Złota Piłka

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Kto zasłużył na Złotą Piłkę?

Messi
3
11%
Ribery
13
46%
Ronaldo
12
43%

Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 590

Złota Piłka

Postautor: DDK » czw 07.12.2017 12:42

Problem jest taki, że Ronaldo na 50 meczów zagrał 30 słabych, 10 dobrych i 10 znakomitych. I miał szczęśćie, że po prostu wsród tych 10 znakomitych znalazły się te najważniejsze. NAtomaist z perspektywy całego sezonu na pewno znalazłby się ktoś, kto grał równiej i lepiej.
Pytanie czy jest to nagroda za indywidualną grę przez ostatni rok czy za puchary drużynowe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 240

Złota Piłka

Postautor: Bienias » czw 07.12.2017 12:42

Jestem na 100% pewien, że gdyby załóżmy Mbappe strzelał tak jak Ronaldo w zeszłorocznej LM a Monaco ostatecznie by ją ją wygrało, to mógłby przez resztę sezonu kopać się po czole a i tak mówilibyście że jemu należy się nagroda

Nie. Poza tym tak jak on zasłużyło wielu piłkarzy na ZP. Indywidualnie nie był najlepszy w poprzednim roku.

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 547

Złota Piłka

Postautor: sickstick » czw 07.12.2017 12:47

Gdyby był ktoś kto zasługuje na tą nagrodę bardziej niż Ronaldo, to myślę że choć raz ktoś by tu o nim wspomniał :lol2: Od 4 stron dyskusja o tym jak to Ronaldo nie zasługuje, a nikt nie jest w stanie podać żadnego sensownego kontrkandydata.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 590

Złota Piłka

Postautor: DDK » czw 07.12.2017 12:50

Mimo wszystko Messi. Bramki, asysty, wypracowane sytuację i poziom jaki prezentuje praktycznie w każdym meczu.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 547

Złota Piłka

Postautor: sickstick » czw 07.12.2017 12:56

Messi 61 występów, 52 gole, 14 asysyt,
Ronaldo 56 występów, 49 goli, 13 asysyt w 2017 klub+reprezentacja.
Czyli średnio Ronaldo strzela i asystuje więcej od Messiego.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1073
Kontaktowanie:

Złota Piłka

Postautor: cloner » czw 07.12.2017 13:18

Ilka pisze:Source of the post Oczywiście nie twierdzę, że CR nie zasłużył na nią, wygrał najwięcej, bramek nastrzelał - a teraz dają za to ZP.

Zatem na co te wcześniejsze twoje brednie?
ZP tylko dla CR7 za rok 2017.
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

"ch*j do dupy psom,
bo to ku*wy są
jeb*ć jeb*ć psy
jeb*ć zakazy,
Polonia to my!
"

Awatar użytkownika
Jarzinho
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 11
Kontaktowanie:

Złota Piłka

Postautor: Jarzinho » czw 07.12.2017 13:55

Ktoś pisze, że Cristiano błyszczał w tych najważniejszych spotkaniach - to chyba daje odpowiedź czy zasługuje na nagrodę. Od tego właśnie są Ci najlepsi żeby w kluczowych momentach brali na siebie odpowiedzialność za wyniki. Ronaldo błyszczał w LM, nadal to robi, Real wygrał tytuły, więc jak dla mnie to spokojnie nagroda powinna pójść do niego. Kto patrzy na spotkania ze średniakami z La Liga - skoro facet potrafi wygrywać kluczowe spotkania.
Obrazek

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 162

Złota Piłka

Postautor: moody90 » czw 07.12.2017 16:52

na poczatku zaznacze, ze nie mam watpliwosci, ze zlota pilka w tym roku zasluzenie powedruje do ronaldo. combo statystyk strzeleckich na poziomie najlepszych + liga, lm i superpuchary realu to argumentacyjny nokaut na rywalach do tej nagrody

wiem jakie sa kryteria, akceptuje je, natomiast mam z krystkiem jeden problem - ja po prostu ogladam jego wystepy. a ogladajac go w akcji za [ch**] nie masz wrazenia, ze ogladasz najlepszego pilkarza swiata. zebyscie mnie zle nie zrozumieli, nie chodzi mi tylko o ronaldo, ale i o innych srodkowych napastnikow z teoretycznie wybitnymi liczbami. przykladowo w sezonie 15/16 suarez pogodzil i messiego, i ronaldo - barcelona zdobyla dublet, on zostal krolem strzelcow i najlepszym asystentrm ligi, a i tak przez mysl nie przeszloby mi zeby dawac mu zlotego balona. to jest kolejny problem z ronaldo - przez pryzmat wczesniejszych lat, kiedy potrafil laczyc liczby z efektowna gra, udanymi dryblingami ciagle porownuje sie go z messim, chociaz ma na boisku kompletnie inne zadania. ronaldo powinien byc porownywany z lewym, cavanim czy suareze wlasnie, czyli typwych finisherow. czemu trudno mi takich zawodnikow uznawac za najwiekszych pilkarzy na swiecie? schemat jest prosty i wydaje mi sie, ze potwierdzi to kazdy regularnie ogladajacy real - jesli odejmiesz mu strzelona bramke i skupisz sie na samej jego grze - z duza doza prawdopodobienstwa bedzie top 3 najgorszych na boisku. zazwyczaj te gole strzela, bo od 10 lat w kazdych rozgrywkach, w ktorych sie pojawia oddaje zdevydowanie najwiecej strzalow z wszystkich zawodnikow na tej planecie, przeciez wczoraj w samej drugiej polowe koledzy poslali do niego chyba z 30 wrzutek, niemniej jestem w stanie sie zalozyc, ze nawet najwiekszy jego fan nie jest w stanie z jego losowego meczu wyroznic trzech zagran, po ktorych mozna sobie pomylsec "wow, to bylo zajebiste, niewielu tak potrafi". gosc napierdala z kazdej pozycji, wkurwia sie jak sam nie dostaje podania, wizja gry zadna, drybling zaden...albo dolozy noge, jest gol i jego zalosna gra jest wtedy na drugim planie, albo nogi nie dolozy i wtedy powstaja te popularne ostatnio kompilki z jego wystepow pod ktore nadaje sie jedynie muzyka z benny hilla. mam wrazenie, ze zamieniajac go miejscem z lewym czy cavanim real nie stracilby za wiele, o ile w ogole. jak bardzo jest przeceniany pokazuja mecze, w ktorych go nie ma - portugalia wygrywajaca euro, real tluczacy i barcelone, i slabych ligowcow z wieksza regularnoscia i strzelajacy bez niego wiecej goli niz z nim.

na drugim biegunie sa gracze ktorzy (moim subiektywnym zdaniem oczywiscie, bo wiem ze to moze i niesprawiedliwe i dyskryminuje dmow czy bocznych obroncow) te nagrody indywidualne powinni zgarniac - wirtuozi, artysci, ludzie ktorych naprawde potrafi zaprzec dech w piersi. ludzie, ktorzy nie maja tak dobrych liczb jak srodkowi napastnicy, ale wielokrotnie nawet w ciagu jednego spptkania swoimi zagraniami pptrafia wzbudzic zachwyt - z reguly sa ta dryblerzy, skrzydlowi, ofensywni pomocnicy lub rozgrywajacy - w ten schemat wpisuja sie te wzzystkie zidany, figa, ronaldinha, iniesty i modricie. oczywiscie przy wyrownanej stawce musi to byc tez polaczone z trofeami druzynowymi.

a na "trzecim biegunie" jest pan z mojego avatara, ktory wymyka sie wszelkim schematom. gosc, ktory drybluje lepiej od twojego ulubionego skrzydlowego, ma wizje gry godna najlepszych rozgrywajacych, a na koniec wsadza 50 bramek w sezonie, odpalasz jego heatmape i okazuje sie ze zrobil to wiecej czasu spedzajac w kole srodkowym, niz polu karnym i strzelajac zza pola karnego z lepsza skuteczniscia, niz wiekszosc zawodnikow z szesnastki. mozg rozjebany. a najlepsze, ze gosc ma taka jakosc i uniwersalnosc, ze niby jest napastnikiem, a moze skonczyc mecz bez gola, a ty i tak jestes swiadkiem jednego z najlepszych indywidualnych wystepow, jakie zyciu widziales. tak wiec parafrazujac pieknego cristanio: w mojej glowie to messi jest najlepszy :D

Awatar użytkownika
darioS
Skład C
Skład C
Reputacja: 1

Złota Piłka

Postautor: darioS » czw 07.12.2017 17:46

amen :brawo: Normalność wróci jak Messi zakończy karierę.
Nigdy nie mogłem zrozumieć jak można ich w ogóle porównywać. Podobnie miałem z Ronaldinho - zupełnie inna skala talentu, choć w dużej mierze zmarnowana. Wolę te kilka lat na topie niż całą karierę Krystyny, widocznie każdy inaczej spogląda na piłkę.. każdy jest inny :D

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 752

Złota Piłka

Postautor: Tomusmc » czw 07.12.2017 19:04

Obrazek

Mimo zajebistości Messiego, statystyki przemawiają bardziej za Cristiano, do tego dochodzą trofea i indywidualne rekordy. Messi niestety nie ma argumentu żeby przeskoczyć CR
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
RoyKeane
Skład B
Skład B
Reputacja: 19

Złota Piłka

Postautor: RoyKeane » czw 07.12.2017 19:11

Tomusmc pisze:Messi niestety nie ma argumentu żeby przeskoczyć CR

:suicide:
I don't believe skill was, or ever will be, the result of coaches. It is a result of a love affair between the child and the ball.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 752

Złota Piłka

Postautor: Tomusmc » czw 07.12.2017 19:14

RoyKeane pisze:Source of the post

Czekam. W tym roku statystyki mają podobne, jednak za CR stoją trofea. ZP nie dostaje się za fajne prowadzenie piłki

P. S. Lewy 9ty
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
RoyKeane
Skład B
Skład B
Reputacja: 19

Złota Piłka

Postautor: RoyKeane » czw 07.12.2017 19:26

Tomusmc pisze:Source of the post
RoyKeane pisze:Source of the post

Czekam. W tym roku statystyki mają podobne, jednak za CR stoją trofea. ZP nie dostaje się za fajne prowadzenie piłki

P. S. Lewy 9ty

Aaaa sorki tak się zaczytałem postem powyżej że myślałem że chodzi o całokształt. Niech se cr7 bierze ten złoty balon i tak piłkarsko Messiemu może buty czyścić
I don't believe skill was, or ever will be, the result of coaches. It is a result of a love affair between the child and the ball.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1130

Złota Piłka

Postautor: Delpiero14 » czw 07.12.2017 19:31

Smutne jest to, że wśród potencjalnych faworytów do wygrania GB pod uwagę bierze się tylko ofensywnych i bramkostrzelnych piłkarzy. Choćbyś nie wiadomo jak dobrym był bramkarzem, bądź obrońcą, jak dobrego sezony byś nie rozegrał i ilu trofeów byś nie zdobył to i tak przegrałbyś z Ronaldo, który strzela bramkę co mecz, bo oddaje w jednym spotkaniu kilkadziesiąt strzałów, a sama jego gra mówiąc kolokwialnie oka nie cieszy. Śmieszny plebiscyt starający się być prestiżowym podczas gdy to zwykły konkurs popularności.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1073
Kontaktowanie:

Złota Piłka

Postautor: cloner » czw 07.12.2017 19:32

Delpiero14 pisze:Source of the post Choćbyś nie wiadomo jak dobrym byś był bramkarzem, bądź obrońcą, jak dobrego sezony byś nie rozegrał i ilu trofeów byś nie zdobył to i tak przegrałbyś z Ronaldo,

Jaki to obrońca jest taki super Twoim zdaniem?
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

"ch*j do dupy psom,
bo to ku*wy są
jeb*ć jeb*ć psy
jeb*ć zakazy,
Polonia to my!
"

Wróć do „Piłka nożna na świecie”