O futbolu na luzie...

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 207

O futbolu na luzie...

Postautor: RLG » ndz 03.06.2018 23:40

Widzisz różnicę pomiędzy "mało kto" a "nikt"? Dwa wyjątki znalazłeś, a wiemy, co potwierdzają wyjątki. Ja wspominam o regule.
Richarlison nadal jest anonimowym piłkarzem :D Strzelił kilka bramek dla Watford, naprawdę wielka kariera w Europie :D

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2394

O futbolu na luzie...

Postautor: Delpiero14 » ndz 03.06.2018 23:47

Carbon pisze:Source of the post Pierwszy przykład z brzegu - Richarlison przyszedł przed tym sezonem jako totalnie anonimowy piłkarz, a zawojował w pierwszej części sezonu ligę i wyprowadził Watford na genialny poziom.

Gabriel Barbosa do Europy przychodził z latka megatalentu a jak się zaprezentował chyba każdy z nas wie. Kolejny przykład Gerson w Romie. Miał być supertalent a za wyszła totalna klapa. W tym po prostu nie ma żadnej zależności. Jeden wypali, drugi nie tak samo jak z talentami z innych krajów.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

O futbolu na luzie...

Postautor: Carbon » ndz 03.06.2018 23:52

Gra w najlepszej lidze świata i zdecydowanie zwrócił w tym sezonie na siebie uwagę, a jego cena diametralnie skoczyła. Dość dobry wynik jak na gościa "znikąd". W dodatku mówimy o największych talentach, a za takich uchodzili w swoim czasie Neymar czy Gabriel Jesus. Więc nikogo nie będzie dziwiło, gdy za kilka lat najlepszymi graczami świata będą Vinicius Junior czy Rodrygo.

Delpiero14 pisze:Source of the post Gabriel Barbosa do Europy przychodził z latka megatalentu a jak się zaprezentował chyba każdy z nas wie.

Ale nie mówimy, że KAŻDY taki megatalent się sprawdzi. Oczywistością jest, że ktoś odpadnie.
Co do Gersona, to IMO za wcześnie zdecydowanie poleciał do Włoch, zresztą nie wiem kto niby spodziewał się, że gość zawojuje Serie A, jak on nawet w Brasileirao nie pograł za dużo i ten transfer obarczony był sporym ryzykiem. W dodatku słyszałem, że szczególnie Spalletti go mocno ograniczał.
i hate being bi-polar
it's awesome

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 207

O futbolu na luzie...

Postautor: RLG » ndz 03.06.2018 23:59

Po pierwsze ten Richardson czy inny Richarlison nie gra w lidze hiszpańskiej, tylko w angielskiej. Po drugie tak ją zawojował, że jako napastnik w prawie 40 meczach strzelił 5 bramek. Jego kariera w europejskiej piłce jest niesamowita. Ilu piłkarzy w końcu załapałoby się do kadry watfordzkiej potęgi piłkarskiej, a do tego dawałoby radę strzelać bramkę raz na 7 spotkań? Kandydat do Złotej Piłki jak się patrzy.

Z tych megatalentów mało kto potem zostaje gwiazdą. Większość odpada, spora część zasila drugorzędne kluby i przechodzi gdzieś anonimowo z boku.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero

O futbolu na luzie...

Postautor: Delpiero14 » pn 04.06.2018 0:10

Ten Richarlison miał w tym sezonie fragment fajnej gry, gdzie strzelił kilka bramek i ogólnie pokazał się z dobrej strony, ale nie powiedziałbym, żeby to był jakiś wybitny okres tego chłopaka. To nie są liczby, które rzucają na kolana, przynajmniej jak dla mnie.
Carbon pisze:Source of the post nie mówimy, że KAŻDY taki megatalent się sprawdzi. Oczywistością jest, że ktoś odpadnie.

Ja tez nie twierdze, ze każdy jest słaby, czy każdy będzie gwiazda. Jeden wypali, drugi nie co występuje równie dobrze w przypadku talentów z Niemiec, Francji, czy Hiszpanii. Brazylijczycy nie są w tej kwestii specjalnie wyjątkowi.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

O futbolu na luzie...

Postautor: Carbon » pn 04.06.2018 0:17

Ale my mówimy o największych talentach z Brazylii, nie o każdym graczy - nawet młodszym - który wyjedzie z Brazylii do Europy. Kilka lat temu największym talentem był Neymar, wiadomo gdzie jest teraz, trzy lata temu wszyscy gadali o Gabrielu Jesusie, wiadomo gdzie jest teraz, obecnie najwięcej mówi się o Viniciusie Juniorze i jestem niemal pewien, że on też nie zawiedzie i już za momencik będzie biegał po boiskach La Ligi, twierdzę, że z sukcesem.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 48

O futbolu na luzie...

Postautor: dziki » pn 04.06.2018 9:01

Carbon pisze:Ale my mówimy o największych talentach z Brazylii, nie o każdym graczy - nawet młodszym - który wyjedzie z Brazylii do Europy. Kilka lat temu największym talentem był Neymar, wiadomo gdzie jest teraz, trzy lata temu wszyscy gadali o Gabrielu Jesusie, wiadomo gdzie jest teraz, obecnie najwięcej mówi się o Viniciusie Juniorze i jestem niemal pewien, że on też nie zawiedzie i już za momencik będzie biegał po boiskach La Ligi, twierdzę, że z sukcesem.

Dużo mówiło się tez o Lucasie. Wiadomo gdzie teraz jest. Nie łapie się do składu Tottenhamu.
av by woops from gfxworld

h1893230
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 82

O futbolu na luzie...

Postautor: h1893230 » pn 04.06.2018 13:50

mysle ze zle definiujecie brazylijczykow i ogolnie kwestie talentu.
tu nie chodzi o to ze supertalent X sie sprawdzi lub nie. bo to kwestia indywizualna. Kluczowe jest spojrzec przekrojowo.
mianowicie. czy przypadkiem jest ze od kilku wielu lat najwiecej obcokrajowcow(tzn najbardziej reprezentowana nacja) w europejskiej LM to Brazylijczycy? Dlaczego nie Anglicy Hiszpanie czy Francuzi? Przeciez gra idzie w europie. ano dlatego tak sie dzieje bo Brazylia wypuszcza najlepszych pilkarzy swiata. jesli wezmiemy 10 brazyliczykow i 10 anglikow to stosunek jakosci dobry/slaby bedzie 10/2. jesli wezmiemy 10 brazylijczykow i 10 hiszpanow bedzie 6/4. 10 brazylijczyko i 10 wlochow 7/3. i tak dalej. ale zawsze skala jest wychylona w kierunku Brazyli. Zawsze.

Dlatego jesli w Brazyli pojawia sie taki Rodrygo to jest wieksza szansa ze bedzie superstarem niz Chiesa z Italii. Nazwiska wybrane przypadkowo.
W Brazyli jest tak ze sezon temu byla wielka podjarka Viniciusem. W tym sezonie lepszych od Vinicusa juz jest przynajmnije dwoch jak nie trzech mlodzieniaszkow. Rodrygo (show), Paulinho i Paqueta. W Italii Anglii czy Hiszpanii ani nigdzie indziej nie wyplywa tyle talentow czystej wody co tak szybki okres czasu.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1290
Kontaktowanie:

O futbolu na luzie...

Postautor: Dr.Football1 » pn 04.06.2018 15:24

Richarlison rozegral caly sezon w Brazylii i potem automatycznie przeszedl do startujacej Premier League, czyli rozegral dwa sezony z rzedu bez przerwy. Na poczatku strzelal i asystowal jak szalony, a potem po prostu padl fizycznie.

W tym sezonie lepszych od Vinicusa juz jest przynajmnije dwoch jak nie trzech mlodzieniaszkow. Rodrygo (show), Paulinho i Paqueta.

Paulinho ma kontuzje i nie gral jeszcze w tym sezonie. Paqueta i Rodrygo sa znakomici, ale Vini tez robi swietna robote.

Naprawde ktos spodziewal sie cudow po Lucasie? Przeciez to sredniak, o czym zreszta pisalem tu tuz po jego transferze do Spurs.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero

O futbolu na luzie...

Postautor: Delpiero14 » pn 04.06.2018 15:29

Dr.Football1 pisze:Source of the post Naprawde ktos spodziewal sie cudow po Lucasie? Przeciez to sredniak, o czym zreszta pisalem tu tuz po jego transferze do Spurs.

Po Lucasie może nie. Ja natomiast spodziewałem się czegoś po Barbosie, który przychodził z łatką megatalentu. Co tam się wtedy mówiło w mediach po jego transferze do Interu? Największy talent od czasów Neymara? xD. Europa jednak go zrewidowała i to brutalnie.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1290
Kontaktowanie:

O futbolu na luzie...

Postautor: Dr.Football1 » pn 04.06.2018 15:36

Delpiero14 pisze:Source of the post Ja natomiast spodziewałem się czegoś po Barbosie, który przychodził z łatką megatalentu. Co tam się wtedy mówiło w mediach po jego transferze do Interu? Największy talent od czasów Neymara? xD. Europa jednak go zrewidowała i to brutalnie.

Nastepnym razem nie czytaj WP, a przyjdz zapytac mnie :)

Od poczatku pisalem, ze Gabriel Jesus bedzie crackiem, a z Gabigolem cholera wie.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero

O futbolu na luzie...

Postautor: Delpiero14 » pn 04.06.2018 15:40

Dr.Football1 pisze:Source of the post Nastepnym razem nie czytaj WP

Nie czytam WP, proszę mnie nie obrażać.

#TylkoOnet

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1714

O futbolu na luzie...

Postautor: sickstick » pn 04.06.2018 15:44

Potwierdzam, Doktor pisał że Jesus jest świetny, a Barbosa przereklamowany, kiedy obaj jeszcze grali w Brazylii.

Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 48

O futbolu na luzie...

Postautor: dziki » pn 04.06.2018 15:47

Dr.Football1 pisze:Richarlison rozegral caly sezon w Brazylii i potem automatycznie przeszedl do startujacej Premier League, czyli rozegral dwa sezony z rzedu bez przerwy. Na poczatku strzelal i asystowal jak szalony, a potem po prostu padl fizycznie.

W tym sezonie lepszych od Vinicusa juz jest przynajmnije dwoch jak nie trzech mlodzieniaszkow. Rodrygo (show), Paulinho i Paqueta.

Paulinho ma kontuzje i nie gral jeszcze w tym sezonie. Paqueta i Rodrygo sa znakomici, ale Vini tez robi swietna robote.

Naprawde ktos spodziewal sie cudow po Lucasie? Przeciez to sredniak, o czym zreszta pisalem tu tuz po jego transferze do Spurs.

Cudów się nie spodziewałem, chodzi mi o to, że jak odchodził z Brazylii to pół Europy się o niego biło a jak skończył każdy widzi. Chociaż skończył to za dużo powiedziane, po prostu grzeje ławę w Totkach.
av by woops from gfxworld

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 267

O futbolu na luzie...

Postautor: BeBaD » pn 04.06.2018 16:50

Arthur przyjdzie i rozwali w Barcie system :)

Wróć do „Piłka nożna na świecie”