Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Forumowe gry i zabawy, dział, w którym nie są naliczane posty.

Moderatorzy: petru, ddemon, maciek_88, Kluchman, Delpiero14, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Duch
Entuzjasta Kraftu
Entuzjasta Kraftu
Posty: 7646
Rejestracja: pt 12.08.2005 10:26
Reputacja: 192
Lokalizacja: z Tych najlepszych
Kontaktowanie:

Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: Duch » sob 12.12.2015 9:21

Spoiler:

-----------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------

II EDYCJA (LIGA)

Spoiler:
III EDYCJA

Lista uczestników

1. Tomusmc
2. piotrcies
3. mete (Mete1990)
4. kluchman
5. Sergek (crewlove)
6. cloner (clonerpb)
7. fieldy
8. DDK (DudekDDK)
9. maxskr
10. dexter (KamciooG)
11. serjtankian (andylon)
12. futbolowa (Futbolowa!)
13. Duch (Duch_)
14. arek_ahig (LaVecchiaSignora)
15. Marcinhp
16. ddemon

Regulamin

Uczestnicy

1. W rozgrywkach ligowych może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik forum, o ile w dniu rozpoczęcia zapisów ma on na swoim koncie przynajmniej 50 napisanych postów.
2. Minimalna ani maksymalna liczba uczestników ligi nie jest określona.
3. Po ogłoszeniu zapisów do ligi będą one trwały do odwołania, jednak przez czas nie krótszy niż siedem dni.
4. Podczas zapisów każdy użytkownik wyrażający chęć udziału w rozgrywkach zobowiązany jest wpisać na listę uczestników swój nick z forum oraz nick wykorzystywany w aplikacji Quizwanie, o ile różni się on od nicka na forum.
5. Wyrażenie chęci udziału w rozgrywkach jest równoznaczne z akceptacją wszystkich punktów niniejszego regulaminu.
6. Po oficjalnym zakończeniu zapisów do ligi nie będzie możliwości dołączenia do rozgrywek nowej osoby poza sytuacjami wyjątkowymi przewidzianymi w niniejszym regulaminie.
7. Po zakończeniu zapisów lista uczestników wraz z nickami wykorzystywanymi w aplikacji Quizwanie będzie dostępna przez cały czas trwania rozgrywek w pierwszym poście stosownego tematu na forum.

Ogólne zasady rozgrywki

8. Po zamknięciu listy uczestników ligi zostanie utworzony terminarz rozgrywek, który będzie stopniowo ujawniany z kolejki na kolejkę w stosownym temacie na forum.
9. W ramach każdej kolejki wskazani w parze uczestnicy rozgrywają między sobą dwa mecze.
10. Nie ma możliwości rozgrywania w ramach ligi innych meczów niż te, które zostały wskazane w ramach danej kolejki, o ile organizator nie wyrazi na to zgody.
11. Mecze rozgrywane są na zasadach przewidzianych przez aplikację Quizwanie, przy czym uczestnicy sami decydują o tym, kto kogo wyzwie na pojedynek.
12. Uczestnicy zobowiązują się do rozegrania meczów w ramach danej kolejki w czasie nieprzekraczającym 72 godzin, liczonych od najbliższej północy po upublicznieniu zestawu par w tej serii spotkań.
13. W terminie przewidzianym w poprzednim punkcie uczestnicy zobowiązują się także do podania do publicznej wiadomości wyników spotkań.
14. Podanie wyników do publicznej wiadomości przez tylko jednego gracza uważa się za wystarczające, a brak reakcji drugiego gracza jest postrzegany jako potwierdzenie tych wyników.
15. Ewentualne spory związane z niezgodnością wyników podanych przez dwóch graczy rozgrywających pomiędzy sobą mecze będą rozpatrywane indywidualnie.

Zasady klasyfikacji ligowej

16. Za każde zwycięstwo w meczu uczestnik otrzymuje trzy punkty, za remis jeden punkt, a za porażkę zero punktów.
17. Liczba poprawnych odpowiedzi uczestnika na pytania w czasie rozgrywania meczu traktowana jest jako „gole” a liczba prawidłowych odpowiedzi przeciwnika jako „gole stracone”.
18. O kolejności w tabeli decydują kolejno: punkty, gole, różnica goli, liczba zwycięstw, wyniki meczów bezpośrednich.
19. W przypadku gdy powyższe kryteria okażą się niewystarczające do określenia pozycji w tabeli po rozegraniu ostatniej kolejki sezonu, o kolejności zadecyduje jeden dodatkowy mecz pomiędzy zainteresowanymi uczestnikami. Jeśli zakończy się on remisem, uczestnicy rozegrają niezbędną liczbę kolejnych meczów aż do czasu uzyskania pierwszego wyniku nieremisowego.
20. Czas przewidziany na rozegranie meczów dodatkowych jest taki sam jak na rozegranie spotkań w ramach każdej kolejki ligowej.
21. Aktualna tabela będzie zamieszczana w stosownym temacie na forum po rozegraniu wszystkich spotkań w ramach kolejki, a ponadto zawsze będzie ona dostępna wraz z kompletem wyników w pierwszym poście tematu.

Szczególne zasady rozgrywki

22. Nierozegranie meczu w ramach danej kolejki w przewidzianym terminie skutkuje przyznaniem walkowera w stosunku 10-0 na korzyść osoby nieponoszącej winy za przekroczenie limitu czasu.
23. W przypadku gdy winę za nierozegranie meczu w terminie ponoszą obaj uczestnicy, obaj uczestnicy zostają ukarani walkowerem. W takim wypadku ich dorobek punktowy oraz liczba zdobytych goli nie ulegnie zmianie, a liczba goli straconych zostanie powiększona o 10.
24. Wina uczestników za nierozegranie meczu w terminie przewidzianym na daną kolejkę będzie w każdym przypadku rozpatrywana indywidualnie na podstawie wyjaśnień uczestników. Przyjmuje się jednak, że gracz, po którego stronie była kolej udzielenia odpowiedzi na pytania w momencie upłynięcia terminu, ponosi przynajmniej częściową winę, o ile tych odpowiedzi nie udzielił przez czas dłuższy niż 12 godzin.
25. Gracz, który przekroczył limit czasu na udzielenie odpowiedzi przewidziany przez aplikację Quizwanie, zostaje uznany za jedynego winnego nierozegrania danego meczu w terminie i ukarany walkowerem w stosunku 10-0 bez względu na wynik meczu w momencie upłynięcia limitu czasu.
26. Przegranie meczu na skutek przekroczenia limitu czasu przewidzianego przez aplikację stanowi także podstawę do poniesienia przynajmniej częściowej winy za nierozegranie drugiego meczu pomiędzy zainteresowanymi uczestnikami w ramach danej kolejki, jeśli ten mecz także nie został rozegrany w wyznaczonym terminie.
27. Termin przewidziany na rozegranie meczów i podanie wyników w ramach danej kolejki może zostać wydłużony w przypadku wystąpienia wyjątkowych okoliczności, takich jak np. awaria forum.
28. Każdemu uczestnikowi w ciągu sezonu przysługuje prawo do przełożenia meczów w ramach maksymalnie dwóch kolejek.
29. Uczestnik chcący przełożyć jeden lub oba mecze w ramach danej kolejki musi o tym poinformować organizatora oraz swojego przeciwnika przed upływem terminu przewidzianego na rozegranie tej kolejki.
30. Niepoinformowanie o chęci przełożenia meczu w terminie skutkuje przegraniem meczu walkowerem.
31. Nie ma możliwości przełożenia meczu, który został rozpoczęty, przy czym za rozpoczęcie meczu rozumie się udzielenie odpowiedzi na minimum trzy pytania przez przynajmniej jednego uczestnika meczu.
32. Uczestnik decydujący się na przełożenie meczu zobowiązany jest ustalić ze swoim przeciwnikiem inny, możliwie najkrótszy termin rozegrania tego meczu.
33. Uczestnik, który zostanie ukarany walkowerem więcej niż dwa razy w sezonie, zostanie wykluczony z rozgrywek, a wszystkie jego dotychczasowe wyniki zostaną zamienione na walkowery.
34. Uczestnik, który w trakcie sezonu poinformuje organizatora o chęci rezygnacji z dalszego udziału w lidze, zostanie z niej wykluczony, a wszystkie jego dotychczasowe wyniki zostaną zamienione na walkowery.
35. Uczestnik wykluczony z rozgrywek może zostać zastąpiony przez innego uczestnika dotychczas niebiorącego udziału w lidze, o ile wyrazi on chęć uczestnictwa w ciągu 24 godzin liczonych od najbliższej północy po ogłoszeniu decyzji o wykluczeniu poprzednika i w chwili zgłoszenia ma na swoim koncie minimum 50 napisanych postów.
36. Nie ma możliwości zastąpienia wykluczonego gracza innym uczestnikiem, jeśli w momencie tego wykluczenia została rozegrana więcej niż połowa wszystkich przewidzianych w rozgrywkach kolejek.
37. Uczestnik zastępujący gracza wykluczonego z rozgrywek zobowiązuje się do rozegrania meczów w ramach wszystkich wcześniej zakończonych kolejek najpóźniej do czasu upłynięcia terminu rozegrania ostatniej kolejki sezonu.
38. W przypadku gdy chęć zastąpienia uczestnika wykluczonego z rozgrywek wyrazi więcej niż jedna osoba, nowym uczestnikiem zostanie ta z nich, która w momencie wykluczenia poprzednika miała więcej postów napisanych na forum a w przypadku równej liczby postów, ma wcześniejszą datę rejestracji.

Postanowienia końcowe

39. W sytuacjach spornych oraz nieprzewidzianych niniejszym regulaminem każdy uczestnik ligi ma prawo do wyrażenia swojej opinii, która zostanie wzięta pod uwagę, jednak ostateczna decyzja w każdym przypadku należy do organizatora.
40. Nie przewiduje się żadnych nagród ani kar w związku z pozycją gracza w tabeli ligowej na koniec sezonu, chyba że administracja forum postanowi inaczej.
41. Nie przewiduje się możliwości wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie po rozpoczęciu sezonu. Za rozpoczęcie sezonu należy rozumieć podanie do wiadomości uczestników zestawu par w pierwszej kolejce ligi.

Z prawa przełożenia meczu skorzystali

Jednokrotnie: Duch, Mete.
Dwukrotnie: Marcinhp

Tabela

Obrazek

Terminarz i wyniki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 22.12.2015 21:16 przez Duch, łącznie zmieniany 13 razy.

Awatar użytkownika
Sesto Elemento
Kapitan
Kapitan
Posty: 2664
Rejestracja: śr 04.09.2013 13:33
Reputacja: 20

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: Sesto Elemento » sob 12.12.2015 11:31

Sesto 8 - 10 maxskr
maxskr 13 - 12 Sesto

Gratulacje :beer:

maxskr
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Posty: 1781
Rejestracja: ndz 20.10.2013 10:36
Reputacja: 35

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: maxskr » sob 12.12.2015 11:50

Potwierdzam, dobre mecze Sesto :beer:

Awatar użytkownika
mete
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 15940
Rejestracja: pn 17.07.2006 16:56
Reputacja: 295
Kontaktowanie:

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: mete » sob 12.12.2015 12:26

mete-BadBoy 15-11
BadBoy-mete 6-12

Awatar użytkownika
BadBoy
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Posty: 2328
Rejestracja: czw 01.06.2006 19:47
Reputacja: 108

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: BadBoy » sob 12.12.2015 12:27

Pogrom od Milanisty :( potwierdzam
"Być nie mieć to odwieczny dylemat"

Awatar użytkownika
mete
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 15940
Rejestracja: pn 17.07.2006 16:56
Reputacja: 295
Kontaktowanie:

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: mete » sob 12.12.2015 12:39

Czyli drugą rundę zaczynamy w przyszłą sobote?

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Posty: 9084
Rejestracja: ndz 10.04.2005 11:26
Reputacja: 700
Kontaktowanie:

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: futbolowa » sob 12.12.2015 13:16

Duch pisze:W przypadku losowych zdarzeń, takich jak: "Ojej, wywaliło mnie z aplikacji" lub "Zerwało mi połączenie z netem podczas mojej kategorii" (może się zdarzyć - wiadomo), musicie się sami dogadać w konkretnej parze.
Spoko, tam jest coś takiego wtedy, jak 'skonfiguruj' i normalnie przywraca grę [zdarzyło mi się parę razy].

mete pisze:Czyli drugą rundę zaczynamy w przyszłą sobote?
Myślę, że skoro jest czas i są chętni dostępni, to zawsze można spróbować od razu z kolejnymi kolejkami w obrębie grupy ;)

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Posty: 15351
Rejestracja: sob 03.05.2008 21:16
Reputacja: 1153
Lokalizacja: Wrocław

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: piotrcies » sob 12.12.2015 14:31

piotrcies 13-13 andylon
Wygrana na wyciągnięcie palca, ale nie zgadłem... flagi Malezji :roll:

Awatar użytkownika
serjtankian
Skład B
Skład B
Posty: 85
Rejestracja: sob 07.06.2008 11:40
Reputacja: 0

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: serjtankian » sob 12.12.2015 14:34

zacięta walka była :D ale jeszcze rewanż :)

Awatar użytkownika
serjtankian
Skład B
Skład B
Posty: 85
Rejestracja: sob 07.06.2008 11:40
Reputacja: 0

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: serjtankian » sob 12.12.2015 14:45

piotrcies 13-13 andylon
piotrcies 13-15 andylon

wymagający przeciwnik :)

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Posty: 15351
Rejestracja: sob 03.05.2008 21:16
Reputacja: 1153
Lokalizacja: Wrocław

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: piotrcies » sob 12.12.2015 14:47

Dzięki za grę!

Awatar użytkownika
serjtankian
Skład B
Skład B
Posty: 85
Rejestracja: sob 07.06.2008 11:40
Reputacja: 0

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: serjtankian » sob 12.12.2015 14:50

Również dziękuję :)

Pozwolę sobie podsumować 1 kolejkę grupy B, żeby wyniki były w jednym miejscu:

piotrcies 13-13 andylon
piotrcies 13-15 andylon

mete-BadBoy 15-11
BadBoy-mete 6-12

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Posty: 15351
Rejestracja: sob 03.05.2008 21:16
Reputacja: 1153
Lokalizacja: Wrocław

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: piotrcies » sob 12.12.2015 14:53

Powpisywałem dotychczasowe wyniki do terminarza, mam nadzieję, że Duch się nie obrazi :mrgreen:

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Posty: 15351
Rejestracja: sob 03.05.2008 21:16
Reputacja: 1153
Lokalizacja: Wrocław

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: piotrcies » sob 12.12.2015 20:01

badboy 9-13 piotrcies
piotrcies 8-8 badboy

Drugi mecz bardzo nieudany. I niektóre odpowiedzi godne pożałowania z mojej strony:(

Awatar użytkownika
BadBoy
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Posty: 2328
Rejestracja: czw 01.06.2006 19:47
Reputacja: 108

Re: Quizwanie - TABELE I WYNIKI

Postautor: BadBoy » sob 12.12.2015 20:04

Potwierdzam wynik ;) ale dostaje baty :D
"Być nie mieć to odwieczny dylemat"


Wróć do „Gry Forumowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości