Złota Piłka

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Kto zasłużył na Złotą Piłkę?

Messi
5
15%
Ribery
15
45%
Ronaldo
13
39%

Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1146

Złota Piłka

Postautor: ozob » czw 06.12.2018 4:00

Ile wy macie lat, ze takie pierdy puszczcie o Scholsie? Modric przy Angliku to nikt.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 309

Złota Piłka

Postautor: Bernabeu » czw 06.12.2018 4:29

Jedenastka sezonu Premier League - 2 razy (Vieira - 6 razy, Roy Keane - 5 razy). Gracz sezonu w Anglii - zero. Gracz sezonu w Anglii wg fanów - zero. Gracz sezonu w Anglii wg piłkarzy - zero. Liczba głosów na Złotą Piłkę w całej karierze - zero (!). Liczba nagród dla najlepszego piłkarza sezonu United wg fanów - zero. Jedenastka sezonu Ligi Mistrzów - zero. I tutaj skończyłem sprawdzać.

A to wszystko grając w United, które przez 15 lat nie wypadło poza podium Premier League i wygrało tytuł z 10 razy, grając w 3 albo 4 finałach LM.

Co nie znaczy, że ja kwestionuję, że to był klasowy piłkarz, ale znajmy proporcje.

Żeby była jasność, nie uważam, że nagrody są jakimś wybitnym wyznacznikiem jakości piłkarza, ale to po prostu nie ta półka. Jakbym miał obiektywnie oceniać to nawet Kroos czy Modric są półkę niżej od Xaviego, Pirlo czy Iniesty, a co dopiero Scholes. Gdyby nie Messi i Ronaldo, Iniesta z Xavim mieliby razem 2-3 Złote Piłki za samo zdominowanie reprezentacyjnej piłki, a i z Barceloną by coś pewnie wygrali nawet bez Messiego... Gdzieś tyle ile Scholes tych jedenastek sezonu. ;) Historycznie to są po prostu dwa różne światy, ale rozumiem, że fani United mogą się nie zgadzać. Ale oglądając dziesiatki razy tych katalońskich kurduplów ciężko nie docenić pomimo niechęci ich wielkości, stąd i te komentarze.

stary rupieć
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 5

Złota Piłka

Postautor: stary rupieć » czw 06.12.2018 10:08

Kiedyś padło na tym forum, że Rio Ferdinand był lepszy od Puyola, to i Scholes może być na poziomie Pirlo :lol2:

Modrić to fajny piłkarz, ale przeciętna wiosna (wygrał LM ale w zespole byli lepsi) i kilka dobrych meczów na mundialu, gdzie przecież Chorwaci męczyli się z Danią czy Rosją w karnych oraz w dogrywce z Anglią i katastrofalna jesień powoduje, że wybór ten jest co najmniej dziwny. To już Ronaldo bardziej zasłużył. Liczyłem, ze jednak kogoś z Francji wybiorą, ale tam nikt nie wzniósł się na poziom wybitny podczas mundialu i głosy się rozeszły między Griezmannem, Mbappe i Varanem.

p.s. kto głosował na Alissona?

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1737

Złota Piłka

Postautor: sickstick » czw 06.12.2018 10:18

Za chwilę się okaże że Sir Alex Ferguson zbudował swoją dynastię na samych przeciętnych piłkarzach ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1146

Złota Piłka

Postautor: ozob » czw 06.12.2018 10:22

Byl okres, ze Rio Ferdinand byl lepszy niz Puyol. Zadnego to klamstwa nie ma.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Ilka
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 505
Kontaktowanie:

Złota Piłka

Postautor: Ilka » czw 06.12.2018 10:46

Cała czwórka na dole na Złotą Piłkę zasłużyła :)

Obrazek
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 248

Złota Piłka

Postautor: Kamil232 » czw 06.12.2018 15:28

Krótko mówiąc więc

Xavi Hernandez

Paul Scholes is a role model. For me – and I really mean this – he's the best central midfielder I've seen in the last 15, 20 years. I've spoken to Xabi Alonso about him. He's spectacular, he has it all: the last pass, goals, he's strong, he doesn't lose the ball, vision. If he'd been Spanish he might have been rated more highly. Players love him."

"Maybe one small regret is that I never got to play with Paul Scholes - but I was never going to leave Barcelona and he was never going to leave Manchester United

Pep Guardiola

“Out of everyone at Manchester United, I would pick out Scholes – he is the best midfielder of his generation. I would have loved to have played alongside him.

Lionel Messi

“At La Masia (Barcelona’s Academy) his name was mentioned a lot. He’s a teacher.

Xabi Alonso

"I’ve still got Paul Scholes’ shirt at home which I swapped with him once. When I was at Liverpool he was one of the players I liked most. Maybe he’s not valued as much as he should be in England because of the style of football there and because he keeps a low profile. Perhaps he would have been more valued in Spain, where midfielders like him form part of the ‘ideal.’ Fans in Spain rate him very highly and I admire him a huge amount

Zinedine Zidane

My toughest opponent? Scholes of Manchester. He is the complete midfielder. Scholes is undoubtedly the greatese him never presented itself during my career."

"There is no doubt for me that Paul Scholes is still in a class of his own. He’s almost untouchable in what he does. I never tire of watching him play. You rarely come across the complete footballer, but Scholes is as close to it as you can get. One of my regrets is that the opportunity to play alongside him never presented itself during my career."

Ronaldinho.

“I want to pass like him. Who taught him how to do that?

Andrea Pirlo

“The only great English midfielder in my career was Paul Scholes. He has elegance in him. Others were pretenders.”

"The truly great English midfield player of the generation. Didn’t just play the game, he thought about the game. You could see every pass, every decision, was based on his intelligence and understanding

Cesc Fabregas

"“For any football player in the Premiership, Scholes is a player you want to emulate. One player does not make a team but there is no doubt that the presence of some players add extra motivation and confidence. Scholes is a player with character and is capable of transmitting that mental strength to his team-mates.

Marcelo Lippi

"Paul Scholes would have been one of my first choices for putting together a great team – that goes to show how highly I have always rated him. An all-round midfielder who possesses quality and character in abundance."

Edgar Davids

Everyone of us should emulate him. We can all learn from Paul Scholes."

Thierry Henry

"Without any doubt the best player in the Premiership has to be Scholes. He knows how to do everything, and he is one who directs the way his team plays. On top of that, he has indestructible mental strength and he is a genuine competitor.

"United always had many amazing players, but whenever we faced them we were always, always, always scared of what Paul Scholes could do. Ask anyone from that old Arsenal team, they will tell you the same. If you let him play, he can kill you, and for me he was so underrated. The way he plays: one touch, arriving late into the box, the way he strikes the ball, his vision, his passing. Incredible. I know people used to give him some stick for his tackling, but I liked that. He put his foot in, showed some character, had a go, but I liked that about him too. For me he is one of the best midfielders I have ever seen.

Gerard Pique

“One of the best players I've ever seen in my life! Spectacular on training! Playing with him was a joy!.”

Socrates
Good enough to play for Brazil. I love to watch Scholes, to see him pass, the boy with the red hair and the red shirt.”

Itd.itp.

Wszyscy oni sobie zrobili zabawę Ice Bucket Challange. Czyli kto bardziej werbalnie zrobili loda Ginger Boyowi. Ze względy na to, że jest Rudy postanowili go dowartościować, żeby sobie nie palnął w łeb.

Podobnie wygląda sytuacja iż po finale 2011 Xavi, Iniesta, Messi, Pedro i Busi chcieli się wymienić z Scholesem na koszulki. Musieli między sobą ustalać i to ostatecznie Iniesta podszedł i poprosił Rudego.

Obrazek

Znowu chcieli zrobić rudemu dzień dziecka :lol2:

A poważnie mówiąc serio jakieś jedenastki są ważniejsze od tego stosu komplementów wygłoszonych na przestrzeni różnych lat przez najwybitniejszych piłkarzy w tym co ważne środkowych pomocników? Jakoś o innych tego nie zauważyłem.

Radzę sobie raczej odpalić na Ju Tube jakieś filmiki i przypomnieć jak genialnym piłkarzem był Scholes.

PS. Oczywiście, że RIO to była ta sama półka co Puyol.
Obrazek

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 309

Złota Piłka

Postautor: Bernabeu » czw 06.12.2018 15:57

https://www.planetfootball.com/quick-re ... airytales/

Czy uważasz Gerarda za drugiego Xaviego, swego czasu najlepszego pomocnika na świecie, doskonałego graccza, jednego z najlepszych pomocników w historii, najlepszego angielskiego piłkarza, który powinien być kapitanem wymarzonej jedenastki? Przecież powiedzieli tak Torres, Owen, Zidane, Henry, Pele, Maldini, Zidane, Fergusson, Vieira, Totti, Kaka.

Nie, nazwałeś go ''biegaczem''. ;) Więc raczej nie powoływałbym się na komentarze piłkarzy o piłkarzach. Jak myślisz, ile takich komentarzy obecnie znajdziesz o Modriciu? Bo ja myślę, że jakoś 7 razy więcej.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 682

Złota Piłka

Postautor: masacra » czw 06.12.2018 16:00

Kamil232 pisze:Source of the post Jakoś o innych tego nie zauważyłem.

Stary prosze Cie :roll:
“Personally, I think Gerrard is England’s greatest ever player. I wish him a happy retirement

Messi

"Who is the best English player you faced during your career?" He replied "Steven Gerrard. A champion! An example"

Totti

The best midfielder I would say is Steven Gerrard. I really rate him as a player and as a man."

Vieira

"For me, it's not about Gattuso against Gerrard, despite what he said. For me, Gerrard is the best player in England.

Gattuso

""Cristiano is a great player. But Steven Gerrard is, for me, one of the very best in the world. For the job he performs, for me, he is one of the greatest."

Ronaldinho

I find it a disgrace that he didn’t win European Footballer of the Year in 2005 after Istanbul. For me, he is one of the best ever. Whenever you play Liverpool you know you have to get him out of the game. If not, it’s all over for you. “He’s a midfielder and if you look at all the important goals he’s scored - well I can’t even think of a striker in the world who has scored as many important goals, never mind a midfielder. How many times has he done it in the dying seconds of a game? I am trying to think of a striker now who does it - there aren’t any. Think about it.

Henry

For me, and I have always said this, he will be regarded as one of the greatest midfielders ever when he finishes his career. No doubt.

Kaka

"For me, for the last five years Gerrard has been the best player in the world. "He is a midfielder, he plays very good. People didn't mention Gerrard, now they mention Ronaldinho, Ronaldo, Messi because they are forwards."

Pele

"He was a fantastic player who had the qualities that every midfielder dreams of. He scored goals, he could pass. He had commitment and motivation."

Wenger

“Steven Gerrard is for sure one of my favourite enemies and for sure my dear enemy, the one who made me a better manager. To stop him or try to stop him has been very, very difficult. I lost against him, I won, I drew, I was happy. I am very sad it’s the last day against him. He’s had an amazing career with his (own) people.

Mourinho

wiecej cukru jakby komus było mało, tu:
https://en.wikiquote.org/wiki/Steven_Gerrard

I teraz werble, uwaga
"I was glad that the Chelsea fans applauded Gerrard. It was just for a few seconds, but it did show that as fans we can look beyond our club rivalries when necessary. I don’t think it ever happened to me. Maybe when I got substituted at my testimonial! As a season-ticket holder in the Stretford End, I would have applauded Steven off the pitch – albeit just the once. There would have been a few in the seats around me who would object. But just as many who would have done the same.

Scholes :afro:

I wiesz co kamilu? te pochwały kolegów po szalu gówno znaczą. Piłkarze sie nawzajem liza po jajacach nie od dzis i nie od wczoraj. Dziennikarz ich pyta o kilka zdan nt danego piłkarza to wygłaszają jakąs formułke pelną lukru.... no zglednie pyta o najlpeszego wg nich piłkarza na swiecie albo najlepszego przeciw któremu grali to mowia kogo tam najbardziej podziwiaja. Ale wiesz co ci powiem w tajemnicy? To wcale nie oznacza, ze taki jegomosc jest rzeczywiscie najlepszy naswiecie albo najtrudniejszy do grania przeciwko niemu. Taki Dani Alves dla przyładu powiedział, ze najciezej mu sie grało przeciwko... Jamesowi Milnerowi :)

Scholes to oczywista oczywistosc był mega kozak grajek. Pan Piłkarz przez wielgachne P. I byc moze nawet zasłuzył po ktoryms z sezonów na Złota Piłke. Ale ziomus, szanujmy sie. Nie podpieraj swoich tez takimi bzdurnymi argumentami jak cytaty piłkarzykow, bo to lekko smieszne.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Złota Piłka

Postautor: Kamil232 » czw 06.12.2018 16:13

No i co tu macie o Gerrardzie? Że w 2005 był pewnie najlepszym pomocnikiem. Prawda. Że był jednym z najlepszych pomocników na świecie? Też prawda. (różne są typu pomocnika. Jako b2b Gerrard takim był z pewnością) A to jest właśnie typowy tekst dyplomatyczny.

Nie zauważyłem tekstów, że to najlepszy pomocnik w ostatnich 20 latach, najlepszy pomocnik swojej generacji, kompletny pomocnik etc. Poza tym te nazwiska się różnią. I piłkarz piłkarzowi nie równy. Xavi patrząc na jego wywiady i jak opowiada o piłce widać, że nią żyje. Guardiola czy Alonso to samo. Czy tak jest w przypadku innych? Są tacy co się w ogóle piłką nie interesują.

I rozmawialiśmy o rozgrywaczach. Jeśli wg. wielu największy rozgrywacz w historii Xavi mówi, ze to Scholes był najlepszy to o czym tu dyskutować? To nie jakieś pierdololo w stylu to jeden z najlepszych pomocników świata. Tylko . For me – and I really mean this – he's the best central midfielder I've seen in the last 15, 20 years. Nie zauważyłem wielu grajków którzy mówią, że ktoś jest lepszy ode mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Złota Piłka

Postautor: masacra » czw 06.12.2018 16:33

Kamil232 pisze:Source of the post No i co tu macie o Gerrardzie? Że w 2005 był pewnie najlepszym pomocnikiem. Prawda. Że był jednym z najlepszych pomocników na świecie? Też prawda. (różne są typu pomocnika. Jako b2b Gerrard takim był z pewnością) A to jest właśnie typowy tekst dyplomatyczny.

90% tego co wrzuciles o Scholesie to teksty dyplomatyczne.

Kamil232 pisze:Source of the post Nie zauważyłem tekstów, że to najlepszy pomocnik w ostatnich 20 latach, najlepszy pomocnik swojej generacji, kompletny pomocnik etc

Serio, nie zauwazyłes? :roll:
Przeczytaj uwaznie.
Kamil232 pisze:Source of the post I piłkarz piłkarzowi nie równy. Xavi patrząc na jego wywiady i jak opowiada o piłce widać, że nią żyje. Guardiola czy Alonso to samo. Czy tak jest w przypadku innych? Są tacy co się w ogóle piłką nie interesują.

Alonso tak zyje piłka jak kazdy inny przecietny pilkarz. Xavi i Guardiola pewnie wiecej sie interesuja, ten drugi szczególnie bo jest obecnie trenerem. Ale wiesz co? Gatuso o Gerrardzie mówił, ze to najlepszy angielskich piłkarz i to w czasei gdy Scholes jeszcze biegał po murawie i to nie jako pół emeryt a w sile wieku. I wiesz co? Gennaro tez jest teraz trenerem, jak Guardiola, to chyba moge powiedziec ze sie troche wiecej interesuje piłką od przecietnego kopacza?

Kamil232 pisze:Source of the post Jeśli wg. wielu największy rozgrywacz w historii Xavi mówi, ze to Scholes był najlepszy to o czym tu dyskutować? To nie jakieś pierdololo w stylu to jeden z najlepszych pomocników świata. Tylko . For me – and I really mean this – he's the best central midfielder I've seen in the last 15, 20 years. Nie zauważyłem wielu grajków którzy mówią, że ktoś jest lepszy ode mnie.

Juz pisałem ale nie zaszkodzi powtorzyc. To, ze Xavi tak uwaza - nawet jesli NAPRAWDE tak uwaza, to wcale nie znaczy, ze tak jest w rzeczywistosci.

Generalnie lekka beczka. Jak chwala Gerrarda to typowe pierdololo. Dyplomacja.
Jak chwala Scholesa, to musi, no musi cos znaczyc. Nie ma innej opcji. :lol2:

A i jeszcze jedno.
w 2005 roku gerrard ssał. Jak cały Liverpool. Po za zajebistym rajdem w LM, gdzie liczył sie kolektyw i totalna defensywa Beniteza nic wiecej, to cały sezon cały Liverpool ssał.
Prawdziwy, zajebisty Gerrard, najlepszy w swojej karierze był sezon po stambule, drugi seon po stambule i trzeci sezon po stambule. Wtedy strzelał po kilkanascie bramek w sezonie, grał jako typowa '10' i był rzeczywiscie najlepszym angielskim piłkarzem.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Złota Piłka

Postautor: Kamil232 » czw 06.12.2018 16:58

masacra pisze:Source of the post 90% tego co wrzuciles o Scholesie to teksty dyplomatyczne.

Generalnie lekka beczka. Jak chwala Gerrarda to typowe pierdololo. Dyplomacja.
Jak chwala Scholesa, to musi, no musi cos znaczyc. Nie ma innej opcji. :lol2:

Bzdura.

Xavi sam z siebie się o nim wypowiedział. Guardiola czy Zidane byli pytani. Pierwszy kogo by wział z United. Drugi o najtrudniejszego przeciwnika.

Spójrz na te teksty o Gerrardzie. Większość po zakończeniu kariery, gdzie mu życza jak np. Messi dobrej emerytury czy Mourinho gratuluje wspaniałej kariery.

masacra pisze:Source of the post Juz pisałem ale nie zaszkodzi powtorzyc. To, ze Xavi tak uwaza - nawet jesli NAPRAWDE tak uwaza, to wcale nie znaczy, ze tak jest w rzeczywistosc

Oczywiście, że nie. Każdy ma swoje zdanie. Ja już napisałem, że to kwestia gustu, doświadczeń piłkarskich, wiedzy piłkarskiej. Niemniej jednak Scholesa trzeba stawiać obok Xaviego, Pirlo czy Iniesty. Tyle.

masacra pisze:Source of the post w 2005 roku gerrard ssał.

Najlepszy pewnie miał sezon 08/09, ale faktem jest to, że w 2005 wygrał jedyny poważny puchar w swojej karierze. I to się docenia, gdy w najważniejszym momencie dał radę, a nie że ostrzeliwał Norwich czy Newcastle.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Złota Piłka

Postautor: masacra » czw 06.12.2018 17:15

Kamil232 pisze:Source of the post Xavi sam z siebie się o nim wypowiedział.

Pele tez sie sam z siebie o Gerrardzie wypowiedział i kilku innych tez. Nic to nie znaczy. Tak uwazali i tyle.

Kamil232 pisze:Source of the post Niemniej jednak Scholesa trzeba stawiać obok Xaviego, Pirlo czy Iniesty. Tyle.

Ale ja sie nigdzie z tym nie kłóce. Tzn nie wiem, czy on byl lepszy, gorszy, czy na tym samym poziomie co Pirle albo Xavi, bo ich oglądałem od wielkiego dzwonu, max kilka razy w zyciu. Scholesa widziałem swego czasu niemal co tydzien, no moze co miesiąc (az tak czesto meczy United nie ogladałem nawet w swoim prime time zainteresowania futbolem :wink: ) w pełnym wymiarze czasowym i zdaje sobie sprawe jak kazackim był piłkarzem.
Pisze ci tylko, ze argument o chwaleniu go przez innych piłkarzy jest gówniany i nic do dyskusji nie wnosi.

Kamil232 pisze:Source of the post Najlepszy pewnie miał sezon 08/09, ale faktem jest to, że w 2005 wygrał jedyny poważny puchar w swojej karierze. I to się docenia, gdy w najważniejszym momencie dał radę, a nie że ostrzeliwał Norwich czy Newcastle.

W sezonie 06/07 doprowadził Liverpool do drugiego finału LM i w tym rajdzie był rzeczywiscie najlepszym piłkarzem niemal kazdego meczu po drodze (a Liverpool wyeliminował wowczas m.in Barcelone) i jesli te nagrody byłyby obiektywne choc troche, to za tamten sezon powinien zgarnąc w Europie te laury które zgarnął w 2005 roku. W 2005 było po prostu cisnienie by kogos z Liverpoolu wyroznic, bo niesamowita historia, niesamowity finał, czarny kon wygrał etc etc... na a kogo wyróznic jak nie kapitana i sztandarowa postac druzyny, jej najwiekszą gwiazde? Nie zmiania to faktu, ze chyba wszystkie mecze po drodze Liverpool wygrał głównie dzieki taktyce Beniteza i dyscyplinie zespołu. Ta nagroda dla Gerrarda była tak naprawde zbirocza nagroda dla całej druzyny, co sam Gerrard przyznał. Zaden piłkarz z Liverpoolu sie jakos specjalnie nie wyrozniał na tle reszty.

Ale te nagrody z obiektywizmem nie mają wiele wspolnego, o czym najlepiej swiadczy coroczna konsternacja jaka towarzyszy ogłoszeniu zwyciezcy.

I jeszcze jedna rzecz. Scholes czy Lampard?

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Złota Piłka

Postautor: Kamil232 » czw 06.12.2018 17:31

masacra pisze:Source of the post I jeszcze jedna rzecz. Scholes czy Lampard?

Ale tak tak. Wiem, wiem. To nic nie znaczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 363

Złota Piłka

Postautor: MazurXIII » czw 06.12.2018 17:42

Angielscy piłkarze są mocno przereklamowani. Świadczy o tym brak realnych sukcesów reprezentacji mimo kolejnych 'złotych' pokoleń, świadczy o tym fakt, że największe kluby świata się o nich nie zabijają i nigdy nie zabijały. Nikt mi nie powie, że jeśli Real bądź Barca chciałyby na prawdę takiego np. Lamparda czy Rooneya to by tam nie grali. Najlepszy brytyjski piłkarz ostatnich lat (Bale) to tak na prawdę jedno wielkie rozczarowanie w Realu...
Obrazek

Wróć do „Piłka nożna na świecie”