Domek nr 10 (temat luźny)

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Magnum, piotrcies, matt_, maestro, Dr.Football1, fieldy, Delpiero14

Czy przespał(a)byś się z osobą będącą aktualnie z kimś w związku?

Tak
10
24%
Nie
21
50%
To zależy od okoliczności
11
26%

Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2353
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » pn 11.02.2019 10:23

sickstick pisze:Source of the post pomidor, czerwona cebula, ogórek

Te produkty mam na zakazanej liście. Nie dotykam od kilku miesięcy :P

Awatar użytkownika
piotrcies
Glory glory Man United!
Glory glory Man United!
Reputacja: 1530

Postautor: piotrcies » pn 11.02.2019 10:31

I to już tak na zawsze czy do czasu regeneracji organizmu?

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1936

Postautor: sickstick » pn 11.02.2019 10:37

Masz cloner nietolerancje pokarmową na te rzeczy? Ostatnio cała moja rodzina była badać nietolerancje, powychodził m.in że wszyscy są uczuleni na kakao (podobno większość badanych ma uczulenie właśnie na kakao), u mojej mamy wyszły np jajka, prawie każdemu orzechy no i każdy ma jakieś różne warzywa.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » pn 11.02.2019 10:39

piotrcies pisze:Source of the post I to już tak na zawsze czy do czasu regeneracji organizmu?

Liczę, że do czasu regeneracji.

sickstick pisze:Source of the post Masz cloner nietolerancje pokarmową na te rzeczy?

Nie.

Awatar użytkownika
piotrcies
Glory glory Man United!
Glory glory Man United!

Postautor: piotrcies » pn 11.02.2019 10:40

Tak z ciekawości - co znajduje się w indeksie produktów zakazanych? Kiedyś już chyba pisałeś, ale nie chce mi się grzebać w kilkuset stronach domku.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 768
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » pn 11.02.2019 10:46

cloner pisze:Source of the post Wybacz ale nie mam żadnych powodów, żeby cokolwiek ci udowadniać zdjęc ci tu wklejać nie będę każdego dnia a obiadów ze stycznia nie fotografowałem

Ale spoko, Ty udowodnij, masz dużo mniejszy wybór ode mnie a jesz bardziej różnorodne posiłki, chętnie zobaczę więc te 31 zdjęć ze stycznia.

Przecież nikt nie mówił o wklejaniu zdjęć. Na razie zapytałam ile różnorodnych kotletów/krokietów/czegokolwiek mięsnego lub bezmięsnego zjadłeś w tym roku. U mnie w styczniu było tego tyle, że żadnego obiadu nie powtórzyłam ;) Różnorodności mi nie brakuje.

sickstick pisze:Source of the post Ja se mieszam kasze z jajem i marchewka, smarze z tego kotlety i wkładam je do burgerów (pomidor, czerwona cebula, ogórek, keczup-musztarda najczęściej, czasem dodać jakiś składnik extra). Jedna z moich ulubionych potraw, pyszna i zdrowa.

Też lubię burgery z kaszy, chociaż najbardziej lubię jęczmienną. Z jaglanej ostatnio robiłam świetny pasztet i ciastka - i nareszcie się do niej przekonałam.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » pn 11.02.2019 10:46

piotrcies pisze:Source of the post co znajduje się w indeksie produktów zakazanych?

Każde pieczywo świeże, pieczywo razowe żytnie i pszenne, rogaliki francuskie, mąki żytnie i razowe, grube kasze: kasza gryczana, pęczak, grube makarony, potrawy z dodatkiem mąk/smażone na tłuszczu lub polewane tłuszczem: kluski kładzione, naleśniki. Jogurty, kefir, sery żółte i topione, sery pleśniowe, sery typu feta, serki typu fromage, kwaśna śmietana. Jaja gotowane na twardo, smażone na tłuszczu, jaja w majonezie. Wszystkie mięsa tłuste: wieprzowina, baranina, kaczki, gęsi, dziczyzna, wędliny tłuste: pasztety, wędliny podrobowe, ryby wędzone, ryby tłuste (śledź, makrela, łosoś, sardynki, tuńczyk), mięsa peklowane, konserwy mięsne i rybne. Margaryny twarde, smalec, słonina, boczek. Frytki, ziemniaki smażone, placki ziemniaczane, pyzy, chipsy. Warzywa kapustne, papryka, szczypior, cebula, ogórki, szczaw, rzepa, rzodkiewki, kukurydza (także konserwowa), warzywa z zasmażkami lub smażone, warzywa w zalewie octowej, grzyby. Wszystkie owoce surowe (banan mam wyjątkowo dozwolony), suszone, orzechy. Groch, fasola, soja, soczewica, bób. Czekolada, ciastka produkowane przemysłowo, chałwa, orzechy, kakao. Z przypraw te ostre: ocet, pieprz, musztarda, papryka, chrzan, maggi, kostki bulionowe, pikle. Zupy na wywarach z kości i mięsa, zupy rybne, zupy z przeciwwskazanych warzyw/owoców, zupy zaprawiane zasmażkami/kwaśną śmietaną, zupy w proszku. Desery z dużą ilością cukru, ciasta z bitą śmietaną lub kremem, pączki, faworki, ciasto francuskie, piaskowe, kruche, keksy, makowiec, desery z przeciwwskazanych owoców, z czekoladą, z orzechami. Kawa, mocna herbata, napoje gazowane, mocne kakao, płynna czekolada, napoje alkoholowe. No i posiłki: smażone, duszone, pieczone z dodatkiem tłuszczu.

:beer:

Awatar użytkownika
piotrcies
Glory glory Man United!
Glory glory Man United!

Postautor: piotrcies » pn 11.02.2019 10:48

Łatwiej chyba byłoby wymienić, co możesz jeść. Masakra.

Awatar użytkownika
Ilka
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 660
Kontaktowanie:

Postautor: Ilka » pn 11.02.2019 10:49

To nic dziwnego ze tyle kilo w dół poleciałes ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » pn 11.02.2019 10:50

cloner pisze:Source of the post
piotrcies pisze:Source of the post co znajduje się w indeksie produktów zakazanych?

Każde pieczywo świeże, pieczywo razowe żytnie i pszenne, rogaliki francuskie, mąki żytnie i razowe, grube kasze: kasza gryczana, pęczak, grube makarony, potrawy z dodatkiem mąk/smażone na tłuszczu lub polewane tłuszczem: kluski kładzione, naleśniki. Jogurty, kefir, sery żółte i topione, sery pleśniowe, sery typu feta, serki typu fromage, kwaśna śmietana. Jaja gotowane na twardo, smażone na tłuszczu, jaja w majonezie. Wszystkie mięsa tłuste: wieprzowina, baranina, kaczki, gęsi, dziczyzna, wędliny tłuste: pasztety, wędliny podrobowe, ryby wędzone, ryby tłuste (śledź, makrela, łosoś, sardynki, tuńczyk), mięsa peklowane, konserwy mięsne i rybne. Margaryny twarde, smalec, słonina, boczek. Frytki, ziemniaki smażone, placki ziemniaczane, pyzy, chipsy. Warzywa kapustne, papryka, szczypior, cebula, ogórki, szczaw, rzepa, rzodkiewki, kukurydza (także konserwowa), warzywa z zasmażkami lub smażone, warzywa w zalewie octowej, grzyby. Wszystkie owoce surowe (banan mam wyjątkowo dozwolony), suszone, orzechy. Groch, fasola, soja, soczewica, bób. Czekolada, ciastka produkowane przemysłowo, chałwa, orzechy, kakao. Z przypraw te ostre: ocet, pieprz, musztarda, papryka, chrzan, maggi, kostki bulionowe, pikle. Zupy na wywarach z kości i mięsa, zupy rybne, zupy z przeciwwskazanych warzyw/owoców, zupy zaprawiane zasmażkami/kwaśną śmietaną, zupy w proszku. Desery z dużą ilością cukru, ciasta z bitą śmietaną lub kremem, pączki, faworki, ciasto francuskie, piaskowe, kruche, keksy, makowiec, desery z przeciwwskazanych owoców, z czekoladą, z orzechami. Kawa, mocna herbata, napoje gazowane, mocne kakao, płynna czekolada, napoje alkoholowe. No i posiłki: smażone, duszone, pieczone z dodatkiem tłuszczu.

:beer:

I z tego wszystkiego rezygnujesz? Sporo tu niezdrowych rzeczy, więc bardzo na plus, ale brak kakao, placków ziemniaczanych i warzyw mocno by mnie zabolał :D

Dobrze, że u mnie odpada tylko mięso, bo musiałabym się mocno nakombinować z menu przy takich ograniczeniach.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » pn 11.02.2019 10:50

Ilka pisze:Source of the post To nic dziwnego ze tyle kilo w dół poleciałes ;)

Tylko 6.

futbolowa pisze:Source of the post I z tego wszystkiego rezygnujesz?

Od pazdziernika 95% posiłków jest bez tych produktow.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » pn 11.02.2019 10:53

cloner pisze:Source of the post Od pazdziernika 95% posiłków jest bez tych produktow.

Pamiętam, jak przez jakiś czas miałam leczyć candidę dietą. Na lodówce mieliśmy półmetrową listę produktów, których nie wolno mi jeść - wyglądała podobnie. Dobrze, że to już z mną, bo to zdecydowanie za dużo wykluczeń.

Awatar użytkownika
piotrcies
Glory glory Man United!
Glory glory Man United!

Postautor: piotrcies » pn 11.02.2019 10:55

Gdybym dostał taką listę produktów zakazanych, życie straciłoby sens.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » pn 11.02.2019 10:55

piotrcies pisze:Source of the post Gdybym dostał taką listę produktów zakazanych, życie straciłoby sens.

Dla zdrowia warto się poświęcić :)

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » pn 11.02.2019 11:01

Eeee tam. Pieczywo pszenne, jajka na miękko, płatki owsiane, świeży biały ser, serki śmietankowe, dżemy bez pestek, miód.
Z mięs jem te chude: kurczaki, indyki, wołowina, cielęcina, króliki, ryby chude: leszcze, pstrąg, szczupak, sandacz, dorsz, mintaj, morszczuk, na śniadanie mogę wrzucić chude wędliny wieprzowe i drobiowe (szynka, polędwica, kiełbasa szynkowa). Z warzyw: marchew, kalafior, buraki, dynia, szpinak, młoda fasolka szparagowa, sałata zielona i niby pomidory bez skórki (ale i tak ich nie lubię, więc mam z głowy). 8) A wybór deserów po obiedzie też jest spory: kisiele, musy, galaretki, kompoty, kremy z mleka, ciasto drożdżowe czerstwe, biszkopt, herbatniki ;)

Daję radę :mrgreen:

Wróć do „Hyde Park”