O futbolu na luzie...

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Obecnie najlepszym prawym obrońcą świata jest:

Hector Bellerin
5
7%
Philip Lahm
6
8%
Kyle Walker
3
4%
Nathaniel Clyne
2
3%
Thomas Meunier
0
Brak głosów
Łukasz Piszczek
12
16%
Antonio Valencia
6
8%
Juanfran
2
3%
Dani Carvajal
35
48%
Stephan Lichtsteiner
2
3%

Liczba głosów: 73

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 206

O futbolu na luzie...

Postautor: RLG » wt 17.04.2018 0:41

Weszło jak zwykle na swoim poziomie. Nie rozumiem co w tym dziwnego - dostał sygnał kilkanaście sekund po zdarzeniu. To szybka reakcja, dowodząca zresztą sprawności i pożytku VAR w Bundeslidze. Osobiście na przełomie sezonu, jako widz rzecz jasna, nie ktoś analizujący każde spotkanie, nie spotkałem się z jakimiś dziwnymi rzeczami związanymi z VAR w Niemczech - ba, każda zaobserwowana sytuacja była wtrętem mało zaburzającym grę i pomagającym sędziom w trudnych do oceny sytuacjach. Nie dziwię się, że nikt się pod tekstem nie podpisał. Myślałem, sądząc po tytule, że stało się nie wiadomo co, a tutaj po prostu karny odgwizdany prawidłowo dzięki VAR kilkanaście sekund później. Normalnie szok, niemożliwe i afera :D

Rozbawiło za to to chwalenie polskiego VARu. Mającego taką organizację, że w najważniejszej do tej pory kolejce sezonu nie byli w stanie nawet go użyć :D

Awatar użytkownika
MK92
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 202

O futbolu na luzie...

Postautor: MK92 » wt 17.04.2018 4:00

Bundesligi nie oglądam, ale widzę, jak VAR działa w Serie A i mam kilka zastrzeżeń. Najbardziej zastanawia mnie, czemu przy możliwościach współczesnej techniki pozostawia się sędziom rozstrzyganie kwestii dotyczących spalonego. Przecież to mogłyby kontrolować jakieś czujniki i kamery z dokładnością do centymetra, w pełni automatycznie. Dziwne jest dla mnie również to, że sędziowie nawet w sytuacjach kontrowersyjnych nie zawsze sięgają po wideoweryfikację. Tu powinny być jakieś jasno określone wytyczne. Niby ten system pomaga, ale tak naprawdę niczego ostatecznie nie gwarantuje, a dodatkowo niejednokrotnie zabija emocje związane z widowiskiem piłkarskim. Jestem za tym systemem, ale nie w obecnej formie.

Awatar użytkownika
EndriuK
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 182

O futbolu na luzie...

Postautor: EndriuK » wt 17.04.2018 10:26

Wtedy byłby spalony co pięć minut, nie raz przecież puszcza się grę zgodnie z "duchem gry", jak to się ładnie mówi, a spalony jest wielkości czubka buta. Tam gdzie za dużo technologi, tam może zacząć się kombinowanie.

Awatar użytkownika
MK92
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 202

O futbolu na luzie...

Postautor: MK92 » wt 17.04.2018 10:45

A według mnie, to właśnie ten "duch gry" daje duże pole do kombinowania, choć sam czasem popieram tę szczytną ideę, zwłaszcza gdy działa ona akurat na korzyść Milanu ;)

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

O futbolu na luzie...

Postautor: RLG » wt 17.04.2018 10:53

Z tego co wiem, to VAR wchodzi do gry gdy pada bramka (sprawdzenie, czy prawidłowo), gdy jest kwestia karnego i czerwonej kartki. Inne sytuacje nie są sprawdzane, a i te wspomniane w sytuacjach kontrowersyjnych lub nieoczywistych. I to chyba dobra metoda, bo nie zmienia z jednej strony meczu w rozdrobnioną analizę gry, z drugiej, z tego, co zdążyłem zaobserwować, eliminuje zdecydowaną większość wpadek sędziowskich. Zdarzają się wyjątki, ale już na Pucharze Konfederacji było ileś sytuacji, w których VAR uratował piłkę przed niesprawiedliwością. Jak dla mnie się sprawdza i to, że UEFA się przed nim broni, gdy wchodzi już wszędzie, od mundialu po Ekstraklasę, jest wymowne; zwłaszcza przy ilości pomyłek w ostatnich kilku sezonach, które decydowały o tym, kto awansował w największych piłkarskich rozgrywkach świata. Z dwumeczem Bayernu z Realem na czele rok temu, chociaż tam to już trudno było mówić o błędach, gdy doszło nawet do sytuacji, gdy sędzia już wyciągał kartkę, ale zobaczył, że dałby ją piłkarzowi Realu, to cofnął rękę... to już jednak inny temat.

Dzięki temu własnie, że VAR skupia się na tych trzech rzeczach w sytuacjach nieoczywistych zginął argument przeciwników, którzy nawoływali o przerwach w meczu i tak dalej. Gdyż wszystko idzie płynnie - a dłuższe przerwy i tak są wtedy, gdy te byłyby tak czy siak, bo podczas wykłócania się piłkarzy i konsultacji z liniowymi czy bramkowym.

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 422

O futbolu na luzie...

Postautor: WiernyKibic » wt 17.04.2018 12:45

Obrazek

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 422

O futbolu na luzie...

Postautor: WiernyKibic » wt 17.04.2018 13:21

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą sobotę między 23 a północą, Andres Iniesta ogłosi odejście z Barcelony po sezonie :cry:

Obrazek
Obrazek

cruel
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 102
Kontaktowanie:

O futbolu na luzie...

Postautor: cruel » wt 17.04.2018 16:46

To zaraz Messi do City / Pepa za 200mln I koniec Barcy :d

Sent from my SM-G935V using Tapatalk

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1317

O futbolu na luzie...

Postautor: sickstick » wt 17.04.2018 20:56

Ehh to niemieckie szlagiery, emocji co nie miara

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 286

O futbolu na luzie...

Postautor: ryba_82 » wt 17.04.2018 21:03

sickstick pisze:Source of the post Ehh to niemieckie szlagiery, emocji co nie miara

A ja spóźniony na remis postawiłem w BLU :lol2:

cruel pisze:Source of the post To zaraz Messi do City / Pepa za 200mln I koniec Barcy :d

Sent from my SM-G935V using Tapatalk

Jeszcze stówki na jednego grajka nie wydaliśmy, więc pewnie 200 na Messiego już naszykowane.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1317

O futbolu na luzie...

Postautor: sickstick » wt 17.04.2018 21:32

Leverkusen złapał kontakt i mecz ciągle otwarty, tym bardziej że w drugiej połowie zamelduje się Bailey ;) Szpakowski stworzył kolejnego skrzyżowanego piłkarza, tym razem to Hames Martinez :lol2:

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1252

O futbolu na luzie...

Postautor: Tomusmc » wt 17.04.2018 21:44

Nie interesowałem się Pucharem Francji, ale dzięki temu, że TVP ich pokazuje to sprawdziłem sobie te dwie drużyny. Szacunek za to jaką drogę przeszły i jedna z nich będzie w finale
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1192

O futbolu na luzie...

Postautor: Diamen23 » wt 17.04.2018 21:59

Tomusmc pisze:Source of the post Nie interesowałem się Pucharem Francji, ale dzięki temu, że TVP ich pokazuje to sprawdziłem sobie te dwie drużyny. Szacunek za to jaką drogę przeszły i jedna z nich będzie w finale

We Francji to dosyć powszechne. Z ostatnich lat:
2000 r. - Calais RUFC - klub z 5 ligi w finale
2001 r. - Amiens
2004 r. - Châteauroux
2012 r. - Quevilly

I pewnie kilka innych drugoligowców, ale teraz nie jestem pewien czy grali wtedy w 2 lidze czy w 1 :)
Ausilio, święć się kolacje Twoje, przyjdź transfery Twoje, bądź wola Twoja w Calcio jak i poza nim. Ligę Mistrzów daj nam i poniż przeciwników jako i my ich poniżamy na boisku. I nie przyprowadzaj więcej Barabaszów i uchowaj nas od Żao Mariów, Amen.

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 672

O futbolu na luzie...

Postautor: Kluchman » wt 17.04.2018 22:06

Wystarczy prześledzić drabinkę. Jeden z tych klubów w drodze do półfinału ani razu nie grał z pierwszoligowcem. Drugi tylko raz - ze Strasburgiem. W innych czołowych ligach nie do pomyślenia.

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

O futbolu na luzie...

Postautor: RLG » wt 17.04.2018 22:59

Czyli jeśli PSG zagra w finale to ten trzecioligowiec ma zagwarantowane europejskie puchary, tak? :D Oglądałem końcówkę, piękne emocje i walka. Miła rzec, zapewne historyczna dla tego klubu.

Bayern zaś już do końca dewastuje krajowe podwórko. Dzisiejszy gwałt na Leverkusen na ich terenie dopełnia dzieła zniszczenia.

Wróć do „Piłka nożna na świecie”