2015 CONCACAF Gold Cup - USA/Kanada

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.
blackmore
Kapitan
Kapitan
Posty: 3853
Rejestracja: sob 28.09.2013 21:11
Reputacja: 163
Kibicuje:

2015 CONCACAF Gold Cup - USA/Kanada

Post autor: blackmore » czw 23.07.2015 2:04

Nie wiem, na ile jest sens zakładać nowy temat skoro turniej powoli dobiega końca, ale pisanie postów w poprzedniej edycji również nie byłoby właściwe.

Właśnie zakończył się mecz półfinałowy USA - Jamajka. Niespodzianka, wszak to ekipa Winfrieda Schäfera awansowała do finału. Dobra postawa Jamajki podczas turnieju Copa América (pomimo trzech minimalnych porażek) okazała się znakomitym prognostykiem odnośnie występu tej drużyny na Gold Cup. Z drugiej strony, należy się zastanowić na ile w dniu dzisiejszym zawiedli Amerykanie, którzy wyraźnie przespali pierwszą połowę, a w drugiej, pomimo że dość szybko wzięli się za odrabianie strat, to nękali widza swoimi nieudolnymi próbami stworzenia zagrożenia pod bramką rywala. Ostatnie 10. minut to w ogóle wołało o pomstę do nieba, wszystkie ataki opierały się na posłaniu długiej piłki w pole karne i a nuż coś się wydarzy. Sędzia również udany, pozwolił grać o minutę dłużej aniżeli wskazywał na to czas doliczony, co wywołało słuszną irytację u Schäfera. Jamajka w finale, patrząc na dzisiejszy pojedynek, słowa uznania i jest to przepustka wywalczona w pełni zasłużenie. Klinsmann dał ciała.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Piłka nożna na świecie”