The Championship (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Interesuje ci? Division I ?

Tak
46
63%
Nie
27
37%

Liczba głosów: 73

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1011

Postautor: HMK » śr 27.12.2017 0:17

Jestem totalnie zaskoczony ruchem ze strony Pulisa. Z drugiej strony historia nieco podobna do tej ze Stoke. Kiedy Pulis obejmował Garncarzy w 2006 roku byli średniakiem Campionship, dwa sezony później awansował do Premier League i stworzył z nich solidny team. Ja tam do Middlesbrough nic nie mam i będę trzymał kciuki by w przyszłym sezonie powalczyli o awans. W tym kibicuję Bristol City, mocno polubiłem tę drużynę. Poza tym mamy szanse, aby w sezonie 18/19 w PL zagrały fajne, świeże ekipy jak Wolverhampton, Derby, Sheffield United i Leeds, które być może wreszcie wróci do elity.
Nie pogniewałbym się o trójkę Wolves (im awans odbierze już chyba tylko jakaś katastrofa, mocna jak na standardy drugiej ligi paka + fajny trener), Bristol i Leeds.
Byle nie Aston VIlla.
piotrcies pisze:Source of the post Ale debil ze mnie xd

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 493

Postautor: Cement » pt 29.12.2017 22:56

Cardiff City - Preston North End 0:1

Wygrywając na Cardiff City Stadium piłkarze Preston North End przedłużyli passę meczów bez porażki do dziewięciu. W ekipie gospodarzy sporo znanych nazwisk - wśród nich przedstawiciel złotego iworyjskiego pokolenia Sol Bamba, reprezentant Szkocji Callum Paterson, a także Duńczyk Kenneth Zohore. Pierwsza połowa była beznadziejna - dość powiedzieć, że w pierwszych 20 minutach nie padł żaden strzał, nie mówiąc już o choćby sytuacji bramkowej. W grze obu ekip mnóstwo było niedokładności, a tempo pozostawiało wiele do życzenia. W zasadzie pierwsza godna odnotowania sytuacja w tej kopaninie miała miejsce dopiero w 41 min. kiedy to po dalekim wrzucie z autu na wysokości pola karnego i zamieszaniu w szesnastce z woleja uderzył Jordan Hugill, ale nad bramką gospodarzy. W ostatnich minutach 1. połowy Cardiff obudziło się i miało dwie sytuacje - po dobrej kontrze strzał Lee Tomlina został zablokowany, podobnie jak uderzenie po wynikłym z tego rzucie rożnym. Po przerwie gra nieco się poprawiła, była bardziej dynamiczna i z większą liczbą udanych indywidualnych akcji. Cardiff grało nieco lepiej, w 51 min. po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przed kolejną szansą stanął Tomlin, jego główkę obronił jednak Chris Maxwell (był to pierwszy celny strzał w tym meczu, co mówi wiele o poziomie spotkania). W ostatnich 20 minutach do głosu doszli jednak goście, którzy wykonywali liczne stałe fragmenty gry pod bramką Cardiff i próbowali atakować większą liczbą graczy. W 71 min. po kontrataku Tom Barkhuizen wygrał pojedynek biegowy i uderzył w długi róg bramki Cardiff, ale Neil Etheridge zdołał obronić. Rozstrzygnięcie przyszło w ostatniej minucie podstawowego czasu gry - po rzucie rożnym strzał głową Huntingtona obronił Etheridge, ale wobec dobitki głową Toma Clarke'a był bezradny. W doliczonym czasie gry Cardiff rzuciło się do ataku (a Jordan Hugill zaprezentował jedną z najkomiczniejszych prób gry na czas jakie widziałem, teatralnie przewracając się przez bandę reklamową), mieli nawet okazję - rezerwowy Rhys Healey uderzył precyzyjnie przy słupku, ale bramkarz gości zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Dzięki zwycięstwu Preston North End jest już o krok od pierwszej szóstki.

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 493

Postautor: Cement » sob 30.12.2017 21:56

Bristol City - Wolverhampton 1:2

Po dramatycznym meczu na szczycie lider Championship wywiózł trzy punkty z Bristolu. Bohaterem spotkania okazał się były lechita Barry Douglas, który zdobył gola, zaliczył asystę i trafił w słupek. Początek meczu należał do gospodarzy - w 6 min. Islandczyk Magnusson dośrodkował z prawego skrzydła, świetny strzał głową oddał Jamie Patterson, ale John Ruddy zdążył z interwencją. Kilka minut później ponownie dośrodkował Magnusson, tym razem do piłki doszedł Bobby Reid, ale i on przegrał pojedynek z bramkarzem gości. W 15 min. za brutalny faul boisko opuścić musiał obrońca Wolves Danny Batth, ale wkrótce goście mogli objąć prowadzenie - z rzutu wolnego tuż zza linii pola karnego w słupek trafił Barry Douglas. Nerwy zaczęły puszczać Nuno Espirito Santo, w efekcie menedżer Wolverhampton został odesłany na trybuny. Niestety, ostatnie 20 minut 1. połowy było zdecydowanie mniej ciekawe - było sporo walki, ale brakowało sytuacji. Po przerwie prowadzenie objęli gospodarze - świetne rozegrany szybki atak wykończył Bobby Reid (wydaje się, że golkiper Wolves mógł to wyjąć). Kluczowa dla losów meczu byłą sytuacja z 63 min., w sumie pierwsza okazja dla gości w 2. połowie - prowadzony na boisko chwilę wcześniej Ivan Cavaleiro kapitalnym podaniem otworzył drogę do bramki Doherty'emu, Irlandczyk minął wychodzącego z bramki Fielding'a, ale ten podciął go, za co obejrzał czerwień. Faul miał miejsce tuż przed polem karnym, ale nierozgrzany Luke Steele nie zdołał obronić strzału Barry'ego Douglasa. W ostatnim kwadransie obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale uderzenia po obu stronach były w większości niecelne, często brakowało dokładności w rozegraniu akcji. Wolverhampton udało się jednak zadać decydujący cios - w ostatniej minucie doliczonego czasu gry z rzutu wolnego dośrodkował Barry Douglas, a piłkę skierował do siatki głową Ryan Bennett. Wolves udało się podnieść z 0:1 i gry w osłabieniu do wygranej - po takim zwycięstwie w meczu na szczycie i przy 11 punktach przewagi nad trzecim Derby County trudno sobie wyobrazić, aby nie awansowali.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 02.01.2018 16:06

Kurde, jak mi się podoba Madine z Boltonu! Aż szkoda, że najmłodszy już nie jest i nie pociągnie Boltonu do Premier League samemu, ale jest szansa na transfer do Newcastle. IMO to byłby idealny zakup, gość wczoraj z wolnego zapewnił trzy punkty zespołowi w arcyważnym meczu z Hull, dzięki temu przeskoczyli "Tygrysy" w tabeli. Wcześniej asysta i gol z Cardiff. W ogóle w ostatnich siedmiu meczach ligowych zdobył pięć goli i tą jedną asystę. To taki Crouch tylko z nieco większą wizją gry. No i dużo pomaga w pomocy, ale z takimi zawodnikami za plecami, to każdy napastnik musiałby tam trochę pracować.
Szkoda, że z tyłu Bolton gra taki bullshit. Tyle farta co wczoraj mieli z Hull to niemiara, nie tylko słupek ich uratował, ale niemoc w ekipie gości. W sumie jakby Grosicki wczoraj grał, to bym może to Hull nawet wygrało. Więc jest półmetek, nie ma strefy spadkowej, co jest niewątpliwie sukcesem, ale rokowania na przyszłość nie są najlepsze. Tu trzeba wzmocnień zimą, i to na teraz.
A już w weekend mecz z Huddersfield w FA Cup, w sumie mogą narobić kłopotów beniaminkowi Premier League.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: HMK » śr 24.01.2018 15:38

Nowy herb Leeds. Przebili Juventus. :badziewie:

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 718

Postautor: matt_ » sob 10.03.2018 18:05

Middlesbrough włącza się do walki o awans, dzięki dzisiejszemu zwycięstwu 3:1 nad Barnsley znaleźli się w strefie barażowej i zostaną w niej przynajmniej do następnej kolejki. Kosztem Bristol City, które ma w ostatnim czasie słabszą serię (tylko 1 wygrana w 5 poprzednim spotkaniach, łącznie z dzisiejszym remisem 0:0 przeciwko Burton Albion).
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 10.03.2018 18:12

Nie wiem jakim cudem, ale Cardiff City znowu wygrało. W tym roku wygrali wszystkie mecze domowe w Championship. Oni serio idą po awans. A jeszcze bardziej jestem zaskoczony formą Fulhamu. Myślałem, że w końcu pękną, a dziś cholernie ważne zwycięstwo na wyjeździe z Preston North i to po obu golach Mitrovica(tego z Newcastle), w tym jeden w doliczonym czasie drugiej połowy. Przed nimi spotkania z QPR czy Norwich City, więc teoretycznie łatwe punkty.

A za chwilę hit kolejki, Wolverhampton podejmuje Aston Villę, must watch.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: HMK » ndz 15.04.2018 12:19

Wczorajsza kolejka Championship

Cardiff w 86 i 93 minucie strzela dwa gole na wagę wygranej z Norwich, a Fulham w 94 minucie traci 3 punkty w meczu z Brentford. Tym samym Walijczycy są punkt nad Londyńczykami i mają jeden mecz mniej, chyba tylko katastrofa może odebrać im bezpośredni awans. Fulham i Aston Villa pewni gry w barażach, dalej zapowiada się ciekawa walka pomiędzy Middlesbrough, Millwall, Derby, Sheffield United, Preston, Bristol City i Brentford.
No i najważniejsze, Wolverhampton już oficjalnie w Premier League, ale to było wiadomo już na starcie tego sezonu.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 21.04.2018 18:21

Piękna kolejka, bo Sunderland oficjalnie w League One. :beer: Wczoraj zaś Fulham pewnie wygrał w małych derbach Londynu z Millwall aż 0-3. Sessegnon to jest taki crack, że to głowa mała, zdecydowanie największy angielski talent. Swoją drogą obecnie jest wystawiany z przodu na boku linii, podobna pozycja do Mane/Martiala w sensie, śmieszna sprawa biorąc pod uwagę, że na początku sezonu grał jako lewy obrońca. Przykre tylko to, że Fulham może to nic nie dać, bo Cardiff ma wciąż dwa mecze do rozegrania, a dziś na przykład grają z Nottingham, którzy nie grają o nic. :<
No i jeszcze przyjemna informacja z League One - Wigan oficjalnie awansowało do Championship! :D To mnie akurat cieszy, dalej mam w pamięci wygrany finał FA Cup przeciwko City. :P Stamtąd szkoda mi jeszcze trochę Portsmouth, którzy nie wytrzymali tempa i dwoma porażkami z rzędu zaprzepaścili praktycznie szanse nawet na play-offy. Ale przynajmniej Charlton Athletic na tym skorzystało i jak oni awansują, to będę umiarkowanie zadowolony.
A, do League One z League Two oficjalnie też awansowało Luton, które dotychczas w 44 meczach strzelili 91 bramek. :mrgreen: W sumie to aż dziwne, że aż tyle punktów dzieli ich od pierwszego miejsca w tabeli, ale pewnie i tak najważniejszy jest awans.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: HMK » sob 28.04.2018 14:14

Dziś bardzo ważny mecz w Championship. Jeśli Cardiff straci dziś punkty z Hull (wyjazd) to Fulham grające w ostatniej kolejce z Birmingham będzie zależne tylko od siebie. Oby tak się stało.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1714

Postautor: sickstick » sob 28.04.2018 14:46

Carbon pisze:No i jeszcze przyjemna informacja z League One - Wigan oficjalnie awansowało do Championship! :D To mnie akurat cieszy, dalej mam w pamięci wygrany finał FA Cup przeciwko City. :P

Najlepsi byli w sezonie 11-12. Przez cały sezon okupowali ostatnie miejsce, żeby wygrać 7 z ostatnich 9 spotkań (m.in z Liverpoolem, Arsenalem i Man United, przez cały sezon wygrali łącznie 11 raz) i rzutem na taśmę się utrzymać.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1358

Postautor: Morrow » sob 28.04.2018 18:36

Jak
HMK pisze:Source of the post Dziś bardzo ważny mecz w Championship. Jeśli Cardiff straci dziś punkty z Hull (wyjazd) to Fulham grające w ostatniej kolejce z Birmingham będzie zależne tylko od siebie. Oby tak się stało.

Nie stało się. TruboGrosiki przegrały u siebie 2:0 i skończą na 18. pozycji. Znamienne gdzie pomyka jedna z gwiazd naszej kadry. Jak nie zrobi szału na MŚ to raczej powyżej tej Championship może nie wyskoczyć.

W ostatniej kolejce Cardiif gra u siebie z Reading, które potrzebuje 1 punktu aby się utrzymać. W identycznej sytuacji jest Birmingham, które zagra z Fulham. Można się spodziewać walki na całego. Na ten moment na pewno Wilki w Premier League, Cardiff z Fulham zagrają o drugie miejsce dające awans a w barażach na pewno ktoś z tej dwójki i Aston Villa. Fajnie jakby wrócili i z racji samego klubu, który darzę sympatię i z racji kilku chłopaków z MU oraz Terry'ego w składzie. Pozostałe dwa miejsca dla zestawu Middlesborough, Derby, Preston albo Millwall choć jeszcze dzisiaj Boro może zaklepać sobie miejsce w barażach i wywalić z tego grona Millwall. Wymarzony zestaw beniaminków to Wilki, Fulham i Villa ale znając życie tylko Wilki z tego grona zobaczymy za rok w PL.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: HMK » sob 05.05.2018 20:01

Nie o Championship a o Ligue One.
MK Dons leci z ligi, szerokiej drogi :majki:

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » ndz 06.05.2018 12:48

Za 45 minut startuje ostatnia kolejka regular season Championship. Jeśli Cardiff wygra, to zapewnia sobie drugie miejsce. Jeśli przegra bądź zremisuje, a Fulham wygra, to witamy Fulham w Premier League. Jeśli Cardiff przegra, a Fulham zremisuje, to awansuje Fulham. Ciekawa też może być walka o szóste miejsce, czyli ostatnie miejsce dające miejsce w play-offach. Derby mają obecnie dwa punkty przewagi nad Preston, a obie ekipy grają dziś z outsiderami, którzy będą walczyli na śmierć i życie o utrzymanie. Któraś z tych ekip pogubi punkty, a jak Derby zremisują, a Preston wygra, to spot w PO mają i tak Derby. A kciuki osobiście trzymam za Bolton, który musi wygrać, by się utrzymać i jeszcze liczyć na porażki innych.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: HMK » ndz 06.05.2018 14:22

Fulham niestety daje dupy po całości, a Cardiff tylko remis do przerwy. Niezbyt ciekawie.

Wróć do „Anglia”