Anglia - Transfery (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Najlepszym transferem letniego okienka sezonu 2017/2018 w Premier League jest:

Alvaro Morata (Real->Chelsea)
2
8%
Kyle Walker (Tottenham->M.City)
1
4%
Ederson (Benfica->M.City)
0
Brak głosów
Mohamed Salah (Roma->Liverpool)
20
77%
Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal->Liverpool)
0
Brak głosów
Alexandre Lacazette (Lyon->Arsenal)
0
Brak głosów
Sead Kolasinac (Schalke->Arsenal)
1
4%
Romelu Lukaku (Everton->M.United)
0
Brak głosów
Nemanja Matic (Chelsea->M.United)
1
4%
Richarlison (Fluminese->Watford)
1
4%

Liczba głosów: 26

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 17.01.2018 22:13

Z tego co wiem, to obecnie ma być wymiana jeden za jeden bez żadnej dopłaty. :)
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 640

Postautor: masacra » śr 17.01.2018 22:14

Media piszą co innego :D
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 17.01.2018 22:19

A o jakich mediach mowa? ;) Bo ja rozdzielam jest na bardziej lub mniej wiarygodne.

A tutaj chyba jedno z najpewniejszych źródeł to potwierdza.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 299

Postautor: ryba_82 » śr 17.01.2018 22:23

Nie mam zamiaru tutaj licytować się w jakieś wyliczenia netto czy brutto, ale może jedno wytłumaczę :wink:

City było dogadane z Sanchezem i jego agentem, pozostało tylko uzgodnić kwotę transferu z Arsenalem. Czy to byłoby 10, 20+5 zmiennych czy nawet 30 melonów to nie ma znaczenia, bo w końcu doszlibyśmy do porozumienia z AFC. Ale wtedy pojawiła się lepsza finansowo oferta dla piłkarza i agenta od United, więc agent zażądał podobnych warunków od City na co Obywatele odpowiedzieli środkowym palcem :wink: Sanchez nie zagra w niebieskiej części Manchesteru dlatego iż City oferowało za mało a dlatego że Alexis i jego agent złamali dane słowo. Ot cała historia :) :) A że oferta United dużo lepsza względem piłkarza i agenta to chyba nawet nie podlega dyskusji, w mediach pojawiły się jakiekolwiek (nie dopytuje już nawet o te poważne :) ) informacje iż jest inaczej?

Tak przy okazji: fajny avatar Carbon :beer:
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1317

Postautor: Morrow » śr 17.01.2018 23:28

500 tys tygodniówki dla 29-letniego gościa, który zarabiał do tej pory 140 tys? Nie uwierzę jak nie zobaczę oficjalnego info. Ja wiem, że jechanie po United jest modne ale traktowanie serio wszystkich, nawet najgłupszych newsów, nie wydaje mi się mądre.

Nie wykluczam, że Sanchez dostanie jakieś chore pieniądze ale analizowanie jego kontraktu i zarobków kiedy co chwilę mamy newsy mające nabijać kliknięcia a jeszcze nic nie jest podpisane, nie ma żadnego sensu na tym etapie.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Postautor: Kamil232 » czw 18.01.2018 2:23

Beczka jak zwykle.

Do Mourinho i United przychodza dla kasy.

Do Pepa i Wielkiego Kloppo bo chcą z nimi pracować he he he

Beczka jak zwykle. United wylicza się kasę wydaną, innym nie.

A mój post odnośnie Mourinho był jasny. Całą karierę wielcy piłkarze do niego parli. Fakt pracował w klubach, które płaciły sporo. Ale wygrywał walki o zawodników, których wielu chciało. Równie bogatych. Czy to z powodu kasy czy nie? Nie wiem. Ponoć nikt z nim nie chce pracowąć bo ma [ch**] styl to jak do niego przychodzą?

Do Mojżesza czy Van Gaala jakoś nie chcieli iść.

A właściwie to i tak całe clou jest takie, że Mourinho ściaga tutaj poważnych piłkarzy i co po nim zostanie to będą poważni piłkarze z których inny będzie mógł lepić. Jak ich ściągnał mało mnie obchodzi.

A nie banda średniaków jak po poprzedniku w stylu sznajderlina, szwajnsztajgera depaja, darmiana, herrery, blinda, rojo.

Po Mourinho zostanie Pogba, Lukaku, Matic, Bailly i Alexis Sanchez.

Feel the diffrence he?
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Reputacja: 1023

Postautor: piotrcies » czw 18.01.2018 11:47

Bardzo budująca jest ta troska, z jaką kibice innych drużyn odnoszą się do finansów United. Dzięki Waszej pomocy ten klub nigdy nie zbankrutuje.

A tutaj dla tych, którzy tak pieczołowicie wyliczają wartość transferu Sancheza, odpowiedź z twittera:

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 18.01.2018 12:04

To jest piękne podsumowanie.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1752

Postautor: fieldy » czw 18.01.2018 14:18

powodzenia Theo!

Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 640

Postautor: masacra » czw 18.01.2018 15:07

piotrcies pisze:Source of the post Bardzo budująca jest ta troska, z jaką kibice innych drużyn odnoszą się do finansów United. Dzięki Waszej pomocy ten klub nigdy nie zbankrutuje.

Ale co Ty Piotr, wczoraj sie urodziłes? Zawsze gdy dzieje sie cos nadzwyczajnego to jest to komentowane. Transfer van Dijka w temacie Liverpoolu zgromadził chyba ze 3 strony postów. To był najdrozszy obronca i grubo przepłacony zakup, to chyba normalne, ze ludzi zaciekawił.
Z drugiej strony nikt nie komentował w ten sposób transferu chocby Lukaku czy np Matica, wczesniej Maty etc.
Z Sanchezem pojechaliscie grubo, głównie ze względu na tygodniowke. Juz wynagrodzenie Pogby było spore ale jeszcze nie na tyle wielkie (w stosunku do tego co płaci sie np w CIty) by o ty dłuzej rozmawiac i rozwodzic sie czy warto. Pół banki tygodniowo jednak.... no tego jeszcze nie grali. To ludzie komentują. Proste.

Czy ktoś wie ile wyniósł transfer Van Dijka kiedy zsumować transfer, cała długość kontraktu, premie za podpis i premie dla agenta?

70 mln rozłozone na 3-letnie raty po 23.3 mln, 4 mln w bonusach, 9,2 mln rocznie brutto (ok180k/w). Agent zgarnał niecały milion a Virgil ok 2.
Wszystko jest do znalezienia.
Tylko, ze w przeciwienstwie do transferu Sancheza, przy van Dijku ludzie skupili sie na kosmicznej kwocie odstepnego i cała reszta poszła na dalszy plan. Za Sancheza wy dajecie Mikiego i w ksiegach bedzie ten transfer widniał jako wymiana. Ale tygodniowki i kwoty za podpis czy odstępnego dla agenta tą wymianą nie przykryjesz. Proste.

I jasne, ze jebie mnie to ile United płaci tygodniowo piłkarzom. Nie moje pieniądze i nie mój problem. Tylko potem niech mi nie mówia, ze trzeba taka samą miarą oceniac dwóch/trzech trenerów, z który jeden ma skład opłacany dwukrotnie lepiej lub/i na transfery netto wydaje dwukrotnie wiecej, od pozostałej dwójki. Płacisz wymagasz. Płacisz wiecej, wiecej wymagasz i inaczej oceniasz. Proste.

Kamil232 pisze:Source of the post Beczka jak zwykle.

Do Mourinho i United przychodza dla kasy.

Do Pepa i Wielkiego Kloppo bo chcą z nimi pracować he he he

Zluzuj poslady to po pierwsze.
Po drugie, pisałes gdzies przy jakies okazji, ze mam kompleks Mourinho. Z tego co widze to Ty masz tu jakis kompleks Kloppa.
Przeca ja o nim ani razu nie wspomniałem w temacie. To jasne, ze do Liverpoolu piłakrze przychodza dla pieniedzy. Tak jak wszedzie indziej. Ja juz sie z 15 lat temu wyleczyłem z przekonania, ze jest inaczej. Jak idzie o miliony to sentymenty nie grają najmniejszej roli, czego najswiezszym przykąłdem jest własnie Sanchez. Wymarzył sobie Guardiole ale wystarczyło, ze wy daliscie mu o banke wiecej rocznie i poszedł do Mourinho. I pewnie bedzie gadał jak to bardzo chciał grac dla Mourinho i wogóle zawsze jak grał na PlayStation to grał Manchesterem United.

Kamil232 pisze:Source of the post Do Mojżesza czy Van Gaala jakoś nie chcieli iść.

A nie przyszło Ci do głowy, ze ''powazni'' piłkarze ida do Mou bo on tylko takich chce? On sie nigdy nie bawił w kupowanie piłkary w stylu chocby Martiala czy Depaya. Czyli potencjalnie wielkie gwiazdy. On zawsze kupował wielkie gwiazdy, piłakrzy ukształtowanych. I tym sie róznił od chocby takiego van Gala. A to mimo wszystko nie przeszkodziło Holendrowi w zakontraktowaniu Di Maryiji, czyli goscia który dopiero co został MVP finału Ligi Mistrzów. Jesli to nie był powazny transfer to ja nie wiem co nim jest. Sciągał Szwajniego, co mozna było ocenic w momencie transferu tak jak oceniało sie Matica. To był przeciez podobny kaliber nazwiska, a gosciu jak na srodkowego pomocnika wcale nie był wówczas jeszcze emerytem i niewielu przewidziało,ze zaliczy az taki zjazd.
Oprócz tego - Sznejderlin, co bym porównał do transferu Lukaku. Francuz tez wymiatał w lidze w słabszym klubie ( rewelacji kilku sezonow pod rzad z nim w składzie) i doprawdy w momencie transferu niewielu było takich co przewidziałoby, ze on nie tylko w United sie nie odnajdzie ale tez w słabszym Evertonie.
Przeciez nawet ten nieudacznik Moyes kupował w to jedno okienko letnie jakie miał - Mate. Czyli goscia, który w Chelsea wcale nie grał gorzej od takiego chocby Ozila, którego bardzoc chesz i który jesli by przyszedł, to pewno byłby kolejnym dowodem, ze Mou to magnes na wielkie nazwiska.
Kolejna z Twoich teorii probujących podkreslac wyjatkowosc Mourinho jest imo mocno naciągana.
Kamil232 pisze:Source of the post A mój post odnośnie Mourinho był jasny. Całą karierę wielcy piłkarze do niego parli. Fakt pracował w klubach, które płaciły sporo. Ale wygrywał walki o zawodników, których wielu chciało. Równie bogatych. Czy to z powodu kasy czy nie? Nie wiem.

Ja tez nie wiem. Ale jakbym sie miał zakładac, to bym postawił, ze chodziło o kase jednak. Przynajmniej w zdecydowanej wiekszosci przypadków.
Tak np Mourinho podkupił Liverpoolowi Salaha z Basel. Nasi negocjowali z nim warunki transferu ze 2 czy 3 tygodnie, a Mourinho wskoczył miedzy wodke i zakąske i w 3 albo 4 dni po pierwszej informacji o zainteresowaniu Salahem przez Chelsea podpisał z nim kontrakt. Potem sie okazało, ze Liverpool oferował mu 30-40k/w, a w Chelsea dostał blisko 2x tyle. I w sumie dobrze sie skonczyło, bo gdyby Sala odrazu trafił do Liverpoolu to dzisiaj pewnie grałby juz w City albo Barcelonie :wink:
Kamil232 pisze:Source of the post Po Mourinho zostanie Pogba, Lukaku, Matic, Bailly i Alexis Sanchez.

fajnie sie ocenia jednych z perspektywy czasu i bedąc bogatszym w wiedze jak to wszytsko sie potoczyło, a drugich ''na gorąco''
A co jesli Ci powiem, ze za 2 lata, jak juz Mourinho nie bedzie w Manchesterze, Matic i Sanchez beda mieli po 31-32 lata i ceizko powiedziec jak bedzie u nich z formą po 30-tce (przykład? Henrym & Szwainsztajger, którzy ledwo 30 przekroczyli i kompletnie siedli), Bailly dalej bedzie czesciej goscił w gabinetach lekarskich niz na murawie, a Lukaku jednak nie wskoczy na ten upragniony poziom (czego sam przyznałes, ze nie jestes pewien)?I co?I zostanie tylko Pogba z tych swietnych transferów. Nie mówie, ze tak bedzie, tylko, ze tak moze byc. Podobnie nikt nie przewidywał, ze tak słabo zostaną ocenione z perspektywy tych dwoch lat transfery van Gala.
Taki Rojo to był transfer na miare Bailego, Szwejni na miare Matica, Sznejderlin na miare Lukaku (biorac pod uwage ''marke'' piłkarzy, bo o tym chyba piszemy), Mata na miare potencjalnego transferu Ozila etc.
Ja tu duzej róznicy w renomie tych gosci nie widze. (przynajmniej nie było jej w momencie ransferu do United)
Jak pisałem, róznica miedzy van Galem a Mou jest taka, ze jeden wolał zaryzykowac i sprowadzic nieoszlifowany talent z Holandii (Depay), a drugi w dupie ma takie ryzyko, bawienie sie w oszlifowanie diamenciku i woli podpisac sprawdzonego, ogranego i swietnego Sancheza.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 221

Postautor: BeBaD » czw 18.01.2018 15:24

masacra pisze:Source of the post On sie nigdy nie bawił w kupowanie piłkary w stylu chocby Martiala czy Depaya. Czyli potencjalnie wielkie gwiazdy. On zawsze kupował wielkie gwiazdy, piłakrzy ukształtowanych. I tym sie róznił od chocby takiego van Gala.

Bailly, Lindelof, Zouma, Varane, Robben, Di Maria, Cech

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » czw 18.01.2018 15:46

masacra pisze:Source of the post A co jesli Ci powiem, ze za 2 lata, jak juz Mourinho nie bedzie w Manchesterze, Matic i Sanchez beda mieli po 31-32 lata i ceizko powiedziec jak bedzie u nich z formą po 30-tce (przykład? Henrym & Szwainsztajger, którzy ledwo 30 przekroczyli i kompletnie siedli), Bailly dalej bedzie czesciej goscił w gabinetach lekarskich niz na murawie, a Lukaku jednak nie wskoczy na ten upragniony poziom (czego sam przyznałes, ze nie jestes pewien)?I co?I zostanie tylko Pogba z tych swietnych transferów. Nie mówie, ze tak bedzie, tylko, ze tak moze byc. Podobnie nikt nie przewidywał, ze tak słabo zostaną ocenione z perspektywy tych dwoch lat transfery van Gala.

W punkt. Zacząłbym jednak od Matica, i tutaj wbiję kij w mrowisko, ale wcale nie uznaję jego transfer za coś nad czym mielibyśmy się spuszczać. Ok, gra poprawnie, czasami nawet bardzo dobrze, ale ktokolwiek się łudzi, że na takim zawodniku możemy oprzeć druga linię? Dobry w defensywie, silny, wysoki chłop z nie najgorszym podaniem i strzałem. Potrafi kilka rzeczy na boisku zrobić, ale w czymś jest specjalistą? W czymś się wyróżnia na tle reszty? Nie powiedziałbym. W dodatku na pozycji nr 6 w poważnym klubie pasowałby również ktoś kto potrafi dyktować tempo gry z głębi, rozegrać. A u nas na pozycji 6 to trzeba być...dużym chłopem przede wszystkim. Nie kupuję takiej filozofii.

Bailey to na razie transfer zagadka, a Lindelof to póki co nie tylko po prostu kiepski transfer, ale na domiar złego jego sprowadzenie mocno utrudniłp rozwój Tuanzebe.

Ogólnie czas pokaże. Na razie z tych rzekomych mega transferów tylko jeden z całą pewnością wypalił - Pogba.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » czw 18.01.2018 18:15

masacra pisze:Source of the post Zluzuj poslady to po pierwsze.

Pisałem beczka, a ty o pośladach? Come on.

masacra pisze:Source of the post Przeca ja o nim ani razu nie wspomniałem w temacie. To jasne, ze do Liverpoolu piłakrze przychodza dla pieniedzy. Tak jak wszedzie indziej. Ja juz sie z 15 lat temu wyleczyłem z przekonania, ze jest inaczej. Jak idzie o miliony to sentymenty nie grają najmniejszej roli, czego najswiezszym przykąłdem jest własnie Sanchez. Wymarzył sobie Guardiole ale wystarczyło, ze wy daliscie mu o banke wiecej rocznie i poszedł do Mourinho. I pewnie bedzie gadał jak to bardzo chciał grac dla Mourinho i wogóle zawsze jak grał na PlayStation to grał Manchesterem United.

Wow fajno. Tylko dlaczego tylko w kwestii United i Mourinho się nagle piszę o kasie, a o innych nie?

masacra pisze:Source of the post A nie przyszło Ci do głowy, ze ''powazni'' piłkarze ida do Mou bo on tylko takich chce? On sie nigdy nie bawił w kupowanie piłkary w stylu chocby Martiala czy Depaya

Cech, Essien, Drogba, Robben, Joe Cole, Millito, Sznajder, Di Maria, Khedira, Bailly, Zouma, Varane.

Czym to się oni różnili od Martiala czy Depaya?

masacra pisze:Source of the post Oprócz tego - Sznejderlin, co bym porównał do transferu Lukaku.

ahahha. Serio? :lol2: Wicekróla strzelców Angielskiej ligi. W ostatnich ja wiem pewnie 3-4 latach gościa w top 3 strzelonych goli porównujesz do Sznajderlia? Może jeszcze Pogbę porównaj do Lallany?

masacra pisze:Source of the post Przeciez nawet ten nieudacznik Moyes kupował w to jedno okienko letnie jakie miał - Mate. Czyli goscia, który w Chelsea wcale nie grał gorzej od takiego chocby Ozila, którego bardzoc chesz i który jesli by przyszedł, to pewno byłby kolejnym dowodem

masacra pisze:Source of the post A to mimo wszystko nie przeszkodziło Holendrowi w zakontraktowaniu Di Maryiji, czyli goscia który dopiero co został MVP finału Ligi Mistrzów. Jesli to nie był powazny transfer to ja nie wiem co nim jest. Sciągał Szwajniego, co mozna było ocenic w momencie transferu tak jak oceniało sie Matica. To był przeciez podobny kaliber nazwiska, a gosciu jak na srodkowego pomocnika wcale nie był wówczas jeszcze emerytem i niewielu przewidziało,ze zaliczy az taki zjazd.

Moyes wziął Matę bo go Jose wyjebał tak to by nie miał żadnych szans. Van Gaal brał gości, których NIKT INNY na rynku nie chciał. Ktoś się bił o Di Marie? O Szwanjsztajegra? Nie przypominam sobie.

Raczej przypominam sobie, że Moyes próbował z Cescem, Balem i innymi wielkimi i nic.

Nie przypominam sobie do czasu przyjścia Jose abyśmy wygrywali walkę o takich piłkarzy jak Pogba, Lukaku czy Matic.

masacra pisze:Source of the post Ja tez nie wiem. Ale jakbym sie miał zakładac, to bym postawił, ze chodziło o kase jednak. Przynajmniej w zdecydowanej wiekszosci przypadków.

Pewnie tak, ale jakoś zawsze albo przeważnie tak się składa, że walkę o piłkarzy z pośród kilku klubów wygrywał Jose. Mikel, Robben z nami. Essien, Drogba też ich chciało wielu. Cesc, Willian, Pedro, Crosta.

masacra pisze:Source of the post Taki Rojo to był transfer na miare Bailego, Szwejni na miare Matica, Sznejderlin na miare Lukaku (biorac pod uwage ''marke'' piłkarzy, bo o tym chyba piszemy), Mata na miare potencjalnego transferu Ozila etc.

Z tego co napisałeś to tylko Mata równa się Ozilowi. Reszta nie ma startu. Rojo nie pokazywał niczego wielkiego w Sportingu. Szwajnsztajger był po drugiej stronie rzeki i widział to każdy jego problemy z urazami. Porównanie Sznajderlia do Lukaku to jakiś circus jak już pisałem. Jeszcze porównaj Lamberta do niego.

masacra pisze:Source of the post Jak pisałem, róznica miedzy van Galem a Mou jest taka, ze jeden wolał zaryzykowac i sprowadzic nieoszlifowany talent z Holandii (Depay), a drugi w dupie ma takie ryzyko, bawienie sie w oszlifowanie diamenciku i woli podpisac sprawdzonego, ogranego i swietnego Sancheza.

Przypominam, że ten Van Gaal rzekomo stawiający na potencjał wyjebał Welbecka i Hernandeza, żeby zrobić miejsce kulawemu Falcao. Chociaż też zrobił to prawdopodobnie z tego powodu jak jeśli chodzi o Sancheza. Myślał, że urazy to nic bo to wielki piłkarz był.

W każdym razie jakoś tak się składa, że przez całą karierę Jose gdzie nie jest w większości przypadków trafia z transferami i zostawia niemal gotową drużynę następcy. Tak było w Chelsea za pierwszym przypadkiem, gdzie jego trzon jeszcze 2-3 lata poźniej robił po jego odejściu Majstra. W Realu gdzie złożył podwaliny pod La Decimy i kolejne. Drugi raz w Chelsea gdzie Conte jego zawodnikami zrobił majstra, a jak zaczął teraz zmieniać to wymienił lepszych piłkarzy na gorszy.

Przypadek? Nie sądzę.

Także robienie mu zarzutu, że sprowadza wielkich piłkarzy jest jakimś absurdem. Od tego jest. Od tego tutaj przyszedł, aby właśnie [k****] w barwach United biegali poważni piłkarze jedni z najlepszych w lidze, a nie jakieś popierdołki w stylu Sznajderlina.

Swoją drogą to porównanie to mnie zastrzeliło. Jeszcze powiedz, że właściwie nie wiadomo czy transfery Kloppa się sprawdzą czy nie okażą się jak Rodgersa Benteki, Lamberty, Lallany.

Tym się właśnie różnią wielcy menadżerowie od średnich, a nawet dobrych, że mają oko do piłkarzy. Bo koniec końców sukces opiera się w dużej mierze na dobrze odpowiednich sobie piłkarzy, którzy go wywalczą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 613

Postautor: Chlopaczek » czw 18.01.2018 18:59

Kamil232 pisze: W Realu gdzie złożył podwaliny pod La Decimy i kolejne.

Bardzo dyskusyjna teza. Na czym mialyby te podwaliny polegac ze siegaja lata po odejsciu Mourino? Na stylu gry czy zawodnikach ktorych sprowadzil?

Jezeli chodzi o to pierwsze to mi sie nie widzi (ale moze Kluchman wyprowadzi mnie z bledy). Natomiast gdy mowa o zawodnikach starczy rzucic okiem kogo Mourinho sprowadzil i z jego transferow za kamien wegielny mozna uznac Modricia. Byli tez Varane i Di Maria. Dla porownania za Ancelottiego do klubu dolaczyli Casemiro Bale Navas Kroos Carvajal Isco czy James.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » czw 18.01.2018 19:16

Dodaj Khedire.

Zgoda z tymi kolejnymi się zapędziłem. Jednak La decima to jego zawodnicy + Bale.
Obrazek

Wróć do „Anglia”