Premier League 2013/2014

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1317

Re: Premier League 2013/2014

Postautor: Morrow » sob 03.05.2014 23:20

City ma wszystko pod kontrolą, ale fieldy ma rację, z gratulacjami należy się wstrzymać bo w tym sezonie już niczego nie można wykluczyć. City ma przed sobą Villę i West Ham, oba na Etihad więc teoretycznie z górki ale np. jedno głupie czerwo albo błąd Demichelisa i mogą się zacząć schody. IMO już tego nie wypuszczą, dziś grali o mistrza i dali radę.

Rodgers odbudował Liverpool i to trzeba mu oddać. Tu już nie chodzi o sam wynik, ta drużyna odzyskała charakter i ma swój efektowny i efektywny styl. Zobaczymy jak sobie poradzą z graniem co 3 dni ale jakoś nie wydaje mi się żeby miało się to odbić na lidze, jak już to na pucharach. O wzmocnienia będzie im łatwiej bo będzie i prestiż i kasa LM więc kadrę wzmocnią, pytanie czy zakupami takimi jak Sturridge i Coutinho czy takimi jak Aspas. Ja bym się na miejscu kibiców Liverpoolu martwił o Suareza. Jak Urugwajczyk pójdzie do Realu albo innego giganta to nawet przy sprowadzeniu klasowych graczy ciężko będzie go zastąpić bo w tym sezonie daje koncert. Tak czy siak LFC to przykład jak w dwa lata przy inteligentnym wdrażaniu trenera, systemu i graczy można zbudować zespół bijący się o mistrza, dobra lekcja dla Tottenhamu.

Jak City to dowiezie to Gerrardowi chyba do końca życia będą wypominać ten błąd. Zresztą jemu samemu może być ciężko z tym żyć bo kto wie czy w ten sposób właśnie nie wymknęła mu się jedyna szansa na mistrzostwo Anglii. Ma już w końcu 34 lata. Z drugiej strony bilans wychodzi na 0 bo równie dobrze majstra mógł City przegrać Kompany dając Liverpoolowi piękny prezent w postaci zwycięskiej bramki.

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 83

Postautor: Marcinhp » sob 03.05.2014 23:43

Mógł przegrać, ale Gerrard to jednak facet, który mógł przejść swego czasu do Chelsea czy poza Anglię (Real niegdyś) mimo to pozostał wciąż licząc na misia, a tak mimo bogatej kariery nigdy mu się to nie udało. Jak się przypomni ilu drwali i przeciętniaków dostąpiło tego zaszczytu, to faceta zwyczajnie po ludzku szkoda, nawet mimo mojej wyjątkowej antypatii do Liverpoolu...
Kilka lat temu prawie poszedłem do Juve. Ludzie mówili mi o Turynie i powiedzieli, że to jest to, ale Mediolan będzie ładniejszy. Powiedziałem im: Nie jadę do cholernych sklepów, jadę, bo to Juventus.

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 18

Postautor: MGiggs » sob 03.05.2014 23:51

Dla mnie Hart przy stanie 2-1 miał obrone sezonu przy stzale chyba Naismitha.Fenomenalnie to wyciągnął..kto wie czy nie na wage mistrza.
City gra z ekipami ktore sie utrzymaja wiec jakos jestem pewny ze wygraja, ba nie mam przekonania czy LIverpool jutro wygra..

Fernandinho to chyba bohater całego sezonu-fantastycznie gra,doskonały transfer. Co do Gerrarda- pamietam jak FCL połozył mecz z Chelsea a SG bezradnej Chelsea dał prezent co nam odebrało mistrza.Sytuacja się powtrza i można powiedzieć że lepiej odebranego majstra Liverpoolowi fan MU sobie nawem nie mogł wymarzyć..
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 296
Kontaktowanie:

Postautor: venomiq » sob 03.05.2014 23:55

Jakiś link do sytuacji z błędem Gerrada może? :)
Dirty mind

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Reputacja: 1022

Postautor: piotrcies » ndz 04.05.2014 0:06

Łap gifa:
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1752

Postautor: fieldy » ndz 04.05.2014 8:23

Powtórzę się, jakbym miał stawiać kasę na mistrza, to bym postawił na City, ale... zobaczcie wczoraj, Kun i Yaya z urazami, Dzeo zdaje się również nie do końca zdrowy. Silva dopiero wraca po kontuzji. Kompany elektryczny, gra w kratkę. Pamiętacie przed 2 laty, jak Kun im zapewnił tytuł w ostatnich sekundach? Czy ktoś wtedy spodziewał się, że City będą mieli problem by pokonać QPR? A przecież grali w przewadze jednego zawodnika! Teraz mają Ville i WHU, też u siebie, ale te ekipy mogą zaskoczyć. City już nie wygląda na tego samego potwora co na początku, gdzie golili wszystkich u siebie róznicą kilku goli. Wszystko możliwe, choć i tak uważam, ze dadzą radę.

Liverpool w tym sezonie miał z górki, bo z pucharów szybko odpadł, w europie nie grał i zostala sama liga. Za rok podobnie może być w United (w krajowych pucharach może dłużej zostaną) w Europie nie pograją, przyjdzie nowy trener i będzie miał głównie ligę by się martwić o wynik. Dlatego wcześniej pisałem, że brak awansu do LE może wyjć na dobre United, gdzie mi się dostało, że głupoty wygaduję :D

Jeszcze odnoście tych co spadli. Zobaczcie na Southampton, postawili na mlodych po spadku i teraz trzon zespołu, młody, już ograny na zapleczu łączy się z wyjazdem na mundial. Wole takie podejście niż to QPR, gdzie płaci się więcej niż w BVB i sprowadza się piłkarzy na kilogramy bez ładu i składu.

MGiggs pisze:Dla mnie Hart przy stanie 2-1 miał obrone sezonu przy stzale chyba Naismitha.Fenomenalnie to wyciągnął..kto wie czy nie na wage mistrza.

to samo na twitterze wczoraj pisałem, cichy bohater tego meczu, Joe Hart. Ale tylko tego meczu, bo sezon miał w kratkę. Wczoraj jednak prawdopodobnie przedłużył nadzieję na tytuł...

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 299

Postautor: ryba_82 » ndz 04.05.2014 21:34

fieldy dobrze prawi,niby jesteśmy blisko,ale wciąż bardzo daleko.Do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze,które trzeba wygrać by być pewnym swego.Rywale nie są z najwyższej półki,ale panowie mówimy przecież o Premier League gdzie wszystko jest możliwe.Tym bardziej w tak szalonym sezonie......A co tam Premier League,dziś Atletico przegrało z Levante,więc o niespodziankę wcale nie jest tak trudno jak się niektórym wydaje.

Odnośnie kontuzji to Yaya na 90 % zagra z Aston Villą,co do Kuna to trudno powiedzieć,ale wraca Silva,a Dzeko strzela,więc ta strata nie powinna być aż tak odczuwalna.Co do Harta to od momentu powrotu po banicji jaką mu sprawił Pelle spisuje się praktycznie bez zarzutu i śmiało można go wymieniać wśród najlepszych na swojej pozycji w PL.

Dziś z walki o misia chyba definitywnie odpadła Chelsea,a na placu boju IMO pozostaje tylko City i LFC,z wskazaniem na Obywateli.Osobiście jestem pełen nadziei iż uda się wygrać ten wyścig,to byłby świetny początek Pelle na Eastlands.Jednak najważniejsze to wygrać najbliższy mecz z Villą i staram się nie myśleć o niczym innym.C'mon City!
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » ndz 04.05.2014 21:41

Warto też dodać, że City ma prawo fizycznie w pewnym momencie się zachwiać. Za nimi mecz z Evertonem gdzie tempo z ich strony było bardzo mocne, w środę Villa, potem w niedzielę Młoty. Aguero połamany, Yaya jeszcze nie do końca zdrowy, Silva co prawda wraca ale nie wiadomo co z Dzeko. Mają już górki i tylko sami mogą tego majstra przegrać w tym momencie ale tyle już widzieliśmy w tym sezonie, że dopóki nie zobaczę pucharu w ich łapach to będę wstrzemięźliwy w ferowaniu wyroków.

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

Postautor: blackmore » ndz 04.05.2014 22:33

fieldy pisze:Dlatego wcześniej pisałem, że brak awansu do LE może wyjć na dobre United, gdzie mi się dostało, że głupoty wygaduję :D

Tylko kto powiedział, że w LE grałby ten sam skład, co w lidze? Wątpię, aby United poważnie traktowaliby te rozgrywki, a dla wielu piłkarzy byłaby to szansa na pokazanie się, tym bardziej, że zespół będzie teraz przechodzić przebudowę, także musi być spojrzenie na kadrę w nieco szerszej perspektywie. Poza tym nie należy uciekać od rozgrywek, a wręcz przeciwnie - wyrabiać sobie formę grania co kilka dni. Liverpool teraz zachwycił, ale dla zawodników może być diametralna zmiana, gdy dojdą spotkania w środku spotkania. A tak ze względu na LE kadra Manchesteru miałaby już wkalkulowane granie w środku tygodnia na kolejny sezon (co prawda czwartek zamiast wtorku/środy, no ale to niuans).

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » pn 05.05.2014 13:10

Suarez wybrany piłkarzem sezonu przez dziennikarzy. Tu nie ma zaskoczenia. Dalej jest ciekawie. Na drugim miejscu Gerrard, na trzecim Yaya :lol:

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » pn 05.05.2014 18:06

fieldy pisze:Za rok podobnie może być w United (w krajowych pucharach może dłużej zostaną) w Europie nie pograją, przyjdzie nowy trener i będzie miał głównie ligę by się martwić o wynik. Dlatego wcześniej pisałem, że brak awansu do LE może wyjć na dobre United, gdzie mi się dostało, że głupoty wygaduję :D

Z jednej strony skupienie się tylko na lidze może wyjść na plus, LM i tak nie będzie więc siły rzucone tylko na PL będą musiały przynieść miejsce w top4, inny scenariusz skończy się zwolnieniem kolejnego trenera. Z drugiej jednak strony kadra MU mimo wszystko jest znacznie szersza niż takiego Liverpoolu czy Evertonu. Już w tym sezonie, gdzie graliśmy do ćwierćfinału LM i nie odpadaliśmy w pierwszych rundach CC i FA Cup był problem z grą dla niektórych graczy choć przecież Moyes rotował na potęgę. Taki Hernandez, Kagawa, Nani czy nawet Fellaini tak wiele tej gry w pierwszym składzie nie powąchali mimo że tych meczów było sporo. Do tego wypożyczyliśmy przecież Zahę, który nic na OT nie pograł, Giggs sam się usunął w cień, Fletcher na boisko wybiegł tylko kilka razy. Wiadomo były kontuzje ale takie prześladowały w tym sezonie i Van Persiego, i Evansa, i Rafaela.

Do czego zmierzam. W tym sezonie grania było całkiem sporo a na dobrą sprawę raptem kilku graczy zagrało więcej niż te 20 spotkań w wyjściowym składzie. Jak odstawimy w przyszłym roku grę w Europie to zaraz okaże się, że mamy za dużo ludzi do gry w stosunku do spotkań do rozegrania co może wpływać na atmosferę w zespole bo jednak większość graczy ma większe aspiracje niż tylko być dublerami albo oglądać mecze z trybun. Przy graniu co 3 dni to jeszcze jakoś dawało się pogodzić ale kiedy przyjdzie grać jeden mecz w tygodniu to takiemu Welbeckowi, Hernandezowi, Kagawie czy Januzajowi może być coraz trudniej się godzić z takim stanem rzeczy. Jasne, nie wszędzie w United ilość przechodzi w jakość ale mimo wszystko bez pucharów może być nam trudno utrzymać tak szeroką kadrę i w lecie spodziewam się więcej transferów z klubu niż tych na Old Trafford.

Awatar użytkownika
Jankes
Skład C
Skład C
Reputacja: 1

Postautor: Jankes » pn 05.05.2014 20:45

Może wyjść na minus, bo pewnie w letnim oknie żadnych filarów nie ściągnie, głównie będą chcieli zatrzymać to co mają, bo wielu będzie chciało odejść. A żeby niektórych zatrzymać to będą musieli im dać niezłe podwyżki.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » pn 05.05.2014 22:51

Liverpool, który gwałcił Spurs, czy Arsenal prowadzi z beniaminkiem 3:0, w meczu który miał wygrać by myślec o tytule, a dostaje 3 gole w 9 minut... z każdym można się potknąć w najmniej spodziewanym momencie.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1556

Postautor: sickstick » pn 05.05.2014 22:55

Na przeciwnym biegunie Sunderland, który większość sezonu siedział na szarym końcu tabeli, by w końcówce sezonu zdobyć 7 pkt w meczach z Chelsea, Man City i Man United, do tego wygrana w meczu o 6 pkt z Cardiff i (najprawdopodobniej) zostają w lidze.

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 18

Postautor: MGiggs » pn 05.05.2014 22:58

Grać pieknie cały sezon i sie tak obsrac w 2 meczach :roftl3:

Nie wierze że City nie zdobędzie 4 punktów w 2 meczach u siebie.
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Wróć do „Anglia”