Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Najlepszym ruchem MU podczas letniego okienka było:

Transfer Lukaku
7
22%
Transfer Maticia
17
53%
Transfer Lindelofa
3
9%
Sprzedaż Rooneya
2
6%
Przedłużenie kontraktu z Ibrahimoviciem
3
9%

Liczba głosów: 32

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » sob 13.01.2018 16:43

moody90 pisze:Source of the post coz, widocznie mamy inne standardy i sie nie dogadamy. przychodzi pogba za 100 mln po paru swietnych sezonach we wloszech, tutaj czasem cos fajnego pokaze, bo wiadomo pewien poziom ma, ale notuje tez mnostwo slabiutkich spotkan, a czasem taktycznie zachowuje sie tak debilnie, ze komentatorzy lapia sie za glowy, zespol jakiegos specjalnego progresu dzieki francuzowi nie poczynil, ale ok, rozuiem, ze fani united usatysfakcjonowani. przychodzi di maria za 70 mln po zdobyciu ligi mistrzow (gdzie gral w finale pierwsze skrzypce), po sezonie z 40 punktami w kanadyjce, potem gosc strzela 4 bramki na krzyz przez caly sezon na old trafford i Ty mi piszesz, ze no zaden niewypal, w sumie niezly sezon

Hold your horses.

Jaki Di Maria? Czy ja w ogóle o nim słowo napisałem?

Co do Pogby to radzę po prostu siąść i oglądnąć go w akcji i szybko się przekonasz jakie brednie wypisujesz. Mnóstwo słabiutkich spotkań? Że co?! Nie. Nie jestem usatysfakcjonowany widząc, że manager, który go sprowadził nie potrafi go wykorzystać. Tyle tylko, że POMIMO TEGO chłopak i tak u nas jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem z pola. To tym bardziej świadczy o jego wielkości, że potrafi dawać drużynie mnóstwo nawet nie grając na swojej ulubionej pozycji. Trudno, żebym winił go za to, że manager to beton.

Pogba i Martial to fantatsyczne transfery i teraz za takich zawodników musielibysmy zapłacić blisko dwóch pak za głowę.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 452

Postautor: moody90 » sob 13.01.2018 16:46

z di maria odnosilem sie do posta kamila

co do pogby - ogladam reuglarnie. krotka pilka - uwazasz, ze w jakimkolwiek klubie - czy to byloby city, czy real, czy barca czy arsenal bylby w stanie grac gorzej, niz teraz? ja dalbym sobie reke uciac, ze gralby lepiej. i stad wziela sie cala dyskusja - po prostu uwazam, ze jest mnostwo sensowniejszych kierunkow transfeorwych od united, ktore ma w ostatnich latach jakas dziwna moc wstrzymywania zamiast rozwijania wiekszosci zawodnikow
Ostatnio zmieniony sob 13.01.2018 16:54 przez moody90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1554

Postautor: sickstick » sob 13.01.2018 16:54

fieldy pisze:Source of the post O, jeśli o Martialu mowa, to ja bym nie miał nic przeciwko wymianie Sanchez - Martial (z małą dopłatą oczywiscie ;) )

A tam Martial
Niech dadzą Rashforda :)

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » sob 13.01.2018 16:57

moody90 pisze:Source of the post co do pogby - ogladam reuglarnie. krotka pilka - uwazasz, ze w jakimkolwiek klubie - czy to byloby city, czy real, czy barca czy arsenal bylby w stanie grac gorzej, niz teraz?

Co do Arsenalu to nie jestem pewien, ale ogólnie niemal w każdej ofensywnie usposobionej drużynie, w trzyosobowej linii pomocy dawałby z pewnością więcej. Wciąż jednak to nie oznacza, że należy mówić w jego kontekście o niewypale bo to absurd. Po prostu.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1751

Postautor: fieldy » sob 13.01.2018 17:05

Arsenal to obecnie nie jest najlepszy przykład. Tam jest taki cyrk, że Messi nic by nie zrobił, bo nie ma żadnej organizacji gry

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Postautor: Kamil232 » sob 13.01.2018 17:06

Nosz [k****] mać klepiecie tych postów i już drugi raz mi wykasowało.

Raz jeszcze.

masacra pisze:Source of the post No i pieknie potwierdziłes to o czym ja pisze.
W Interze para typowo defensywnych pomocników. Real? DM-Alonso i DM-Khedira.

Gówno prawda. Motta i Alonso to byli rozgrywacze. Mieli też za zadanie kreować grę, pomagać w ofensywnie. Nie byli typowymi DM.

masacra pisze:Source of the post Cheslea z Fabregasem sie z tej prawidłowosci wyłamują ale przypomnijmy sobie jak Fabregas wowczas grał? Czy był to najlepszy futbol w jego karierze? Nie. Grał poprawnie, momentami lepiej momentami gorzej. Ale kazdy mowi, ze w Chelsea Fabregas dopiero teraz, gdy za plecami ma Kante i Bakayoko, pokazuje swoj najlepszy futbol. I to sa fakty.

:lol2:

Oh really?

Fakty? Chyba te Benitezowe. Za bardzo się zapatrzyłeś w typa.

33 mecze 3 gole 18 asyst.

Masz

https://www.whoscored.com/Players/8040/ ... 3%A0bregas

Znajdź lepszy sezon.

Bo jak mówimy o faktach. To fakty są takie, że ten był najlepszy w karierze. Jedyny gdzie był absolutnym kluczem w Mistrzostwie. W HIszpanii czy Barcie głównymi aktorami byli Xavi Iniesta. Rok temu w Chelsea był wchodzącym. Wtedy był absolutnie kluczowy obok Hazarda.

No ale jestem bardzo ciekawy. Wskaż mi lepszy. Skoro wtedy nie było to to, to kiedy było?

masacra pisze:Source of the post I tak samo z Ozilem. Wszyscy mowia, ze Pogba najlepiej gra wyzej, własnie na pozycji na której widziałbys Ozila. A [ch**] z tym. Najwyzej Pogba bedzie grał na DM. A że nie pokazuje tam swojego całego potencjału. A [ch**] z tym. Wazne zeby miec w skłądzie i Pogbe i Ozila i Sancheza i Martiala i Lukaku. To własnie nazwałem przerost formy nad trescią.

Ty wciąż nie rozumiesz podstawowej rzeczy.

Mourinho chce grać 4-2-3-1. To jest jego ulubiona taktyka.

Ja już pisałem. Ja bym kupił kierowcę Fabregasa innego mózg zespółu i Pogbie dał więcej swobody do gry wyżej, ale w 4-3-3. Coś ala Iniesta. Zresztą Barca go chyba właśnie chciała tam jako zastępcę.

Ale na 10 w 4-2-3-1 go nie widzę. Próbowaliśmy tego w zeszłym sezonie. Było zbyt defensywnie. Za często się cofał. On się musi rozpędzić. Najlepiej wygląda z głębi pola, a nie stojąc wyżej od razu.

Ale po co ja mam o tym pisać. I pisać o Cescie jak wiem, że tego nie dojdzie?

Powtarzam Mourinho chce grać 4-2-3-1. On widzi Pogbę jak motte, alonso a przede wszystkim Cesca. I ja też wcale nie uważam do końca, że to jest takie złe. Mam wrażenie, że jakby na 10 był ktoś lepszy to i bardziej by doceniono grę Pogby wyniki byłby lepsze etc. itd.

W każdym bądź razie dlatego szukam idealnej 10 do 4-2-3-1 bo Mourinho chce tak grać i nią jest Mesut Ozil. To żadne [k****] ustawienie go gdzie nie jest optymalny, ale właśnie jest.

Guardiola potrafi pomieścić na bojsku i Silve i De Bruyne. Pogba z Ozilem też by zrobili magię.

moody90 pisze:z di maria odnosilem sie do posta kamila

Di Maria to nigdy nie był dla mnie jakiś wymarzony transfer. A właśnie transfer ala jest dostępny? Mamy furę siana to bierzemy. To dopiero było kupowanie na siłę bo ten debil Van Gaal przecież chciał grać 3-5-2, a gdzie tu miejsce dla Di Marii?!

Koniec końców więc nie wypaliło. Zresztą jeśli o mnie chodzi to już wiele razy pisałem, że Van Gaal to najgorszy menadżer jaki się nam przytrafił, gorszy niż Moyes.

Posprzedawał wszystko co najlepsze ze starego składu, wychowanków, nakupował nazwisk bo oo aa byli dostępni bez żadnego planu. I masz potem nie wypały.

Także tu mnie do niczego nie musisz przekonywać.

Natomiast taki Martial ten sezon 9 goli 8 asyst we wszystkich rozgrywkach. Słabo?

Pogba mimo, że nie grał pół seoznu 8 asyst.

Nie ma postępu? Jesteśmy na drugim miejscu w lidze. Nie na 6, 5 czy 7 jak wcześniej.

Lingard? 11 goli 5 asyst.

Rzeczywiście nie kreujemy nowych gwiazd.

A na koniec tego przydługawego posta zostawiłem sobie wisienkę, truskawkę na torcie.

MOURINHO NIE POTRAFI KREOWAĆ NOWYCH GWIAZD.

Nosz [k****] mać :lol2:

Jedziemy po kolei.

Paulo Ferreira
Deco
Alejniczew
Maniche
Carvalho
Terry
Lampard
Joe Cole
Robben
Duff
Drogba
Essien
Makelele
Gudjohnsen
Lucio
Samuel
Zanetti
Muntari
Sznajder
Diego Millito
Hazard
Fabregas
Matic
Azpilicueta
Lingard

O gościach z Porto nawet nie ma co pisać. Chyba nikt nie będzie zaprzeczał. Chociaż kto wie. Zaraz się dowiemy, że i bez niego Alejniczew by zdobywał gole w finale LM.

Kim byl Frank Lampard, John Terry, Robben, Duff, Drogba, Essien przed przyjściem Mou do Chelsea i sprowadzeniem ich? Wannabe. Wannabe jakich wielu, którzy potem nie przeskakują poziomu. Tej cienkiej linii z dobrego piłkarza na wielkiego. To Jose jak Lampard sobie mył jaja pod prysznicem mu powiedział, że jest najlepszym pomocnikiem świata i go z niego zrobil. Przegrywał plebiscyty tylko z Ronaldinho.

Potem Inter. Kim [k****] był Sznajder przed Mourinho? Gościem z talentem co go wziął Real i wypierdolił za jak najmniejsze pieniądze. On zrobił z niego najlepszego piłkarza świata w 2010 roku.

Kim był Diego Millito przed Mourinho? Gościem tułającym się po Genoach czy tam Sampdoriach. Zrobił z niego najlepszego napastnika świata.

Reszta tych wyśmiewanych z Interu, którzy w Europie się kompromitowali? Kim byli przed Jose? Nikim.

W Chelsea? Z kim Hazard zrobił pierwsze poważne trofeum w karierze. Kto zrobił z niego już bez żadnej dyskusji najlepszego piłkarza ligi. Z kim Cesc zrobił bez pomocy Xaviego i Iniesty pierwszy w karierze tytuł?

Kto wyciągnął z Benfici Matica?

Kto w końcu zrobił z Lingarda gościa, który należy ostatnio do najlepszych w lidze. Kiedy najwięksi fani jego talentu bronili, marzyli i porównywali, że ooo to będzie taki Park. Do rotacji. Tacy goście są potrzebni. A teraz kluczowy zawodnik.

Mourinho nie potrafi z dobrych talentów, zrobić wielkich piłkarzy? Kreować gwiazd?

Circus. Circus. Circus.

Dajcie mi w ostatnich 15 latach innego który z tylu piłkarzy wannabe. Bez medalu, zrobił gości z workiem medali na szyji, wpisanych do historii i ustawionych do końca życia.
Obrazek

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1220

Postautor: League » sob 13.01.2018 17:11

Kamil232 pisze:Source of the post Kim był Diego Millito przed Mourinho? Gościem tułającym się po Genoach czy tam Sampdoriach. Zrobił z niego najlepszego napastnika świata.

kim?
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 13.01.2018 17:18

W 2010 załatwił finał LM.

Średniaka, którego nikt nie chciał w poważnych klubach.

Geniusz Jose Mourinho.

Nie potrafi kreować gwiazd :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 452

Postautor: moody90 » sob 13.01.2018 17:18

pomijajac juz fakt, czesc tej listy kamila jest mocno naciagana, to tak przejrzalem ostatnie kilkanascie postow i mam pytanie za 100 punktow - tak wlasciwie to w odniesieniu do czego ty sie tak rozpisales? bo chyba nikt nie pisal nic o pogrubionej przez ciebie niemoznosci kreowania gwiazd przez mourinho :roll:

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 13.01.2018 17:20

To sobie znajdź te posty z dzisiaj z ostatniego ja wiem miesiąca. Że gdyby nie Jose Mourinho to Pogba i Martial już byliby najlepsi na świecie. A Mata i Mikitarjan graliby jak Silva i De Bruyne.
Obrazek

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 221

Postautor: BeBaD » sob 13.01.2018 21:03

Kamil232 pisze:Source of the post Essien

O Essiena to się biło pół europy z MU na czele.
Kamil232 pisze:Source of the post Fabregas

serio Fabs? że niby Mou go wykreował? mocne

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 221

Postautor: BeBaD » sob 13.01.2018 21:06

Kamil232 pisze:Source of the post W Chelsea? Z kim Hazard zrobił pierwsze poważne trofeum w karierze. Kto zrobił z niego już bez żadnej dyskusji najlepszego piłkarza ligi. Z kim Cesc zrobił bez pomocy Xaviego i Iniesty pierwszy w karierze tytuł?

znaczy że jak Sancheza weźmie Pep i City zdobędzie majstra to Guardiola zrobil z chilijczyka dobrego piłkarza?

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 13.01.2018 21:17

Bardziej z Fabregasem czy Hazardem chodziło, że zagrali najlepsze sezony w karierze u niego.

A ponoć przecież on nie potrafi wyciskać maxa z piłkarzy.
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 356

Postautor: czarny samael » sob 13.01.2018 21:55

sickstick pisze:Source of the post Kamil ja zapytam raz jeszcze - gdzie ty żeś widział Sancheza na prawej stronie? Przecież nawet w Barcelonie grał jako wysunięty napastnik, a na prawej stronie biegał najlepszy piłkarz świata. Wiec gdzie go na tej pozycji widziałeś? W... Udiene 10 lat temu?

W klubie z Katalonii mam wrażenie, że go tam widziałem w kilku meczach.

Zresztą transfermarkt twierdzi, że na RW grał więcej i punktował w kahttps://www.transfermarkt.co.uk/alexi ... nadyjskiej więcej (w łatwiejszej dla napastnika lidze, ale wciąż):
Matches as
Right Wing-------119(M)---47(G)---39(A)
Left Wing--------104(M)---43(G)---23(A)
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1751

Postautor: fieldy » ndz 14.01.2018 5:21

głośni sąsiedzi :P