Arsenal FC (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Arsene powinien zostać?

Jasne
39
56%
Nigdy w życiu!!
31
44%

Liczba głosów: 70

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 665
Kontaktowanie:

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: Magnum » czw 12.04.2018 22:01

Nic nie gramy. Gramy tylko po to, żeby nie przegrać, taki jest cel. Wilshere jest okropny, kolejny mecz z rzędu. A do tego jak zwykle irytujący.

Obrona dała piękny popis przy bramce. :] NIKT nie zareagował, wszyscy się tylko patrzyli, jak koleś podbiega i trafia z dwóch metrów. Mustafi stał z ręką w górze, Koscielny i Bellerin podziwiali. Monreal to nie wiem, co robił przy tym wyskoku.

Naoglądali się wczoraj i przedwczoraj i chcą doświadczyć tego samego?
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1784

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: fieldy » czw 12.04.2018 22:09

Na Mustafiego już patrzeć nie mogę. Piłka idzie w jego stronę, a ten stoi jak ostatnia pizda i patrzy, jak rywal go obiega w żółwim tempie i pakuje pilkę do siatki.
CSKA jest mega słaba w obronie, 3 obrońców 108 lat razem i Welbeck z Laca tam wchodzą jak chcą, ale jakby nie chcieli im zrobić krzywdy.
O awans sie nie boję, bo pewnie coś tam wcisniemy, a CSKA potrzebuje jeszcze 2 by wyrównać, no ale i tak z taką grą słabo widze dalsze rundy

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 474

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: WiernyKibic » czw 12.04.2018 22:16

Uła, 2:0. Jeszcze jeden
:king:

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1744

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: sickstick » czw 12.04.2018 23:01

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Smashing Pumpkins
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 21

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: Smashing Pumpkins » pt 13.04.2018 14:18

Zauważyliście, że Aubameyang jest w wiekszosci meczy zupelnie poza gra ? Statystyki niby ma dobre ale bylo wiadomo ze Wenger nie bedzie go umial wykorzystac w 100%

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: sickstick » pt 13.04.2018 14:24

Poza grą to jest Lacazette, na tle Gabończyka wygląda jak totalny przeciętniak. Francuz z każdym tygodniem jest dla mnie coraz większym rozczarowaniem, jeśli wróci Miki to na Atletico lepiej będzie zagrać Welbeckiem na szpicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 682

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 15.04.2018 16:51

Hmmm....coś w tym jest :D

Pisaliście, że potrzebujecie dobrej organizacji gry w obronie. Rafa jak mało kto potrafi poukładać zespół od tyłu.
Byłby do wzięcia z Newcastle, nie powinien być drogi, ma doświadczenie, renomę.... No nie widzę minusów tej kandydatury :)
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: sickstick » ndz 15.04.2018 22:10

Ja widzę, to zwykły leszcz
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: masacra » pn 16.04.2018 17:52

sickstick pisze:Source of the post Ja widzę, to zwykły leszcz

No to bym sie deczko sprzeczał. Przy całej mojej antypatii do Beniteza, to patrząc przez przmat sukcesów na arenie europejskiej, szybciej bym tak Wengera nazwał. Rafa zdobywal LM i 2x Lige Europy, a Arsene? Nul. Nic, zero. Wg mnie to ciekawa opcja i Hiszpan jesli szatnia zaakceptuje tego zdystansowanego analityka, ma szanse na sukces z Arsenalem.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: sickstick » pn 16.04.2018 19:31

To teraz policz europejskie trofea Wielkiego Dzose oraz Wielkiego Kloppo i odpowiedz sobie na pytanie, czy wykaz trofeów z przeszłości to faktycznie główne kryterium przy wyborze managera ;)
Obrazek

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 207

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: RLG » śr 18.04.2018 17:58

Wenger ma nad Benitezem tę przewagę, że gwarantuje stabilną sytuację w klubie. Benitez tego nie daje - czasem coś wygra w Europie lub zdobędzie mistrzostwo, a czasem nie. Wenger zaś to regularność i powtarzalność, a te są w piłce nożnej bardzo istotne.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2412

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: Delpiero14 » śr 18.04.2018 18:16

RLG pisze:Source of the post Benitez tego nie daje - czasem coś wygra w Europie lub zdobędzie mistrzostwo, a czasem nie.

To samo można powiedzieć o Wengerze. Oczywiście z wyłączeniem europejskich pucharów.
RLG pisze:Source of the post Wenger zaś to regularność i powtarzalność, a te są w piłce nożnej bardzo istotne.

Ta regularnosc nie funkcjonuje u Wengera już od dobrych dwóch lat. Nie udało mu się awansować do LM w poprzednim sezonie i nie uda mu się to i w tym sezonie. W przyszłym sezonie najpewniej też mu się nie uda, dlatego właśnie Francuz powinien zostać zdymisjonowany. Nie wiem, czy to właśnie Benitez byłby odpowiednim następcą, ale wiem, że jeśli Arsenal chce dalej się rozwijać i coś znaczyć zarówno w kraju jak i w Europie to zmiana trenera jest koniecznością.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: masacra » śr 18.04.2018 18:48

sickstick pisze:Source of the post To teraz policz europejskie trofea Wielkiego Dzose oraz Wielkiego Kloppo i odpowiedz sobie na pytanie, czy wykaz trofeów z przeszłości to faktycznie główne kryterium przy wyborze managera

Ale zaraz, zaraz, czy ja kiedykolwiek napisałem, ze Klopp to lepszy manager niz Mourinho? Chyba nie. Mi Klopp bardziej odpowiada, bo za stylem gry Mourinho juz podczas pierwszej przygody z Chelsea nie za bardzo przepadałem i kazdego ziomka, który zazdrosił Londynczykom Zozusia, mówiłem, ze to jak zamienic siekierka na kijiek. Bo styl gry (główny zarzut do benka za jego kadencji w LFC) za bardzo by sie nie zmienił, a z budzetem, który był wówczas w Liverpoolu, zaden trener nie gwarantował mistrzostwa.

Mourinho wygrał nieporownywalnie wiecej od Kloppa i to jasne, ze na drabince trenerów jest szczebel czy dwa wyzej. To samo mozna powiedziec o Benitezie i Wengerze (przynajmniej jesli chodzi o kontynent, bo pape Wengera ratuje pierdyliard FA Cupow).

Ale to nie o tu tu chodzi. Pisaliscie, ze potrzebny jest trener, który dla odmiany pukłada druzyne od tyłu. To ja wam mówie, ze lepszych pod tym względem od Hiszpana jest niewielu. On miał swoje wzloty i upadki ale nie raz i nie dwa udowodnił, ze z nienajwiekszym budzetem w lidze, potrafi zbudowac sensowną druzyne, a przy odrobinie szczescia i zaufaniu piłkarzy, moze wymiatac swoja taktyką w Europie. Zrobił niezłe wyniki z Liverpoolem, nawet troche ponad stan, robi swietną robote na północy Anglii (szczególnie jesli wziąc pod uwage jakiego Newcastle ma własciciela), w Napoli tez chyba w miare nieźle sobie radził. Poniosł porazke w Interze ale dalsze losy tamtej druzyny chyba potwierdził, ze cos tam sie skonczyło po Mourinho ( nie wnikam co, choc słyszałem, ze Portuglaczyk zajechał tamtą kadre, a ze wielu piłkarzy była juz jedną noga po drugiej stronie rzeki tylko sprawe pogarszały) i w Realu Madryt, co było wiadome w momencie jego przyjscia, ze on stamtąd wyleci szybciej niz póxniej. Nie z tym stylem i z tym podejsciem do zawodników.

Ale w Arsenalu wg mnie mógłby sobie całkiem niexle poradzic. Warunkiem jest, jak pisałem, zeby szatnia była przygotowana na trenera, który kontakt z piłkarzami ogranicza do wydawania polecen taktycznych, a w treningach nie uczestniczy wcale. Kluczem byłby odpowiedni dobor współpracowników. Na pewno pewniejsza opcja niz taki Tuchel, który moze byc drugim Kloppem, a moze byc równie dobrze kolejnym Andre Villas Boas.

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 207

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: RLG » śr 18.04.2018 19:38

Delpiero14 pisze:Source of the post
RLG pisze:Source of the post Benitez tego nie daje - czasem coś wygra w Europie lub zdobędzie mistrzostwo, a czasem nie.

To samo można powiedzieć o Wengerze. Oczywiście z wyłączeniem europejskich pucharów.
RLG pisze:Source of the post Wenger zaś to regularność i powtarzalność, a te są w piłce nożnej bardzo istotne.

Ta regularnosc nie funkcjonuje u Wengera już od dobrych dwóch lat. Nie udało mu się awansować do LM w poprzednim sezonie i nie uda mu się to i w tym sezonie. W przyszłym sezonie najpewniej też mu się nie uda, dlatego właśnie Francuz powinien zostać zdymisjonowany. Nie wiem, czy to właśnie Benitez byłby odpowiednim następcą, ale wiem, że jeśli Arsenal chce dalej się rozwijać i coś znaczyć zarówno w kraju jak i w Europie to zmiana trenera jest koniecznością.

Przecież to było pisane na pół poważnie i bynajmniej nie była to pochwała Wengera z jego stabilnością w niezdobywaniu trofeów :D

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2412

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: Delpiero14 » śr 18.04.2018 19:44

A to sorry, nie zajarzyłem :P

Wróć do „Anglia”