Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Najlepszym ruchem MU podczas letniego okienka było:

Transfer Lukaku
7
23%
Transfer Maticia
17
55%
Transfer Lindelofa
2
6%
Sprzedaż Rooneya
2
6%
Przedłużenie kontraktu z Ibrahimoviciem
3
10%

Liczba głosów: 31

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 170
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » ndz 05.08.2018 22:31

Nie oglądałem ani jednego spotkania w pre seasonie...do dzisiaj.

Co za żenujący spektakl. Mecz o pietruszkę, a my schowani, przestraszeni i nie potrafiący wymienić kilku podań. To ma być odradzający się Manchester United? Wstyd.

Awatar użytkownika
piotrcies
ja zabawny
ja zabawny
Reputacja: 736

Postautor: piotrcies » wt 07.08.2018 13:20

Zaczyna się lekka nerwówka w klubie na koniec okna transferowego, codziennie jesteśmy zasypywani informacjami o innym obrońcy, który ma przenieść się na OT, najpierw rekord za Maguire'a (Boże, oby nie!), potem Mina (jeszcze bardziej nie!), ostatnio było info o porozumieniu z Alderweireldem, a teraz ponoć negocjacje w sprawie Boatenga. Patrząc na to, co się dzieje, mam wrażenie, że kogoś trochę pogrzało i zapomniano, że okno transferowe kończy się pojutrze, a nie na koniec sierpnia.

Generalnie bieda, panowie, bieda, jeśli chodzi o wzmocnienia. Ja rozumiem, że ta kadra jest silna i nie trzeba rewolucji, ale spodziewałem się kogoś na prawe skrzydło, bo ta pozycja kuleje i Jose chyba nie ma pomysłu, kogo tam obsadzić z pożytkiem dla drużyny. Trzeba o tym jednak zapomnieć.

Obawiam się, że znów będziemy przegrywać walkę w środku, może ten Fred okaże się wypałem i w trójce z Maticiem oraz Pogbą coś będą w stanie zrobić, odciążyć Francuza w defensywie i dać mu grać po swojemu, ale ciągle mam wrażenie, że tu brakuje jakości, bo zostaje obok tych trzech jeszcze Ander... I nie wiem, kogo tam jeszcze liczyć, Fella to zadaniowiec na końcówki meczów, a McTominay to drewno. No chyba że faktycznie więcej będziemy korzystać z Pereiry i Mou mu zaufa, to może być jak transfer, jarałbym się, gdyby chłopak pokazał potencjał.

Opieszałość na rynku transferowym, słaba atmosfera wokół drużyny i takie ogólne wrażenie, że nie wiadomo, dokąd to wszystko zmierza (ja nie wiem, jaką koncepcję ma Mou poza kupowaniem nowych piłkarzy, wkładaniem ich do składu i liczeniem, że jakoś to będzie, tzn. nie widzę w tym jakiejś głębszej myśli, jak to było za SAFa), powoduje, że po raz pierwszy od dawna jakoś nie wyczekuję początku sezonu z dużą niecierpliwością. Zazdroszczę konkurencji (oprócz Chelsea, bo u nich jeszcze większy bajzel), która albo wyczekuje nowego (Arsenal), albo ma duże apetyty po ciekawym oknie transferowym (Liverpool, nieważne jak to się skończy, chodzi o to, że tam jakieś oczekiwania mogą być).

Trzy dni do meczu i zobaczymy, gdzie jesteśmy.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1257

Postautor: Morrow » wt 07.08.2018 13:36

Raczej nie zobaczymy, bo nawet jak wygramy te kilka pierwszych spotkań to trudno liczyć na cokolwiek w tym sezonie. Jak przyjdzie co do czego, to znowu się obsramy a menago zrzuci winę na swoich grajków albo brak wzmocnień.

Mourinho zachowuje się jak rozkapryszony gówniarz. Nikogo to raczej nie dziwi ale męczy to chyba wszystkich dookoła. Gość przez kilka okienek sypał hajsem na prawo i lewo, bił rekordy transferowe, dostawał gwiazdy czołowych lig i na dobrą sprawę nie zbudował nic konkretnego. Po 4 okienkach, przyszło jedno gdzie nie dostał wszystkich nazwisk, jakie sobie wymarzył i robi dramę jak mu beznadziejnie, jak źle i że generalnie jesteśmy w dupie. Jak dodamy do tego już chyba otwarty konflikt z Martialem a prawdopodobnie i złe relacje z Pogbą (podobno Raiola dwoi się i troi żeby go wyciągnąć z MU), to zamiast z niecierpliwością i nadziejami czekać na nowy sezon, wydaje się, że mamy do czynienia z krajobrazem przed katastrofą. Trener ciągle jęczy, szatnia przynajmniej częściowo podzielona, styl żaden a tu konkurencja potężna. Chyba, że prawa Murphy'ego znowu zadziałają i jest tak źle, że może być tylko dobrze.

Gadaliśmy ostatnio z kumplami przy browarze o sytuacji MU i złapaliśmy się na tym, że wszyscy w napięciu najbardziej czekamy na koniec okienka transferowego ale nie w kwestii wzmocnień a ewentualnego pozostania Pogby i Martiala. Kolejnym etapem jest nadzieja na zwolnienie Portugalczyka i szansa na budowę czegoś nowego z kimś innym za sterami. Co roku to były rozmowy, kto jeszcze mógłby dość do składu i jak go rozbudować, tym razem to była dyskusja o nadziejach na nowy początek. Jeden kumpel powiedział, że wstyd mu to głośno powiedzieć ale bardziej niż United w tym sezonie, kibicuje zwolnieniu Mourinho, bo rzyga tym co się dzieje wokół klubu, tym co gada Portugalczyk i sposobem gry zespołu. Aż tak daleko w swojej frustracji chyba nie zaszedłem ale przeraża mnie, że potrafię go zrozumieć.

Najlepsze jest to, że klepie mnie czy przyjdzie Alderweireld, Mina, Maguire, czy nikt nie przyjdzie. To poza tym, że dostaniemy kolejnego drwala do składu, zdolnego wyżej skakać, mocniej się rozpychać czy dalej wybijać piłkę i tak w żaden sposób nie zmieni filozofii gry tej drużyny z Portugalczykiem za sterami.

Z ciekawszych rzeczy Barcelona podobno rzuciła Minę, Andre Gomesa i 50 baniek za Pogbę. Oferta została oczywiście odrzucona ale podejrzewam, że gdyby to zależało tylko od Francuza, to tego lata wybrałby innego pracodawcę.

Awatar użytkownika
piotrcies
ja zabawny
ja zabawny

Postautor: piotrcies » wt 07.08.2018 23:27

Od jakiegoś czasu ten sam post można przeklejać, ale niestety nic się nie zmienia, hehe

Ponoć odmówił nam Boateng, koniec końców przyjdzie ten Mina, to będzie zbawienie naszego środka :D:D:D

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 192

Postautor: coco » czw 09.08.2018 16:57

"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1560

Postautor: fieldy » czw 09.08.2018 18:49

:mrgreen:

Awatar użytkownika
piotrcies
ja zabawny
ja zabawny

Postautor: piotrcies » pt 10.08.2018 21:49

Pierwsza połowa - mimo prowadzenia - słabiutka. Wyglądamy jak malutki zespół, który gra przeciwko faworytom i broni się rozpaczliwie, odliczając minuty do ostatniego gwizdka. Strat Pogby czy Alexisa to ja już nawet nie liczę, bo palców mi zaczęło brakować. Oczywiście znów promujemy tego De Geę, przecież przyjechał do nas zespół Leicester, trzeba bronić ważnego prowadzenia.

Póki co nie wyglądamy za dobrze, delikatnie mówiąc :(

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 152

Postautor: (L)oczkerson » pt 10.08.2018 21:57

Bardzo się zdziwiłem, że Pogba jest w pierwszym składzie. Kiedy on wrócił z wakacji? Na początku tego tygodnia?
Obrazek
"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć"
Winston Churchill

Wróć do „Anglia”