O futbolu na luzie...

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Obecnie najlepszym prawym obrońcą świata jest:

Hector Bellerin
5
7%
Philip Lahm
6
9%
Kyle Walker
3
4%
Nathaniel Clyne
1
1%
Thomas Meunier
0
Brak głosów
Łukasz Piszczek
10
15%
Antonio Valencia
6
9%
Juanfran
2
3%
Dani Carvajal
32
48%
Stephan Lichtsteiner
2
3%

Liczba głosów: 67

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1010

O futbolu na luzie...

Postautor: Morrow » wt 16.01.2018 22:39

cloner pisze:Source of the post Cóż, lepszych legend najwidoczniej United nie mają, skoro muszą gloryfikować kogoś tak malutkiego jak giggs.

Jest gloryfikowany za grę i swój wkład w sukcesy klubu. Tak jak Charlton, Best, Law, Cantona, Scholes, Beckham czy Ronaldo. Z tym, że zachował się jak skurwysyn nikt przecież nie polemizował.

Argentyńczycy i świat chyba mieli więcej nazwisk ale ciągle wśród tych najlepszych przewija się Diego Maradona. Przypomnę, że zdradzał żonę, bił ją, zrobił nieślubnego dzieciaka, ćpał i chlał i miał sporo innych grzeszków. Krótkie pytanie, Maradona to legenda piłki czy nie?

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 720

O futbolu na luzie...

Postautor: DDK » wt 16.01.2018 22:44

Kamil232 pisze:Source of the post ty jakiś dewota jesteś? Rozlicz go jeszcze czy babci okazał szacunek.

Jeśli dla Ciebie okazanie szacunki babci, a ruchanie żony brata to to samo, to współczuje Twojej rodzinie. I kończę dyskusję, bo to nie ma sensu.

Kamil232 pisze:Source of the post I to ty pisałeś o tym, że ja jestem beton?

Tak, gdyż staram się oceniać go, jako człowieka. Nie tylko jako piłkarza. Żurawski był świetnym piłkarzem jak na Wisłe, ale nie jest legendą. Nie rozumiesz tego?

Kamil232 pisze:Source of the post Janusz Korwin-Mikke, którego popierasz mający 4 żony 150 dzieci z różnymi jest za to ok

cloner chyba nie traktuje JKM jako legende czy wzoru do naśladowania? Popiera jego poglądy po prostu, przynajmniej tak mi się wydaje.

Kamil nie rozumiesz różnicy pomiędzy "kolegą", "świetnym piłkarzem", a "legendą" czy "wzorem do naśladowania"? Ja mam wielu kolegów, którzy mają swoje grzechy, ale nie sa dla mnie wzorem do naśladowania. Tak samo jest wielu świetnych piłkarzy, którzy przez zachowania pozaboiskowe nie zasługują na miano legendy.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 145

O futbolu na luzie...

Postautor: Kamil232 » wt 16.01.2018 22:52

DDK pisze:Source of the post Jeśli dla Ciebie okazanie szacunki babci, a ruchanie żony brata to to samo, to współczuje Twojej rodzinie.

Nic takiego nie napisałem. Ale co mnie u licha obchodzi czy okazuje bratu szacunek czy nie? Ma grać dobrze dla mojego ukochanego klubu.

DDK pisze:Source of the post cloner chyba nie traktuje JKM jako legende czy wzoru do naśladowania? Popiera jego poglądy po prostu, przynajmniej tak mi się wydaje

Rozumiem, że nie ma nic zdrożnego w wybieraniu jako swojego przedstawiciela kogoś kto głosi konserwatywne poglądy, a w rzeczywistości żyje jak idol lewactwa?
A jak go wybierzesz i się okaże, że nadal poglądy głosi wolnorynkowe, jednak w rzeczywistości będzie wprowadzał takie zmiany jak idol lewactwa?

DDK pisze:Source of the post Kamil nie rozumiesz różnicy pomiędzy "kolegą", "świetnym piłkarzem", a "legendą" czy "wzorem do naśladowania"?

Ty nie rozumiesz podstawowej rzeczy mam wrażenie.

Po pierwsze piłkarz to żaden wzór do naśladowania.

Po drugie i najważniejsze żeby być legendą klubu nie trzeba być wzorem do naśladowania. Andrzej Iwan był? Kazek Deyna? Niech mi się szukać o Kazku Kmieciku i Henryku Reymanie ale jakby prześwietlić ich życie seksualne...

Co to ma za znaczenie. Wiesz coś więcej o Reymanie czy Kmieciku poza tym, że przyczynili się swoją grą do sukcesu klubu, a potem byli sprawnymi działaczami tego klubu. Serio prześwietlałeś ich życie osobiste żeby móc ich nazwać legenda?
Obrazek

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 873

O futbolu na luzie...

Postautor: League » wt 16.01.2018 22:59

Kamil232 pisze:Source of the post Niech mi się szukać o Kazku Kmieciku i Henryku Reymanie ale jakby prześwietlić ich życie seksualne...

Gramatycznie to tragicznie napisanie. Ortografia słaba.
Można prześwietlać ich życie, ale wątpię by się okazało że byli choćby w części tacy mali jak kanalia giggs
Obrazek

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 720

O futbolu na luzie...

Postautor: DDK » wt 16.01.2018 23:17

Kamil232 pisze:Source of the post Nic takiego nie napisałem. Ale co mnie u licha obchodzi czy okazuje bratu szacunek czy nie? Ma grać dobrze dla mojego ukochanego klubu.

No i własnie tym się różnimy - dla Ciebie legendą jest gość, który ruchał żonę brata.
Kamil232 pisze:Source of the post Rozumiem, że nie ma nic zdrożnego w wybieraniu jako swojego przedstawiciela kogoś kto głosi konserwatywne poglądy, a w rzeczywistości żyje jak idol lewactwa?
A jak go wybierzesz i się okaże, że nadal poglądy głosi wolnorynkowe, jednak w rzeczywistości będzie wprowadzał takie zmiany jak idol lewactwa?

nie wiem, pytaj clonera, ja "gdybałem".
Kamil232 pisze:Source of the post Wiesz coś więcej o Reymanie czy Kmieciku poza tym, że przyczynili się swoją grą do sukcesu klubu, a potem byli sprawnymi działaczami tego klubu. Serio prześwietlałeś ich życie osobiste żeby móc ich nazwać legenda?

Nie. ale gdybym się dowiedział, że Kmiecik ruchał żonę siostry to moja opinia o nim byłaby całkowicie inna. takie to trudne?

Są po prostu sytuacje w życiu, które rzutują na cały obraz człowieka. Jeśli ktoś przez 40 lat jest przykładnym obywatelem, płaci podatki, ma zonę i trójkę dzieci i w życiu nie zgrzeszył, a potem zamorduje żonę z premedytacją to nikt nie powie "puśćmy go, przecież wcześniej był ideałem". Nie, bo są rzeczy, które potrafią zmienić o 90 stopni opinie o człowieku. I jest różnica, jeśli ktoś jest alkoholikiem (co jak wiem, jest chorobą), a co innego jak ktoś rucha żonę brata.

Z mojej strony koniec dyskusji na dzisiaj, bo kładę się spać.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

O futbolu na luzie...

Postautor: Kamil232 » wt 16.01.2018 23:45

No to se poczytaj książkę Andrzeja Iwana jak się bawiły legendy Wisły.

Zabawne. Maradona to żadna legenda futbolu, ćpun bijący żonę. Best to samo zdradzający.

Prześwietlmy każdego świetnego piłkarza. Znając to jak się bawią jedynym godnym legendy zostanie Seba Szałachowski i z United Philip Mulryne bo zostali księdzami :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ilka
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 162
Kontaktowanie:

O futbolu na luzie...

Postautor: Ilka » wt 16.01.2018 23:45

Kamil232 pisze:
Po pierwsze piłkarz to żaden wzór do naśladowania.

Jak to nie wzór do naśladowania? Może dla mnie, czy dla Ciebie nie, ale dla młodych chłopaków, czy dzieciaków zaczynających grać w piłkę jak najbardziej piłkarze są wzorami do naśladowania. Oczywiście powinno nas interesować tylko to co robią na boisku. Ale niestety internet i swiat tak poszedł do przodu, że teraz możesz wszystko znaleźć o swoim ulubiencu: i dobre i złe. Po za tym oni sami często chetnie mówią o życiu prywatnym i pokazują swoje życie - na instagramach, Twitterach itp. Dziennikarze tez szukają sensacji, bo jest w cenie i klikalnosci. No takie czasy mamy.
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

O futbolu na luzie...

Postautor: Kamil232 » wt 16.01.2018 23:47

Wzór do naśladowania w życiu osobistym. Wzór do naśladowania na boisku, treningu czy cieżkiej pracy tak oczywiście. Od tego są wychowawcy młodzieży, żeby to tłumaczyć.

Ale i tak każdy swój rozum ma. Wielu się wychowało na Maradonie i chciało zostać takim piłkarzem jak on, a nie ćpunem bijącym żonę.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 749

O futbolu na luzie...

Postautor: sickstick » śr 17.01.2018 0:06

A muzyków rockowych w ogóle w to nie mieszajcie, bo oni nie są zawodowcami :P

Awatar użytkownika
Ilka
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 162
Kontaktowanie:

O futbolu na luzie...

Postautor: Ilka » śr 17.01.2018 0:13

Wszyscy baluja i robia co chcą. :P Byłam nawet świadkiem balowania dwóch szanowanych reprezentantów Polski ;) i to nie piłkarzy ;)

Ale z drugiej strony co nam do tego? Mi Giggs się nie będzie spowiadał ze swoich grzechów. To samo inni
A jeden z lepszych to chyba Best. Ten to podobno nawet chciał transwestyte bzyknac, koledzy mu żart zrobili, a ze był pijany to później byl zdziwiony ;)

Grunt to żeby młodzi wiedzieli z kogo brać przykład. Ale to już rola trenerów, rodziców i ich rozumow ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 387

O futbolu na luzie...

Postautor: Chlopaczek » śr 17.01.2018 11:08

W dyskusji o Giggsie popre Morrowa i - o Jezusie Nazarenski - Kamila.
Wypada oddzielic poczyniania na boisku od zycia osobistego. U nas to bohaterowie musza byc nieskazitelni albo zadni. Mozna 30 lat walczyc w slusznej sprawie albo byc wybitnym w jakiejs dziedzinie na chwale swoja i narodu swego ale jak zajebalo sie w 1995 bulke ze sklepu albo podpisalo gdzies kiedys jakis papierek to juz dupa zbita i jestes zerem beda ci to wypominac do konca zycia. Naklada sie to z tendencja do umniejszania i usprawiedliwiania wlasnych przewin z jednoczesnym bardzo surowym ocenianiem zachowan innych co razem daje mieszanke wybuchowa.

Z tym stawianiem pilkarzy za wzor dla mlodziezy to bym sie zbytnio nie rozpedzal. Wzor owszem ale jezeli chodzi o etos pracy o zaangazowanie poswiecenie wiare we wlasne umiejetnosci i dazenie do celu. Tylko tyle i az tyle bo inaczej musze stwierdzic ze Messi z tym tatuowaniem polowy ciala broda i utlenianiem wlosow wyrzadzil duzo wiecej zlego umyslom mlodych ludzi niz Ryan Giggs. A Zidane jaki dal przyklad umilowanej mlodziezy? Na boisku to juz mozna kogos stuknac gdy miliard ludzi patrzy i jeszcze niektorzy beda mowic "szacun dobrze zrobil!" ale we wlasnej czy nawet cudzej sypiali to juz nie bardzo.

Giggs zatem w moim odczuciu jest legenda United niezaleznie od tego co robil poza boiskiem. W przeciwnym wypadku Cristiano jako legenda rowniez pod uwage byc brany nie moze bo kupil sobie dzieci i zaliczal/zalicza podejrzewam zony czyichs braci (chyba ze tylko zona wlasnego brata dyskwalifikuje moralnie a poza tym to zuch chlopak). Takich przykladow mozna by mnozyc tylko ze szybko w panteonie pilkarskim zrobi sie dosc pusto. Best dziwkarz Pele zly ojciec Maradona narkoman itd.

Konkludujac jezeli kogos tak boli co robil Giggs prywatnie to oczywiscie moze miec o nim zdaniem ze to czlowiek maly. Jednak nikt mu nie odbierze ze pilkarz wspanialy. Summa summarum pilkarz wspanialy lecz czlowiek maly (skoro juz tak bardzo chcecie go potepiac) ergo wciaz legenda pilkarska.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 340

O futbolu na luzie...

Postautor: matt_ » śr 17.01.2018 13:42

Radek z Kartoflisk rozpoczął nową serię filmów. Pierwszy odcinek moim zdaniem bardzo udany, jeżeli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o piłce na Guamie, Wyspach Normandzkich bądź Gibraltarze, pozycja obowiązkowa. Oczywiście, nie zabrakło też wzmianki o polskim futbolu.

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1181
Kontaktowanie:

O futbolu na luzie...

Postautor: janop » śr 17.01.2018 14:40

Tytuł zniechęca :P

Rangers wraca do grania Szkotami :)

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 502

O futbolu na luzie...

Postautor: Rezus » śr 17.01.2018 15:08

Chlopaczek pisze:albo podpisalo gdzies kiedys jakis papierek to juz dupa zbita

...
Nasz naczelny "żartowniś" i jego mądrości.
Bez odbioru.
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1289

O futbolu na luzie...

Postautor: Delpiero14 » śr 17.01.2018 15:41

sickstick pisze:Source of the post A muzyków rockowych w ogóle w to nie mieszajcie, bo oni nie są zawodowcami :P

Dla mnie są. Tacy Rolling Stonesi władowali w siebie tony narkotyków, wypili hektolitry wódki, oraz przeruchli takie tabuny dziwek, że zdumiewające jest to że dali radę dożyć przy tym tak sędziwego jak na gwiazdy rocka wieku. Jest to na pewno coś godnego pochwały. Mało kto dałby radę.

Wróć do „Piłka nożna na świecie”