Manchester United - Liverpool

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

czerepach
Skład B
Skład B
Reputacja: 19

Postautor: czerepach » sob 10.03.2018 16:20

Carbon pisze:Source of the post Ze dwa miesiące temu tak samo w rękę dostał Umtiti - forumek rozsądził, że nie było karnego(sędzia też nie podyktował).

Z tego co pamietam to nie "forumek rozsadzil" tylko dziąsłowalismy glownie my dwaj. Ty byles przekonany ze to 100% karny (swoja drogą: teraz tez jestes przekonany?), natomiast ja napisalem, ze zgodnie z wytycznymi FIFA- ktore jak slusznie napisal matt_ sa pojebane - wiec zgodnie z tymi wytycznymi karnego raczej nie ma. Chociaz jesli dobrze pamietasz, dodałem ze wg mnie takie rece - czyli blokowanie pilki przy strzalach na bramke - powinny byc gwiazdane jako karne.
W ostatnim czasie mielismy taka (nastrzeloną) reke jesczze w jednym, o wiele istotniejszym meczu, gdy zablokowano bez konsekwencji strzał Rabiota oraz troche inne ale tez rece, na Wembley.

Reka niestety jest poza wszelka kontrolą w dzisiejszej pilce, sedziowioe gwiazdza wg wlasego uznania, i nic na to nie poradzimy.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 682

Postautor: masacra » sob 10.03.2018 16:25

Jak dla mnie tez nie ma karnego. Widac, ze Valencia nie ma zamiaru blokowac piłki reką i ze piłka trafia go dosyc przypadkowo, a sama reka w naturalny sposob odskakuje gdy piłka w nią uderza.. Przeciez obroncy nie beda biegac w polu karnym z rekami przy ciele bo to nienaturalne.

Natomiast Carbon to powinien pocwiczyc trollowanie. Nie wiem na korki do ozoba sie zapisac czy cos :wink:
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 273

Postautor: BeBaD » sob 10.03.2018 16:34

Mocno tutaj Baily ryzykował. Gdyby nie ten samobój to występ 10/10

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 10.03.2018 18:27

masacra pisze:Source of the post Matic regularnie wchodzący pomiedzy stoperów, przez co w wielu sytuacjach United grało praktycznie 5 w obronie, dzieki czemu Young mógł w pełni skupic sie na pilnowaniu Salaha.

Jeśli Matic wchodził do linii stoperów to tylko po to, by zastąpić Smallinga czy Bailly'ego, którzy w tym czasie wychodzili w przód za kimś. Zwykłe rotacje.

masacra pisze:Source of the post Czyli to co Jose lubi i umie grac swoimi druzynami najelpiej. Wielki mecz Matica, wielki McTominaya, swietny Young, niezły pomimo samoboja Bailly, kluczowy Lukaku i ezgekutor nabuzowany jak laska w casie okresu Rashford. No byli tego dnia lepsi. Gratulacje.

Zapomniałeś wymienić Fellainiego, a to on moim zdaniem w drugiej połowie był kluczową postacią. Nie dość, że dzięki niemu rzuty rożne Liverpoolu nie były aż tak groźne, to w dodatku chłop biegał i pracował po obu stronach boiska. Tutaj ukrył piłkę przed Mane po świetnej piętce Firmino(swoją drogą, tutaj Kameruńczyk faulował Belga), a tutaj zagrał na czas i wywalczył rzut rożny.

masacra pisze:Source of the post Natomiast Carbon to powinien pocwiczyc trollowanie. Nie wiem na korki do ozoba sie zapisac czy cos

Jakie trollowanie? To z autobusem? Chyba nawet najbardziej nierozgarnięci użytkownicy pomyśleli, że to żartobliwie napisałem. ;)

czerepach pisze:Source of the post Z tego co pamietam to nie "forumek rozsadzil" tylko dziąsłowalismy glownie my dwaj.

No nie do końca, powyżej tego posta dyskusja szersza, ale wklejam przy okazji link do reguł dla sędziów odnośnie gwizdania rąk.
viewtopic.php?p=1190150#p1190150

I tak jeszcze co do meczu - perfekcyjnie zagraliśmy pierwszą połowę, nieco słabiej drugą, ale ogółem byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Totalnie zneutralizowaliśmy Salaha, Young go schował do kieszeni. United to jedyna drużyna, przeciwko której Salah w tym sezonie nie strzelił gola. Ale jeszcze lepsza jest inna statystyka. Dziś aż osiem razy tracił piłkę! Osiem razy. Drugi zawodnik po tym względem miał tylko trzy straty.
Do tego po cichu pochwaliłbym Sancheza. O ile jak zwykle czasem miał głupie zagrywki, podania, które nie dochodziły do adresata, tak od stanu 2:1 zaczął grać w obronie. Obserwowałem go non stop jak tylko Liverpool tworzył akcję i sprawdźcie, jak gość głęboko schodził. Momentami wręcz dublował Younga na pozycji bocznego obrońcy. Niesamowite, że Mourinho go do tego zmusił. :D Jak jeszcze Alexis zacznie częściej wracać do kontrataków, to już w ogóle będzie pięknie.
McTominay to też jest gość. Jeśli u nas zostanie, to nie spotkają go okładki gazet. Tak działo się z Carrikiem i tak będzie z nim. Ale to typ cichego bohatera i już naprawdę ciężko sobie bez niego wyobrazić środek pola. Jego współpraca z Maticem jest genialna i stoi na najwyższym poziomie. Serb czuwa nad młodym Szkotem, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. McTominay nie zagrywa niesamowitych asyst, nie robi widowiskowych odebrań niczym Herrera czy Kante sprzed dwóch lat, ale nie gubi pozycji, świetnie wspomaga obrońców, a czasem jak trzeba, to nawet potrafi wybiec te 20 metrów, by zacząć kontrę. Szanuję, oby z nami został, niesamowicie się pod okiem Mourinho rozwija.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 273

Postautor: BeBaD » sob 10.03.2018 18:34

Carbon pisze:Source of the post United to jedyna drużyna, przeciwko której Salah w tym sezonie nie strzelił gola.

Swansea też nie strzelił ;)

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 10.03.2018 18:45

A, fakt. Źle przeczytałem, bo mi mignęło szybko na twitterze po meczu. :D O zespoły z TOP6 dokładnie chodziło.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 682

Postautor: masacra » sob 10.03.2018 19:12

Carbon pisze:Source of the post Obserwowałem go non stop jak tylko Liverpool tworzył akcję i sprawdźcie, jak gość głęboko schodził. Momentami wręcz dublował Younga na pozycji bocznego obrońcy. Niesamowite, że Mourinho go do tego zmusił

No niesamowite jak Mourinho efektownie grajacych, skrajnie ofensywnych piłkarzy, potrafi przekształcic w trybiki, zapieprzające wraz z resztą druzyny w obronie az miło. Kiedys w Interze ze snjapera pierwszej kategorii Etoooo, zrobił prawego defensywnego skrzydłowego zapieprzającego od lini do lini, a dzisiaj to samo robi z Sanchezem. Czekam az zmusi Pogbe do grania typowego registe.
I pisze to bez szydery czy cos. Bo choc sam tego nie popieram, by w ten sposob ograniczac wirtuozow dla których kibice najczesciej przychodza na stadion (kiedys kurwowowałem jak Benitez z Dirka Kuyta, który w Holandii był typowym egzekutorem, zrobił defensywnego skrzydłowego, którymiał problem z ustrzeleniem 10 bramek w sezonie)to jednak trzeba oddac, ze bywa to skuteczne.
Carbon pisze:Source of the post Jakie trollowanie? To z autobusem? Chyba nawet najbardziej nierozgarnięci użytkownicy pomyśleli, że to żartobliwie napisałem.

A bo to wiesz kiedy głupi żartuje? :wink:

Spoiler:
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 176
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » sob 10.03.2018 19:33

Pokonanie Scousersów zawsze smakuje wyśmienicie :smoke:

To tak tytułem wstępu, bo daleki jestem rzecz jasna od zachwytów. Fajne dwie bramki, tym razem show zapewnił Rashford. Spora oczywiście w tym zasługa Lukaku, który rozegrał kolejny dobry mecz dla United. Słowa uznania również dla Szkota, bo nie można mu dzisiaj wiele zarzucić. Wtedy kiedy trzeba się głównie bronić to potrafi być pożyteczny. Jak już wielokrotnie mówiłem, po stokroć w rolach zadaniowca wolę swoich niż sprowadzanych za miliony najemników...Dwóch wychowanków wśród najlepszych na placu, a Alexis? Phiii.

Fajnie zagraliśmy w drugiej części, ale w drugiej cofnęliśmy się zdecydowanie za głęboko. Zaskakująco bezzębny był jednak dzisiaj Liverpool i jakoś udało się dowieźć te 3 punkty.

Zawsze dobrze jest ich pokonać, ale chciałbym jednak widzieć inaczej grające United. United które chce więcej kreować, a nie skupiać się na rozbijaniu ataków.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 10.03.2018 19:53

masacra pisze:Source of the post Kiedys w Interze ze snjapera pierwszej kategorii Etoooo, zrobił prawego defensywnego skrzydłowego zapieprzającego od lini do lini, a dzisiaj to samo robi z Sanchezem.

I z takim Eto'o zdobył Ligę Mistrzów. Jeśli taki sukces ma osiągnąć z United, to może nawet z Sancheza zrobić back-upa De Gei, nie obrażę się. ;)

masacra pisze:Source of the post Bo choc sam tego nie popieram, by w ten sposob ograniczac wirtuozow dla których kibice najczesciej przychodza na stadion (kiedys kurwowowałem jak Benitez z Dirka Kuyta, który w Holandii był typowym egzekutorem, zrobił defensywnego skrzydłowego, którymiał problem z ustrzeleniem 10 bramek w sezonie)to jednak trzeba oddac, ze bywa to skuteczne.

Problem w tym, że Sanchez dostał miesiąc na pokazanie się. A w tym czasie nie zrobił za wiele, co mecz notuje masakryczne straty. Zresztą dobrze wiedział, że u Mourinho nie będzie miał takiej swobody jak u Wengera.
W ogóle ciekawe jak on się czuje. W Arsenalu musiał brać ciężar na swoje bary, by drużyna wygrywała. Tutaj to inni tak naprawdę go ciągną ku zwycięstwom, a Alexis niewiele ma przy tym udziału. :D

red85 pisze:Source of the post Fajnie zagraliśmy w drugiej części, ale w drugiej cofnęliśmy się zdecydowanie za głęboko. Zaskakująco bezzębny był jednak dzisiaj Liverpool i jakoś udało się dowieźć te 3 punkty.

Zaraz, dlaczego to Liverpool był niby bezzębny, a nie my po prostu doskonali w defensywie? :P Tu nie ma co obwiniać rywali, że byli słabi, bo nie byli, mieli swoje momenty. To my ich genialnie ograniczyliśmy.
i hate being bi-polar
it's awesome

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 176
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » sob 10.03.2018 21:54

Carbon pisze:Source of the post Zaraz, dlaczego to Liverpool był niby bezzębny, a nie my po prostu doskonali w defensywie?

A dlaczego to my byliśmy niby doskonali? Tak to możemy bawić się w nieskończoność. Zazwyczaj prawda leży po środku. Liverpool z pewnością stać na dużo więcej niż to co dzisiaj pokazali w ofensywę, a w nasz wybitny kunszt w grze defensywnej trudno mi nagle uwierzyć.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 10.03.2018 21:58

Ale to dzięki pracy naszych defensorów:
  • Salah został totalnie przykryty przez Younga
  • Oxlade zaliczył najgorszy występ od dawna dzięki pracy McTominay'a
  • Firmino mógł co najwyżej próbować strzałów zza pola karnego, bo w polu karnym nie miał szans w starciach ze stoperami
  • Większość crossów w pole karne przecinał Bailly
  • Większość dośrodkowań spokojnie wybijał Smalling czy Fellaini

IMO to nie była słabsza dyspozycja w ofensywie - po prostu przeciwko innym zespołom Liverpoolczycy mogą sobie pozwolić na więcej. Salah w tym sezonie aż tak dobrze kryty nie był, podobnie z Firmino.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1146

Postautor: ozob » ndz 11.03.2018 11:26

#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 726

Postautor: matt_ » czw 06.12.2018 13:18

Kojiro pisze:Source of the post UTD zagrał bez trzonu drużyny i utrzymał remis, jeśli są w zapaści to przy sprzyjającym kalendarzu do 22 kolejki (oprócz Liv), powinni grać w kratkę.

Nie wygramy z United. Od początku pobytu na Old Trafford Mourinho stosuje taktykę grania z Nami na remis i zawsze mu się udaje, ostatnio nawet wygrał. Teraz tym bardziej powinno pyknąć, skoro Salah, Mane, Firmino i reszta ofensywy są w przeciętnej formie.
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Awatar użytkownika
Kojiro
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 59

Postautor: Kojiro » czw 06.12.2018 13:51

zobaczymy co się wydarzy w następnej kolejce, niby przeciętna forma napadu a jednak weszli salah i firmino i bramki padły, jeden z golem a drugi z asystą, to i tak o niebo lepiej niż w UTD w przypadku ataku

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 726

Postautor: matt_ » ndz 16.12.2018 16:22

BeBaD pisze:Source of the post Man Utd: De Gea – Dalot, Darmian, Lindelof, Smalling, Young, Herrera, Matic, Lingard, Rashford, Lukaku.
Rezerwa: Romero, Bailly, Valencia, Fellaini, Mata, Pogba, Martial

Liverpool: Alisson – Clyne, Lovren, Van Dijk, Robertson, Wijnaldum, Keita, Fabinho, Mane, Salah, Firmino.
Rezerwa: Mignolet, Henderson, Sturridge, Moreno, Lallana, Shaqiri, Camacho.

Zaczynamy o 17:00. Mnie ten mecz nie rozpala, bo tak jak wyżej pisałem, tradycyjnie skończy się pewnie remisem/porażką jak w marcu a kto będzie większym wygranym sezonu okaże się na koniec. Pewne rzeczy się jednak nie zmieniają, dlatego dobrze byłoby wygrać.
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Wróć do „Anglia”