Kto to jest???

Forumowe gry i zabawy, dział, w którym nie są naliczane posty.

Moderatorzy: ddemon, petru, maciek_88, Delpiero14, Kluchman, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 614

Kto to jest???

Postautor: matt_ » pt 16.02.2018 17:04

Pochwal się masacra, ilu piłkarzy z tego grona jesteś Ty w stanie wymienić :P

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 637

Kto to jest???

Postautor: masacra » pt 16.02.2018 17:10

matt_ pisze:Source of the post dobrze widzę, że jest tutaj zarówno jako trener jak i zawodnik

Król jest jeden. Pewno ci chodzi o jegomoscia po lewej nad Benitezem? Jesli tak, to jest to Roy Evans

matt_ pisze:Source of the post Pochwal się masacra, ilu piłkarzy z tego grona jesteś Ty w stanie wymienić

Mysle ze z 90% byłbym w stanie. Niektórzy sa po prostu niezbyt obrze namalowani przez to nie jestem pewien kim własciwie sa. tym bardziej, ze tu jest jakis dziwny klucz doboru tych legend, bo wielu brakuje, a sa tacy, których legendami bym za [ch**] nie nazwał.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan

Kto to jest???

Postautor: matt_ » pt 16.02.2018 17:25

masacra pisze:Source of the postKról jest jeden. Pewno ci chodzi o jegomoscia po lewej nad Benitezem? Jesli tak, to jest to Roy Evans

Twarz twarzą, ale ten dres kompletnie do niego nie pasuje. Taki wzór to ostatnie mistrzostwo Anglii, może jeszcze sezon wcześniej/później a on przyszedł w połowie lat 90. Fotka z jego debiutu na potwierdzenie:

Obrazek
tym bardziej, ze tu jest jakis dziwny klucz doboru tych legend, bo wielu brakuje, a sa tacy, których legendami bym za [ch**] nie nazwał.

A kogo brakuje? Są mistrzowie świata grający wtedy w Liverpoolu, są zawodnicy wygrywający Puchary Europy, są kluczowe postacie ostatniej mistrzowskiej drużyny. Wszystkich nie znam, ale nie odnotowałem tutaj żadnej kontrowersyjnej absencji.

Po chwili namysłu poznałem jeszcze Johna Aldrige'a, Raya Clemence'a i Chrisa Kirklanda.

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1354

Kto to jest???

Postautor: Diamen23 » pt 16.02.2018 17:26

gdzie jest Djimi Traore?
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Kto to jest???

Postautor: masacra » pt 16.02.2018 18:08

matt_ pisze:Source of the post Taki wzór to ostatnie mistrzostwo Anglii, może jeszcze sezon wcześniej/później a on przyszedł w połowie lat 90.

Ale był wczesniej piłkarzem i członkiem sztabu szkoleniowego w czasach gdy własnie takie białe dresy były. I chyba z tego okresu jest jego portret

matt_ pisze:Source of the post A kogo brakuje? Są mistrzowie świata grający wtedy w Liverpoolu, są zawodnicy wygrywający Puchary Europy, są kluczowe postacie ostatniej mistrzowskiej drużyny. Wszystkich nie znam, ale nie odnotowałem tutaj żadnej kontrowersyjnej absencji.

Matt Busby, Gary Gillespie, Gary McAlister i paru innych. Zamiast takich Suarezów, Kuytów, czy Riisów mogli by byc chocby nawet pieprzony Finnan czy Wright ale to juz moje subiektywne odczucia.

matt_ pisze:Source of the post Po chwili namysłu poznałem jeszcze Johna Aldrige'a, Raya Clemence'a i Chrisa Kirklanda

A Hansen, Souness, Molby, Keegan, Nicol, Ronnie Whelan? Wstyd :won:

Że juz o takich panach piłkarzach jak Toshack, Lawrence, McDermott, Ron Yeats, Ian St John, Callaghan, Emlyn Hughes nie wspomne, bo to juz rzeczywiscie prehistoria i tylko jakis pojeb by ich znał :mrgreen:
A na marginesie, po prawicy pana Shanksa siedzi mój ulubiony piłkarz z tych, których nigdy na oczy nie widziałem Billy Liddell. O nim to rto poczytac. Absolutny nr 1 posrod wszytskich piłkarskich legend.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1436

Kto to jest???

Postautor: sickstick » pt 16.02.2018 18:29

Ja bym nie potrafił wymienić 10 graczy Arsenalu z ery sprzed lat 90-tych i nie uważam tego za wyznacznik swojego kibicostwa ;) W latach 40-tych czy 70-tych Arsenalowi jeszcze nie kibicowałem - bo nie było mnie jeszcze na świecie - i nie poczuwam się żeby nadrabiać zaległości czy uczyć się facjat graczy których nigdy nie widziałem w akcji na pamięć :)

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan

Kto to jest???

Postautor: matt_ » pt 16.02.2018 18:35

Myślałem nad Molbym, ale ze względów o jakich wcześniej pisałeś nie mogę go znaleźć wśród tej armii blondynów. Keegana bardziej kojarzę z twarzy jako selekcjonera Anglii, nie pamiętam jak wyglądał w czasach kariery a nie chciałem używać Google :p Ogółem wszystkich wymienionych przez Ciebie piłkarzy znam, jednak bardziej z nazwiska niż twarzy, więc się teraz nie wykażę :D

Gillespie powinien się pojawić, McAllister może (na raty, czym jeszcze się zasłużył poza golem z Barceloną w półfinale Pucharu UEFA i którymś w finale?), ale Busby? Rozegrał w Liverpoolu 115 meczów, nie wiem czy to dużo czy średnio jak na lata 30. i mimo że nasze relacje z nimi nie były wtedy jeszcze złe, prowadził United przez prawie 20 lat. To sporo w porównaniu do jego kariery u nas. Pełna zgoda co do Finnana, fajnie byłoby mieć tak pewną prawą obronę jak za jego czasów.

sickstick pisze:Ja bym nie potrafił wymienić 10 graczy Arsenalu z ery sprzed lat 90-tych i nie uważam tego za wyznacznik swojego kibicostwa ;) W latach 40-tych czy 70-tych Arsenalowi jeszcze nie kibicowałem - bo nie było mnie jeszcze na świecie - i nie poczuwam się żeby nadrabiać zaległości czy uczyć się facjat graczy których nigdy nie widziałem w akcji na pamięć :)

Jasna sprawa. Najważniejsze jest to, co dzieje się obecnie, więc nie czuję się winny z powodu mojej małej wiedzy :) Warto znać przede wszystkim tych zawodników, którzy czymś zasłynęli (choć oczywiście trudno porównywać zwycięzców Pucharu Mistrzów z zawodnikami z okolic II wojny światowej, którzy takiej okazji nie mieli).

Awatar użytkownika
Ilka
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 255
Kontaktowanie:

Kto to jest???

Postautor: Ilka » pt 16.02.2018 18:40

Największe gwiazdy swojego klubu nawet z dawniejszych czasów powinno się choć trochę znać. Zresztą wystarczy znać historie klubu choćby w ogólnym zarysie by takie gwiazdy znać :)

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Kto to jest???

Postautor: masacra » pt 16.02.2018 18:58

sickstick pisze:Source of the post Ja bym nie potrafił wymienić 10 graczy Arsenalu z ery sprzed lat 90-tych i nie uważam tego za wyznacznik swojego kibicostwa W latach 40-tych czy 70-tych Arsenalowi jeszcze nie kibicowałem - bo nie było mnie jeszcze na świecie - i nie poczuwam się żeby nadrabiać zaległości czy uczyć się facjat graczy których nigdy nie widziałem w akcji na pamięć

Widzisz, bo wy nie zyjecie historią tak jak my
Spoiler:

A powaznie. Nigdzie nie pisałem, ze to wyznacznik kibicostwa (cokolwiek to znaczy) by znac legendy i hsitorie klubu. Choc sam chyba przyznasz ze lepiej by było gdyby ludzie ja znali. Chocby po to by później nie pieprzyc takich farmazonów jakie czytałem na polskich forach Liverpoolu w czasach Beniteza, ze on przywrócił w klubie słynna Liverpool Way.
(wyjasniam, defensywny Liverpool to nigdy nie bedzie Liverpool w którym zakochały sie miliony kibiców na wyspach, chocby niewiadomo ile wygrał)

matt_ pisze:Source of the post McAllister może (na raty, czym jeszcze się zasłużył poza golem z Barceloną w półfinale Pucharu UEFA i którymś w finale?)

Ten gosciu był kuczem, najwazniejszym piłkarzem druzyny, która wygrała mała potrójną korone, absolutna legenda. Nie trzeba miec pincet meczy aby na to miano zasłuzyc.

matt_ pisze:Source of the post ale Busby? Rozegrał w Liverpoolu 115 meczów, nie wiem czy to dużo czy średnio jak na lata 30. i mimo że nasze relacje z nimi nie były wtedy jeszcze złe, prowadził United przez prawie 20 lat. To sporo w porównaniu do jego kariery u nas. Pełna zgoda co do Finnana, fajnie byłoby mieć tak pewną prawą obronę jak za jego czasów.

To samo co z McAllisterem. Jeden z najlepszych pilkarzy Liverpoolu okresu miedzywojennego. To co sie działo później nie ma wiekszogo znaczenia. Owen sie 3x bardziej skurwił a jest na obrazku.
Na pewno zasługuje na to by byc w tak zacnym gronie

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan

Kto to jest???

Postautor: matt_ » pt 16.02.2018 19:25

masacra pisze:Ten gosciu był kuczem, najwazniejszym piłkarzem druzyny, która wygrała mała potrójną korone, absolutna legenda. Nie trzeba miec pincet meczy aby na to miano zasłuzyc.

Masz absolutną rację z drugim zdaniem, wówczas można by również umniejszać udział w wygraniu LM Dudkowi. Nie chodziło mi jednak o sam sezon 2000-01, tylko całą jego karierę na Anfield.

To samo co z McAllisterem. Jeden z najlepszych pilkarzy Liverpoolu okresu miedzywojennego. To co sie działo później nie ma wiekszogo znaczenia. Owen sie 3x bardziej skurwił a jest na obrazku.
Na pewno zasługuje na to by byc w tak zacnym gronie

Owen jeżeli w ogóle powinien się tutaj pojawić, jest odwrotną sytuacją niż Busby. W Liverpoolu grał 8 sezonów (przy "tylko" 3 w United), trochę tych goli nastrzelał i dostał Złotą Piłkę. Nie czytałem nigdy relacji/opinii na temat przedwojennych meczów, nie neguję Twojego zdania.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1436

Kto to jest???

Postautor: sickstick » śr 07.03.2018 12:50

Gra stanęła, więc może zagadka rebusowa ją ponownie rozhula. O jakiego piłkarza chodzi?

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 963

Kto to jest???

Postautor: HMK » śr 07.03.2018 16:12

SANCHEZ WATT?

Awatar użytkownika
sickstick