Liga brazylijska

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Czy lubicie lige brazylijską?

tak
65
66%
nie
34
34%

Liczba głosów: 99

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1423

Re: Liga brazylijska

Postautor: sickstick » śr 18.12.2013 15:52

Flu jednak nie leci z ligi
http://www.weszlo.com/news/17802-Entlic ... a_patencie

Trochę to wszystko szemrane...

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1255
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » śr 18.12.2013 16:03

Hmm z jednej strony cieszy, ze Flu sie utrzymalo, ale z drugiej sprawa smierdzi na kilometr.

No i ciezko nie zgodzic sie z prezydentem Portuguesy:

To absurd. Wyobrażacie sobie, żeby w identyczny sposób potraktowano Fluminense? Nie ma szans.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1423

Postautor: sickstick » pt 27.12.2013 12:09

40-letni bramkarz Dida podpisał dwuletni kontrakt z Internacionalem. W przeszłości występował w m.in. Milanie z którym zdobywał Ligę Mistrzów.

Awatar użytkownika
Arwin
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 70

Postautor: Arwin » pt 27.12.2013 13:04

Kto to Everton Ribeiro (dobrze to napisałem?), i czemu to właśnie United z Realem M. bija się o niego. Czas start.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » wt 14.01.2014 21:37

Jest tutaj jakiś większy fan ligi brazylijskiej ? Jeśli tak to mógłby ktoś opisać sytuację Vargasa w Gremio ? Interesuje mnie jak radzi sobie niedoszły crack Napoli, czy ma ewentualnie szanse na ponowne wejście do europejskiej piłki (i jak już to oby z lepszym skutkiem niż pierwsze).

glowas12345
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 32

Postautor: glowas12345 » wt 16.12.2014 16:54

Zakończył się sezon Serie A w Brazylii. Mistrzem Cruzeiro, dalej Sao Paulo, Internacional i Corinthians. Duże oczy można zrobić na wieść że na 19 miejscu.. Borafogo. Zespół który w ubiegłym sezonie był na 4 miejscu teraz spada z pierwszej ligi, a z nim chyba obecnie największa gwiazda bramkarz rep. Brazylii Jefferson. Do elity z serie B wraca bardzo zasłużone Vasco da Gama

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 16.07.2015 22:31

Cały post poszedł w pizdu... Teraz nieco krócej.

Robinho przenosi się do Chin. Nie wiem co spowodowane jest tą decyzją, ale jest ona nadzwyczaj głupia, prawdopodobnie boi się nieco wracać do Santosu, gdzie czeka na niego duża konkurencja i nie wytrzymałby przy nich całego dobrego sezonu... Mam nadzieję, że Dunga już nie będzie takim przychylnym okiem na niego patrzył.

W Santosie za to rośnie Gabriel, przyszła gwiazda światowego formatu. 18 lat ma, ale do złudzenia mi Neymara przypomina, jego jego naturalnym następcą i w klubie, i w reprze. Świetna lewa noga, potrafi się naprawdę dobrze znaleźć w polu karnym. W ostatnim meczu z Figueirense mógł spokojnie pokusić się o hat-tricka, ale za pierwszym razem słupek stanął na przeszkodzie, za drugim zabrakło szczęścia i tylko raz trafił do siatki, zresztą po składnej akcji. Dobrze to wszystko idzie, oby mu korba nie odbiła jak Neymarowi, na razie się na to na szczęście nie zapowiada, oby tak zostało. Tak myślę, że jeszcze ze dwa lata i leci do Europy, Barcelona czy inny Real takiej okazji nie przepuszczą, niestety...
Santos tak w ogóle jest - pewnie przez moment, ale jednak - w strefie spadkowej. Widzę to tak, że jeszcze zajmą miejsce w środku tabeli, a w przyszłym mogą spokojnie walczyć o Copa Libertadores - podobną drogę przechodził Neymar, wszystko ich łączy. :)

A teraz historia z Serie B. Rivaldo i jego syn strzelili wczoraj gole przebywając razem na boisku. Co lepsze były gracz Barcelony to... właściciel Mogi Mirim. Jakby jeszcze klubik uniknął dzięki niemu spadku, to niezła imba by była. :D
https://vine.co/v/erWEeUqI0bV
https://vine.co/v/erW3BqrDlnm
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

Postautor: Mentor » pt 17.07.2015 15:59

18-letni Gabriel następcą w kadrze 22-letniego Neymara.

Masz już na oku jakiegos 14-latka, który mógłby być naturalnym następcą Gabriela? ;)
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » pt 17.07.2015 16:09

Ten Gabriel Gabigol na razie bardziej wyglada mi na nastepce Robinho. Duzo sztuczek, dryblingow i innych dziadostw na Youtube, a efektu niewiele. Ludzie gadaja, ze Gerson to slabiak, bo nie pojechal na MS U20, a co dopiero o rok mlodszy Gabriel?

Wstrzymuje sie od opinii, bo juz mnie oszukal jeden taki z Santosu, co sie nazywa Victor Andrade, ktory ostatnio nawet w drugiej lidze portugalskiej niczym sie nie wyroznil.

Carbon widze bardzo optymistyczny co do tych brazylijskich gwiazdeczek. Sprawdz kariere takiego Celsinho, ziom ;) Nie wszystko zloto, co sie swieci ;)

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pt 17.07.2015 19:13

Szlag by to trafił, znowu mi posta usunęło...

Mentor pisze:Masz już na oku jakiegos 14-latka, który mógłby być naturalnym następcą Gabriela? ;)

Nie, bo chyba żaden 14-latek nie ma podpisanej profesjonalnej umowy z jakimś klubem z Serie A czy Serie B.

Dr.Football1 pisze:Ten Gabriel Gabigol na razie bardziej wyglada mi na nastepce Robinho. Duzo sztuczek, dryblingow i innych dziadostw na Youtube, a efektu niewiele.

Nie no, bez jaj, Gabriel robi różnicę w ofensywie Santosu, co często widać podczas meczów. Potrafi się znaleźć na boisku o czym już pisałem. Jak Santos idzie z kontry i on dostanie piłkę to czasem potrafi wręcz idealnie prostopadle ją wrzucić do napastnika. Dobre jest też to, że nie musi brać na bary gry zespołu. No i ciekawe co po odejściu Robinho zrobi z nim trener, bo dotąd grał raczej na lewej flance, a w ostatnim meczu przenieśli go na drugą stronę i pokazał się z jeszcze lepszej strony.

Dr.Football1 pisze:Carbon widze bardzo optymistyczny co do tych brazylijskich gwiazdeczek. Sprawdz kariere takiego Celsinho, ziom ;) Nie wszystko zloto, co sie swieci ;)

Sprawdziłem i nie bardzo wiem o co chodzi. :D Gość w wieku 16 lat trafił do Lokomotivu Moskwa, więc popełnił karygodny błąd. Moim zdaniem Serie A/B, Liga MX czy argentyńska Primera Division to idealne miejsca dla młodych Latynosów, nie powinni wyjeżdżać w młodym wieku do Europy czy Azji, powinni zostawać w Ameryce.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 213

Postautor: coco » wt 10.11.2015 15:42

Orientuje się ktoś, co dzieje się z Jean Carlos Chera ? Pamiętam jak miałem około 18 lat,pierwszy raz go zobaczyłem na jutubie i pojawił się straszny hype na tego dzieciaka. Wiadome jak to na filmikach, wiadome że dziecko, ale wtedy na tle rówieśników wyglądał jak jakiś heros. Kojarzy ktoś jak przebiega jego kariera ? Był międzyczasie też jakiś dzieciak z Kolumbii co miał chyba ze 6 czy 8 lat, ale zupełnie zapomniałem jak się nazywa.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » ndz 22.11.2015 21:29

CAMPEOOOOOONE, OLE, OLE, OLE!
https://vine.co/v/izbele17pFp
Corinthians mistrzem 2015! :)
i hate being bi-polar
it's awesome

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Liga brazylijska

Postautor: Carbon » ndz 09.04.2017 14:57

Ligi stanowe weszły w finałową fazę, a za miesiąc start Brasileirao. :twisted: Jak ktoś chociaż obserwował ligę, to pewnie wie, że do Serie B spadł Internacional i niestety Figueirense. Mam nadzieję, że szybko wrócą tam, gdzie ich miejsce, czyli Serie A, co, patrząc na zespoły z zaplecza Brasileirao, nie powinno być jakimś strasznie trudnym zadaniem.
Do Serie A awansowali Vasco da Gama i w sumie na tym mógłbym skończyć, bo Bahia czy Avai nie są poważnymi kandydatami do pozostania w lidze(choć tych drugich strasznie lubię).

A jak ktoś nie ma co oglądać wieczorami, to polecam ogarnąć film o Pele. Jest o tyle fajny, że przedstawia Brazylijczyka zanim został taką gwiazdą. Amerykańskiej produkcji i pewnie dlatego kręcono w Rio zamiast Sao Paulo...
http://m.imdb.com/title/tt0995868/
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Liga brazylijska

Postautor: Dr.Football1 » pn 17.04.2017 10:19

Nowy crak na horyzoncie - Juninho. Poogladalem go troche, bo kolega z pracy, fan Sport Recife, strasznie mi go polecal. 18-latek strzelil 3 gole w ostatnich dwoch meczach. Co ciekawe Juninho Pernambucano tez jest wychowankiem Sportu, ktory powoli staje sie moim drugim ulubionym klubem w Brazylii po Flu.

Teraz czekam az do pierwszej jedenastki przebije sie jeden z moich ulubiencow z zeszlorocznej Copinhii, czyli James Dean :)

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Liga brazylijska

Postautor: Carbon » sob 13.05.2017 12:48

No i dziś start Brasileirao, najlepszej ligi spoza Europy! :jupi:

Na początek dostajemy mały hit. Flamengo na Maracanie podejmie Atletico Mineiro. Ci pierwsi po kilku latach przerwy wreszcie wygrali Cariokę, czyli ligę stanową Rio de Janeiro. Drudzy to chyba najwięksi obecnie faworyci do mistrzostwa, drużyna niemal kompletna i wciąż mająca szanse na kwartet, bo w środę walczą o pierwsze miejsce w grupie Copy, Puchar Brazylii zaczynają od 1/8 finału z drugoligową Paraną, a także kilka dni temu zwyciężyli w finale pucharu stanowego przeciwko Cruzeiro. Mecz ten jednak będzie obserwowany przez świat z nieco innego powodu - Vinicius Jr został oficjalnie włączony do kadry na dzisiejszy mecz, nie wyjdzie w pierwszej XI, ale są ogromne szanse, że wejdzie z ławki. Tym bardziej po tych ostatnich ekscesach z Realem, klub chyba na bank będzie go chciał dziś pokazać światu. Debiut w wieku 16 lat na Maracanie - to może być coś. Sam nie wiem, w kim upatrywać faworyta meczu. Nie zdziwię się, jeśli goście mimo wszystko odniosą porażkę, Flamengo też wydaje się mocne, zimą odwalili niezły interes oddając Jorge do Monaco za prawie 9mln euro. Czy był aż tyle wart? W przypadku brazylijskich obrońców jest to dość ciężkie do zweryfikowania, tutaj linie defensywne często popełniają klopsy i mają ciężkie pojedynki 1v1. Niemniej jednak taką kasę za 20-latka trzeba było wziąć. Na jego miejsce sprowadzono Rene ze Sport Recife, który miał kosmiczny poprzedni sezon. I to tylko za mniej niż milion euro! Moim zdaniem kapitalny interes, bo gość wyróżniał się najbardziej na tle słabego Recife, które tak w sumie w tym sezonie może mieć małe problemy z utrzymaniem się. Do tego doszedł jakiś Kolumbijczyk do ataku, ale nie wiem nawet kto to. Flamengo w ogóle jako jedyne ma wypełniony zakres piłkarzy z zagranicy. W Serie A każdy klub może mieć tylko pięciu piłkarzy z zagranicy, a Flamengo ma obecnie w kadrze siedmiu. :D W tym taki Guerrero czy właśnie ten nowy nabytek z Kolumbii będą odgrywali dość dużą rolę.
Atletico to atak Robinho-Fred. Obaj w Serie A radzą sobie świetnie, Robinho w ogóle odżył i stał się z miejsca ponownie gwiazdą ligi. Freda pewnie wszyscy pamiętają za MŚ z 2014, ale w tamtym roku zapakował 12 goli, co jak na standardy w Brazylii jest bardzo dobrym wynikiem. Ciekawi mnie, czy dziś pójdzie jakaś większa rotacja. Atletico musi często zmieniać zawodników, jeśli myśli o kwartecie albo chociaż tryplecie. W tym sezonie pewnie skupią się przede wszystkim na Copa Libertadores, więc nie zdziwię się, jak dziś też zobaczymy jakieś niespodzianki w pierwszej XI.

Dobra, rozpisałem się trochę o inauguracyjnym spotkaniu, a przecież jest też masa innych ciekawych spotkań. Spotkanie Corinthiansu z Chapeco może być interesujące z wiadomej przyczyny - każdego interesuje, jak poradzi sobie zespół gości po tragedii z poprzedniego roku. I tak wydaje mi się, że klub wyszedł z sytuacji w dobrym stylu, bo wygrali już Catarinense, czyli ligę stanową Santa Catarina. W dodatku w Superpucharze Ameryki Południowej zdołali wygrać mecz u siebie z Atletico Nacionalem, czyli gigantem Ameryki Łacińskiej, zdecydowanie topowym klubem z tamtego rejonu. A to już nie lada wyczyn. Corinthians natomiast po karnych w głupim stylu odpadł z Internacionalem, którego w tym roku nie zobaczymy w lidze z Pucharu Brazylii. Teraz więc grają już tylko w lidze i Copie Sundamericana, czyli odpowiedniku Ligi Europy, choć tam ma to dużo większy prestiż(ale także zwycięzca tego trafia do Copy Libertadores :> ). Tutaj jednak spodziewałbym się zwycięstwa gospodarzy, ciekawi mnie, czy Chapecoense może zaskoczyć i w tym sezonie bić się o TOP12, czy raczej powalczy tylko o utrzymanie.

Jutro o 16 kolejny ciekawy mecz. Santos ładnie poszalał zimą i sprowadził z Niemiec dwójkę rodaków na obronę i do ataku. Bruno Henrique może być strzałem w "10", bo wejdzie świetnie do rotacji w ataku. W Pucharze Brazylii ostatnio wbił dwie bramki drugoligowcowi, ale wcześniej grał też cały mecz w Copa Libertadores przeciwko Santa Fe. Po drugiej stronie Fluminese, które wreszcie odmłodziło skład, sprzedało emerytów i kilku zawodników z formacji defensywnej. Do środka pola załatwili dwóch Ekwadorczyków, o których nic nie wiem. Fluminese po rozczarowującym poprzednim sezonie będzie chyba robić małą rewolucję, zagra sezon młodzikami i zobaczymy co z tego wyjdzie. To oni przegrali w finale Pucharu Stanowego Rio de Janeiro z Flamengo, ale wciąż grają w Copie Sundamericana i Pucharze Brazylii(choć tu trafili na Gremio i wieszczę im odpadnięcie).

Póki co nie chce mi się więcej pisać, czekam na 21 z pianą w ustach, a tutaj zaznaczyłem Wam, jak rozłożyć w tej kolejce czas na obejrzenie ich. Choć w sumie z tym problemu praktycznie nie ma, bo mecze są rozgrywane osobno o różnych godzinach nie licząc tych, które są grane w niedzielne wieczory naszego czasu, bo wtedy zaczyna się kilka o tej samej porze. Ale w tej kolejce problemu nie będzie, bo Palmeiras poszalał na rynku za pieniądze odzyskane z Gabriela Jesusa i znowu są głównymi faworytami do mistrzostwa. No i grają z Vasco, więc obowiązkowo trzeba zobaczyć powrót tej drużyny do Serie A.
Spoiler:
i hate being bi-polar
it's awesome

Wróć do „Piłka nożna na świecie”