sierpnia pudełkową Mistrzowską.

Rojiblanco pisze:Source of the post Dzięki. Czyli w zasadzie różnica polega na giftach. Myślałem, że może wymyślili jakieś ograniczenia do nabijania ludzi w butelkę i nie gracz z edycji standardowej nie bedzie mógł grać z tym z edycji mistrzowskiej.

Różni się też tym, że kupując edycję Mistrzowską i Ultimate masz dostęp 3 dni przed premierą.

Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Gry...

Postautor: dziki » pn 24.09.2018 17:51

Delpiero14 pisze:Source of the post
Tomusmc pisze:Source of the post Oczywiście różni się to też ceną i to dość solidnie

Ponad 300 zł za wersję mistrzowską... Zgadza się, ponad 300 zł za grę :haha: To chyba zaszło za daleko.

W tym roku wyjątkowo kupuje dwie gry przedpremierowo - FIFĘ i RDR2. Normalnie co roku kupuję tylko FIFĘ.
Jak na gry w które będę grał rok i ponad rok pewnie to na taki wydatek można sobie raz w roku pozwolić.

Awatar użytkownika
Kesz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 72

Gry...

Postautor: Kesz » pn 24.09.2018 18:19

Ja nie polecam wam gier Blizzarda.

Firma nie dość, że obecnie w każdej grze poza Diablo 3 ma mikrotransakcje, to do tego ma sformułowany regulamin w najbardziej niekorzystny dla gracza sposób. Kupując grę Blizzarda, wykupujemy właściwie tylko do niej dostęp. Nie jesteśmy właścicielami postaci na koncie, samego konta, wszelki progres w grze nie należy tak naprawdę do nas. Warto zaznaczyć też, że nowsze gry Blizzarda nie posiadają trybu offline, wszystkie są ograniczone do rozgrywki sieciowej. O tyle istotne, że w przypadku jak by upadły serwery firmy, zwyczajnie nie pogramy.

Mój przykład dotyczy gry Overwatch. Gra która nastawia się na drużynową rozgrywkę i współpracę, jednak nie zawsze tak jest. Produkt Blizzarda zmaga się z wieloma problemami zw. m.in z balansem postaci, toksycznością społeczności, sabotowaniem rozgrywki, boostingiem i innymi rodzajami oszustw. Twórcy w grze stworzyli system raportowania który działa przy współpracy botów, system przyjmuje dowolne zgłoszenia obojętnie czy uzasadnione czy nie, większość z nich to są zgłoszenia z zawiści, bo skontrowałeś danego gracza, bo wygrałeś grę lub wręcz przegrałeś i z Ciebie robią kozła ofiarnego. Raporty jakie są faktycznie zasłużone są rzadkością a na pewno w mniejszości.

Sam posiadałem konto Overwatch jakie posiadało koło 1500 przegranych godzin, odblokowane niemal wszystkie elementy ozdobne dla każdego bohatera, szereg złotych broni, co ogólnie powodowało, że wartość rynkowa konta była w okolicach 1000 zł jak nie więcej. Konto jednak zostało przez Blizzard zablokowane.

Przez 2 lata gry nie używałem żadnych hacków ani innych rodzajów oszustw jakie funkcjonują w grze. Sam Blizzard zbanował mnie ponoć za "niewłaściwe wypowiedzi na czacie" co jest o tyle zabawne, że z czatu tekstowego i głosowego w grze praktycznie nie korzystałem.

W skutek problemów z balansem bywało, że pojawiały się z mojej strony na czacie zwroty typu "cancer hero" czy "no skill hero". Jednak moje wypowiedzi dalekie były od jakiegoś bezpośredniego obrażania innych graczy. Chcąc się dowiedzieć od Blizzarda za jakie działania zablokowano mi konto, co takiego powiedziałem na czacie, że dano mi permanentnego bana - Ci stwierdzili, że nie muszą podawać mi takich informacji a decyzja jest nie odwołalna a tu przykład jak wygląda mail od Blizzarda :

Obrazek

Więc mogę się jedynie domyślać. Co istotne w ostatnim miesiącu miałem koło 3 tygodni przerwy od granią w tą grę. Obecna próba dowiedzenia się czegokolwiek od supportu firmy jest jak rzucanie grochem o ścianę. Gdy znajomi się o tym dowiadują pytają mnie co ja takiego zrobiłem? czy używałem hacków a jak mówię, że mam ponoć bana za wulgarne zachowanie na czacie, to łapią się za głowy.
Pisząc do Blizzarda aby rozważyli zmianę kary, żeby mi permanentnie zbanowali czat tekstowy i głosowy ale udostępnili możliwość rozgrywki, spotyka się z kolejną ignorancją.

Co istotne, przyjaciółka z jaką często grywałem w Overwatch dostała zawieszenie na 40 dni. Było jej to pierwsze zawieszenie w grze i sama nie wie za co, podobnie jak Ja w ostatnim czasie mało grała bo przyleciała do Polski na wakacje. Jednak skusiła się zakupić nowy egzemplarz gry z promocji na bundle. Ja tego nie zrobię, nie mam zamiaru wspierać złodziei. Czuje się okradziony, zupełnie nie świadomy za co dostałem w sumie najgorszą możliwą karę w grach. Blizzarda support zamyka zgłoszenia na zasadzie skopiuj/wklej formułkę i bywaj.

Normalnie takie działania należało by zgłosić do praw konsumenta, dociekać swoich spraw. Jednak jest jeden problem, ta gra nie jest twoja, konto nie jest twoje. Wszystko co zostało mi zablokowane należało do Blizzarda ja nie mam do tego żadnych praw.

Sam osobiście w tym momencie na pewno nie mam zamiaru wspierać złodziejstwa zw. z Blizzardem i Activision. Współczesny rynek gier bardzo mocno ogranicza prawa gracza i posiadanie przez niego zawartości gry. Człowiek by pomyślał, że jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie i dobrze w takiej sytuacji, że piractwo działa i będzie działać. Blizzarda akurat to nie dotyczy.
Z mojej strony przestroga, dla wszystkich graczy, zwłaszcza jeśli planują grać w Overwatch.

Obecnie w grze trudno znaleźć osoby jakie nie miały zawieszanych kont a grają aktywnie. Jednak Blizzard zwietrzył nową możliwość pozyskania z graczy pieniędzy. Ostatnio robił bardzo często darmowe weekendy Overwatch, 3 razy w miesiącu pojawiła się promocja na cenę Overwatch i wniosek jest jeden. Masz zbanowane konto? kup sobie kolejny egzemplarz gry w stylu "zobacz, nawet Ci cenę zmniejszymy".

Odradzam.

Awatar użytkownika
Berele Lewartow
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 55

Gry...

Postautor: Berele Lewartow » pn 24.09.2018 21:39

Po jakim czasie FIFA tanieje? 300 zl nie chce mi sie wydawać szczególnie, że dopiero niedawno kupilem ps4 i mam do wyboru dużo bardzo dobrych tytułów później 100 zl
-halo
-siemasz Pop, Witek nawija. Lecimy!
-gdzie?
-jakto [k****] gdzie?! Do bojuuu!

Wróć do „Hyde Park”