Zwała

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Magnum, piotrcies, matt_, maestro, Dr.Football1, fieldy, Delpiero14

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 551
Kontaktowanie:

Zwała

Postautor: sci » pt 15.03.2019 9:48

Popek jeszcze na ministra sportu

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1160

Zwała

Postautor: DDK » pt 15.03.2019 18:27

sickstick pisze:Source of the post Piotrcies ma trochę racji, w mojej branży miałbym o 3/4 gorszą sprzedaż gdybym miał tak potatuowaną twarz jak Różal. Nie chodzi o moje gusta, tylko o przekrój społeczeństwa który jest klientami.

Piotrek nie napisał o jakiej branży rozmawiamy. Rozumiem, że do magazynu/na trenera personalnego/kierowcę cieżarówki czy ciecia parkingowego też by go nie przyjął (wniosek z następnego posta, o obawach z rozumem).

Dla mnie paranoja, jeśli ktoś uważa, że tatuaż na mordzie to od razu jakaś patologia itp. Sam bym nigdy nie zrobił, a wręcz przeciwnie - robiłem w miejscach które nie są widoczne, ale jeśli ktoś ocenia tak jak wyżej napisałem to uważam, że to jest głupota.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2098

Zwała

Postautor: Tomusmc » pt 15.03.2019 18:37

Ja też jestem fanem tatuaży od zawsze, ale jeśli ktoś sobie tatuuje głowę jak Różal to z góry się zakłada, że ma nierówno pod kopułą. Mimo, że chłopa lubię to takiego czegoś nie popieram. U niego jest wytłumaczenie, że walczy w klatce i myślę, że rywale czują respekt stając przed taką osobą

Wątpię żeby zwykły szarak tak się wydziarał i myślę, że nie dziwił by się jakby nikt go nie chciał przyjąć ;)
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 364

Zwała

Postautor: NoName1989 » pt 15.03.2019 18:42

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Zwała

Postautor: Tomusmc » pt 15.03.2019 18:51

Najwyraźniej jabłka mu zaszkodziły, ja bym zrozumiał i przyjął bym do pracy z otwartymi rękoma chociaż sam jabłka lubię

Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 2667

Zwała

Postautor: Delpiero14 » pt 15.03.2019 18:53

Ja myślałem, że chodzi o to, że ma wytatuowane sad, czyli smutny i łezkę jednocześnie :think:

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2522
Kontaktowanie:

Zwała

Postautor: cloner » pt 15.03.2019 18:54

Delpiero14 pisze:Source of the post Ja myślałem, że chodzi o to, że ma wytatuowane sad, czyli smutny i łezkę jednocześnie :think:

Ja początkowo też :lol2:
"Nie ustaniemy w poszukiwaniach a ich kresem będzie dojście do punktu wyjścia i poznanie go po raz pierwszy"

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1872

Zwała

Postautor: Diamen23 » pt 15.03.2019 19:02

jakiś świr :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Zwała

Postautor: Tomusmc » pt 15.03.2019 19:08

Ewidentnie przed słowem sad jest jebać więc jak mogliście pomyśleć, że chodzi o słowo smutny :badziewie: chodziło o polskie sady! Rolnicy strajkują

Obrazek

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 904

Zwała

Postautor: Kluchman » pt 15.03.2019 20:13

Ja nie rozumiem mody na tatuaże. W ogóle mi się nie podobają i nigdy bym sobie nie zrobił. Tusze są robione u Hindusa w baraku i zawierają mnóstwo toksycznych substamcji. Później zbiera się to w węzłach chłonnych i jest stamtąd nie do usunięcia.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Zwała

Postautor: Tomusmc » pt 15.03.2019 20:18

Kluchman wyjdź czasem do ludzi bo mam wrażenie, że zamknąłeś się we własnym świecie absurdów i dziwnych myśli ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Zwała

Postautor: Kluchman » pt 15.03.2019 20:20

Przecież to sama prawda. Czy zanim zrobiłeś sobie tatuaż, sprawdziłeś, co wstrzykujesz sobie do organizmu?

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Zwała

Postautor: Tomusmc » pt 15.03.2019 20:26

Nie sprawdziłem, ale nie uwierzę, że zrobił to jakiś typ w kanciapie w jakimś Bangladeszu czy innych Indiach. Nikt by nie ryzykował jakichkolwiek konsekwencji zdrowotnych. Ba, jestem pewien, że zrobię sobie kolejny

Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2522
Kontaktowanie:

Zwała

Postautor: cloner » pt 15.03.2019 20:28

Oczywiście że niektóre kolory są częściowo szkodliwe, czerwony, zielony czy czarny. Ale wszystkie tusze mają atesty, wszystko jest dopuszczone do obiegu przez UE. I na pewno mniej tam szkodliwych substancji niż w jedzeniu, ktore spozywamy na co dzień.
"Nie ustaniemy w poszukiwaniach a ich kresem będzie dojście do punktu wyjścia i poznanie go po raz pierwszy"

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Zwała

Postautor: Kluchman » pt 15.03.2019 21:14

Pierwszy link z brzegu - po polsku (2014).

https://pssekrapkowice.pis.gov.pl/?dep=392

90% pigmentów do tatuowania otrzymuje się z Indii. Producentów tuszu do tatuażu nie można już znaleźć w Unii Europejskiej, pozostają tylko przedsiębiorstwa dystrybucyjne, które rozlewają tusze do pojemników, pakują i sprzedają pod własnymi etykietami. Dlatego próby ustalenia pochodzenia pigmentu bez analizy chemicznej nie przyniosą wyczerpującej odpowiedzi. Nikt z posiadaczy tatuażu dziś nie wie, jaki rodzaj pigmentu był użyty ani, co jest w nim zawarte. Praktycznie sam tatuażysta nie ma o tym pojęcia. Zgodnie z Unijną Dyrektywą Kosmetyczną, każdy tatuażysta musi być w stanie przedstawić klientowi do wglądu kartę charakterystyki dla każdego atramentu użytego, na której wymienione są poszczególne składniki pigmentów. Ale w rzeczywistości to niewykonalne.

Co wchodzi w skład pigmentów?

Żadnemu z klientów, którzy poddają się wykonaniu tatuażu nie przechodzi przez myśl skład kompozycji tuszu. Najczęściej klienci omawiają z tatuażystą tylko projekt i położenie tatuażu. A lista składników znajdujących się w pigmentach? Oto przykłady:
kolor czarny zawiera różne typy węglowodorów (ropa naftowa), z których większość jest rakotwórcza.
kolor żółty – można w nim znaleźć ślady siarczynu kadmu (związki kadmu uważa się za kancerogenne).
kolor czerwony jest najbardziej niebezpieczny dla zdrowia, ponieważ może zawierać niewielkie ilości rtęci, oprócz soli metalicznych, które są wszystkie toksyczne.
kolor zielony – częstym składnikiem jest kobalt (czynnik wpływający na powstawanie raka skóry i chorób serca).
w starszych tatuażach, stwierdzono również ołów i chrom, jak również związki litu i miedzi.
według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Kopenhadze, rakotwórcze substancje chemiczne wykryto w 13 z 21 pigmentów zwyczajowo używanych w Europie.
Skutki dla zdrowia - cena niewiedzy

Raport Komisji Europejskiej ds. Zdrowia w zakresie zagrożeń związanych z tatuażami wspomina, że prawie 40% barwników organicznych występujących w tuszach do tatuażu nie zostały nawet zatwierdzone do stosowania na skórę, a prawie 20 % składa się z rakotwórczych amin występujących w tuszach do pisania, farbach drukarskich i lakierach powszechnie stosowanych w produkcji samochodów.

Tutaj informacje z Europejskiej Agencji Chemikaliów, skoro cloner wierzy w ochronę unijnych polityków:

https://echa.europa.eu/hot-topics/tattoo-inks

[...]

Why ECHA worked on tattoo inks and permanent make-up?

Tattoo inks and permanent make-up may contain hazardous substances that are known or suspected to cause cancer, genetic mutations, toxic effects on reproduction, allergies or other adverse effects in animals or humans.

Due to the lack of information on tattoo inks and permanent make-up, the European Commission asked ECHA to assess the risks of the substances in tattoo inks on human health and to examine the need for EU-wide restrictions on their use.

In its analysis, in addition to examining the risks to human health, ECHA looked into the availability of safer alternatives. The socio-economic impact of restricting their use, for example through effects on manufacturing and service sector jobs, were also examined.

ECHA looked at the substances known to be used in tattoo inks and permanent make-up that may be hazardous to human health, as well as the substances that we want to prevent being used in the future. Special attention was given to substances that cause cancer, are mutagenic and toxic for reproduction, sensitisers, as well as other substances in the Council of Europe resolution on requirements and criteria for the safety of tattoos and permanent make-up.

ECHA submitted a restriction proposal in October 2017 to the Committees for Risk Assessment (RAC) and Socio-economic Analysis (SEAC) for their evaluation. ECHA's work built on previous reports produced by the EU Commission and the Council of Europe.

How are tattoo inks and permanent make-up regulated in the EU?

There isn’t any specific EU-wide legislation in place, but seven Member States have developed their own laws based on the 2008 Council of Europe resolution on the safety of tattoos and permanent make-up or its 2003 predecessor. Apart from that, tattoo inks are covered by the General Product Safety Directive in terms of the manufacturers’ obligation not to provide an unsafe product; the Classification, Labelling and Packaging (CLP) Regulation in terms of labelling products that contain classified substances in excess of their classification limits; and REACH in terms of registration requirements and information provision.

As many of the hazardous substances may be present in tattoo inks or permanent make-up in small quantities, the obligations under CLP and REACH may not apply.

[...]

Should I be concerned about my tattoos?

If the Commission decides that a restriction is needed, it would certainly make sense to talk to your tattooist before having any new ones. They should be buying from a source that complies with REACH and they should be able to talk to you about the chemicals they are injecting into your skin.

If you have concerns about your current tattoos, you can contact your healthcare provider for advice. If you are considering the removal of a tattoo, you should take into account that laser removal is a procedure in which pigments and other substances are broken down into smaller particles – these may include harmful chemicals, which are then free to circulate in your body.

If you would like to get a new tattoo, do your research not only about the skills of the tattoo artists and the measures they take to avoid infections, but also the tattoo inks that they use. Get all the information, don’t be afraid to ask questions!

Your tattoo artists should be able to provide you with extensive information on the inks used, including sourcing details, possible health risks, and compliance with the relevant laws and regulations.

For example, you should be able to trace inks back to a reliable vendor, or be able to check products against current national legislation (in place in Belgium, France, Germany, the Netherlands, Slovenia, Spain, Sweden, Norway, and Liechtenstein) or the recommendations of the Council of Europe resolution on the safety of tattoo inks and permanent make-up.

You might want to check the EU Rapid Alert System for dangerous non-food products (RAPEX) for any inks reported to have presented serious risks in the past, or contact your national agency responsible for the enforcement of chemical or tattoo inks legislation.

It may also be useful to keep a record of the tattoo ink used, in case you develop a reaction outside of the normal healing process. Contact your healthcare provider right away if you have medical issues or experience any symptoms that seem out of the ordinary.

Ogólnie tusze do tatuażu ani nie są objęte szczególnymi przepisami prawa, ani ich skład nie wygląda zbyt przyjemnie. Na dzisiaj nie ma jednoznacznych dowodów, by tatuaże np. znacząco zwiększały ryzyko konkretnych nowotworów, jednak tatuaże zalegają w organizmie przez wiele lat, a ich popularność jest dość nowa i badania nad tematem podjęto stosunkowo niedawno. Dla wiarygodności i pełnych danych na pewno wymaga to jeszcze sporo czasu. Jak kogoś interesuje, to sobie wyszuka więcej informacji, bo trochę tego jest.

Wróć do „Hyde Park”