Anglia - Transfery (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Najlepszym transferem letniego okienka sezonu 2017/2018 w Premier League jest:

Alvaro Morata (Real->Chelsea)
2
8%
Kyle Walker (Tottenham->M.City)
1
4%
Ederson (Benfica->M.City)
0
Brak głosów
Mohamed Salah (Roma->Liverpool)
20
77%
Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal->Liverpool)
0
Brak głosów
Alexandre Lacazette (Lyon->Arsenal)
0
Brak głosów
Sead Kolasinac (Schalke->Arsenal)
1
4%
Romelu Lukaku (Everton->M.United)
0
Brak głosów
Nemanja Matic (Chelsea->M.United)
1
4%
Richarlison (Fluminese->Watford)
1
4%

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1771

Postautor: fieldy » śr 17.01.2018 17:21

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1249

Postautor: League » śr 17.01.2018 19:17

Chelsea's manager Antonio Conte is having medical at Stamford Bridge after being linked to 30 million bid for West Ham striker Andy Carroll
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1771

Postautor: fieldy » śr 17.01.2018 19:29

na bogato :mrgreen:

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 655

Postautor: masacra » śr 17.01.2018 19:44

:roftl3:
Maja rozmach skurwesyny :)

Ale nie, to nie moze byc prawda.... pół banki tygodniowo... :shock:

Zabawne, bo wczoraj czytałem tu post Kamila pełen peanów dla Jose, który swym magnetyzmem rzekomym sciaga najlepszych piłkarzy.
I kompletnie nie ma znaczenia, ze Pogba czy Ibra to obecnie najlepiej zarabiajacy goscie w lidze. Ba, w historii ligi. To na stowe Jose ich do United przyciągnął. :mrgreen:
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 17.01.2018 20:35

Masacra, mam pytanie. Czy przy takich zarobkach, jeden milion dla Sancheza to dużo czy mało?
i hate being bi-polar
it's awesome

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » śr 17.01.2018 20:46

masacra pisze::roftl3:
Maja rozmach skurwesyny :)

Ale nie, to nie moze byc prawda.... pół banki tygodniowo... :shock:

Zabawne, bo wczoraj czytałem tu post Kamila pełen peanów dla Jose, który swym magnetyzmem rzekomym sciaga najlepszych piłkarzy.
I kompletnie nie ma znaczenia, ze Pogba czy Ibra to obecnie najlepiej zarabiajacy goscie w lidze. Ba, w historii ligi. To na stowe Jose ich do United przyciągnął. :mrgreen:

Ibrahimovic pewnie nie zarabia tyle ile w zeszłym sezonie...

Zarobki grajków podaje się operując kwotami netto? Bo ja rozumiem, że w United mało teraz ogarniętych ludzi, ale nie chce mi się wierzyć, że zapłacą nowemu grajkowi niemal 2x więćej niż obecnie najlepiej zarabijący zawodnik klubu...

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » śr 17.01.2018 20:47

Carbon pisze:Source of the post jeden milion dla Sancheza to dużo czy mało?

Za co? Za podpis? Mało.
Ale czytałem, ze (jesli te zarobki okazałyby sie prawdziwe) ze całkowity koszt tranferu Sancheza do United to bedzie ok 180 mln. A to juz wg mnie duzo. Szczególnie to teraz smiesznie wygląda, bo kilka dni temu na Sky Sports była debata Giggsa z Carragherem nt Alexisa i cała linia obrony tego potencjalnego wowczas transferu wygłaszana przez Garego opierała sie na tym, ze całkowity koszt dla United bedzie podobny do tego co oferowało City w lecie czyli ok 115-120 mln. Wiec czemu teraz taka krytyka Mourinho i Woodwarda za ten transfer, a Obywateli w lecie nikt nie krytykował :D
Jak sie okazuje moze to byc nawet 60 mln wiecej....
Kasa misiu, kasa. A nie zadne sentymenty do managerów.
Choc podejrzewam, ze akurat w tym wypadku gdyby City dogadało sie z Arsenalem, to Sanchez poszedłby do Guardioli za te 250k/w, które mu mieli zaoferowac.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » śr 17.01.2018 20:50

red85 pisze:Source of the post Ibrahimovic pewnie nie zarabia tyle ile w zeszłym sezonie...

Pewnie nie. Ale Kamil pisał o tym co skusiło takich gosci jak Pogba czy Ibra do przeprowadzki d United stawiając teze, ze był to głównie Mourinho. I w tym kontekscie to pisałem. Ibra jak podpisał kontrakt był najlepiej zarabiajacym piłkarzem ligi, podobnie Pogba. Źle to ubrałem w słowa. Sorka.

A co do zarobkow. Z reguły podają brutto. Ale widze, ze cos z Alexisem mieszają dlatego tez podejrzewam,z e to jest jednak troche przesadzone.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 17.01.2018 20:52

To skoro jeden milion to mało, to chyba Kamil ma rację i Sanchez wybrał United, bo woli pracować z Mourinho. City oferowało mu milion mniej na kontrakcie, ale za to wypłacało mu dodatkowy bonus, więc ogólnie zarobiły tam dużo, dużo więcej. Dziękuję. :)
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1629

Postautor: sickstick » śr 17.01.2018 21:05

Przy czym City nie przekonało obecnego pracodawcy Alexisa, więc tej zimy powyższa oferta przed Chiliczykiem po prostu nie leży.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » śr 17.01.2018 21:06

Carbon pisze:Source of the post To skoro jeden milion to mało, to chyba Kamil ma rację i Sanchez wybrał United, bo woli pracować z Mourinho. City oferowało mu milion mniej na kontrakcie, ale za to wypłacało mu dodatkowy bonus, więc ogólnie zarobiły tam dużo, dużo więcej. Dziękuję

No to jesli to jest prawda, to zwracam honor w sprawie City
Ale dalej mic os tu grubo smierdzi. Dotad wszedzie czytałem, ze City oferują Sanchezowi 250 tys tygodniowo (brutto), a United ok 350-400, brutto. Az do dzisiaj gdy gruchnęła wiesc, ze united zaoferowali mu 500 tys brutto.

Mówie, nawet Neville w Sky Sportsie gadał, ze koszt transferu Alexisa do City to byłoby ok 120 mln czyli rzekomo tyle ile miał wyniesc dla United przy zaoferowaniu mu 3-letniej umowy z 350 tys tygodniowo.
Teraz czytam, ze Alexis podpisze z United 4,5 letnią umowe...

Ale zaraz zaraz. Skad twoje info o 1 bance dla piłkarza? Bo ja znalazłem cos takiego:
The 29 year-old will be paid £14m a year after tax - just under £27m a year before tax - to join United, on top of his £30m valuation, £20m signing-on fee, and an agents’ fee worth more than £10m.

That all adds up to around £180m for a player who had entered the final six months of his Arsenal contract and goes some way to explaining why Manchester City walked away from negotiations.

Telegraph (potwierdzany przez inne źródła)
Czyli nie banka (skad to wziąłes?)
30 milonów dla Arsenalu
20 mln dla Sancheza
10 mln dla Agenta
27 mln brutto za sezon na cztery i pół roku

Razem 180 mln
City tyle nie oferowało.
A jeszcze prawdopodobnie Mikitarjan powedruje sobie za free w druga strone, tak? Jesli tak, to spokojnie kolejne 20-30 milionow (wartosc Ormianina) mozna doliczyc. No to grubo pojechaliscie.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 17.01.2018 21:39

Ale jakiej bańce?
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » śr 17.01.2018 21:40

No, a o czym pisałeś gdy pytałeś mnie czy 1 milion dla Sancheza to mało czy dużo?

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 17.01.2018 21:44

O milionie rocznie.
14-13=1.
Według tweeta fieldy'ego i tego mojego.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » śr 17.01.2018 22:11

No dobrze. Nie zrozumialem.

Ale to co napisałeś to i tak nieprawda. City nie oferowało Sanchezowi więcej. Oferowało 13 mln netto rocznie i 15 mln za podpis. Od United dostał 14 mln netto rocznie i 20 mln za podpis. Dużo więcej.
Dodatkowo city dawało Arsenalowi 20 baniek, wy 30 (i mikiego?).
To ogólnie będzie kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt mln więcej niż oferowało City.

Wróć do „Anglia”