Anglia - Transfery (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Najlepszym transferem letniego okienka sezonu 2017/2018 w Premier League jest:

Alvaro Morata (Real->Chelsea)
1
4%
Kyle Walker (Tottenham->M.City)
1
4%
Ederson (Benfica->M.City)
0
Brak głosów
Mohamed Salah (Roma->Liverpool)
19
79%
Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal->Liverpool)
0
Brak głosów
Alexandre Lacazette (Lyon->Arsenal)
0
Brak głosów
Sead Kolasinac (Schalke->Arsenal)
1
4%
Romelu Lukaku (Everton->M.United)
0
Brak głosów
Nemanja Matic (Chelsea->M.United)
1
4%
Richarlison (Fluminese->Watford)
1
4%

Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
BadBoy
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 82

Postautor: BadBoy » śr 31.01.2018 14:13

UTD mniejsze od City? WTF?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Być nie mieć to odwieczny dylemat"

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Postautor: Kamil232 » śr 31.01.2018 14:16

Nie wyraziłem się precyzyjnie. Już post poprawiłem.

Oczywiście, że United jest większe niż City.
Obrazek

Awatar użytkownika
BadBoy
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 82

Postautor: BadBoy » śr 31.01.2018 14:26

No bo aż mnie to w oczy ukłuło ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Być nie mieć to odwieczny dylemat"

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 280

Postautor: ryba_82 » śr 31.01.2018 16:54

Kamil232 pisze:Source of the post Czyli mówicie, że City odpuściło Sancheza bo 30 baniek to za dużo, a da teraz 60 za Mahreza, żeby pograł 6 tygodni nim wróci Sane?

Trzeba to znowu tłumaczyć?
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 617

Postautor: masacra » śr 31.01.2018 17:01

Kamil232 pisze:Source of the post
Btw. Masacra wydanie 200 mln więcej to chyba oznacza, że jeśli Mourinho zajmie 2 miejsce to jest jego wielki sukces. Z taką kwotą nie ma jak rywalizować prawada?

Jak Mourinho zajmie 2 miejsce, to nie bedzie to ani sukces ani porazka. Drugie miejsce to akurat jest osiągniecie zupełnie adekwatne do srodków jakie przeznacza na zbudowanie druzyny, w prowananiu z resztą managerów. Gdyby był lepszy, to by zamaskował róznice w ilosci wydawanej gotówki swoimi umiejętnosciami. Tak jak od kilku lat robi to Poch.

Tak samo Kloppa 4 miejsce to nie bedzie jego zaden sukces ale juz jak Poch wskoczy na 4 miejsce, to uznam to za osiągniecie warte pochwalenia. I nie zmieni tego nawet sprzedaz Coutinho z jednego prostego powodu. Klopp miał srodki i czas by sobie w jego miejsce kogos sciągnąc. Ale on woli ufac tym których ma i byc moze jeszcze za to zapłaci. Ale to juz bedzie tylko i wyłącznie jego wina.

Mozesz sie ze mną nie zgadzac, ale wydaje mi sie, ze pieniadze to jest ogromny game changer i ten trener, który ma ich najwiecej, ma tez najwieksze szanse na osiągniecie sukcesu. Oczywiscie zdarzają sie wyjątki. Jak jest bardzo dobry trener, to moze wydawac mniej od innych, a mimo to dotrzymywac im kroku. I w druga strone, jak trener jest słaby, to chocby wydawał najwięcej w całej lidze, to i tak znajda sie lepsi od niego. Z reguły jednak trenerzy sa dobrzy (bez bardzo) i z reguły zajmują miejsca adekwatne do wydawanych pieniedzy.
Własnie dlatego, za sam fakt zdobycia mistrzostwa wg mnie, Guardioli nie naleza sie jakies wielkie peany. Naleza sie one za styl w jaki to mistrzostwo zdobywa, szczególnie pierwsza czesc sezonu była piorunująca. I tak samo Kloppa nie chwale za wyniki. Bo te sa conajwyzej adekwatne do srodków jakie ma. Ale styl jaki zaadoptował w Liverpoolu, to jest cos nad czym sie od dłuzszego czasu rozpływam.

Zresztą, mam jakies deżawi. Bo ja to Ci pisze od początku naszych dyskusji, a Ty zdaje sie dalej tego nie kumasz. :roll:
Kamil232 pisze:Source of the post Ale od dekady wydają wiele razy więcej od nas.

Smiechłem
''Wiele razy więcej'' to ile razy? Dwa, Trzy czy moze cztery razy?
Nie chce mi sie tego sprawdzac ale w ciemno pisze i moge sie w ciemno o to załozyc, ze przez ta dekade City nie wydało nawet 2x wiecej od United. Wydało wiecej, to nie podlega dyskusji. Ale napewno nie ''wiele razy wiecej'' :blow:
Tak jakbym miał strzelac, to bezpiecznie z górką strzelam, ze wydało byc moze z 300 mln wiecej od United. I to głównie wynika z tego, ze w pierwszych latach od przejecia przez Szejków, musilei druzyne zbudowac praktycznie od zera, bo z tych piłkarzy, których szejki zastali, to chyba jedynie Hart nadawał sie do zespołu walczacego o mistrzostwo.
Bardziej ciekawe byłoby porównanie ostatnich 5 lat. I tu juz moze byc zabawnie, bo wcale bym sobie reki uciąc nie dał, ze to City wydało w tym czasie wiecej od United.

Kamil232 pisze:Source of the post Czyli mówicie, że City odpuściło Sancheza bo 30 baniek to za dużo, a da teraz 60 za Mahreza, żeby pograł 6 tygodni nim wróci Sane?

Ale zdajesz sobie sprawe, w tym swoim wysmiewaniu słów Guardioli, ze on nie mówił o kwotach transferowych tylko o płacach piłkarzy? I to co powiedział ma sens jesliby przyjąc ze Sanchez rzeczywiscie ma te 500 tys w tydzien (co w sumie jest nadal mozliwe). City nie chciało tworzyc takiego komina płącowego stąd słowa Guardioli. Jesliby pokazali na jednym przykładzie, ze sa w stanie zawodnikowi tyl edac, to co drugi z wiekszym nazwiskiem by tyle rzadał. Ja te słowa rozumiem w stu procentach i nie widze w nich nic smiesznego.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1143
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 31.01.2018 17:49

Giroud oficjalnie w Chelsea, świetne wzmocnienie. :(
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1480

Postautor: fieldy » śr 31.01.2018 18:06

nieźle jak na "drewno" od momentu przyjścia do AFC, strzelił też najwiecej goli głową w Anglii.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1637
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » śr 31.01.2018 18:13

Kamil232 pisze:Source of the post Nie wyraziłem się precyzyjnie

Jak co drugi post.

fieldy pisze:Source of the post nieźle jak na "drewno" od momentu przyjścia do AFC, strzelił też najwiecej goli głową w Anglii.

Giroud to bdb napastnik. Ma rewelacyjne warunki fizyczne i wykorzystuje je najlepiej, jak tylko można.
jeb@ć farmazoniarzy, konfitury i psy

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 150

Postautor: BeBaD » śr 31.01.2018 18:20

ile kosztował Giroud?

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » śr 31.01.2018 18:36

BeBaD pisze:Source of the post ile kosztował Giroud?

Według SkySports 15,3 mln. funtów plus 2,2 w bonusach.
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » śr 31.01.2018 20:00

masacra pisze:Source of the post Smiechłem
''Wiele razy więcej'' to ile razy? Dwa, Trzy czy moze cztery razy?
Nie chce mi sie tego sprawdzac ale w ciemno pisze i moge sie w ciemno o to załozyc, ze przez ta dekade City nie wydało nawet 2x wiecej od United. Wydało wiecej, to nie podlega dyskusji. Ale napewno nie ''wiele razy wiecej''
Tak jakbym miał strzelac, to bezpiecznie z górką strzelam, ze wydało byc moze z 300 mln wiecej od United. I to głównie wynika z tego, ze w pierwszych latach od przejecia przez Szejków, musilei druzyne zbudowac praktycznie od zera, bo z tych piłkarzy, których szejki zastali, to chyba jedynie Hart nadawał sie do zespołu walczacego o mistrzostwo.
Bardziej ciekawe byłoby porównanie ostatnich 5 lat. I tu juz moze byc zabawnie, bo wcale bym sobie reki uciąc nie dał, ze to City wydało w tym czasie wiecej od United.

Śmiechłem.

200 milionów więcej to już wydali w ostatnich dwóch latach. A wczesniej jak kupowali na potęge Hughes i Mancini kiedy Fergie brał za Free Owena ma nagle zrobić 300?

Lepiej sprawdź zanim wyjedziesz z kompromitującą tezą.

Fakt jest taki, że w ostatniej dekadzie pewnie wydali z miliard funtów więcej od nas.

Wg. ciebie wydatki determinują wszystko. Także dlaczego w takiej sytuacji wymagasz od Mourinho mistrzostwa?

masacra pisze:Source of the post Ale zdajesz sobie sprawe, w tym swoim wysmiewaniu słów Guardioli, ze on nie mówił o kwotach transferowych tylko o płacach piłkarzy?

Aha czyli lepiej dać 60 milionów więcej na piłkarza, niż dać mu 50-100 ktoła więcej tygodniowo. Miesięcznie daje to założmy 400 tys więcej. Rocznie 5 mln. Razy trzy cztery mamy 20 milionów.

Piękna oszczędność :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » śr 31.01.2018 20:15

Kamil232 pisze:Source of the post masacra pisze:
Source of the post Ale zdajesz sobie sprawe, w tym swoim wysmiewaniu słów Guardioli, ze on nie mówił o kwotach transferowych tylko o płacach piłkarzy?

Aha czyli lepiej dać 60 milionów więcej na piłkarza, niż dać mu 50-100 ktoła więcej tygodniowo. Miesięcznie daje to założmy 400 tys więcej. Rocznie 5 mln. Razy trzy cztery mamy 20 milionów.

Piękna oszczędność

Chyba nie doczytałeś posta masacry. Dalej wyjaśnił:

masacra pisze:Source of the post I to co powiedział ma sens jesliby przyjąc ze Sanchez rzeczywiscie ma te 500 tys w tydzien (co w sumie jest nadal mozliwe). City nie chciało tworzyc takiego komina płącowego stąd słowa Guardioli. Jesliby pokazali na jednym przykładzie, ze sa w stanie zawodnikowi tyl edac, to co drugi z wiekszym nazwiskiem by tyle rzadał. Ja te słowa rozumiem w stu procentach i nie widze w nich nic smiesznego.

Dziękować nie trzeba :wink: :beer:
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 617

Postautor: masacra » śr 31.01.2018 20:18

ryba_82 pisze:Source of the post Chyba nie doczytałeś posta masacry

Ale to nie nowosc.
Jeszcze nie zaczelismy na dobre dyskutowac, a ja juz czytam, ze wymagam od Mourinho mistrzosta :rotfl4:
Tak jak Kamila lubie, tak sie rozmawiac odechciewa jak mam znowu tłumaczyc sie z rzeczy których nigdy i nigdzie nie napisałem.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » śr 31.01.2018 20:20

No za to De Brejne dali. Ozil też dostał. Za chwilę ktoś inny w City dostanie.

Dalej sobie szukajcie wytłumaczenia o przegraną walkę o piłkarza :)

masacra pisze:Source of the post Jeszcze nie zaczelismy na dobre dyskutowac, a ja juz czytam, ze wymagam od Mourinho mistrzosta

Dobra. Rozumiem, że jazda po Mourinho(nie nie chodziło tylko o styl). Śmichy, że wydał tyle była dlatego, że robi wynik jaki powinien robić.

#Żelaznalogika pozdrawia.
Obrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » śr 31.01.2018 20:27

Kamil232 pisze:Source of the post Dalej sobie szukajcie wytłumaczenia o przegraną walkę o piłkarza

Odnoszę wrażenie, że to raczej Ty szukasz wytłumaczenia iż Alexis wybrał United, bo to United. Chyba jako jedyny na forum podnosisz ten temat. 500 kafli tygodniówki lub jak wolisz 350 + 20 baniek za podpis to potwierdza. Choć pół bańki + dwadzieścia za podpis też nikt poważny nie wykluczył :wink:
Obrazek

Wróć do „Anglia”