Domek nr 10 (temat luźny)

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem. Tutaj możecie też pisać wszelkie sugestie związane z forum i serwisem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Tyłek czy cycki?

Tyłek!
22
56%
Cycki!
9
23%
Oczy...
3
8%
Charakter ;)
5
13%

Liczba głosów: 39

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 720

Postautor: DDK » śr 17.01.2018 16:33

no to rano tak jak jesz tą bułkę to możesz zjeść ją (lub własnie inne pieczywo) z jajkiem i warzywami. Potem zamiast drożdzówki i jogurtu owoce. O 14 i 17 to co napisałem, a potem w domu już (albo koło 20 w pracy jeszcze) możesz przekąsić jakieś wafle z mozarellą, których w ogole nie trzeba przygotowywać. Możliwosci jest dużo, bo zdrowych produktów są setki, tylko trzeba się w to wgłębić.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1258
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » śr 17.01.2018 16:37

DDK pisze:Source of the post Potem zamiast drożdzówki i jogurtu owoce

:think: gdzie ja znajdę targ obok mojej roboty :think:

DDK pisze:Source of the post O 14 i 17 to co napisałem, a potem w domu już (albo koło 20 w pracy jeszcze) możesz przekąsić jakieś wafle z mozarellą

Serio aż tyle trzeba jeść? o 14 zjadłem kawałek gotowanego mięsa i jestem pełny, pewnie do wieczora bym już nie jadł, ale mam jeszcze kawałek. A w diecie jest jeszcze dodatkowy posiłek :rotfl:
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 628

Postautor: seba82 » śr 17.01.2018 17:52

Tomusmc pisze:Source of the post
futbolowa pisze:Source of the post Jaka konkretnie dieta?

Zdrowa :P dużo białka, ryb (łosoś), do tego pełno rzeczy, które musiałem dokupić bo w normalnym domu tego nie ma ;) ale co tam, trzeba o siebie zadbać

Ja mam dietę rozpisaną na cztery posiłki chociaż z rana ledwo wcisnę w siebie kanapkę, a wieczorem rzadko kolacje jadam

Wyjeb tego łososia(z nazwy, bo to nie to co kiedyś), no chyba że płacisz 80-90 zł za kilogram w dobrym źródle to wtedy jest to łosoś. Pstrąg i śledź, zdrowe i dobrej jakości polskie rybki, ewentualnie dorsz. Reszta naprawdę zbędna. Łosoś jest przereklamowany jak [ch**] a wciąż ludziom wciskają w dietach :roftl3:
Płacisz słono za rybę chodowaną w takich warunkach jak panga, łosoś który ma zdrowe o3 to jest dziki łosoś a jego dostać to sztuka, reszta to sztucznie pędzone gówno.

Kalorie się liczą Tomus, jak Ci nawalili wołowiny w każdym posiłku to zmieniaj, bo pełnowartościowe białko masz w wieprzowinie i drobiu. Tańsze zamienniki to wątróbka, serduszka itd.

Ja kupuje kilogram wątróbki drobiowej(7 zł/kg), kilogram chudego mięsa z indyka na gulasz(11 zł.kg), kilogram serduszek(6 zł/kg) i dzielę na porcje po 200gr i do zamrażalnika. Podstawa jest, w międzyczasie jakieś karkówki/udka/piersi na bieżąco robię.
Wcale drogo nie wychodzi tylko trzeba pokombinować. Białko ma być pełnowartościowe a nie drogie.
Wrzuć mi dietę na priv to Ci powiem gdzie można śmiało stosować zamienniki, korzystniejsze cenowo.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 849

Postautor: Tomusmc » śr 17.01.2018 17:55

Dzięki Seba, wezmę to oczywiście pod uwagę. Być może oni nie biorą pod uwagę tego syfiastego łososia ;) dania z drobiu oczywiście też mam, przede wszystkim pierś z kurczaka i indyka
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: seba82 » śr 17.01.2018 17:58

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 684

Postautor: HMK » śr 17.01.2018 18:05

Panowie, jedno zasadnicze pytanie. Na studniówkę mucha czy krawat i dlaczego (czarny) krawat?
Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1289

Postautor: Delpiero14 » śr 17.01.2018 18:09

Biała mucha do czarnego garnituru i czarnej jak smoła koszuli. Ewentualnie czarny krawat do czarnego kompletu ala Cholo style.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 436
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » śr 17.01.2018 18:15

cloner pisze:Source of the post Serio aż tyle trzeba jeść? o 14 zjadłem kawałek gotowanego mięsa i jestem pełny, pewnie do wieczora bym już nie jadł, ale mam jeszcze kawałek. A w diecie jest jeszcze dodatkowy posiłek

Taka kolej rzeczy - jak metabolizm ma być prawidłowy, jak jesz jeden posiłek na pół doby? ;)

seba82 pisze:Source of the post Pstrąg i śledź, zdrowe i dobrej jakości polskie rybki, ewentualnie dorsz.

Otóż to. Ja jeszcze pozwalam sobie na wędzoną makrelę, mimo że to pewnie niezdrowe świństwo, ale ma przeeeeboski smak :oops:

seba82 pisze:Source of the post Kalorie się liczą Tomus, jak Ci nawalili wołowiny w każdym posiłku to zmieniaj, bo pełnowartościowe białko masz w wieprzowinie i drobiu. Tańsze zamienniki to wątróbka, serduszka itd.

Ja kupuje kilogram wątróbki drobiowej(7 zł/kg), kilogram chudego mięsa z indyka na gulasz(11 zł.kg), kilogram serduszek(6 zł/kg) i dzielę na porcje po 200gr i do zamrażalnika. Podstawa jest, w międzyczasie jakieś karkówki/udka/piersi na bieżąco robię.
Wcale drogo nie wychodzi tylko trzeba pokombinować. Białko ma być pełnowartościowe a nie drogie.

Fajnie, że tutaj jesteś, Seba. Przynajmniej obalasz mity, którymi się tutaj panowie karmią :)

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Postautor: Tomusmc » śr 17.01.2018 18:38

Dopiąłeś swego, nie tknę hodowlanego więcej! Jednak może się szarpnę na tego droższego, od święta można. Znajomi do sushi kupują więc podpytam gdzie najlepiej

Obrazek

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: seba82 » śr 17.01.2018 19:13

futbolowa pisze:Source of the post Otóż to. Ja jeszcze pozwalam sobie na wędzoną makrelę, mimo że to pewnie niezdrowe świństwo, ale ma przeeeeboski smak

No niestety, sklepowe to moczone w chemicznych solankach z dodatkiem ekstraktu o smaku wędzonym :mrgreen:

futbolowa pisze:Source of the post Fajnie, że tutaj jesteś, Seba. Przynajmniej obalasz mity, którymi się tutaj panowie karmią

Dzięki, ja po prostu nie mam żadnego interesu w tym żeby reklamować jedno czy drugie. każdy zrobi jak chce, ale przynajmniej niech będzie świadomy co robi.

Tomusmc pisze:Source of the post Dopiąłeś swego, nie tknę hodowlanego więcej! Jednak może się szarpnę na tego droższego, od święta można. Znajomi do sushi kupują więc podpytam gdzie najlepiej

Gówno jest przeważnie za darmo, wystarczy odwiedzić publiczną toaletę. Nie rozumiem po co płacić, i to taką kasę, za takie właśnie gówno. W dzisiejszych realiach jeśli dietetyk opiera dietę na zdrowych rybach i podaje łososia za przykład to albo jest niedouczony albo ma wyjebane i leci z gotowców. Gorsze chyba to drugie.

Najważniejsze by rotować mięsem i warzywami. Co do warzyw to oczywiście bóg warzyw: brokuł, następnie kalafior, burak i marchewka surowa(dla mężczyzn szczególnie).
Marchewka na mężczyzn działa podobnie jak sikanie na siedząco(tak wiem czytałem tą dyskusję :P ). Lepiej teraz siadać niż potem klękać z bólu, na starość. marchewka jak i siadanie od tego ma uchronić.
Jak ktoś pisze, że to wstyd siadać to niech zapyta ludzi w podeszłym wieku( z tym problemem) czemu czekają aż nikogo nie będzie w publicznej toalecie żeby się załatwić.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » śr 17.01.2018 19:17

seba82 pisze:Source of the post No niestety, sklepowe to moczone w chemicznych solankach z dodatkiem ekstraktu o smaku wędzonym

Nie kupuję w sklepie tylko w znajomej wędzarni, ale to tak czy siak pewnie nic dobrego :D

seba82 pisze:Source of the post Dzięki, ja po prostu nie mam żadnego interesu w tym żeby reklamować jedno czy drugie. każdy zrobi jak chce, ale przynajmniej niech będzie świadomy co robi.

:beer:

seba82 pisze:Source of the post Najważniejsze by rotować mięsem i warzywami. Co do warzyw to oczywiście bóg warzyw: brokuł, następnie kalafior, burak i marchewka surowa(dla mężczyzn szczególnie).
Marchewka na mężczyzn działa tak samo jak sikanie na siedząco(tak wiem czytałem tą dyskusję ). Lepiej teraz siadać niż potem klękać z bólu, na starość. marchewka jak i siadanie od tego ma uchronić.
Jak ktoś pisze, że to wstyd siadać to niech zapyta ludzi w podeszłym wieku czemu czekają aż nikogo nie będzie w toalecie żeby się załatwić.

Serio? To ja o takich męskich problemach nie miałam pojęcia.

Awatar użytkownika
Smashing Pumpkins
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 12

Postautor: Smashing Pumpkins » śr 17.01.2018 19:17

Zna się ktoś tu na prawie chociaż trochę?

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Postautor: Tomusmc » śr 17.01.2018 19:18

Jak ktoś się nie zna na mięsie to równie dobrze może kupić pierś sztucznie napakowaną, że aż żyłki jej wychodzą. To jest ogólny zarys, nikt nie napisze mi przecież, że koniecznie hodowlanego tak samo, jak nie podaje mi firm produktów, które lepiej kupić ;) to raczej leży w mojej kwestii żeby zadbać o jakość zakupów, a sam łosoś jest zdrowy jeśli jest dziki. Jest to na samym początku artykułu, który dałeś :)

Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » śr 17.01.2018 19:20

Tomusmc pisze:Source of the post Jak ktoś się nie zna na mięsie to równie dobrze może kupić pierś sztucznie napakowaną, że aż żyłki jej wychodzą. To jest ogólny zarys, nikt nie napisze mi przecież, że koniecznie hodowlanego tak samo, jak nie podaje mi firm produktów, które lepiej kupić to raczej leży w mojej kwestii żeby zadbać o jakość zakupów, a sam łosoś jest zdrowy jeśli jest dziki. Jest to na samym początku artykułu, który dałeś

Myślę, że to nie koniecznie tak jest. Jeśli poprosisz o uściślenie, o jakiego łososia chodzi, i tak Ci pewnie powiedzą, że o tego świecącego na różowo dziada :D
Mam znajomą dietetyczkę i też się wiecznie ze mną o łososia kłóci, bo jej zdaniem taka cudowna ryba powinna być podstawą diety, ta :D

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: seba82 » śr 17.01.2018 19:27

Jak nie kupujesz piersi z certyfikatem z renomowanym sklepie lub od babci ze wsi to ZAWSZE kupujesz kurczaka po antybiotykach, bo takie są zalecenia to raz. Dwa(podobnie jak z hodowcami krów mlecznych), jedna wykryta bakteria przez odbiorcę i cały chów idzie w pizdu(u znajomego nieraz kilka tysięcy litrów mleka szło w kanał bo Spomlek wykrył bakterię), zostaje sprzedawanie po jakichś bazarach dla detalicznych odbiorców, bo hurtowy odbiorca nie weźmie.

Z dzikim łososiem jest taka kwestia, że on w sklepach czesto nazywa się dziki a jak sama nazwa wskazuje powinien być wyławiany z naturalnego środowiska. Popyt na łososia był tak wielki, że sami Norwedzy już nie pamiętają jak smakuje prawdziwy dziki łosoś.

Wróć do „Hyde Park”