Major League Soccer

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 405

Re: Major League Soccer

Postautor: kaczy » sob 31.08.2013 23:58

http://www.youtube.com/watch?v=nx6nXXSsOjw

Zabawna wspominka polskiego trio w Chicago Fire ;)

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 665
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » ndz 01.09.2013 1:10

Byłem zajęty i straciłem 3 miesiące sezonu, bo byłem w Polsce, więc niestety wypadłem z obiegu i dalej nie ogarniam, co tu się dzieje :lol:
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 08.10.2013 14:27

http://youtu.be/1wzQsU3UZsM?t=1m

Btw., dzięki temu remisowi Whitecaps mogą już zapomnieć o play-offach, mimo iż gra u nich genialny Camilo Sanvezzo, zresztą drugi najlepszy strzelec ligi(oba gole w ww. linku jego autorstwa). Timbers wciąż mają szanse na wygranie Konferencji Zachodniej, choć trzeba przyznać że niewielkie.
Na Wschodzie króluje niepodzielnie Nowy York. Świetny sezon zalicza dwójka Henry-Cahill, dwaj najlepsi napastnicy klubu. Ameryka nieźle zmieniła Francuza. O dziwo nawet dobrze idzie mu granie jako ofensywny pomocnik, choć rzadziej występuje na tej pozycji. Ładna walka zapowiada się tutaj o PO. Chicago Fire tracą tylko dwa punkty do piątej Philadelphii.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1290
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » pn 02.06.2014 16:22

Villa zaprezentowany jako nowy gracz New York City FC.

Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 01.07.2014 3:49

Villa już w Nowym Jorku, zaś Kaka na Florydzie.
Obrazek

Tłumy na powitaniu:
https://www.youtube.com/watch?v=fWcJGrug87c

Ładnie się MLS rozwija, coraz więcej gwiazd światowego formatu tam wyjeżdża.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » wt 01.07.2014 8:36

Carbon pisze:Ładnie się MLS rozwija, coraz więcej gwiazd światowego formatu tam wyjeżdża.

Tylko że witanie emerytów to żaden rozwój a naśladowanie NASL z lat 70. która właśnie padła przez takie importowanie zachodzących gwiazd. Teraz pewnie MLS nie padnie, bo jest zupełnie inna sytuacja piłkarska w kraju, ale nie jestem przekonany czy takie właśnie branie gwiazd mijającej epoki robi za wiele dobrego dla MLS. Tak, Beckham sam jeden dał dużo, ale dalej to już trzeba to robić z głową, a najlepiej nie robić, tylko tworzyć swoje gwiazdy. :)
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 01.07.2014 13:17

Ale sprowadzenie takich gwiazd łączy się ze zwiększeniem zainteresowania się ligą. W końcu MLS dopiero się rozwija, ale jak prężnie! i nie popadajmy w taki sceptycyzm, tych gwiazd z Europy nie jest też taka masa aż. A miejsce dla graczy z USA zawsze jest i to oni będą tam grali pierwsze skrzypce.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1012

Postautor: HMK » wt 01.07.2014 22:13

@Magnum
Mysle, ze bedziesz wiedzial, wiec zapytam.
O co chodzi z tym kupowaniem graczy z Europy i wypozyczanie ich na rok na drugi koniec swiata. Jakis czas temu Villa poszedl do Australii, na stronie PS czytalem, ze Lampard idzie grac do Melbourne City, a po roku razem z Davidem przenosza sie do New York City FC.
0 BRAZYLIA Kaka ogłosił wczoraj, że rozwiązał kontrakt z Milanem i przenosi się do klubu amerykańskiej ligi MLS Orlando City. Zanim jednak zacznie trenować w USA trafi na wypożyczenie do Sao Paulo

Umnelo mi cos czy jak?
piotrcies pisze:Source of the post Ale debil ze mnie xd

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 24

Postautor: Nebula RN » wt 01.07.2014 22:20

Z tego co się orientuję, to Ci gracze (a także choćby Kaka, który na pół roku wyląduje w Sao Paulo) nie idą grać na rok do innych zespołów, tylko do końca roku. Sezon w USA rozpoczyna się bodajże w lutym dopiero, więc mieliby długą przerwę, a tak będą w formie przez cały rok.
Zły to znak, kiedy ludzie przestają rozumieć ironię, alegorię, żart.

Awatar użytkownika
Hyypia
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 69

Postautor: Hyypia » śr 02.07.2014 12:26

Bodaj klub New York City FC wejdzie do ligi dopiero od przyszłego sezonu, gdyż w USA nie ma systemu spadków/awansów, lecz można po prostu wykupić miejsce w elicie.
Zachodzące słońce reprezentuje śmierć

Awatar użytkownika
SobolPL
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 4

Postautor: SobolPL » czw 24.07.2014 16:52

Frank Lampard podpisał kontrakt z New York City FC

Obrazek

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Reputacja: 11
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » czw 24.07.2014 16:59

SobolPL pisze:Frank Lampard podpisał kontrakt z New York City FC
Też wypożyczą go do Australii?
Obrazek

Awatar użytkownika
SobolPL
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 4

Postautor: SobolPL » czw 24.07.2014 17:29

Prawdopodobnie tak.

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » sob 07.03.2015 5:24

Polski Eurosport potwierdził, że zawarto umowy z Major League Soccer (MLS) na transmisje meczów tej ligi na terenie wszystkich krajów, do których dociera kanał (poza Wielką Brytanią). Umowa obejmuje lata 2015-2018. Pierwsze mecze rozpoczynającego się 6 marca, dwudziestego sezonu MLS, będzie można oglądać już w najbliższy weekend.

Podpisana na cztery lata umowa obejmuje wyłączne prawa telewizyjne i internetowe do wszystkich meczów sezonu zasadniczego, AT&T MLS All-Star Game, fazy Play-Off i MLS Cup. Spotkania będą transmitowane w Eurosporcie i Eurosporcie 2 oraz w usłudze Eurosport Player.

Zainaugurowane w 1996 roku rozgrywki MLS skupiają obecnie 20 klubów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Obrońcą trofeum jest LA Galaxy, które w dorobku ma już pięć tytułów mistrzowskich. W ostatnich latach liga notuje ogromny wzrost popularności. W sezonie 2014 frekwencja na stadionach wyniosła niemal 6 milionów kibiców, co oznacza, że średnia frekwencja podczas każdego meczu jest już wyższa niż w NBA i NHL.

http://m.interia.pl/biznes/news,2104358,5058
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 07.03.2015 11:04

A ja myślałem, że o meczu napiszesz inaugurującym rozgrywki, bo o Eurosporcie to już od kilku dni wiadomo. :(

LA Galaxy u siebie pokonali Chicago Fire 2-0 po dość dobrym meczu. Pierwsza bramka to katastrofalny błąd Stephensa, który nieco wcześniej wszedł z ławki rezerwowych i Villarreal nie mógł się mylić. Druga bramka poszła na konto Keane'a, który zresztą bardzo ładnie przymierzył. W Galaxy gra niesamowity Szwed od nazwisku Ishizaki, wczoraj powinien co najmniej jedną asystę zaliczyć, gdzie w świetnym stylu przyjął piłkę posłaną z czterdziestu metrów około, przyjął ją sobie bez większego wysiłku i walnął piłkę dołem do Keane'a, ale ten nie zdążył się z nią wślizgnąć do bramki...

Galaxy najpewniej obronią tytuł, ale ja po cichu liczę na Houston Dynamo, którzy kupili z Espanyolu Raula Rodrigueza i niejakiego Luisa Garrido, który dość nieźle spisywał się w sparingach. Ja najbardziej liczę tutaj na Bońka Garcię, którego wszyscy znają z MŚ. W sparingach był jednym z najlepszym zawodnikiem na boisku i widać u niego progres formy.

Ciekawostką jest, że w tym sezonie dołączyły dwa zespoły - New York City FC i Orlando City SC. Na razie jest ich łącznie dwadzieścia, więc rozgrywka będzie jeszcze ciekawsza.
i hate being bi-polar
it's awesome

Wróć do „Piłka nożna na świecie”