Liverpool (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1713

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: sickstick » pn 08.10.2018 11:57

Parafrazując znane przysłowie: lepiej wygodnie na Klopie, niż niepewnie na tronie.

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 718

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: matt_ » pn 08.10.2018 12:06

Przynajmniej jeden finał mogliśmy wygrać (do dzisiaj nie bardzo rozumiem, co stało się w Bazylei), więc zgodzę się z Sergkiem, że to najwyżej dobry okres. Zaliczyliśmy kilka fajnych europejskich wieczorów, Liverpool to przyjemny zespół do oglądania (choć nie w ostatnich meczach).
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Sergek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 317

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Sergek » pn 08.10.2018 13:24

3 lata temu bylismy w o wiele gorszej sytuacji. Teraz znowu gramy W LM, w Anglii stawiaja nas tez wysoko. Prawda z tymi finalami, fajnie byloby ktorys wygrac, ale sam proces przez ktory przechodzimy tez jest sympatyczny. Mnie najbardziej interesuja ciekawe wieczory w Europie, a tego mielismy przez ten okres pod dostatkiem. Zobaczymy co bedzie na koniec tego sezonu i wtedy oceni.

I tez jak nie lubilem Kloppa kiedys sluchac, tak ostatnie wypowiedzi (m.in. to co wkleilem wyzej, czy to, ze pilka to tylko pilka, a nie jakas chirurgia), mnie naprawde kupuja.

Co do wczoraj, to szkoda, ze ten mecz przypadl na koniec dosc ciezkiego okresu dla nas. Tottenham, PSG, Chelsea x2, do tego Napoli i City w ciagu miesiaca to dosc ciezkie spotkania. Ogolnie moglo byc troche lepiej, ale naprawde po tych meczach nie ma tragedii. Przerwa przychodzi w dobrym momencie, a po niej mamy troche latwiejsze spotkania (procz Arsenalu), wiec bedzie mozna i porotowac i troche sie rozszalec.

Sergek
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Sergek » śr 10.10.2018 9:14

Morrow pisze:No i mamy w tym sezonie nieco zmodyfikowany rozkład sił, bo Liverpool już nie jest ekipą, która może ale nie musi się przeciwstawić City. Teraz to realny pretendent do laurów i w PL, i w LM. W niedzielnym hicie mnie jednak zawiedli. Nie był to wielki mecz ale Obywatele otarli się o 3 punkty a warto dodać, że przecież cały czas grają bez De Bruyne. Ciężko mi stwierdzić czy to Guardiola zaczął odrabiać lekcje, czy też ekipa Kloppa złapała pewną zadyszkę po imponującym początku ale po podwójnym laniu z zeszłego sezonu nie było śladu i mam wrażenie, że gdyby te ekipy ponownie miały się spotkać w dwumeczu, to Pep kolejny raz nie dałby się tak wydymać. Zdecydowanie za wcześnie na wnioski ale z zainteresowaniem czekam na rozwój wypadków i dalszą grę tych ekip. Jakbym miał obstawiać, to podejrzewam, że Liverpool zanotuje istotny progres w tym sezonie ale w którymś momencie się zatnie albo złapie zadyszkę, za to City utrzyma swoje regularne tempo i nadal jest faworytem do tytułu. Zagadką pozostaje dla mnie tylko Sarri i jego Chelsea, bo zaczęli mocno ale ciągle mam ograniczone zaufanie do tego czy będą potrafili tak ciągnąć przez większość sezonu.

Pewnie i to i to, ale trzeba Guardioli oddac, ze w koncu zrozumial, by nie probowac z nami pewnych rozwiazan i pozbyl sie na mecz z nami z reguly najslabszych ogniw/dal im pomoc. Otamendiego nie bylo w jedenastce, a Fernandinnho dostal pomoc w postacji Silvy siedzacego obok niego. Nie bylo juz sytuacji, ze Fernandinho raz po raz byl w srodku obskakiwany i nie mial komu zagrac pilki.

Dodatkowo tym razem Obywatele starali sie robic wszystko, by nie leciec przez srodek i nie podejmowac ryzyka - wszystko szlo przez boki i jezeli w pewnym momencie bylo ryzyko dalszego prowadzenia akcji, to cofali i robili to od nowa.

Z naszej strony probowalismy tego co zawsze przez pierwsze 20 minut, ale pod koniec tego czasu City troche ogarnelo i zaczelo nas mijac. Szybko Klopp wstrzymal pressing. Ciekawi mnie bardzo co zobaczymy dalej w tym sezonie, bo juz teraz ogladajac widac, ze nasza defensywna stabilnosc idzie troche kosztem ataku - co prawda Firmino czy Mane nie sa w formie kompletnie, Salah jest najgrozniejszy, ale mu tez nie siedzi, tak przede wszystkim widac, ze nie rzucamy tyle osob do przodu. To widac nawet jaka luka powstaje miedzy pomoca a atakiem przy prawie kazdej sytuacji. Z drugiej tez strony chyba mozna odniesc wrazenie, ze Klopp sie troche nauczyl i konserwuje sile na dalsze etapy sezonu.

Jeden problem jaki widze, to to, ze pomoc gra troche cofnieta, ale personel jest taki sam - nawet jest o jednego mniej, bo nie ma lacznika, czyli Oxa. Klopp juz powiedzial, ze teraz bedzie rotacja, wiec licze, ze po przerwie w obliczu kontuzji Milnera i latwiejszych spotkan, na dobre zaczna grac Fabinho i Keita.

Co by nie bylo, to laczone 1 miejsce, 15 bramek strzelonych i tylko 3 strone, to dosc ladny bilans.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: sickstick » śr 10.10.2018 10:25

Zaraz zaraz. Po wydaniu 200mln na transfery, zakupie 2 środkowych pomocników za którymi śliniła się cała Europa oraz całe lato czytania postów masacry o tym jaki to Klopp jest genialny na rynku transferowym; po zaledwie 8 kolejkach ligowych czytam że brakuje wam kreatywnego pomocnika łączącego obronę i atak? :rotfl: Ciekaw jestem jak masacra skomentuje tę sytuację.

Sergek
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Sergek » śr 10.10.2018 10:36

Ja mowie, ze brakuje Oxa, ktory w tej roli byl bardzo dobry i jego brak jest widoczny. Napisalem tez, ze Klopp nie rotowal (i wolno wprowadza po raz kolejny nowych zawodnikow, a Alex gralby na pewno) i powiedzial, ze bedzie rotowac po przerwie. Dodatkowo tez napisalem, ze mam nadzieje, ze po przerwie wiecej zaczna grac nasi nowi pomocnicy, bo po raz kolejny jest sytuacja, ze nowe nabytki wchodza do zespolu dosc dlugo.

Keita (sprowadzany z mysla o tej roli) zaczal sezon dobrze, ale pozniej z mniej lub bardziej znanych powodow dostal bardzo ograniczony czas gry, a jak juz dostal mecz, to cos go zabolalo z Napoli :wink:

Nigdzie nie zaznaczylem, ze musimy wydac kolejne setki. Szyfru jakiegos nie uzylem :wink:

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: sickstick » śr 10.10.2018 10:56

O potrzebie ściągnięcia kreatywnego pomocnika mówią eksperci: Carrragher i Souness ;)

Sergek
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Sergek » śr 10.10.2018 10:59

Taka ich praca :wink:

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 667

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » śr 10.10.2018 12:00

sickstick pisze:Source of the post czytam że brakuje wam kreatywnego pomocnika łączącego obronę i atak? Ciekaw jestem jak masacra skomentuje tę sytuację.

sickstick pisze:Source of the post O potrzebie ściągnięcia kreatywnego pomocnika mówią eksperci: Carrragher i Souness

Bo to nie jest zadna tejmnica. Były starania o takiego goscia (Fekir) ale transfer upadł. Byc moze, gdyby nie nieszczescie Chamberlaina to tematu by na dzisiaj nie było, bo Ox miał genialna druga czesc sezonu i z rzeczonej roli łącznika, przełamującego schematy ofensywnego srodkowego pomocnika wywiązywał sie bardzo dobrze. No ale sytuacja potoczyła sie tak jak wszyscy wiemy i ciezko za to obwiniac Kloppa. Tak jak ciezko obwiniac Niemca, ze upadł transfer Fekira. W kadrze jest jeszcze jeden zawodnik, który mógłby pełnic taką role, Adam Lallana ale jak widac po tym sezonie i kolejnych ''drobnych urazach'' jest juz raczej stracony i nie ma co wiazac z nim wiekszych nadziei. I byc moze za to ostatnie mozna obwinic Kloppa, bo gosciu powinien znaleźć sie w lecie na liscie transferowej z opcja sprzedam pierwszemu chętnemu. Z drugiej strony tak mi przychodzi do głowy Sturridge, który udowadnia w tym sezonie, ze nie warto zbyt szybko stawiac krzyzyka na zawodniku, tym bardziej, ze niemało kibiców Liverpoolu domagało sie w lecie sprzedazy np Joe Gomeza, jako zbyt podatnego na kontuzje piłkarza. Jak to teraz smiesznie brzmi to kazdy kto ogląda młodego w akcji zdaje sobie sprawe. Wiec byc moze i lallana jeszcze kiedys sie przyda ale na dzisiaj to jest to jedynie figurant na liscie płac.

Wracajac do ofensywnego pomocnika, którego napewno brakuje, ja nie wykluczam, ze w dlaszej czesci seoznu takim kims bedzie Szakiri. Klopp lubi sobie powoli wprowadzac piłkarzy do składu, dac im czas na przyswojenie i przyzyczajenie sie do stylu gry jaki Niemiec wymaga i byc moze Szwajcar bedzie takim Oxem tego sezonu. Po dosyc cichym początku w drugiej czesci odpali, bo widac po nim, ze jest na maxa zdeterminowany by w Liverpoolu odnisc sukces, co w sumie nie dziwi, bo to dlaniego pewnie ostatnia szansa by zaistniec w klubie z takiego poziomu. Pytanie tylko czy umiejetnosci mu wystarczy.
W sumie to sie wogóle nie zdziwie jesli w drugiej czesci sezonu, a byc mzoe juz gdzies w okolicach grudnia, pomoc Liverpoolu bedzie personalnie kompletnie inna od obecnej. Tak jak teraz Milner i Wijnaldum sa nie do ruszenia, uzupełniani przez Hendersona bądź Keite, tak kto wie czy po zaadaptowaniu sie w nowe srodowisko pomoc wiosna to nie bedze Keita-Fabinho-Szakiri. Jak psiałem wcale by mnie taki obrot sprawy nie zdziwił.

Sergek pisze:Source of the post

Co by nie bylo, to laczone 1 miejsce, 15 bramek strzelonych i tylko 3 strone, to dosc ladny bilans.

ładny. Tym bardziej, ze jak sie tak patrzy na gre Liverpoolu to nie sposob nie odniesc wrazenia, ze jeszcze nie wszystko zaskoczyło, ze to nie jest max tej druzyny. W sumie jak wiąc pod uwage jedynie poziom gry, to te pierwsze miesiace są w sumie blizniaczo podobne do analogicznego okresu w zeszłym sezonie. Jedyne co sie zmieniło to konekwencja z jaką Liverpool gromadzi punkty. O ile przed rokiem ten wolny start zaowocowal porazkami i remiasami przeplatanmi z pojedynczymi zwyciestwami, tak teraz są to zwyciestwa i remisy przerwane dwiema porazkami. I to nie ma wątpliwosci, ze jest to zasługa gry obronnej, a scisle rzecz biorac w sumie zasługa jednego piłkarza. Virgil van Dijk to na ten moment najlepszy, tak piłkarsko, najlepszy zawodnik Liverpoolu.
Jesli (to jesli z duzym znakiem zapytania) Liverpoolowi w najblizszych tygodniach uda sie wskoczyc ten poziom wyzej, na ten poziom na którym byli zimą i wiosna zeszłego sezonu, a jednoczesnie utrzymac te konsekwencje w obronie to moze byc naprawde dobrze.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Sergek
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Sergek » pt 12.10.2018 21:15

Salah dostal jakiegos powazniejszego urazu grajac przeciwko jakiemus afrykanskiemu plemieniu. Zdelegalizowac reprezentacyjna pilke.

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 267

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: BeBaD » pt 12.10.2018 22:29

Sergek pisze:Source of the post Salah dostal jakiegos powazniejszego urazu grajac przeciwko jakiemus afrykanskiemu plemieniu. Zdelegalizowac reprezentacyjna pilke.

i to w 85 minucie przy stanie 4:1 :lol2:

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: matt_ » pt 12.10.2018 22:42

Przynajmniej miało to miejsce w meczu eliminacji PNA a nie sparingu granym trzecim składem.
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Sergek
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Sergek » pt 12.10.2018 22:58

Jak okaze sie, ze nie jest do konca z nim zle, to strzelam, ze jeszcze zagra we wtorek na dodatek.

Sergek
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Sergek » pn 15.10.2018 21:31

Mane zlamal kciuk i nie zagra raczej w sobote #zdelegalizowacreprezentacje

Oby te kontuzje to byla jakas zmylka

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: matt_ » pn 15.10.2018 21:33

W czym mu kciuk przeszkadza?

Wróć do „Anglia”