Arsenal FC (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Arsene powinien zostać?

Jasne
36
55%
Nigdy w życiu!!
29
45%

Liczba głosów: 65

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 202

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: ryba_82 » ndz 03.12.2017 11:00

Aż dziw bierze że to nie zakończyło się poważną kontuzją Bellerina.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 666

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: sickstick » pt 29.12.2017 13:24

Wenger ostatnio skacze po ustawieniach jak jakiś Alegri, w zasadzie na godzinę przed meczem nie wiemy czy spodziewać się 343 czy 433. Myślę że to dobry omen na najbliższe X lat, świadczący o tym że Boss po 20 latach prowadzenia Arsenalu wciąż jeszcze się rozwija i właśnie w jego repertuarze zaczyna pojawiać się element dostosowania ustawienia pod rywala. Normalnie łał :lol2: O ile przeciwko potężniejszym rywalom już od dobrych 3 lat staramy się grać inaczej niż przez całe poprzednie 20 - cofamy i czekamy na kontry, co naturalnie lepiej wychodzi przy przejściu na trójkę środkowych obrońców, o tyle kiedy trzeba atakować to aż prosi się o dołożenie jednego piłkarza do przodu i wtedy w starym dobrym 433 wyglądamy najlepiej.

Ozil odżył i gra jakby faktycznie zależało mu na tych 300tys tyogdniówki. Złapał intensywność i jest absolutnie czołowym graczem ofensywy Wengera. Na zupełnie przeciwnym biegunie Alexis Sanchez, który wczoraj dwoma udanymi kopnięciami wygrał nam mecz - co w zasadzie potwierdza jego wielką klasę piłkarską - bo były to być może jedyne dwa udane kopnięcia piłki Chilijczyka w ostatnich 5-6 spotkaniach. Jest wolny, przewidywalny, wiecznie odskakuje mu piłka. Może to i dobrze, bo tym samym wcale nie będzie go aż tak trudno zastąpić.

Bardzo udane tygodnie zalicza Maitland-Niles, który bardzo mnie nie przekonywał w początkowej fazie sezonu. Jest to zawodnik niesamowicie inteligentny, szybki i zwinny oraz dobry technicznie. Dostaje minuty na lewej obronie, co wyraźnie nie jest jego ulubioną pozycją, a jednak z czasem zaczął dawać sobie radę. Myślę że może z niego być solidny ligowiec, o ile opuści Arsenal po sezonie dla regularnej gry.

Natomiast wszystkie te Welbecki, Chambersy, czy Walcotty to jest jakaś skrajna żałość. Szkoda, fajne chłopaki, jak na nich patrzę to myślę że mogliby założyć boysband, ale nie minuty w Arsenalu. Z Chmabersa wiele nie będzie, on musi grać żeby się rozwijać, więc kariera co najwyżej poza Emirates z racji na wiek.

No i osobny akapit dla Wilshere. Jacek wrócił nawet lepszy niż się spodziewałem po takim pasmie kontuzji :love: Ciężko mi patrzeć na niego przyszłościowo, w sensie że jakbym z góry zakładał że i tak 3-6 miesięcy każdego sezonu przeleży, więc na patrzę na niego jak na gracza na którym nie możemy budować podstawowej 11stki, ale kiedy gra i łapie regularność (bo nawet nie formę - było raptem takie pół sezonu, kiedy Jack grał, ale był bez formy) to jest to prawdziwy masakrator środka pola. Uwielbiam tego gracza i oglądanie go umila mi ciężką grudniową przeprawę :rydzyk:

Awatar użytkownika
j1mmy
30+
30+
Reputacja: 360

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: j1mmy » pt 29.12.2017 13:33

A jak Lacazette ?
Jeśli nie możesz złapać na forum napisz PM

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 423

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: masacra » pt 29.12.2017 13:33

sickstick pisze:Source of the post Ozil odżył i gra jakby faktycznie zależało mu na tych 300tys tyogdniówki

Jak sie Arsenal ugnie to zrobi Ozila najlpiej zarabiającym piłkarzem w całej lidze (w tej chwili Pogba ma 290 tys).

sickstick pisze:Source of the post ale kiedy gra i łapie regularność (bo nawet nie formę - było raptem takie pół sezonu, kiedy Jack grał, ale był bez formy) to jest to prawdziwy masakrator środka pola. Uwielbiam tego gracza i oglądanie go umila mi ciężką grudniową przeprawę

Ja mam tak samo. Wilshere to chyba jedno z najwiekszych rozczarowan dla mnie ostatnego 10-lecia w Premier Legaue. On sie zapowiadał na najlepszego angielskiego pomocnika od wielu, wielu lat. W [ch**] go szkoda.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: sickstick » pt 29.12.2017 13:48

j1mmy pisze:Source of the post A jak Lacazette ?

Lacazette wyraźnie rozwija się pod Premier League, jego asysty w ostatnich meczach były następstwem ciężkiej fizycznej walki w obrońcami - czyli elementu którego w pierwszych chwilach dla Arsenalu unikał i wydawało się że własnie w tym miejscu zauważymy największy minus jego gry kosztem Giroud. Także do przodu, to bardzo wymagająca fizycznie liga i taki kurdupel, nawet przypakowany, musi się jeszcze ze sto razu odbić od klaty angielskich drwali, żeby nauczyć się poruszać w takim klimacie swobodnie. Poza tym to znakomity napastnik, dobry technicznie, potrafiący sobie zrobić miejsce i bardzo konkretny, więc jeśli pogodzi to z odwalaniem ciężkiej giroudowej roboty, to wszyscy będą nim w pełni zachwyceni.

Natomiast niepojącym jest że prawie każdy mecz kończy w okolicach 60-70 minuty nawet teraz, kiedy nie ma Girouda na zmiany. Prawdopodobnie jedno wynika z drugiego i ta cięższa niż we Francji boiskowa praca przekłada się na to że po godzinie jest już zajechany.

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 974

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: fieldy » pt 29.12.2017 15:20

Lacazette teraz też będzie grał po 70 minut, bo trzeba na niego chuchać, bo nie będzie komu grać na szpicy.
Mi sie podoba jego gra, trochę rzadko go wykorzystujemy, mało pilek dostaje, przez co ma malo okazji, ale jak ma, to jest dosyć skuteczny. Kane oddał bodaj ze 100 strzałów wiecej niż Laca w tym sezonie. Nawet taki Tom Ince, ktory niedawno zdaje się 1 bramkę strzelił, miał więcej strzałow do wczoraj...

Wenger ostatnio stwierdził, że KOlasinac nie bardzo mu się widzi w 442 :mrgreen: dlatego AMN grał w ostatnim czasie. Może trzeba będzie go oddać, skoro tak się nie nadaje :lol2:

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: fieldy » sob 30.12.2017 16:49

Piłkarze już chyba wiedzą, ze Alexis znalazł nowy klub :mrgreen:

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: fieldy » ndz 31.12.2017 16:35

bez Ozila na WBA, kiepsko to widzę

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1125
Kontaktowanie:

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: janop » ndz 31.12.2017 16:39

Gorzej, że brakuje wenezuelskiego magika.

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: fieldy » ndz 31.12.2017 16:39

przynajmniej w tyłach Arsenal zagra na 0

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: sickstick » ndz 31.12.2017 16:48

A także polskiego Roya Keana

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 807

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: Tomusmc » ndz 31.12.2017 19:13

Ależ to wcisnął przy dużym szczęściu bo po rykoszecie. Szkoda WBA bo dzielnie stawiali opór, a nawet czasami mocno zagrozili bramce Cecha

No i jest sprawiedliwie chociaż nie widziałem czy karny słuszny, słyszałem tylko, że ręka nienaturalnie ułożona
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: sickstick » ndz 31.12.2017 19:27

Ciekawe czy Wenger poda się do dymisji po kolejnym sezonie poza TOP4 i za plecami Wielkiego Pocha, czy mimo wszystko będzie siedział na stołku przynajmniej do końca kontraktu :warrior:

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: fieldy » ndz 31.12.2017 20:11

powinni mu podziękować, tak samo jak Deanowi

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: sickstick » ndz 31.12.2017 20:13

Deana nienawidzę na wieki, ale dzisiaj karnego sam bym gwizdnął. Paradoksalnie bardzo dobry mecz Chambersa ale zachowanie z ręką irracjonalne.

Wróć do „Anglia”