Everton (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Sergek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 260

Everton (zbiorczy)

Postautor: Sergek » wt 14.03.2017 23:58

Paul Joyce (dziennikarz dość obeznany w sprawach klubów liverpoolowskich) pisze, że Lukaku poinformował klub, że nie będzie przedłużał kontraktu.

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 342

Everton (zbiorczy)

Postautor: matt_ » śr 15.03.2017 0:33

15 marca 1892, John Houlding (ówczesny prezes klubu) odszedł, a Everton musiał przenieść się z Anfield na Goodison Park. Resztę historii znacie.

Awatar użytkownika
metol
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 3
Kontaktowanie:

Everton (zbiorczy)

Postautor: metol » sob 01.04.2017 13:05

:witam:

Za pół godziny derby z Liverpoolem na Anfield. Skład Evertonu:

LIVERPOOL FC: Mignolet, Clyne, Matip, Lovren, Milner, Lucas, Can, Wijnaldum, Mane, Coutinho, Firmino.
Rezerwowi: Karius, Klavan, Moreno, Alexander-Arnold, Grujic, Woodburn, Origi.

EVERTON FC: Robles, Holgate, Williams, Jagielka, Pennington, Baines, Davies, Gana, Barkley, Calvert-Lewin, Lukaku.
Rezerwowi: Stekelenburg, Kone, Mirallas, Barry, Valencia, Lookman, Kenny.

Nie, żebym skreślał nasz zespół, ale nie napawa to optymizmem, przynajmniej na papierze. Pennington, Holgate, Davies, Calvert-Lewin... nie kojarzę żeby kiedykolwiek Everton wystawił tak młody zespół w derbach. Z drugiej strony niezależnie jak zwykle dobrze graliśmy to na Anfield i tak było w dupę. Może młodzież bez tego bagażu wpierdolów zagra tak jak umie, a waga spotkania uwolni w nich to co najlepsze? Oby. COYB!
Evertonians are born, not manufactured. We do not choose - we are chosen. Those that understand need no explanation.
www.EvertonPoland.com
EvertonPoland.com na facebooku.
EvertonPoland.com na Google +
Twitter

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

Everton (zbiorczy)

Postautor: blackmore » sob 01.04.2017 15:37

Liverpool - Everton 3:1

ostatnio The Toffees rywalowi z miasta goli nie strzelali, a przegrywali pechowo (trafienie Mané na sekundy przed ostatnim gwizdkiem) bądź wstydliwie (sławetne 0:4). Biorąc pod uwagę tegoroczną formę podopiecznych Koemana, liczyłem, że tym razem Everton będzie groźniejszy i co prawda, Mignoleta pokonał, ale w ostatecznym rozrachunku ponownie byliśmy świadkami zwycięstwa The Reds i to dosyć przekonującego.

Joel Robles dopiero w 76. minucie przypomniał sobie o tym, że w pewnych sytuacjach należałoby wykonać paradę. Chyba nigdy nie widziałem meczu, w którym bramkarz przy wszystkich wpuszczonych golach, ani razu nie rzuciłby się do uderzonej piłki. Mizerna postawa bramkarza Evertonu i chyba już najwyższy czas, aby między słupki powrócił Stekelenburg, który potrafił notować wybitne występy, np. przeciwko City na Etihad.

Wracając do dzisiejszego spotkania, to bohaterem rywalizacji chyba Coutinho, który nieustannie nękał swoich rywali dynamicznymi zwodami, a po jednej z solowych akcji świetny występ ukoronował ładnym trafieniem. Bywały też momenty, w których Brazylijczyk przedobrzył i wykonał o jeden zwód za dużo, co kończyło się przejęciem futbolówki przez przeciwnika, niemniej jednak gwiazdor Liverpoolu potwierdził, ile znaczy dla zespołu Kloppa i można się domyślać, jak wiele zyskałby klub z Anfield, gdyby kilkanaście tygodni temu Coutinho nie nabawił się długotrwałej kontuzji.

Dobrą zmianę dał Alexander-Arnold, myślę, że warto odnotować wejście tego chłopaka, który zagrał bez kompleksów i z przekonaniem próbował pokonać Roblesa, kilkakrotnie oddając strzały z dystansu. Na pewno pokazał więcej niż Firmino, który mnie dzisiaj rozczarował, a od Brazylijczyka lepsze wrażenie pozostawił również inny rezerwowy, Origi. Jeżeli Belg skarżył się w ostatnim czasie na niewystarczającą liczbę minut spędzonych na boisku, to dzisiejszym wejściem mógł zachęcić Kloppa, aby to zmienić.

Kilka słów o Evertonie. Braki w defensywie (Coleman, Mori) dały o sobie odczuć, a początkowa nieobecność Barry'ego w środku pola także była moim zdaniem znacząca. Davies nie radził sobie z często zbiegającym do centrum placu Mané, a wiemy jak groźny w ofensywie potrafi być również Emre Can, zatem cała odpowiedzialność za niwelowanie zapędów The Reds leżała na barkach Gueye.

Beznadziejnie zagrał Ashley Williams, jeden z najsłabszych występów tego gracza odkąd pojawił się na Goodison Park. Brzydkie faule, często spóźniony, a Coutinho go robił, jak chciał. Możliwe, że niestandardowe ustawienie trójką obrońców było dla Walijczyka znamienne, ale patrząc na ograniczenia kadrowe, Koeman musiał się na takie rozwiązanie zdecydować.

Liverpool wciąż "czerwony". Przyzwoity występ drużyny Kloppa, słaby zawodników Koemana.

Awatar użytkownika
Carbon
Próbuję być kontrowersyjny. Nie za bardzo mi to wychodzi
Reputacja: 843
Kontaktowanie:

Everton (zbiorczy)

Postautor: Carbon » pn 24.04.2017 22:22

Rośnie nam chyba kolejny wielki bramkarz. Mateusz Hewelt wygrał z Evertonem mistrzostwo kraju U-23. :) Dziwne, że pierwszy raz się o nim dowiaduje, a media to już w ogóle o nim chyba nigdy nie pisały.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 647

Everton (zbiorczy)

Postautor: Boromir » pn 24.04.2017 22:26

Carbon pisze:Source of the post Dziwne, że pierwszy raz się o nim dowiaduje, a media to już w ogóle o nim chyba nigdy nie pisały.

Media między innymi pisały o tym, że... wybrał reprezentację Irlandii :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Carbon
Kontaktowanie:

Everton (zbiorczy)

Postautor: Carbon » pn 24.04.2017 22:31

Jeszcze nic oficjalnie nie wybrał i chyba ani jednego meczu nie zagrał nawet dla młodzieżówki Irlandii. :)
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 647

Everton (zbiorczy)

Postautor: Boromir » pn 24.04.2017 23:07

Jak on nie chce grać dla Polski to co nam po fakcie, że nie zagrał meczu dla Irlandii? Mam nadzieję, że czasy Polanskiego minęły bezpowrotnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Carbon
Kontaktowanie:

Everton (zbiorczy)

Postautor: Carbon » pn 24.04.2017 23:11

Odmówił raz póki co naszej reprezentacji, ale Irlandia jeszcze na niego nie postawiła i gość sam nie wie, czy tam znajdzie miejsce. Wcale bym się nie zdziwił, jakby od nowa zaczął flirtować z naszymi kadrowiczami.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1064
Kontaktowanie:

Everton (zbiorczy)

Postautor: Dr.Football1 » wt 25.04.2017 15:05

21-latek, ktory gra w smieciowej U23. Mamy 10x wieksze talenty na te pozycje - Kucz, Sokol, Grabara czy Majecki.

Z Evertonu to ciekaw jestem tego Pawla Zuka, ktory podobno jest top talentem.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1018

Everton (zbiorczy)

Postautor: Morrow » pt 16.06.2017 11:31

Metol żyjesz jeszcze? :)

Jak nastroje w niebieskiej części Liverpoolu? Wygląda na to, że Koeman już wydaje kasę za Lukaku choć jeszcze go nie opchnęliście. Pickford drogi ale zapowiada się obiecująco i to chyba pewniejszcze rozwiązanie na PL niż latynosi ale kasa za Klaasena też robi spore wrażenie. Kapitan Ajaxu, 24 lata, trochę doświadczenia już ma ale sam jestem ciekawy co Davy pokaże. Niby go ceniłem ale zawsze mi czegoś u niego brakowało żeby był liderem klasowej drużyny. Jestem ciekawy co pokaże w Anglii.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 692

Everton (zbiorczy)

Postautor: HMK » wt 04.07.2017 22:38

Everton w tym okienku: Klaassen, Pickford, teraz Sandro Ramirez i Keane. Fajna paka w Evertonie, jeszcze jakby utrzymali tego Lukaku, ale w to ciężko uwierzyć, nie przy prawie 100 mln, które wydali.
Obrazek

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 313

Everton (zbiorczy)

Postautor: WiernyKibic » śr 05.07.2017 10:47

I jeszcze Rooney ma w tym tygodniu dołączyć do Evertonu. Został wycofany przez MU z tournee.
Obrazek
¡Visca el Barça!

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Everton (zbiorczy)

Postautor: Enjo » ndz 09.07.2017 15:07

Rooney oficjalnie w Evertonie.

Az tak dziwnie,ze po tylu latach opuszcza MU,odbylo sie bez wiekszego pozegnania,pompy.

Interesująco będzie go ogladac na Goodison,ciekawe czy bedzie w stanie zbliżyć się do poziomu z Manchesteru z jego najlepszych lat.Oby canal dało kilka ich meczy w tv.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1294

Everton (zbiorczy)

Postautor: Delpiero14 » ndz 09.07.2017 15:15

Everton ma naprawdę ciekawą pakę. Ciekawe, czy przy dobrych wiatrach będą w stanie się włączyć do walki o LM. Na pewno będę z ciekawością śledził ich poczynania w przyszłym sezonie.

Wróć do „Anglia”