The Championship (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Interesuje ci? Division I ?

Tak
46
63%
Nie
27
37%

Liczba głosów: 73

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Reputacja: 1162

Postautor: piotrcies » ndz 07.05.2017 17:31

A pamiętam, jak pod wodzą tego nieudacznika Magatha dostawali po tyłku od każdego rywala w Championship i wydawało się, że mogą polecieć. A teraz blisko powrotu do PL.

W sumie z tej grupy mi obojętne, kto awansuje, chciałbym zobaczyć Sheff Wed, ale ktokolwiek zagra w Prem, nie będzie mi przeszkadzał.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 406

Postautor: Enjo » ndz 07.05.2017 17:56

Niewiarygodne ze Leeds tak zawalilo.Tak długo byli wysoko i przegrali końcówkę sezonu i kolejny sezon beda grac na tartaku.Szkoda.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 682

Postautor: masacra » ndz 07.05.2017 18:07

Najlepiej jakby awansowało Huddersfield. Najgorzej Fulham albo Reading. Ale i tak jest dobrze bo wraca Newcastle. Ta liga bez Srok zdecydowanie nie jest taka sama. W Fulham gra ten Sessegnon, którego chce pół ligi na czele z Liverpoolem i w przypadku awansu jego cena wzrosnie 2x. Po za tym kibicowska liga nic by na zespole z Londynu nie zyskała, w przeciwienstwie do Huddersfield czy Sheffield.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1277

Postautor: League » wt 09.05.2017 8:06

Szkocja>Anglielskie ligi. Zawsze tak mówiłem.
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1012

Postautor: HMK » ndz 14.05.2017 16:55

Fulham 1-1 Reading
Huddersfield 0-0 Sheffield W.

Sprawa w rewanżach otwarta, będzie ciekawie.
piotrcies pisze:Source of the post Ale debil ze mnie xd

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: HMK » wt 16.05.2017 22:40

Reading pierwszym finalistą, w finale za kimś z dwójki Sheffield-Huddersfield.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: HMK » śr 17.05.2017 23:27

Huddersfield w finale po karnych, oby to oni awansowali, a nie Reading.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: HMK » sob 29.07.2017 2:11

Za tydzień startuje druga liga angielska.
Kogo typujecie do awansu? Ja osobiście chciałbym zobaczyć przynajmniej jedną świeżą drużynę, której już sporo czasu nie było i tu aż się prosi o awans Leeds. Zespół zasilili m.in. Felix Wiedwald, Mateusz Klich i Vurnon Anita. Mocne powinno być Wolverhampton, gdzie pracę rozpoczyna znany z Valencii Nuno Esprito Santo, przyszli John Ruddy czy Ruben Neves. Konkretne nazwiska. Wilki chyba na poważnie celują w powrót do Premier League. Ciężko na ten moment coś wyrokować, bo zaplecza żyją na własnych zasadach. Zawsze może wyskoczyć ktoś w stylu Huddersfield.
Obstawię TOP6, będzie prościej.
Middlesbrough, Sunderland, Wolves, Sheffield W., Hull, Fulham.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pt 04.08.2017 17:48

Dziś rusza druga najlepsza, zaraz po Premier League, liga świata! :twisted: Na śniadanie dostajemy dwa spotkania, a tylko podczas całego weekendu w TV będzie można zobaczyć aż cztery mecze. No ale póki co pomówmy o tym, jak w ogóle trzeba zapatrywać się na największych kandydatów do awansu i spadku z ligi. W tym drugim przypadku sprawa jest prosta, można szybko wymienić zespoły, które mają najmniejsze szanse na utrzymanie. Widziałbym tutaj Burton Albion, które o dziwo uniknęło sezon temu, może jakieś Shieffield United, które w League One polegało na bramkach jednego gościa, a z takich "czarnych koni" do spadku widziałbym Sunderland. Tak, ten sam Sunderland, który i tak wyciągnął wiele kasy z Premier League i dopiero co spadł. Sytuacja w klubie jest fatalna, zresztą dopiero potwierdza to afera z Gibsonem.

A z pozytywnych drużyn to na bank Wolverhampton Wolves. Bogaty chiński właściciel + rozumny chiński GM, które wie, że tworzenie wielkości klubu zajmuje lata + mocne transfery + trener, który łapał doświadczenie w Porto czy Valencii = sukces. Przyszedł wreszcie czas na awans. Przy okazji z całego serduszka życzę awansu Fulhamowi, który ma kozacki młody skład i niemal od razu zapewnili sobie usługi Sessegnona na kolejne sezony. W tamtym sezonie już było blisko, w sumie mieli jakieś szanse na awans, ale jestem dziwnie spokojny o nich. No i na końcu Middlesbrough, które jest typowane przez wszystkich jako pewnik. W sumie coś w tym jest, trzy z pięciu najdroższych transferów tego lata należy do nich, przyszedł Monk, którego miejsce jest w Premier League i w sumie teoretycznie mają serio mocną kadrę. Ten Assombalonga, czyli drugi najdroższy transfer ligi póki co, może się wiele nauczyć pod okiem takiego trenera, w sumie nawet warunkami fizycznymi przypomina Gomisa ze Swansea.
i hate being bi-polar
it's awesome

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 12.09.2017 13:37

A więcej tutaj.
http://www.bbc.com/sport/football/41239042

Będą jaja, bo Championship niedługo poziomem przeskoczy większość pierwszych lig świata.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2407

Postautor: Delpiero14 » wt 12.09.2017 13:54

Carbon pisze:Source of the post Będą jaja, bo Championship niedługo poziomem przeskoczy większość pierwszych lig świata.

Hajsem owszem, poziomem nie wydaje mi się. Zależy o jakich ligach mówimy.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 18.11.2017 23:36

Dobra, to jednak trzeba przenieść do tego tematu. Najpierw wspomniany festiwal gorących interwencji bramkarskich w meczu Sunderlandu.
Carbon pisze:Source of the post Piękne. :mrgreen:

Swoją drogą smuci(i trochę dziwi?) widok tak pustego Stadium of Light.

A teraz totalny hit, strzał napastnika Brentfordu na pustą bramkę. :mrgreen:
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: HMK » ndz 19.11.2017 12:12

Za nami 17 kolejek zmagań w Championship.
Liderem chyba bez zaskoczenia Wolverhampton z najlepszym strzelcem ligi - Leo Bonatinim (10 goli). Warto dodać o świetnym sezonie Barry'ego Douglasa znanego z Lecha Poznań, lewy obrońca, 11 meczów, gol i aż 6 asysty w tym sezonie. Na drugim miejscu zespół z Sheffield i obecność United zaskakuje. Prędzej może było się spodziewać tu ich derbowego rywala, a oni razem z Wolves ładnie trzymają się dwóch czołowych lokat. Na trzeciej pozycji Cardiff, które mocno zaczęło, ostatnio trochę słabsza forma, ale i tak trzymają blisko dwóch pierwszych miejsc. Potem Bristol City, a dalej zaczyna się już barażowa loteria. 5. Aston Villa (29 punktów) ma 6 punktów przewagi nad 12. Norwich. Między nimi Middlesbrough, które po słabym starcie zaczyna nieźle punktować, Derby, Ipswich, Sheffield Wed., Nottingham i Leeds. W strefie spadkowej Sunderland, Burton i Bolton, ale ci ostatni nieźle ostatnio punktują i jest szansa, że w najbliższych tygodniach opuszczą strefę spadkową.

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 723

Postautor: matt_ » ndz 19.11.2017 13:02

Byłoby miło, jakby Bristol City awansowało. W Premier League jeszcze nigdy nie grali, ich ostatni pobyt w najwyższej lidze to 1980. Mogli awansować w 2008, ale przegrali finał baraży z Hull City.
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 250

Postautor: coco » wt 26.12.2017 19:52

Pulis oficjalnie trenerem Middlesbrough FC, moim zdaniem to jest mega zaskoczenie, to trener o uznanej marce i z całą pewnością dostałby angaż w zespole z Premiership. Czasami jednak warto zrobić krok w tył by później zrobić dwa do przodu, Middlesbrough to zespół w którym są pieniądze i ciągle jest tam kilku graczy którzy niedawno biegali w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wypada życzyć powodzenia i szybkiego awansu, bo co jak co ale liga z tym gościem miała jeszcze więcej kolorytu.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Wróć do „Anglia”