FIFA Ultimate Team

Forumowe gry i zabawy, dział, w którym nie są naliczane posty.

Moderatorzy: ddemon, petru, maciek_88, Kluchman, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Reputacja: 11
Kontaktowanie:

FIFA Ultimate Team

Postautor: bartbuks » ndz 02.02.2014 23:24

Sądzę, że warto założyć ten temat. Ja gram namiętnie w ten tryb Fify, wiem także że gra w to bagg, a rekon bawił się w handel.

Na czym polega FUT? Każdy zawodnik ma swoją kartę. Zależy jaka jest klasa zawodnika, ale mamy takie oto rodzaje kart:
- brązowe
- brązowe rare
- srebrne
- srebrne rare
- złote
- złote rare.

To jest podstawa kart. Do tego jeszcze mamy karty specjalne.
- czarne - co tydzień EA ogłasza jedenastkę tygodnia i zawodnicy którzy są w niej otrzymują czarne karty. Są one w paczkach do momentu ogłoszenia następnego TOTW. Potem można kupić je na aukcjach od innych użytkowników.

- niebieskie - karty Team of The Year. Gdy na gali Fifa zostaje ogłoszona jedenastka roku, to EA przez tydzień wypuszcza dane formacje (pon - obrona z GK, środa - pomoc, piątek - atak, niedziela wszystkie karty) w paczkach. Po tyg od ogłoszenia karty dostępne tylko na rynku. Podczas ogłoszenia TOTY mamy do czynienia z krachem na rynku kart. Większość osób sprzedaje karty, aby kupić paczkę i może trafić na jakiegoś zawodnika z TOTY.

- Pod koniec sezonu EA ogłasza w poszczególnych ligach Team of The Season. Też tutaj mamy nowe karty dla danych zawodników.

Jak budujemy drużynę? Na początku mamy do czynienia z siuśkami w składzie. Jakiś brąz, bądź dodatkowo srebro. Potem grając mecze online/ofline zarabiamy coinsy, a za nie można kupować graczy na aukcjach. Jeden mecz to powiedzmy 300-550 coinsów. Każda wygrana/awans/utrzymanie w danej lidze to kasa.

Mamy 10 lig offline, 10 lig online, oraz brązowy/srebrny/złoty puchar. Do tego dochodzą jakieś okolicznościowe puchary.

Ceny zawodników są zróżnicowane. Np na Messiego, Ibrę, CR7 raczej nie uzbierasz z gry, lepiej zająć się handlem, bądź kupić coinsy od handlarzy na allegro/ebay. Handel jest opłacalny, niektórzy (zazwyczaj Ci co korzystają z autobuyerów) zarabiają na nim drugą pensję.

Ja obecnie mam taki skład, większość zawodników kupiłem podczas TOTY, wtedy ceny na rynku spadły. Regularnie handluję i dlatego mogłem sobie pozwolić na taki zestaw. Czarne karty to IFy i SIFy, czyli zawodnicy z TOTW.

http://www.easports.com/uk/fifa/footbal ... UnKQal:ps3

Tak jak pisałem, oprócz mnie w FUT grają jeszcze bagg i rekon.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sesto Elemento
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 13

Re: FIFA Ultimate Team

Postautor: Sesto Elemento » pn 03.02.2014 1:12

Dobry temat. Ja odświeżyłem temat o rugby i nagle pojawili się ludzie którzy to oglądają :D Tylko weź wytłumacz wszystkie skróty :D
Obrazek
Acceleration 0-100 km/h: 2,5 s

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 532

Postautor: HMK » pn 03.02.2014 1:59

Temat o karierze menedzera w FIFIE bylby lepszy :P Nigdy nie rozumialem fenomenu tego trybu gry, wole juz zdecydowanie mecze online pograc zwyklymi skladami niz jakimis cudami.

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: dziki16 » pn 03.02.2014 2:18

Oczywiście też pykam w FUT-a :) Oto mój skład:

http://www.easports.com/fifa/football-c ... F8brGK:360
av by woops from gfxworld

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 940

Postautor: rekinho » pn 03.02.2014 9:57

Temat o karierze menedzera w FIFIE bylby lepszy :P
XDDDD XDDDD

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » pn 03.02.2014 10:14

dziki16 pisze:Oczywiście też pykam w FUT-a :) Oto mój skład:

Widzę Benteke i nie mam pytań. On jest tak OP, że głowa mała. A jak dochodzi do tego handicap, to już nie ma o czym mówić. To w tej grze jest zjebane, że mamy handicap. Ale jeszcze gorsze jest ot, że większość gra skrzydło, szybki winger, dośrodkowanie, a tam już jakiś Benteke, Mandżukić, Remy, czy inny kloc... po prostu strzela z głowy. Jak ma się pecha, to można oddać 20 strzałow, a rywal dwa razy urwie się skrzydłem, gdzie ma zawodnika z pace większym niż 85, wrzuci i dobranoc.
Obrazek

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: dziki16 » pn 03.02.2014 10:55

bartbuks pisze:
dziki16 pisze:Oczywiście też pykam w FUT-a :) Oto mój skład:

Widzę Benteke i nie mam pytań. On jest tak OP, że głowa mała. A jak dochodzi do tego handicap, to już nie ma o czym mówić. To w tej grze jest zjebane, że mamy handicap. Ale jeszcze gorsze jest ot, że większość gra skrzydło, szybki winger, dośrodkowanie, a tam już jakiś Benteke, Mandżukić, Remy, czy inny kloc... po prostu strzela z głowy. Jak ma się pecha, to można oddać 20 strzałow, a rywal dwa razy urwie się skrzydłem, gdzie ma zawodnika z pace większym niż 85, wrzuci i dobranoc.

Właśnie Benteke średnio mi się gra, lepiej gra mi się np. Papiss Demba Cisse. No i ja nie gram tak, że biegnę skrzydłem i dośrodkowuję i czekam tylko na przyłożenie głowy, nie lubię takich akcji

A co w ogóle dawają Ci piłkarze in-form? Bo oprócz tego, że są czarne i mają troszkę polepszone staty no i są drogie niczym wg mnie się nie wyróżniają. Po co mieć je w składzie skoro można je opylić za ładne coinsy.

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » pn 03.02.2014 12:25

dziki16 pisze:Właśnie Benteke średnio mi się gra, lepiej gra mi się np. Papiss Demba Cisse. No i ja nie gram tak, że biegnę skrzydłem i dośrodkowuję i czekam tylko na przyłożenie głowy, nie lubię takich akcji

No jeśli nie podchodzi Ci Benteke, to znaczy, że nie grasz tak :D

dziki16 pisze:A co w ogóle dawają Ci piłkarze in-form? Bo oprócz tego, że są czarne i mają troszkę polepszone staty no i są drogie niczym wg mnie się nie wyróżniają. Po co mieć je w składzie skoro można je opylić za ładne coinsy.

Ja je kupiłem, bo jara mnie to strasznie :D

Tzn większość IFów kupiłem podczas krachu, więc dałem max 70% ich wartości. Co mi to daje? Np czarny Rakitić jest o niebo lepszy od zwykłego. SIF lepszy od IFa, a IF od Rare. Zobacz porównanie.

http://www.futhead.com/14/players/12699 ... 5/14-3445/

Jest droższy, ale jeśli mnie na niego strać i sprawia mi frajdę gra takimi grajkami, to czemu nie. Wiesz, jakbym chciał dziś ich wszystkich sprzedać, to pewnie około 150k bym na nich zarobił.

Na pewno dokupię IF Ardy Turana zamiast IF Koke, oraz IF Griezmanna zamienię jego SIFem.
Obrazek

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: dziki16 » pn 14.04.2014 14:22

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: rekinho » pn 14.04.2014 14:32

podolski do wyjebania od razu

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: dziki16 » pn 14.04.2014 15:08

rekinho pisze:podolski do wyjebania od razu

Chwilowo tam gra na ten moment. Chodzi Ci o wywalenie go bo gra nie na swojej pozycji czy jest słaby (chyba żarcisz z tym :badziewie: )

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: rekinho » pn 14.04.2014 18:28

ma 3 chem tylko, jest masa lepszych napastników niż on (remy na przyklad, bestia)

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » wt 15.04.2014 10:43

http://www.easports.com/uk/fifa/footbal ... bnK4Ao:ps3

Ja przerzuciłem się na coś takiego. Chyba jeszcze tylko kupię Pedro SIF na LM i rzetestuję Sancheza IF na ST.
Obrazek

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: rekinho » wt 15.04.2014 10:47

no prosze jak zaszalał :D

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » wt 15.04.2014 11:04

Żadne szalenstwo, po prostu nie mam co z coinsami robić. Kilka inwestycji z TOTY się opłaciło, więc starczylo na grajków. Ale tak jak kiedyś gadaliśmy. Nie opłaca się np kupować CR7 za kilka milionów. Przy cyrkach z handi i graniem na skład za 10k, posiadanie zawodnika za kilka baniek mija się z celem...
Obrazek

Wróć do „Gry Forumowe”