Statystyki pilkarskie

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.
Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2245
Kibicuje: 4rsenal

Statystyki pilkarskie

Post autor: sickstick » pt 11.01.2019 14:31

Obrazek
A wy dalej wpierdzielacie gluten :bicz:

Awatar użytkownika
moody90
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 554

Statystyki pilkarskie

Post autor: moody90 » pt 11.01.2019 16:52

swietne, bardzo szczegolowe opracowanie dla swirow lubiacych statystyki dotyczace najlepszych 'finiszerow' ostatniej dekady w swiatowym futbolu

https://barcanumbers.wordpress.com/2018 ... -football/

jak komus sie nie chce czytac, skrotowe wnioski w spoilerze ;)
Spoiler:

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 366

Statystyki pilkarskie

Post autor: Bernabeu » pt 11.01.2019 16:56

Źródło znamionujące obiektywizm. ;)

Awatar użytkownika
moody90
Kapitan
Kapitan

Statystyki pilkarskie

Post autor: moody90 » pt 11.01.2019 17:18

no po blogach zwiazanych z realem raczej sie nie szwedam ;) a samo opracowanie wyglada na rzetelne

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Statystyki pilkarskie

Post autor: Bernabeu » pt 11.01.2019 18:05

Ja nie wiem czy jest rzetelne, czy nie - po prostu na blogu barcanumbers nie spodziewałbym się takiego, z którego wynikają inne wnioski. :) Sama metodologia odnosząca się do ogólnej liczby strzałów jest strasznie ułomna, zresztą Higuain wyglądał bosko w tych statystykach już w czasie pobytu w Realu i od tego momentu uznaję je za mało wartościowe.

Awatar użytkownika
moody90
Kapitan
Kapitan

Statystyki pilkarskie

Post autor: moody90 » pt 11.01.2019 18:20

nie moja wina, ze czy wezmiesz pod uwage strzaly, czy dryblingi, czy podania, to z reguly zawsze jest messi i jest reszta swiata ;) co do samego bloga, to nazwa rzeczywiscie nie sugeruje przesadnego obiektywizmu, ale chyba po prostu jacys pasjonaci cyferek w futbolu, niekoniecznie zawsze stawiajacy barcelone czy messiego w najlepszym swietle, zrobili np. bardzo fajna analize dotyczaca najlepszych wykonawcow rzutow karnych i prozno tu szukac kogos z camp nou w czolowce - https://barcanumbers.wordpress.com/2018 ... -all-time/

co do analizy najlepszych strzelcow w futbolu jest to moim zdaniem calkiem sensownie rozpisane i jak na moje oko czesto odzwierciedla odczucia z ogladanych meczow. co do higuaina - moze i cos jest w tych liczbach i gonzalo nie jest az tak daremny, jak sie nam wiekszosci wydaje? chlop ma na pewno niesamowity talent do spalania sie w tych najwazniejszych okazjach i to chyba mocno rzutuje na jego wizerunek

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Statystyki pilkarskie

Post autor: Bernabeu » pt 11.01.2019 18:27

No ja mam generalnie dystans do statystyki z której wynika, że Irek Jeleń jest lepszym finisherem od Cristiano Ronaldo. ;)

Awatar użytkownika
moody90
Kapitan
Kapitan

Statystyki pilkarskie

Post autor: moody90 » pt 11.01.2019 18:52

nie wiem jak ty, ja nie ogladalem jelenia na tyle, zeby moc z cala pewnoscia powiedziec, ze to sie nie zgadza ;)

tak serio, wiadomo ze ciezko porownywac grajkow obracajacych sie w tak roznych srodkowiskach, jak polska ekstraklasa i la liga, stad takie kwiatki w zestawieniu, ale juz jak najbardziej mozna wyciagac jakies wnioski porownujac gosci grajacych w tych samych ligach i oddajacych podobna liczbe strzalow. w top 20 mysle, ze wiekszosc zawodnikow juz na pierwszy rzut oka kojarzy sie z dobra skutecznoscia (no moze poza 'uwielbianym' w niektorych kregach benzema i trzema anonimami ze slabszych lig):

Obrazek

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 344
Kontakt:

Statystyki pilkarskie

Post autor: venomiq » pt 11.01.2019 18:56

O, ja dorzucę ciekawostkę. Proszę jej nie analizować pro-ktokolwiek czy anty-ktokolwiek. Gdzieś dekadę temu czytałem wywiad z osobą odpowiedzialną za scouting w (na 80%) Milanie. I padło tam między innymi pytanie dlaczego w większym stopniu nie polega się na liczbach - na ilości wygranych pojedynków 1 na 1 u ubrońców, skuteczność w strzlach z pola karnego u wysuniętego napastnika, itp.
Kilka fajnych zdań powiedział o obrońcach, ale też o napastniku. Między innymi fakt, że często bywa tak, że nawet jeśli zawodnik świetnie gra głową to uderzenia głową obniżają mu ogólną skuteczność - bo na każdą piłkę z której dało się strzelić gola przypada sporo strzałów z pozycji, kiedy po wyskoku okazuje się, że jednak nie ma fizycznej możliwości trafienia w bramkę - bo piłka troche za wysoka, itp.
Jeśli drużyna gra ofensywnie, to konwersja strzałów nogą vs głową potrafi się drastycznie różnić na niekorzyść tej drugiej.
Jako przykład padał tam bodaj Drogba.
Dirty mind

Awatar użytkownika
moody90
Kapitan
Kapitan

Statystyki pilkarskie

Post autor: moody90 » pt 11.01.2019 19:18

jesli chodzi stricte o skutecznosc z takich bliskich odleglosci, to najwiecej o niej mowi chyba stosunek wykorzystanych/niewykorzystanych tzw. big chances, ale nie dla kazdej ligi sa one latwe do znalezienia. tu jest np. zestawienie dla premier league https://www.premierleague.com/stats/top ... nce_missed

i dla porownania morata w calej historii wystepow w anglii ma wiecej zmarnowanych 'duzych szans' (27), niz goli (16), kane 122 gole i tylko 75 zmarnowanych 'duzych szans'. to wyjasnia, dlaczego jeden jest posmiewiskiem, a drugi najlepszym angielskim napastnikiem od lat

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Statystyki pilkarskie

Post autor: Bernabeu » pt 11.01.2019 19:38

Problem w tym, że ogólna metodologia jest kiepska i wypacza jakiekolwiek porównanie. Tego nie da się ująć w żadnej statystyce odnoszącej się do ogólnej liczby strzałów. Co najwyżej pokazuje kto ma lepszą selekcję strzałów, ale tutaj raczej nie trzeba marnować czasu na bieda-statystyki, że Messi ma ją lepszą od Ronaldo. Tak jak nie trzeba takich statystyk, by stwierdzić, że od innych jest skuteczniejszym zawodnikiem. Z Ronaldo jest ciekawszy przypadek, bo on strzela tyle bramek co Messi, tylko oddaje średnio 2 strzały więcej w swojej karierze, więc siłą rzeczy wygląda dużo gorzej. Ale czy w piłce nożnej taką różnicę robi, czy ktoś odda 1,5 głupiego strzału na mecz więcej? Nie sądzę. Inaczej musimy wyjść z założenia, że Benzema i Higuain to lepsi finisherzy, ale Ronaldo napieprzał te strzały w Madrycie, przez co to on, a nie oni strzelali po 50 bramek na sezon. Ktoś w swoim wymarzonym zespole "grałby na Higuaina" czy "grałby na Ronaldo"? No właśnie. Dlaczego, skoro Higuain jest ''lepszym'' finisherem? Do umiejętności bycia finisherem nie wlicza się dochodzenie do sytuacji? Chyba się wlicza. Albo - czy Higuain i Benzema są lepszymi finisherami niż fanom Realu się wydaje, czy jednak takie statystyki nie biorą pod uwagi szeregu zmiennych? Raczej myślę, że to drugie.

Nic ciekawego, przy czym nie polemizuję z samą tezą, że Messi jest najlepszy. Jest jednym z dwóch najlepszych strzelców swojej generacji, z czego ten drugi oddaje dużo więcej niepotrzebnych strzałów. Ale to wiadomo od dawna.

Awatar użytkownika
moody90
Kapitan
Kapitan

Statystyki pilkarskie

Post autor: moody90 » pt 11.01.2019 19:56

jasne, ze same statystyki bez ogladania meczow i odrobiny zdrowego rozsadku nie mowia zbyt wiele. wrzucony przeze mnie ranking to raczej taka ciekawostka, bo bierze pod uwage caly przekroj oddawanych strzalow - od tych z 5 metrow do tych z ponad 24, wiec nie mowi stricte o skutecznosci w stuprocentowych sytuacjach, co latwiej pozwoliloby ocenic, czy ktos jest lepszym, czy gorszym napastnikiem. zgodze sie tez z tym, co napisales o dochodzeniu do sytuacji - o ile uwazam ronaldo za maksymalnie przehajpowanego w wielu aspektach, tak w grze bez pilki jest mistrzem (sa fajne analizy na youtube, jak kogos to interesuje), nie ma przypadku w tym, ze dochodzi on do tylu sytuacji, bo potrafi kapitalnie zmylic kryjacego go obronce i urwac sie w ulamku sekundy - tego statystyki samych strzalow nie oddaja. zdziwilem sie czym innym - zawsze wiedzialem, ze ronaldo oddaje najwiecej strzalow z wszystkich na globie, ale ze w calej karierze ladowal na bramke juz az grubo ponad 1000 razy wiecej od messiego, ktory tez sobie nie zaluje tej przyjemnosci, to sie nie spodziewalem

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2245
Kibicuje: 4rsenal

Statystyki pilkarskie

Post autor: sickstick » sob 02.02.2019 19:55

Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies
Reputacja: 1922

Statystyki pilkarskie

Post autor: piotrcies » sob 02.02.2019 19:57

Jak widzę te statystyki, to sobie myślę, że tym ludziom się już nudzi ;)

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2281

Statystyki pilkarskie

Post autor: Tomusmc » sob 02.02.2019 20:06

piotrcies pisze: Jak widzę te statystyki, to sobie myślę, że tym ludziom się już nudzi ;)
Ty żyjesz z wciskania ludziom ofert, a oni ze statystyk ;) ja tam lubię te najbardziej dziwaczne
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

ODPOWIEDZ

Wróć do „Piłka nożna na świecie”