Domek nr 10 (temat luźny)

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto okaże się mądrzejszy i pierwszy odpuści

cloner
6
19%
futbolowa
25
81%

Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Ilka
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 253
Kontaktowanie:

Postautor: Ilka » wt 11.09.2018 22:18

Co do pamięci to ja pamiętam tak dobrze trzy daty: WTC, Śmierć Papieża i Smolensk. Pamietam dokladnie co robilam, kto do mnie dzwonił itp.

Co do chodzenia do kina to dziwne że facetów biorą za parę, a dwóch lasek juz nie ;)

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2142

Postautor: Delpiero14 » wt 11.09.2018 22:18

Dwie laski to przeważnie koleżanki.

Awatar użytkownika
Ilka
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 253
Kontaktowanie:

Postautor: Ilka » wt 11.09.2018 22:22

Dla mnie dwóch facetów to też mogą być koledzy ;)

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1020

Postautor: DDK » wt 11.09.2018 22:30

Będzie długo. Może nawet bardzo. Ogólnie forum to przez ostatnie kilka lat bardzo fajna część mojego życia. Napisałbym tutaj kupe pierdół, że lubię wchodzić po ciężkim dniu i poczytać coś o piłce i życiu, ale ma tak tutaj pewnie każdy, więc nie będę smęcił. Zacznę od czegoś ważnego. Od piramidy maslowa. Jak większość wie, występuję w niej 5 poziomów. Dwie najwyższe to potrzeba szacunku i uznania oraz potrzeba samorealizacji. W ciągu ostatnich 30 lat te dwie potrzeby strasznie zmieniły swój wizerunek wśród młodzieży i "młodych dorosłych". Już nie będę wracał do lat 80-tych i początku 90-tych, ale zacznijmy od końcówki 90-tych i latach po 2000roku. Chłopaki w wieku 5-10 lat spędzali cały dzień na podwórku grając w piłkę. Jeśli zapewnione były niższe potrzeby (fizjologiczne, bezpieczeństwa, miłości) to chłopaki rywalizowali najczęściej na boisku. Wszyscy dążyli do tego, żeby być najlepszym. Wszyscy chcieli być jak Ronaldo czy Zidane. Każdy wiedział, że osoba, która najlepiej gra ma "szacunek" w grupie. Dziewczyny bardzo często też wolały tych najsilniejszych, najbardziej wysportowanych czy po prostu najlepszych w jakiejś dyscyplinie, najczęściej związanej ze sportem. Minęło 15 lat. Chłopaki w wieku 8-12 lat większość czasu spędzają przed komputerem, a nie na boisku. Zatracił się duch sportowy w młodzieży. Na orlikach czy boiskach więcej osób jest wieku +20, niż -15, co jeszcze 15 lat temu było nie do pomyślenia. Teraz dla młodych potrzeba szacunku to wygranie turnieju w LOLa, posiadanie 1000 znajomych na fb, czy jakieś internetowe challange. Wiąże się oczywiście z hejtowaniem w Internecie. Wcześniej "hejt" to coś nieznanego. Na boisku jeden wygrał, drugi zarzucił mu oszustwo, ale na żywo takie problemy rozwiązuje się migiem. W internecie takie rzeczy trwają. I przede wszystkim - zawsze zostaje ślad. Ślad w postaci postów, komentarzy, filmików. Stara prawda mówi, że jeśli wrzucimy człowieka w jakąś grupę ludzi to po czasie przybiera właściwie im cechy. To samo twierdzi nauka - nasze zachowanie w bardzo dużym stopniu uzależnione jest od 5 najbliższych nam ludzi. Jeśli wcześniej na 15 osób na boisku były 2 nienormalne, to były szybko ustawiane do pionu. Jeśli teraz mamy w Internecie to te 2 osoby mogą zhejtować czy zaspamować całą resztę. Resztą, która dając ponieść się emocjom... zachowa się w ten sam sposób. Jeden głupi komentarz, jedno niezrozumienie potrafi wywołać lawinę komentarzy. Ta lawina jest nie do zatrzymania co widzimy po tym co się dzieje w Internecie – setki spamu, reklam, gróźb itd. Przecież były przypadki, gdzie zawodowi sportowcy nie wytrzymali fali hejtu w Internecie! I tu dochodzi do naszego forum. Forum, gdzie parę lat temu posty Doktora, RealFana, Morrowa, Cementa, Cześka czytało się z zapartym tchem. Widać było w nich zarówno wiedzę, ale też pełną kulturę osobistą, umiejętność przekazania wiedzy na papier (lub monitor). I tak jak samo, jak wszędzie – nasze forum zmieniło swoje oblicze. Najwięcej szumu robią spamerzy, najwięcej do powiedzenia mają osoby, nie mające wiedzę w tematach w których się wypowiadają, najwięcej „lajków” zbierają memy i inne śmieszne obrazki. W dobie bycia „na topie” ważniejsze jest, żeby komuś odszczeknąć, niż poprawidzić fajną dyskusję. Bo za odszczekniecie dostaniemy lajka, a dyskusji na 3 strony nikomu sięnie będzie chciało czytać, więc lajka nie dostaniemy. A jak nie dostaniemy – to w dobie Internetu nie zdobędziemy uznania czy szeroko pojętego szacunku. Dlatego też wielka szkoda, że poszliśmy w strone „lajków” bo to tylko przyspieszyło spadek poziomu naszego forum. Ja tu jestem stosunkowo krótko – ledwie 6,5 roku a w tym czasie odeszli lub zdecydowanie ograniczyli swoją aktywność: bartbuks, Carbon, Enjo, czecher, emdżej, MVB, Kamil, Daaaamian, Zaza, Jarzinho, MVB. Ostatnio też Salas, chyba Wilmore i Duch i guru Coraz mniej widać Doktora czy Magnuma, MGiggsa, Arwina. Przecież to ogromne straty, jak na takie forum. Zamiast tego mamy coraz więcej kwiatków, którzy obrzydzają to forum. I większość starych użytkowników, którzy jeszcze 5 lat temu potrafili dyskutować na wysokim poziomie teraz zniża się do poziomu wyzwisk i hejtowania. Nie poradziliśmy sobie z narastającą falą agresji na forum i po wyżej wymienionych nickach widać tego efekty. A raczej właśnie nie widać, ponieważ większość tych powyżej już nie wroci. Ja mam takie odczucie – w mojej ocenie poziom forum w ciągu tych 6,5 roku mocno spadł. Teraz, gdyby zajrzał na forum ciężko byłoby mi się zarejestrować. Ilość hejtu, wyzwisk, wulgaryzmów i memów przypomina bardziej grupę gimnazjalistów niż w większości dorosłych ludzi, którzy szkołe skończyli dawno temu.
Mnie uczono, żeby nie wdawać się w pyskówki – że lepiej być tym mądrzejszym i albo tłumaczyć coś po raz setny w kulturalny sposób, albo odpuścić. W końcu jak to się mówi: dyskusji z głupszym nie wygrasz. Przyznaje, że możę 3-4 razy musiałem odpuścić dyskusję, bo zdecydowałem, że to nie ma sensu. Ale zdarzało się też w drugą stroną – rozpoczynając dyskusję np. w temacie politycznym czy religijnym zdarzyło mi się kilka razy odpuścić, bo widziałem, że moja wiedza nie pozwala na dyskusję z osobą, z którą zaczałem rozmawiać. Po prostu moja wiedza nie była wystarczająca, by osiągnąć poziom osoby, z którą chciałem dyskutować. Jeśli się dało – próbowałem ją uzupełnić, ale nie zawsze jest na to czas, więc czasami zamiast się ośmieszyć, czy pokazać swoją nie wiedzę – trzeba było napisać prawdę.
Teraz odnośnie użytkowników – wiele tematów w ogóle nie przeglądam (przyjaciele, liga włoska itd.) więc sa użytkownicy o których ciężko mi coś powiedzieć. Takich jak Doktor czy fieldy nie da się nie lubić. Z takimi jak Magnum zawsze miło się pisało, mimo wielu odmiennych poglądów. Takich jak lig czy ozob wolałbym na swojej drodze nie spotkać. Pierwszego uważam za idiote, typowego hejtera, osobę która najpierw pisze, potem myśli albo w ogóle wyłączyła myślenie. Drugi jak dla mnie jest inteligentny, ale niestety nie umie tego przekazać. W politycznym wiele razy prowokował, pisał głupoty i się ośmieszał. Jak wszedł do domku okazało się, że da się z nim pogadać, ale potem juzbyło tylko gorzej. Poznałem dwóch użytkowników – clonera i jimmiego. Clonera każdy zna z forum, ale na żywo sprawia wrażenie dużo spokojniejszego i ułożonego – z chęcią chciałbym sprawdzić, czy prawdziwa jest maska ta z intenetu czy ta, którą poznałem. Spotkanie z Jimmym opisałem – równy chłop, mimo różnicy wieku z chęcią bym poszedł na piwo i pogadał. Mam nadzieję, żę będzie okazja.
Wielu z Was chciałbym spotkać i porozmawiać. Właściwie to pewnie z połową forum, a także z ludźmi, których już tu nie ma. Ja na ten moment chcę odpocząć od forum. W najbliższym czasie mam 2 tygodnie urlopu, potem do marca będę miał kupę roboty, bo jest fajny projekt w realizacji, a dodatkowo mam obronę. Tak jak pisałem – uwielbiam to forum, ale coraz mniejszą sprawia mi radochę jego czytanie. Wiele osób wypowiada się na tematy, na które nie ma zielonego pojęcia, co gorsze – próbuje w nich doradzać. Pewnie i mi się zdarzylo, bo każdy popełnia błędy, niemniej jednak zawsze robiłem to na poziomie. Przez 6,5 roku dostałem jedno WP za napisanie nazwy klubu z małej litery.
Mógłbym tutaj pisać jeszcze o wielu rzeczach związanych z forum: o tym, że wypowiedzi na forum świadczą o wychowaniu, że dają świadectwo kultury, że bardzo szanuję takich użytkowników jak np. Maciek czy Morrow, i że to oni starają się utrzymać poziom tego forum, ale pisałbym całą noc i i tak bym wszystkiego nie napisał.
Z mojej strony tyle, bo powoli usypiam. Dalej uwielbiam to forum i pewnie nie raz tu jeszcze wrócę. Możliwe, że za tydzień, bo się okaże, że nie mogę bez Was wytrzymać, ale możliwe, że za rok. W każdym razie mam nadzieję, że chociaż jedna osoba, która przeczyta ten post zastanowi się nad swoimi postami, swoją kulturą wypowiedzi i swoim wychowaniem. Bo nie chciałbym, żebyśmy za 5 lat mieli tutaj sam stek wyzwisk, jednozdaniowych wypowiedzi i memów, a niestety wszystko idzie w tym kierunku.
I przepraszam, że nie wymieniłem tutaj wszystkich, ale jest Was za dużo – dzięki wszystkim, bo każdy coś wniósł i od każdego się czegoś nauczyłem. Przede wszystkim jednak dzięki tym, którzy mi na privie pomagali, bo naprawdę bardzo wielu z Was mi pomogło.
Jeśli ktoś ma jakąś sprawę, z czymś się nie zgadza, zgadza lub chciałby coś ode mnie to zapraszam na fb, łatwo można mnie znaleźć, a jak nie to na priv podam kontakt. No i jak ktoś będzie w Krakowie (Piotrek, pamiętam o Tobie!) to odezwijcie się. Jak tylko będzie czas to zapraszam na piłkę, piwo, colę czy co tylko będziecie chcieli.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2000

Postautor: Rojiblanco » wt 11.09.2018 22:37

dajcie znać czy napisał coś o mnie, bo nie wiem czy warto czytać?

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1441

Postautor: Tomusmc » wt 11.09.2018 22:40

Warto przeczytać

Nie, nie ma tam słowa o Tobie

Dużo w tym prawdy, niestety.
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1641

Postautor: fieldy » wt 11.09.2018 22:42

długi post, łap lajka :mrgreen:

Mentor zapowiedział, ze wpadnie na dniach. Trzymam go za słowo

Awatar użytkownika
piotrcies
ja zabawny
ja zabawny
Reputacja: 896

Postautor: piotrcies » wt 11.09.2018 22:43

Jest o mnie, wzruszyłem się. Jakby co, to będę cię łapał na fejsie, Dudu :P

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 681

Postautor: Rezus » wt 11.09.2018 22:44

petru pisze:Source of the post Robie sobie wlasnie przegrode nosowa w szpitalu. Czyli w oczach swiata pierdola, zwana zazwyczaj zabiegiem (nie operacja) I zaczalem szanowac w [ch**] ludzi, ktorzy robia sobie operacje plastyczne, wisza na hakach od miesa itp. Nigdy sie nie mowi o poziomie poswiecenia, oni maja wieksza swoadomosc bolu niz przecietny czlowiek, a mimo to nie daja za wygrana.

Czesc i chwala klientom nfzu!

Powodzenia i oby bez komplikacji. Mi zrobili tak, że prosta dalej nie jest a od tego czasu (już coś 7 lat) mam przewlekły katar, czyli cały rok mi się leje z jednej dziurki a potęguję się na ostre jedzenie i mniejszą temperaturę...
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1423

Postautor: sickstick » wt 11.09.2018 22:44

Smoleńsk jest w moje urodziny, liczę na święto narodowe :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2000

Postautor: Rojiblanco » wt 11.09.2018 22:52

Uwaga, będę szczery.

Tomusmc pisze:Source of the post Warto przeczytać

[ch**] warto

Chłopak złapał jakiegoś doła i nawet tak prozaiczna rzecz jak forum go irytuje i doprowadza do głębszych przemyśleń. Niech sobie znajdzie odskocznię, albo jakieś hobby i tyle.
Pisanie takich głupot, że buks, MVP, czeher, czy Kamil (xD) zostawili forum, bo poziom spadał (zwłaszcza Kamil zapewniał nam wysoki poziom), to kompletna bzdura. Każdy ma swoje życie i tyle.

Jest kilku nowych użytkowników, młodych ludzi, którzy piszą rzeczowo i ciekawie. Warto docenić te osoby, a nie ciągle im ujmować.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 958

Postautor: HMK » wt 11.09.2018 22:53

DDK pisze:Source of the post No i jak ktoś będzie w Krakowie

Od października będę praktycznie codziennie, więc się odezwę.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1028

Postautor: ozob » wt 11.09.2018 22:54

[k****], moje zycie na forum teraz cos straci. :D
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1188

Postautor: League » wt 11.09.2018 22:55

Obrazek
https://i.gifer.com/EgZ1.gif
Złapał doła chłopak bo jak wdawał się w powazną dyskusję jak ostatnio z Futbolową to poległ za kazdym razem;>
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1028

Postautor: ozob » wt 11.09.2018 22:58

Pierwszego uważam za idiote, typowego hejtera, osobę która najpierw pisze, potem myśli albo w ogóle wyłączyła myślenie.

Za to jednak moglbym wzniesc toast DDK. :beer:
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Wróć do „Hyde Park”