Walijskie drużyny w Premier League lub niższych ligach

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Walijskie drużyny w Premier League lub niższych ligach

Postautor: Carbon » pn 29.07.2013 11:53

Nie warto wprowadzać osobne wątki o Swansea i Cardiff, ale także Newport County czy Wrexham, o ile kogoś to interesuje.

Dla beniaminka Premier League to powinien być udany sezon. Rozważne ruchy na rynku transferowym i perspektywiczny trener to klucz do sukcesu.
Dziś dużo mówi się o kolejnym hicie - do Cardiff ma trafić Capoue z Toulouse. Więcej pod tymlinkiem. Klub kupił już gracza na najważniejszą pozycję - środkowego napastnika. Został nim młodziutki Duńczyk, Andreas Cornelius z Kopenhagi. W dodatku obronę wzmocnił John Brayford z Derby County. Został kupiony za jedynie 1,5 mln €!
Swansea też nie próżnuje. Klub wzmocnił ubiegłoroczny najlepszy snajper Eredivisie, Wilfried Bony. Innym ciekawym transferem jest Jordi Amat, który przyszedł z Espanyolu za 3 mln €.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1231
Kontaktowanie:

Re: Walijskie drużyny w Premier League lub niższych ligach

Postautor: Dr.Football1 » pn 29.07.2013 11:56

O Capoue walczy takze Atletico i (o zgrozo) zapewne te walke przegra wlasnie z Cardiff, ktore lekka reka daje 12 milionow, a Rojiblancos staneli na ofercie wartej 10 baniek.

Awatar użytkownika
romantyk_emil
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: romantyk_emil » czw 01.08.2013 17:33

Bardzo podoba mi się sposób w jaki budowane są obie walijskie drużyny w Premier League. :)

Cardiff City właśnie pozyskało obrońcę Tottenhamu Hotspur, Stevena Caulkera. Wcześniej do "The Bluebirds" trafili Andreas Cornelius, John Brayford oraz Simon Moore. Bardzo ciekawe transfery jak na beniaminka :)

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 01.08.2013 17:50

Obrazek

Sam nie wiem czy wydawanie 9 mln £ to dobry deal. Nie grał za dużo w ostatnim sezonie i ciężko stwierdzić w jakiej jest formie.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 622

Postautor: masacra » czw 01.08.2013 20:38

A ja mam nadzieje, że Cardiff tak szybko jak sie w Premier League pojawiło, tak tez szybko sie z nia pożegna.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
romantyk_emil
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: romantyk_emil » czw 01.08.2013 22:52

masacra pisze:A ja mam nadzieje, że Cardiff tak szybko jak sie w Premier League pojawiło, tak tez szybko sie z nia pożegna.

Właśnie Cardiff szybko nie pojawiło się w Premier League. Od kilku dobrych lat robili podchody do najwyższej klasy rozgrywkowej, aż w końcu się im to udało. Mam nadzieję, że zagoszczą na dłużej niż na jeden sezon ;) Lubię bardzo Walijczyków i życzę im powodzenia z całego serca.

mati660
Skład B
Skład B

Postautor: mati660 » pt 02.08.2013 11:34

Oceniając Swansea na podstawie dotychczasowych meczów, nie trudno oprzeć się wrażeniu, że zespół wykonał kolejny krok do przodu. Pierwszy rok pracy Laudrupa przyniósł kibicom wiele radosnych chwil, jednakże cieniem na sukcesie w Pucharze Ligi nieco położyło się rozluźnienie piłkarzy pod koniec sezonu.

O ile rekordowe transfery Caulkera oraz Corneliusa dokonane przez lokalnego wroga są obarczone pewnym ryzykiem, tak pieniądze zainwestowane w Bony'ego już zaczynają się spłacać. Bony w ekspresowym tempie znalazł wspólny język z Michu, a ich współpracę dokumentują ostatnie mecze z Reading oraz Malmo.

Na króla środka pola kreuje się Shelvey. Czemu więc nie potrafił sprzedać swoich umiejętności na Anfield? Rodgers usilnie próbował wpoić mu cechy defensywnego pomocnika, co kończyło się fiaskiem. Nadanie roli typowej "8" o dobrym diagonalnym podaniu przez Laudrupa okazało się bodźcem w rozwoju tego zawodnika.

Daaaamian
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Daaaamian » pt 02.08.2013 14:46

Rodgers usilnie próbował mu wpoić cechy defensywnego pomocnika? Stary, skąd bierzesz takie bzdury? :lol:

Shelvey nie przebił się w Liverpoolu, bo był za słaby. Tyle. Lubię Jonjo, bo to walczak o wielkim sercu do gry, ale umiejętnościami czy tym bardziej boiskową inteligencją nie grzeszy. W Swansea gra tak samo, jak grał w Liverpoolu. Laudrup nie nadał mu żadnej nowej roli, która - o zgrozo - okazała się bodźcem w jego rozwoju.

mati660
Skład B
Skład B

Postautor: mati660 » pt 02.08.2013 20:14

Daaaamian pisze:Rodgers usilnie próbował mu wpoić cechy defensywnego pomocnika? Stary, skąd bierzesz takie bzdury? :lol:

Shelvey nie przebił się w Liverpoolu, bo był za słaby. Tyle. Lubię Jonjo, bo to walczak o wielkim sercu do gry, ale umiejętnościami czy tym bardziej boiskową inteligencją nie grzeszy. W Swansea gra tak samo, jak grał w Liverpoolu. Laudrup nie nadał mu żadnej nowej roli, która - o zgrozo - okazała się bodźcem w jego rozwoju.

Po wypadnięciu Lucasa na początku zeszłego sezonu Shelvey do spółki z Allenem realizował zadania defensywne w największym stopniu spośród piłkarzy niegrających w formacji obronnej.

Daaaamian
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Daaaamian » sob 03.08.2013 0:33

Allen wówczas grał na pozycji Lucasa, więc to absolutnie nic nie zmienia. Pozycja Jonjo w Swansea nie uległa zmianie w najmniejszym stopniu. Ba, można z całą pewnością stwierdzić, że u Laudrupa Anglik w życiu nie zagra tak wysoko, jak grał u Rodgersa (chociażby wygrane 2:3 spotkanie z West Ham).

Awatar użytkownika
romantyk_emil
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: romantyk_emil » ndz 25.08.2013 20:23

Mam pytanie. Jak wygląda gra Cardiff i jak się prezentuje drużyna? ;) Nie miałem przyjemności jeszcze oglądać Walijczyków, a bardzo interesuje mnie ta drużyna :)

Awatar użytkownika
lukas_k
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: lukas_k » ndz 25.08.2013 20:51

Nie oglądałem meczu z City, ale z West Hamem na wyjeździe nie oddali żadnego celnego strzału. Nie wiem czy to efekt stresu czy po prostu na własnym stadionie dostają drugie siły.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Derby Day!!!

Postautor: Carbon » ndz 03.11.2013 16:51

Już za kilka minut Derby Walii!!! Na Cardiff City Stadium The Bluebirds podejmią Swansea.
Obie ekipy radzą sobie poniżej oczekiwań kibiców. Gospodarze po dziewięciu kolejkach bronią się przed spadkiem. Szczególnie beznadziejnie wygląda ich gra w ofensywie. Sprowadzony latem Odemwingie nie spełnia pokładanych w nim nadziei i dotychczas strzelił zaledwie jednego gola w Premier League...
Swansea wcale nie jest lepsza. Teraz nie ma ich nawet w pierwszej dziesiątce ligi, dopiero przy ewentualnej wygranej po tej kolejce mogą przegonić Hull City, które ma równe trzy oczka więcej. I tutaj zawiedli sprowadzeni latem zawodnicy. Najlepszy strzelec Eredivisie ubiegłego sezonu w ośmiu spotkaniach do siatki rywala trafił dwa razy. Podoba mi się za to ich bramkarz, Michel Vorm, który nieraz w tym sezonie stawał się bohaterem spotkań.

Składy na dzisiejszy mecz:
Obrazek
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 902

Postautor: HMK » śr 20.08.2014 12:51

Obrazek
Jest i Fernando ;)
Ma kosztowac okolo 8-10 mln euro.
Teraz fajnie bylo potwierdzic tego Stambouliego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1231
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 24.10.2015 15:54

Ktos sie ostatnio pytal o Michu. Wlasnie zaczal treningi w czwartoligowym hiszpanskim Langreo, gdzie trenerem jest jego brat.

Wróć do „Anglia”