Anglia - Transfery (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Strzałem w "10" okazał się transfer

Carlosa Teveza
61
29%
Thomasa Vermaelena
43
20%
Shay'a Givena
17
8%
Antonio Valencii
44
21%
Alberto Aquilaniego
5
2%
Diniyara Bilyaletdinova
5
2%
Darren Benta
11
5%
Yuri Zhirkova
6
3%
Emmanuela Adebayora
11
5%
Stewarta Downinga
7
3%

Liczba głosów: 210

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 666

Postautor: sickstick » pt 29.12.2017 14:38

Cetlic to właśnie zarobił dyszkę na prowizji z van Dijka ;)

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 974

Postautor: fieldy » czw 04.01.2018 19:28

Kibice Arsenalu domagali się dużego nazwiska w zimowe okienko, Wenger sprowadził Konstantinosa Mavropanosa

Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 423

Postautor: masacra » czw 04.01.2018 19:34

fieldy pisze:Source of the post Kibice Arsenalu domagali się dużego nazwiska w zimowe okienko, Wenger sprowadził Konstantinosa Mavropanosa

Jesli jest prawdą to co pisał Sick w temacie derbowym, to sytuacja u was nie jest zaciekawa. Doprowadziliscie do sytuacji gdy 2 najlepszych piłkarzy lada moment odejdzie za darmo, a pieniedzy na transfery nie ma.
Czarno to widze.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1221

Postautor: Delpiero14 » czw 04.01.2018 19:39

fieldy pisze:Source of the post Kibice Arsenalu domagali się dużego nazwiska w zimowe okienko, Wenger sprowadził Konstantinosa Mavropanosa

Czy ja wiem? Konstantinos Mavropanos ma 22 litery. Za małe nazwisko dla Ciebie?

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: fieldy » czw 04.01.2018 19:40

masacra pisze:Source of the post Czarno to widze.

no co ty nie powiesz :mrgreen:

Wenger zaryzykował, pewnie myślał, ze taki Sanchez będzie cały czas wymiatał jak przed rokiem, a ten wyraźnie gra od niechcenia. Teraz po pół roku widać, ze było go sprzedawać za te kupe siana co City dawało, nawet jak Lemara się nie udało pozyskać, można było wcześniej myśleć, a nie całe lato mówić, ze broń Boże, a na godzine przed zamknieciem okna, ze jednak dobra - sprzedamy.

O sytuacji w Arsenalu można by długo, bo dużo rzeczy nie działa tak jak powinno. Od samego Kroenke, na członkach sztabu, czy piłkarzach kończąc. Tak naprawdę nie wiemy co będzie jak Wenger odejdzie (kiedyś chyba odejdzie), bo nawet jakiś młody, głodny sukcesów i ułożony taktycznie trener przyjdzie, to bez konkretnych wzmocnień wiele nie zdziała. A my tu po paru latach regularnych wzmocnień, zapowiada się, ze znów będziemy się osłabiać. Bez LM i bez gotówki (cos tam będzie, ale raczej nie 200 mln :mrgreen: ) cięzko będzie zrobić krok do przodu.

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Postautor: masacra » czw 04.01.2018 19:45

Lemara podobno Liverpool juz zaklepał i gdy tylko kasa od Barcelony wpłynie na konto to natychmast czesc z niej zostanie wytransferowana do księstwa. Pozostaje pytanie czy stanie sie to w styczniu, czy dopiero w lecie.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 795
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 04.01.2018 19:52

fieldy pisze:Source of the post Bez LM i bez gotówki (cos tam będzie, ale raczej nie 200 mln :mrgreen: ) cięzko będzie zrobić krok do przodu.

To jest właśnie chyba jedyna wada Premier League. Ta umowa do praw telewizyjnych dała zespołom tak chore pieniądze, że za ubiegły sezon w TOP22 zarobków z praw telewizyjnych znalazło się 20 drużyn z Anglii. Taki Sunderland zyskał na tym ponad 100 milionów euro. Czaicie? Więcej niż PSG, Borussia Dortmund czy Napoli. Niesamowite po części, ale z drugiej strony pojawiły się pijawki, które chcą na tym tylko i wyłącznie zarobić. Już nawet nie piszę o Kroenke, bo to to już jest totalny cinkciarz i to nie tylko w Londynie to udowadniał(swoją drogą Rams zrobili play-offy w NFL, co jest dla nich OGROMNYM sukcesem), ale jest wiele innych zespołów, które obecnie nawet nie chcą się bić o górną część tabeli, im wystarczy kolejny rok zastrzyku gotówki, jak na przykład w przypadku Swansea City. Zespoły z innych krajów tak patrzą, widzą te miliony, a potem żądają horrendalnych kwot za swoich piłkarzy. Jestem wręcz pewien, że gdyby sto milionów euro dać na takiemu Lyonowi czy innemu Lazio, to te zespoły by natychmiastowo wskoczyły do topki swoich lig, ale to tak na długo.

Ale cóż, Anglicy są sami sobie winni. Z jednej strony to oczywiście dobrze, bo teoretycznie do ligi wciąż napływają nie tylko najlepsi piłkarze z innych lig, ale i nieoszlifowane diamenty czasem ściągamy. Z drugiej, to kiepsko rokuje na przyszłość dla stanu futbolu w Europie. Nie wiem, kiedy odbędzie się kolejny przetarg na umowę telewizyjną, ale czy spodziewacie się nowego rekordu? Włosi czy Hiszpanie wciąż są masakryczny czas drogi w tyle za Anglią i nie zapowiada się, by podjęli się walki. Tam co rok te same zespoły zarabiają kasę z Ligi Mistrzów, dla mniejszych nie ma funduszy. W Anglii możesz spaść z ligi, a i tak zarobisz tyle, co niektóre średniaki w innych ligach przez kilka lat.

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: fieldy » czw 04.01.2018 19:56

zdaje się przetarg na te 5mld był ze 2 lata temu i chyba na 5 lat... łatwe do sprawdzenia via google w każdym razie.

Wenger miał w sumie pecha, bo rywalizował sobie z Fergusonem i pojawił się Romek, Wenger miał już w planach stadion, wiec wiadomo będzie, ze będzie zaciskał pasa, a jak stadion w dużej części udało sie spłacić i klub mógł zaszaleć (mając większy stadion), to tv dała wszystkim w [ch**] kasy i ze stadionu marna przewaga wyszła :mrgreen:

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Postautor: masacra » czw 04.01.2018 20:05

Carbon pisze:Source of the post Z drugiej, to kiepsko rokuje na przyszłość dla stanu futbolu w Europie

Ale czemu?
Anglicy mają w cholere kasy. Ta kasa tez idzie na infrastrukture (zbacz sobie jak bardzo rozbudowało sie Swansea od czasow ich awansu do Premier League, mozna powiedziec, ze pod względem organizacyjno-infrastrukturalnym przeskoczyło kilka leveli), ta kase poprzez przepłacone transfery dzielą sie z reszta kontynentu, tam ta kasa tez albo idzie na infrastrukture i szkolenie jeszcze lepszych piłkarzy albo idzie dalej do jeszcze słabszych lig. W tych bsłabszych ligach znowu idzie albo w infrastrukture albo przynajmniej pozwala klubowi ''przezyc'' kolejnych kilka sezonow itd itp. (pomijam tu skrajnie patologiczne sytuacje gdy jakis prezes przytula kase z transferu, a klub zostaje bez piłkarza i bez pieniedzy)

Nie widze akurat nic złego w tym, ze kluby w Anglii sa srednio, bogatsze od reszty kontynentu. Inna sprawa to jak to bogactwo przekłada sie na poziom sportowy. Bo poki co jest z tym mocno srednio. Ale to akurat tez chyba lepiej, ze kontynent nie został zdominowany przez najbogatszych Anglików. Jeszcze :ozob:

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 130

Postautor: Kamil232 » czw 04.01.2018 20:13

Carbon pisze:Source of the post To jest właśnie chyba jedyna wada Premier League.

Jaka wada?

Chyba niesamowita zaleta. Każdy z kazdej ligi by marzył o czymś takim.

Wada to chyba tylko dla największych w lidze. Wada chyba dla United czy Arsenalu co wcześniej byli w lidze wielcy.

Taki Kane to już dawno byłby u nas w starych warunkach. Teraz hola hola nie mamy po co wam go sprzedawać.

Wada właśnie dla największych, że przez to jak np. Bayerny, Barcelony mogą sobie skupować co najlepsze w swoich ligach, a w Anglii najwięksi nie.

Ucierpialy na tym wyniki w Europie.

Ale koniec końców siła całej ligi na tym zyskała. Jestem pewien, że te mniejsze kluby są zadowolne i ich fani. Nie muszą sprzedawać swoich najlepszych do największych to raz. Dwa mają w lidze co tydzień wielkich piłkarzy.

A co do Europy to myślę, że te największe sobie jakoś inaczej poradzą zbierając co najlepsze z innych lig.

I właśnie koniec końców jak to będzie tak trwało nie ma innej opcji by nie było jeszcze większej dominacji Anglików. Po pierwszym hałście i wydawaniu byle jak. A właściwie na wielkie nazwiska co kiedyś coś tam zaistniay, a dziś nie wiele znaczą co np. obserwujemy w Stoke gdzie posprowadzali Krików, Szakirich etc.

To wśród mniejszych taka początkowo przy pojawieniu się kasa normalna sprawa, że chce się pokazać, że stać nas na głośne nazwiska, co by przyciągnąć marketingowo. Ale prędzej czy poźniej Nauczą się, że ważny jest poziom a nie nazwisko.

I zamiast sprowadzać byle kogo zacznąc sprowadzać takich gości np. z Niemiec jak Keita, Goretzka i inne talenty. I to jeszcze bardziej podciągnie ligę w górę.

Oczywiście jeśli ta dominacja dalej będzie trwać.
Obrazek

Określenia dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
trudno o większy dowód dysfunkcji niepofałdowanej mózgownicy;p

Określenia nie dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
dyletant

:lol2:

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 795
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 04.01.2018 20:40

masacra pisze:W tych bsłabszych ligach znowu idzie albo w infrastrukture albo przynajmniej pozwala klubowi ''przezyc'' kolejnych kilka sezonow itd itp. (pomijam tu skrajnie patologiczne sytuacje gdy jakis prezes przytula kase z transferu, a klub zostaje bez piłkarza i bez pieniedzy)

Tylko powiedzmy sobie szczerze - ile mamy transferów ze słabszych zespołów z innych lig? Prawda jest taka, że najwięksi są importowani z niemal tych samych klubów. W każdej lidze są po 3-4 zespoły, co często i gęsto oddają do Anglii swoich zawodników. A nawet jak ktoś w Premier League kupuje od mniej znanego zespołu, to płaci dużo mniej, bez względu na klasę zawodnika. Na przykład taki Gross. Ingolstadt dostało za niego trzy miliony euro, co może jak na drugą Bundesligę to i tak jest pokaźną sumą, ale z drugiej strony oddali największą gwiazdę do Anglii. Trochę za bezcen...

Ja to bym chciał być właścicielem takiego PSV. Tam to dopiero są ustawieni! Co roku wychodzą na plus na transferach, a markę w kraju mają taką, że i tak zapełniają stadion. W lidze i tak sobie poradzą, bo dobrze szkolą młodych, ale na nic więcej raczej nie ma szans. Kibice narzekać nie mogą, bo wiedzą, że poziom Eredivisie nie pozwala na robienie transferów za nie wiadomo ile. Zastanawiam się tylko, dlaczego taki Ajax czy PSV nie chcą wejść na poziom wyżej. Choć CI pierwsi z drugiej strony zaliczyli dopiero co finał Ligi Europy, więc sukces na arenie międzynarodowej mają za sobą, ale z drugiej strony było w tym trochę szczęścia, no i myślę, że prędko takie coś się nie powtórzy. To już powinni bardziej się napatrzeć na Portugalię. Tam jest podobnie z transferami, przecież Porto to naprawdę wielkie biznesy niemal co roku robi(chyba tylko w poprzednim sezonie byli wyjątkowo na minusie, ale to tylko 15 mln euro, co biorąc pod uwagę, jaką mieli wyprzedaż rok wcześniej, to nie stanowi kompletnie nic), ale pokazują się ładnie w Lidze Mistrzów, nawet z grupy wyjść potrafią.

Choć trochę zszedłem z tematu, ale właśnie mniej więcej tak to widzę. Anglię na hajs "kantują" i tak zazwyczaj Ci, którzy na wpływy nie narzekają. Ale dzięki temu sami się wzmacniają i jeszcze dalej odbijają od reszty stawki w swoich ligach.

Kamil232 pisze:Chyba niesamowita zaleta. Każdy z kazdej ligi by marzył o czymś takim.

Ale ja nie narzekam na to. Jestem dumny i się cieszę, że najbardziej emocjonujące rozgrywki na świecie potrafią się tak dobrze sprzedać. Żeby jednak liga trzymała jeszcze większy poziom, to ten podział pieniędzy powinien być nieco inny. Wiem, że to kluby tam miały chyba najwięcej do gadania i było im to na rękę, ale liga też powinna stanowisko swoje przedstawić. Spójrzcie na Sunderland - kasę zabrali niesamowitą, zrobili wyprzedaż i co? Zero inwestycji, klub upada, rok po spadku z Premier League mogą już się szykować na League One. Do takich sytuacji nie powinno dochodzić.

Kamil232 pisze:Wada właśnie dla największych, że przez to jak np. Bayerny, Barcelony mogą sobie skupować co najlepsze w swoich ligach, a w Anglii najwięksi nie.

No nie powiedziałbym. Sigurdsson tam bez wahania zamienił Swansea na Everton. Zaraz Ozil albo Sanchez może zmienić klub. O skupowaniu zawodników Southampton przez Liverpool nawet nie wspomnę. Nawet Stoke dało sobie oddać Arnautovica do rywala, który stoi na podobnym poziomie.

Kamil232 pisze:I zamiast sprowadzać byle kogo zacznąc sprowadzać takich gości np. z Niemiec jak Keita, Goretzka i inne talenty. I to jeszcze bardziej podciągnie ligę w górę.

Pytanie tylko, czy do tego czasu nie przyjdzie krach na rynku i skończy się kupowanie zawodników po takich cenach. W sensie, że nagle ceny spadną całkowicie, a piłkarze stracą wartość. Wtedy umowa telewizyjna to będzie za grosze w porównaniu z tym co jest teraz. Nie jestem pewny, czy kluby byłyby na takie coś przygotowane.

I to w sumie też można uznać za wadę - Southampton mi imponuje, bo mimo wszystko naprawdę dużo inwestuje w akademie. Jak Anglia czy Walia chcą panować jako reprezentacje, gdy boją się postawić na swoich zawodników w ligach? Młode talenty Anglii grają tyły w swoich zespołach albo ciułają się po Championship. Zamiast tego właściciele wolą zapłacić ogromne pieniądze za zawodników, którzy nie zawsze się sprawdzają(vide Mkhitaryan).

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: fieldy » czw 04.01.2018 20:42

Prawa na 5 mln, półtora roku temu, ale nie ma 5 lat, tylko na 3, wiec do końca przyszłego sezonu. Potem zobaczymy, czy cena skoczy, utrzyma się, czy może poleci na łeb na szyje :P Ten ostatni wariant raczej najmniej mozliwy, choć nigdy nie wiadomo kiedy jakis duży bank upadnie :mrgreen:

To co Kamil pisze. Kiedyś United chciało Carricka, czy Berbe, to rzucali kasę na stół i Spurs nie mieli wyjścia, teraz Levy się tylko może uśmiechnąć pod nosem (albo Edkowi prostu w twarz :mrgreen: ). Jasne, zawsze jest możliwość, ze pilkarz się uprze i do transferu dojdzie, ale już nie ma argumentu, że muszą sprzedać, bo oferta za dobra, a kasa potrzebna na gwałt.

PS
Carbon, ale Ozil i Sanchez to mogą odejść, bo im się kontrakty kończą i ich nie przedłużyli, a nie dlatego, ze sobie United rzuci 50mln i bierze Ozila.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 130

Postautor: Kamil232 » czw 04.01.2018 20:56

Carbon pisze:Source of the post Ja to bym chciał być właścicielem takiego PSV. Tam to dopiero są ustawieni! Co roku wychodzą na plus na transferach, a markę w kraju mają taką, że i tak zapełniają stadion. W lidze i tak sobie poradzą, bo dobrze szkolą młodych, ale na nic więcej raczej nie ma szans. Kibice narzekać nie mogą, bo wiedzą, że poziom Eredivisie nie pozwala na robienie transferów za nie wiadomo ile. Zastanawiam się tylko, dlaczego taki Ajax czy PSV nie chcą wejść na poziom wyżej. Choć CI pierwsi z drugiej strony zaliczyli dopiero co finał Ligi Europy, więc sukces na arenie międzynarodowej mają za sobą, ale z drugiej strony było w tym trochę szczęścia, no i myślę, że prędko takie coś się nie powtórzy. To już powinni bardziej się napatrzeć na Portugalię. Tam jest podobnie z transferami, przecież Porto to naprawdę wielkie biznesy niemal co roku robi(chyba tylko w poprzednim sezonie byli wyjątkowo na minusie, ale to tylko 15 mln euro, co biorąc pod uwagę, jaką mieli wyprzedaż rok wcześniej, to nie stanowi kompletnie nic), ale pokazują się ładnie w Lidze Mistrzów, nawet z grupy wyjść potrafią.

To tu masz właśnie status Angielskich klubów.

Kiedyś PSV potrafiło dojść do półfinału LM, teraz Anglia im wykupi co najlepsze.

Carbon pisze:Source of the post Ale ja nie narzekam na to. Jestem dumny i się cieszę, że najbardziej emocjonujące rozgrywki na świecie potrafią się tak dobrze sprzedać. Żeby jednak liga trzymała jeszcze większy poziom, to ten podział pieniędzy powinien być nieco inny. Wiem, że to kluby tam miały chyba najwięcej do gadania i było im to na rękę, ale liga też powinna stanowisko swoje przedstawić. Spójrzcie na Sunderland - kasę zabrali niesamowitą, zrobili wyprzedaż i co? Zero inwestycji, klub upada, rok po spadku z Premier League mogą już się szykować na League One. Do takich sytuacji nie powinno dochodzić.

Ale to już wina złego zarządzania. Zawsze będzie tak w życiu. Jeden sobie radzi lepiej drugi gorzej. Wolny rynek.

Zamiast wydawać fortunę na jakiś nie poważnych piłkarzy, za takie kwoty można wziąć b. dobrych tylko trzeba umieć ich wyszukać.

To jest to co pisałem wcześniej, że ta kasa jest źle wydawana. Muszą się nauczyć jeszcze jak z nią dobrze postępować.

Carbon pisze:Source of the post No nie powiedziałbym. Sigurdsson tam bez wahania zamienił Swansea na Everton. Zaraz Ozil albo Sanchez może zmienić klub. O skupowaniu zawodników Southampton przez Liverpool nawet nie wspomnę. Nawet Stoke dało sobie oddać Arnautovica do rywala, który stoi na podobnym poziomie.

Bo wciąż jeszcze masz markę klubu. Nie wszyscy też mają cierpliwość czekać aż klub zrobi postęp. Bądź też nie potrafi go zrobić.

Ale masz przykład Spurs. Wielki Poch potrafił tymi środkami większymi które dostał zarządzać odpowiednio i nikt nie patrzy z wrażeniem na transfer wyżej. Jakby tak taki Everton przez 2-3 lata wszedł do czuba też by aż tak bardzo nie chcieli odchodzić.

Trzeba też tą fortuną umieć zarządzać. Ale to wbrew pozorom takie łatwe nie jest.

Chociaż powtarzam wciaż będzie się liczyć marka, historia klubu. Stadion, liczba fanów. Dlatego United takiego Lukaku będzie umiało gdzieś tam wyciągnać. Ale to pojedyncze przypadki będą.

Kiedyś byśmy sobie już sciągneli wobec luk które mamy Kane, Alliego i ja wiem Vertongena i byłoby po zabawie. W Anglii znowu dominacja wzmacniamy siebie i osłabimy innych to i w Europie z nimi bylibyśmy mocniejsi.

Tak trzeba szukać gdzie indziej.
Obrazek

Określenia dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
trudno o większy dowód dysfunkcji niepofałdowanej mózgownicy;p

Określenia nie dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
dyletant

:lol2:

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: fieldy » pt 05.01.2018 18:16

Ross Barkley w Chelsea.
Ciekawe co pokaże po tak długiej przerwie i biorac pod uwagę fakt, ze choć miał przebłyski to tak naprawdę nigdy na dobre nie opadlił...

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 50

Postautor: Bassu » pt 05.01.2018 18:23

Nie pokaże nic ciekawego. To kolejny wieczny talent PL, nie rozumiem skąd takiego ryzyko u działaczy Conte.
Obrazek
Take me home, United Road,
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United Road.

Wróć do „Anglia”