Domek nr 10 (temat luźny)

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto okaże się mądrzejszy i pierwszy odpuści

cloner
6
19%
futbolowa
26
81%

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 636

Postautor: matt_ » wt 22.05.2018 23:31

Domek jest ważny, ale to że jest w nim cisza o niczym nie świadczy, jeżeli w tematach piłkarskich wrze :p

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1022

Postautor: DDK » wt 22.05.2018 23:46

Kolejna wizyta u innego fizjoterapeuty. Co mi jest? Miałem przestawione 2 kości jakieś gdzieś w stopie + uszkodzone więzadła.

Przestawił mi kości, rozciągał na siłę więzadła. Myślałem, że się zesram z bólu. Mam przez 2 tygodnie grać w piłkę albo chodzić na siłownie i robić trening nóg lub biegać. Po każdym mam min. 15min rozciągać więzadła. Im częściej będę to robił tym lepiej.

Kolejny fachowiec mi mówi, że mam się nie oszczędzać. Wręcz przeciwnie, jeśli teraz zrobiłbym sobie np. miesiąc bez sportu, to więzadła, którę są pospinane i uszkodzone zastałyby się i z biegiem czasu coraz ciężej byłoby je z powrotem uelastycznić.

Także dziękuję Wam niektórzy forumowicze, którzy polecali mi dłuższy odpoczynek od piłki. Mimo wszystko zaufam specjalistom, nie internetowi :)

w niedziele playarena, w poniedziałek FLS, dzisaij nogi na siłowni, jutro odpoczynek, w czwartek 1,5h orlika, w piątek 2 mecze (playarena i nowohucka liga pilkarska), w sobote znowu nowohucka liga piłkarska, w niedziele rano playarena i chyba wieczorem też playarena.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 635
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » wt 22.05.2018 23:52

DDK pisze:Source of the post Mimo wszystko zaufam specjalistom, nie internetowi

Miło, że sprowadziłeś ekipę forum do roli "internetów" :D

Awatar użytkownika
maciek_88
Moderator
Moderator
Reputacja: 417

Postautor: maciek_88 » wt 22.05.2018 23:57

DDK pisze:Source of the post Kolejny fachowiec mi mówi, że mam się nie oszczędzać. Wręcz przeciwnie, jeśli teraz zrobiłbym sobie np. miesiąc bez sportu, to więzadła, którę są pospinane i uszkodzone zastałyby się i z biegiem czasu coraz ciężej byłoby je z powrotem uelastycznić.

Chciałbym tylko zauważyć, że jest to kolejny fachowiec. Po korzystaniu z usług poprzednich znajdujesz się w stanie, w którym

DDK pisze:Source of the post Myślałem, że się zesram z bólu.
Morrow pisze:Source of the post Tak jak i Doktorek nie zostanie skautem nie składając CV gdziekolwiek choć ma pewnie większe pojęcie o tych dzieciakach niż większość gogusiów chodzących w garniturach Armaniego w czołowych klubach.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1885
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » śr 23.05.2018 0:14

DDK pisze:Source of the post Mam przez 2 tygodnie grać w piłkę albo chodzić na siłownie i robić trening nóg lub biegać

Daj znać co powie kolejny lekarz za 6 dni.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1022

Postautor: DDK » śr 23.05.2018 8:54

maciek_88 pisze:Source of the post
DDK pisze:Source of the post Kolejny fachowiec mi mówi, że mam się nie oszczędzać. Wręcz przeciwnie, jeśli teraz zrobiłbym sobie np. miesiąc bez sportu, to więzadła, którę są pospinane i uszkodzone zastałyby się i z biegiem czasu coraz ciężej byłoby je z powrotem uelastycznić.

Chciałbym tylko zauważyć, że jest to kolejny fachowiec. Po korzystaniu z usług poprzednich znajdujesz się w stanie, w którym

DDK pisze:Source of the post Myślałem, że się zesram z bólu.

Maćku, kto jak kto, ale Ty chyba zdajesz sobie sprawę, że rehabilitacja jest bardzo bolesna. Mam dwóch kumpli po zerwanych krzyżowych, kilku po innych kontuzjach, to mówili że po 1-2 wizytach po prostu bali się iść na następną, taki ból jest. Ja jak upadłem na rękę i zrobiłem sobie coś z nadgarstkiem i okolicami to było tak samo, w niektórych sytuacjach ból jest wręcz niewyobrażalny.

Futbolowa, po prostu zauważyć chciałem, że tutaj, mimo iż prawie nikt nie ma pojęcia o niektórych rzeczach, to każdy zgrywa fachowca. A ja nie lubię, jak ktoś się wymądrza.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1222

Postautor: League » śr 23.05.2018 8:59

DDK pisze:Source of the post ca. A ja nie lubię, jak ktoś się wymądrza.

a jednak robisz to nagminnie jak z tą jazdą samochodem czy w temacie polscy kibice :D ozdro/
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1885
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » śr 23.05.2018 9:08

DDK pisze:Source of the post Futbolowa, po prostu zauważyć chciałem, że tutaj, mimo iż prawie nikt nie ma pojęcia o niektórych rzeczach, to każdy zgrywa fachowca. A ja nie lubię, jak ktoś się wymądrza.

Jak to większość na tym forum mówi, nie trzeba chodzić na mecze, żeby wiedzieć co się dzieje na nim. ;) wystarczy że usłyszą, co im media powiedzą
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 753

Postautor: Kluchman » śr 23.05.2018 9:12

Obrazki czasami mówią same za siebie i są jednoznaczne.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2090

Postautor: Rojiblanco » śr 23.05.2018 9:20

DDK pisze:Source of the post Futbolowa, po prostu zauważyć chciałem, że tutaj, mimo iż prawie nikt nie ma pojęcia o niektórych rzeczach, to każdy zgrywa fachowca. A ja nie lubię, jak ktoś się wymądrza.

Nie śledziłem dokładnie opisu historii twojej choroby, ale pragnę zauważyć, że ja już ze 2 lata temu pisałem Ci o fizjoterapeucie, więc w zasadzie można przyjąc, że akurat ja to się znam? :glass: :P

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 635
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » śr 23.05.2018 13:10

Myślisz, że to jest wymądrzanie się dla zasady? Wyraz złej woli? Akurat co najmniej połowa stałych bywalców domku uprawia jakieś sporty i nieraz narzeka na kontuzje różnego rodzaju.

Na Twoim miejscu już dawno zastanowiłabym się, czy ci "specjaliści" są cokolwiek warci, skoro sytuacja się nie poprawia. Jakoś profesjonalni sportowcy taką ścieżką nie podążają.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1560

Postautor: sickstick » śr 23.05.2018 13:24

Ja się od 10 lat męczę z wszelkimi kontuzjami kostki. Kości nigdy poprzestawianych nie miałem, ale więzadła miałem nawet pozrywane, achilles też swoje przeżył. W piłkę z tego powodu już w ogóle od dawna nie gram, bo jak sam DDK to niezwykle trafnie niedawno opisał - przestało sprawiać przyjemność kiedy w większości sytuacji trzeba było odstawiać nogę. Także jakieśtam myślę obszerne rozeznanie w temacie mam (btw nie podoba mi się te #clonermentality, że trzeba podpierać opinię obeznaniem). I o ile zgadzam się że odstawienie nogi na poduchę i nie używanie jej to najgorsze co można w tej sytuacji zrobić (ponieważ więzadła się zastaną - mnie właśnie to zrobiono 10 lat temu i stąd tak długo się to ciągnie), to nadmierna eksploatacja jest równie fatalnym pomysłem. Noga wymaga rehabilitacji, ćwiczeń, siłowni - owszem, ale nie zapierdzielania za piłką gdzie staw skokowy jest narażony na szarpane obciążenia (starty, zwroty), nadmierne obciążenia (lądowanie na jednej nodze w pełnym biegu), obciążenia szarpano-nadmierne (lądowanie na jednej nodze w pełnym biegu przy jednoczesnej zmianie stabilności przez kontakt z rywalem), nie mówiąc już o samym bezpośrednim kontakcie z rywalem. Ja tam zwyczajnie DDK nie wierzę kiedy pisze że lekarz kazał mu katować nogę jak gdyby nigdy nic, może lekarz powiedział coś w stylu "powinieneś utrzymywać ją w pełnej sprawności" a DDK sam sobie dodał " Hur hur ide grać mecz z meczem". Myślę że tak to prędzej wyglądało.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1059

Postautor: ozob » śr 23.05.2018 13:26

Stan przed lusterem i to powiedz.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1454

Postautor: Diamen23 » śr 23.05.2018 17:05

genialny pomysł z tym albumem, skoro nawet niewiadomo, czy Jędrzejczyk pojedzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1573

Postautor: Tomusmc » śr 23.05.2018 17:07

Ja mam srebrną kartę Szczęsnego do wklejenia, a taką a'la kartę do gry mam właśnie Jędrzejczyka. Może oni go na siłę wszystkim wciskają?

Wziąłem karty bo zazwyczaj dzieciaki zbierają, ale w domu to było silniejsze ode mnie...
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Wróć do „Hyde Park”