Domek nr 10 (temat luźny)

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Magnum, piotrcies, matt_, maestro, Dr.Football1, fieldy, Delpiero14

Czy przespał(a)byś się z osobą będącą aktualnie z kimś w związku?

Tak
10
24%
Nie
21
50%
To zależy od okoliczności
11
26%

Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2353
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 10.02.2019 22:57

W domu też robię max kilkanaście, ale w restauracjach próbuje różnych nowości. Zagranica również, na każdych wakacjach jadłem każdej lokalnej potrawy, w tym także te bezmięsne.
Nadal nie uważam, żebym jadł mniej urozmaicone posiłki niż wege.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 768
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » ndz 10.02.2019 23:11

cloner pisze:W domu też robię max kilkanaście, ale w restauracjach próbuje różnych nowości. Zagranica również, na każdych wakacjach jadłem każdej lokalnej potrawy, w tym także te bezmięsne.
Nadal nie uważam, żebym jadł mniej urozmaicone posiłki niż wege.
To duży plus. Podobno Polacy za granicą najczęściej tak czy siak wybierają popularne fastfoody, co jest bardzo przykre, biorąc pod uwagę to, jakie bogactwo możliwości oferują obce kuchnie.

Co do różnorodności - nie znam ani jednego wege, który miałby mniej urozmaiconą kuchnię niż mięsożercy albo on sam przed przejściem na wegetarianizm. Stety lub niestety - tutaj na każdy dzień musisz mieć przygotowaną porządną alternatywę dla mięsa, a i z warzywami sporo eksperymentujesz, żeby się nie znudzić. Właśnie dlatego większość wegetarian może pochwalić się lepszym zdrowiem i lepszymi wynikami badań krwi niż wcześniej - bo przechodzą na dietę, która musi być bardziej dopracowana i bogata we wszystkie składniki. Przeciętnie człowiek nie zwraca uwagi na takie detale, bo wydaje mu się, że nie musi. Ja np. mięso jadłam jakieś 2-3 razy w tygodniu, a teraz każdego dnia jem jego zdrowszą alternatywę. Dlatego gdy ktoś mnie pyta czy to z braku mięsa mam lepsze wyniki badań od razu studzę jego zapał, że to wcale nie takie proste i oczywiste.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 10.02.2019 23:20

Odnośnie różnorodności: kurczak, indyk, królik, swinia, kaczka. Te 5 jadam regularnie, plus raz gęś. A dodam że są to skrzydełka, pałeczki, udka, filet, golonka. Oprócz tego ryba: pstrąg, dorsz, sandacz, morszczuk, pewnie jeszcze coś by się znalazło np karp czy lin.

O tyle mam większy wybór od wegetarian (tzn ryby oni też mają).
Miłego wieczoru.

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Reputacja: 697
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » ndz 10.02.2019 23:23

cloner pisze:Source of the post od wegetarian (tzn ryby oni też mają).

Wegetarianie nie jedzą ryb, gdyż jest to mięso.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 10.02.2019 23:26

Magnum pisze:Source of the post
cloner pisze:Source of the post od wegetarian (tzn ryby oni też mają).

Wegetarianie nie jedzą ryb, gdyż jest to mięso.

Ok. Czyli mam jeszcze większy wybór i jeszcze większą różnorodność niż wege.

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » ndz 10.02.2019 23:28

Zdecydowanie masz opcję mieć dużo większą różnorodność. Klaudyna po prostu twierdzi, żę większość osób ma mniejszą, bo nie jest zmuszona do kreatywności w kuchni tylko robi kilka(naście) bezpiecznych bo znanych sobie dań.

Przy czym ja mam podobnie przy potrawach bezmięsnych, też mi się nie chce wielu różnych rzeczy, największą róznorodność dostarczają knajpy. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Ilka
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 660
Kontaktowanie:

Postautor: Ilka » ndz 10.02.2019 23:30

cloner pisze:Source of the post Ooo, wędliny to już nie jadłem z 5 dni.

Ja zdecydowanie za dużo zjadam. Ale na śniadanie najłatwiej i najszybciej jest zrobić kanapkę niż bawić się z owsiankami. Ale muszę to zmienić, bo szczerze mam dość już kanapek, bułek z wędliną, czy czasem żółtym serem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » ndz 10.02.2019 23:32

Ilka pisze:Source of the post Ale na śniadanie najłatwiej i najszybciej jest zrobić kanapkę niż bawić się z owsiankami.

Kanapka nie musi być z wędliną :wink: Nie jadłem kanapki z wędliną od 5 lat, a kanapki jem codziennie.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 10.02.2019 23:34

Magnum pisze:Source of the post Zdecydowanie masz opcję mieć dużo większą różnorodność. Klaudyna po prostu twierdzi, żę większość osób ma mniejszą, bo nie jest zmuszona do kreatywności w kuchni tylko robi kilka(naście) bezpiecznych bo znanych sobie dań.

Dopiero co byłem krytykowany za generalizowanie. A co robi Futbolowa? ;)

Magnum pisze:Source of the post Kanapka nie musi być z wędliną Nie jadłem kanapki z wędliną od 5 lat, a kanapki jem codziennie.

Dokładnie tak. Jajka, sery, serki, dzemy, miód. Tylko w tym roku jadłem te produkty.

Ps współczuję wege, że nie mogą jeść owoców morza :lol2:

Awatar użytkownika
Ilka
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 660
Kontaktowanie:

Postautor: Ilka » ndz 10.02.2019 23:35

Magnum pisze:Source of the post
Ilka pisze:Source of the post Ale na śniadanie najłatwiej i najszybciej jest zrobić kanapkę niż bawić się z owsiankami.

Kanapka nie musi być z wędliną :wink: Nie jadłem kanapki z wędliną od 5 lat, a kanapki jem codziennie.

Wiem. Ale robi się najszybciej. łatwiej jest położyć kawałek wędliny (pokrojonej już) niż bawić się w krojenie warzywek. Choć nie powiem bo i z nimi jadam. Sałata, pomidor... teraz kiełki ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
Glory glory Man United!
Glory glory Man United!
Reputacja: 1531

Postautor: piotrcies » ndz 10.02.2019 23:36

Ja np. bardzo lubię twarożek ze szczypiorkiem na kanapce :)

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 10.02.2019 23:37

piotrcies pisze:Source of the post Ja np. bardzo lubię twarożek ze szczypiorkiem na kanapce :)

Mniam mniam :mrgreen:

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 768
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » ndz 10.02.2019 23:37

Magnum pisze:Source of the post Zdecydowanie masz opcję mieć dużo większą różnorodność. Klaudyna po prostu twierdzi, żę większość osób ma mniejszą, bo nie jest zmuszona do kreatywności w kuchni tylko robi kilka(naście) bezpiecznych bo znanych sobie dań.

Właśnie w tym rzecz - w teorii więcej opcji ma ten, kto nie wyklucza jakichś grup produktów, to w końcu logiczne. W praktyce jest jednak tak, że ludzie z reguły nie silą się na różnorodność.

Według badań, jeśli dobrze pamiętam, przeciętny Polak jada regularnie sześć rodzajów zup i osiem rodzajów drugich dań. Bardzo schematycznie.

cloner pisze:Source of the post Odnośnie różnorodności: kurczak, indyk, królik, swinia, kaczka. Te 5 jadam regularnie, plus raz gęś. A dodam że są to skrzydełka, pałeczki, udka, filet, golonka. Oprócz tego ryba: pstrąg, dorsz, sandacz, morszczuk, pewnie jeszcze coś by się znalazło np karp czy lin.

O tyle mam większy wybór od wegetarian (tzn ryby oni też mają).
Miłego wieczoru.
Mieć większy wybór a korzystać z niego to dwie różne kwestie :) Większość ludzi niestety nie korzysta.

5 rodzajów mięsa + ryba to naprawdę mało w porównaniu do tego, ile rodzajów kotletów, pieczeni, pasztetów, krokietów czy pulpetów jada się na diecie wegetariańskiej :) Oczywiście uogólniam na podstawie rozsądnych ludzi, których miałam okazję poznać. Są pewnie i tacy wege, którzy jedzą syf taki jak wcześniej, tyle że wieprzową parówkę zastępują sojową i na tym koniec.

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » ndz 10.02.2019 23:39

cloner pisze:Source of the post Dopiero co byłem krytykowany za generalizowanie. A co robi Futbolowa? ;)

Też generalizuje :P Bo choćby ja jestem przykładem, kiedy jem bardzo schematycznie a jem bez mięsa. Chcę to zmienić i pewnie kiedyś się uda, ale póki co to róznorodność się nie zmieniła - określona liczba dań które najczęściej spożywam została zamieniona na inne dania i tyle. Dużo więcej róznorodności wprowadziła przeprowadzka tutaj i bycie "zmuszonym" do odwiedzania tajskich, wietnamskich, chińskich, hinduskich czy latynoskich miejsc.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 10.02.2019 23:39

futbolowa pisze:Source of the post rodzajów mięsa + ryba to naprawdę mało w porównaniu do tego, ile rodzajów kotletów, pieczeni, pasztetów, krokietów czy pulpetów jada się na diecie wegetariańskiej

A to krokietów, kotletów, pasztetów, itd z mięsem nie ma?
Hahahaha.

Wróć do „Hyde Park”