Anglia - Transfery (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Najlepszym transferem letniego okienka sezonu 2017/2018 w Premier League jest:

Alvaro Morata (Real->Chelsea)
2
8%
Kyle Walker (Tottenham->M.City)
1
4%
Ederson (Benfica->M.City)
0
Brak głosów
Mohamed Salah (Roma->Liverpool)
20
77%
Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal->Liverpool)
0
Brak głosów
Alexandre Lacazette (Lyon->Arsenal)
0
Brak głosów
Sead Kolasinac (Schalke->Arsenal)
1
4%
Romelu Lukaku (Everton->M.United)
0
Brak głosów
Nemanja Matic (Chelsea->M.United)
1
4%
Richarlison (Fluminese->Watford)
1
4%

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Reputacja: 1023

Postautor: piotrcies » wt 07.08.2018 20:13

Alissona to jeszcze kojarzyłem, ale o istnieniu tego Kepy dowiedziałem się tuż przed Mundialem :D

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 227

Postautor: coco » wt 07.08.2018 20:15

Delpiero14 pisze:Source of the post 80 mln euro za bramkarza :rydzyk: :lol2:

najlepsze jest w tym to, że tutaj to ewidentnie zapłacono za potencjał, bo za nic więcej. Gość bez szans na grę w reprezentacji przez najbliższe 10 lat, bez ogrania w pucharach, komiczny ruch Chelsea, wiadome że była na musiku, ale żeby aż tak ? Niesamowite rzeczy dzieją się na naszych oczach w ostatnich latach, kiedyś jak zapłacono za zawodnika 10 tysięcy funtów to było społeczne oburzenie, a teraz ? Chore.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 641

Postautor: masacra » wt 07.08.2018 20:15

piotrcies pisze:Source of the post Alissona to jeszcze kojarzyłem, ale o istnieniu tego Kepy dowiedziałem się tuż przed Mundialem

To i tak lepiej odemnie... ja sie dowiedziałem o nim własnie w tym momencie :D
Widac, ze Romek znowu sie nie pierdoli w tancu
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 281

Postautor: Bernabeu » wt 07.08.2018 20:18

To chyba nie tak. Chelsea miała do wyboru zostawić niezadowolonego Courtois, za rok stracić go za darmo i wydać duże pieniądze na bramkarza - albo oddać Courtois za 40mln, dołożyć drugie tyle i zapłacić klauzulę za klasowego bramkarza już teraz. Taki rynek. Finansowo chyba nie wyszli paradoksalnie na tym tak źle, bo za rok ceny na rynku wcale by nie osłabły. Gdyby Chelsea chciała bramkarza na tu i teraz, pewnie wymieniłaby Courtois na Navasa.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2253

Postautor: Delpiero14 » wt 07.08.2018 20:19

masacra pisze:Source of the post Widac, ze Romek znowu sie nie pierdoli w tancu

Nie zdziwię się jakby się okazało, że za tym transferem stoi ta dyrektor sportowa Chelsea. Ciekawe, czy wie w ogóle kogo kupiła, czy sprowadziła po prostu Baska bo jest "ładny" :D

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Reputacja: 1023

Postautor: piotrcies » wt 07.08.2018 20:20

Daj babie pieniądze...

h1893230
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 73

Postautor: h1893230 » wt 07.08.2018 20:21

coco pisze:Source of the post Gość bez szans na grę w reprezentacji przez najbliższe 10 lat

i tu sie mozesz mocno zdziwic, Kepa od dawna jest uwazany za najlepszego mlodego bramkarza w Hiszpanii, jest naprawde swietny, ma ekstremalnie kapitalny reflex nosil bluze nr1 w kazdej mlodziezowce a jego rywal De Gea bardzo czesto zawodzi w reprezentacji i nie ma dobrej reputacji ani u kibicow(tych w Esp) ani u dziennikarzy. Wcale sie nie zdziwie jak lada chwila Luis Enriue postawi wlasnie na Kepe. Bo to ze zrobilby tak Lopetegui to jestem niemal pewien.

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: coco » wt 07.08.2018 20:24

nie bije się rekordu transferowego za gościa, który jest ciągle nikim w dorosłej piłce, takie jest moje zdanie. Kepa może będzie wybitnym bramkarzem, ale obecnie nie jest i nie jest normalne płacenie 80 baniek za kota w worku.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 753

Postautor: Kluchman » wt 07.08.2018 20:29

Kepa to kawał bramkarza. Bardzo pewny, spokojny w interwencjach, świetnie się ustawia. Jasne, może troszeczkę brakuje mu wzrostu, jest młody i wciąż ma duży potencjał rozwoju, ale nie przypadkiem miał w styczniu praktycznie przyklepany transfer do Madrytu. Idzie za dużo pieniędzy, bardzo dużo, ale to nie jest przypadkowy zawodnik. Co do reprezentacji, też uważam, że ma spore szanse niedługo wejść do bramki. Zwłaszcza po tym jak De Gea bronił na MŚ.

h1893230
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 73

Postautor: h1893230 » wt 07.08.2018 20:29

coco pisze:Source of the post nie bije się rekordu transferowego za gościa, który jest ciągle nikim w dorosłej piłce, takie jest moje zdanie. Kepa może będzie wybitnym bramkarzem, ale obecnie nie jest i nie jest normalne płacenie 80 baniek za kota w worku.

no ja rozumiem, 80mln nie jest wart to pewne, na pewno nie dzis. Ale w kluby z UK trzeba doić, i Baskom sie to udało perfekcyjnie, dlatego napisalem ze to swietny deal Baskow (rok temu Kepa mial klazule 20mln).

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: coco » wt 07.08.2018 20:39

Ja mu nie odbieram tego, że może być z niego ktoś wybitny, nie taki mam zamiar. Trzeba tylko jedną rzecz zrozumieć, przegięciem było płacenie takiej kwoty za Allisona, ale to był jednak bramkarz który miał ugruntowaną pozycję w Romie i reprezentacji, pokazał się zarówno w LM jak i na MŚ, tu jeszcze mogę zrozumieć kilka rzeczy, ale w przypadku Hiszpana absolutnie nic się nie klei. Nie taki gość powinien bić rekord transferowy, on jeszcze nic nie pokazał by tyle za niego płacić, chapeau bas dla Athletic za wydojenie takiej kasy, jednak kpiną jest płacenie takiej sumy za kogoś takiego. Patrząc na to co się właśnie wydarzyło to ile np Barcelona powinna krzyknąć za Ter Stegena 200 baniek ? niepojęte
Ostatnio zmieniony wt 07.08.2018 21:02 przez coco, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 753

Postautor: Kluchman » wt 07.08.2018 20:43

Chelsea po prostu zostawała bez bramkarza trzy dni przed końcem okienka. Woleli przepłacić za młodego, utalentowanego i już dobrego bramkarza niż szukać półśrodków i graczy 30+ za też niemałe pieniądze. Można to zrozumieć.

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 281

Postautor: Bernabeu » wt 07.08.2018 20:47

Jak wyżej, Chelsea dostanie za rok kontraktu Courtoisa ok. 40 mln, gdyby nie to, pewnie zapłacenie klauzuli Kepy przyszłoby im dużo ciężej. Z tego co śledziłem, alternatywa był Butland i Pickford, więc nie jest tak, że oni mieli jakieś bardzo sensowne alternatywy. A za bramkarza z Anglii też by mocno przepłacili.

Co najwyżej dziwić może, że tak długo przyszło im przeprowadzenie całej operacji, bo Courtois od dawna wyrażał chęć odejścia. Tutaj chyba sami są sobie winni.
Ostatnio zmieniony wt 07.08.2018 20:47 przez Bernabeu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1454

Postautor: Diamen23 » wt 07.08.2018 20:47

Chelsea popierdoliło.

Teraz kibice Realu mogą spokojnie obronić 80 mln za Kovacicia, skoro tyle kosztuje Kepa.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 641

Postautor: masacra » wt 07.08.2018 20:58

Bernabeu pisze:Source of the post alternatywa był Butland i Pickford

Butlanda by mogli wyciągnąc za max 30 baniek, z tym ze Butland to jest katastrofa nie bramkarz. Kompletnie nie rozumiem skąd ten jego fejm... tzn rozumiem, Angole, ich media robia przekota z kazdego kolejnego bramkarza, który w młodym wieku wywalczy sobie miejsce miedzy słupkami klubu Premier League. Ale od jego rekordu obronionych strzałów minęło juz troche, a w tym czasie zdązył popełnic kilka takich wpadek, których nie powstydziłby sie Karius.

Pickford był raczej nie do wyjecia z Evertonu, a juz napewno nie bez jakiejs szalonej oferty, byc moze nawet wiekszej niz za tego Kepe.

Tak naprawde to do dzisiaj byłem przekonany, z eoni wyrwą z Leicester Schmeichela, mysle ze oferta 30 mln by wystarczyła,a to bramkarz, który ma spokojnie jeszcze 3-4 lata gry przed sobą.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Wróć do „Anglia”