Arsenal FC (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Arsene powinien zostać?

Jasne
39
56%
Nigdy w życiu!!
31
44%

Liczba głosów: 70

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 672

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: Kluchman » pn 21.05.2018 23:50

Wiesz, gość w Lidze Mistrzów miał zrobić więcej, bo takie są ambicje klubu, ale ostatecznie odpadał z Madrytem i Barceloną. Drużynami lepszymi kadrowo i bardziej doświadczonymi niż PSG. Odpadniecie z Madrytem i Barceloną to żaden wstyd. Gdyby przeszedł dalej większość środowiska uznałaby to za niespodziankę.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1558

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: fieldy » pn 21.05.2018 23:57

ja licze, ze przede wszystkim ogarnie organizacje gry i Arsenal przestanie tracić frajerskie gole, bo na to już patrzeć nie można.
50 baniek + to co się uda zarobić, a zanosi sie, ze Ramsey zostanie sprzedany, wiec bliżej 100 może rzeczywiście być. Ale to i tak mało, bo za stówke ze dwóch świetnych piłkarzy się kupi obecnie, a w Arsenalu potrzeba konkretnej przebudowy. Na walke o tytul chyba nikt nie liczy.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1257

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: Morrow » wt 22.05.2018 0:04

Kluchman pisze:Odpadniecie z Madrytem i Barceloną to żaden wstyd. Gdyby przeszedł dalej większość środowiska uznałaby to za niespodziankę.

Oczywiście, że to nie jest żaden wstyd ale mimo wszystko, dość przeciętną wówczas (co choćby dwumecz z Juve potem potwierdził) Barcelonę, miał już jedną nogą za burtą a skończyło się najbardziej kompromitującą remontadą w historii LM. Przegranie Ligue1 z Monaco, mając taką pakę, też mu chwały nie przyniosło. Trudno go chwalić za pobyt w Paryżu, bo wygrać mistrzostwo w ciągu 2 sezonów i odpaść z Barcą albo Realem w 1/8 LM mogli równie dobrze z asystentem Unaia.

Awatar użytkownika
j1mmy
30+
30+
Reputacja: 438

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: j1mmy » wt 22.05.2018 8:18

Uwazam ze ten trener dla Arsenalu to dobry wybór, zna się na LE jest szansa , że powalczy o LM. Dla Arsenalu to najważniejsze na tą chwilę. Jak wypleni z szatni gen przegrywu to na jego miejsce można będzie wpuścić kogoś kto spróbuje wygrać.
Jeśli nie możesz złapać na forum napisz PM

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: Morrow » wt 22.05.2018 11:14

fieldy pisze:Source of the post 50 baniek + to co się uda zarobić, a zanosi sie, ze Ramsey zostanie sprzedany, wiec bliżej 100 może rzeczywiście być. Ale to i tak mało, bo za stówke ze dwóch świetnych piłkarzy się kupi obecnie, a w Arsenalu potrzeba konkretnej przebudowy.

Czy Arsenal ma naprawdę tak słabą kadrę, że naprawdę potrzebuje jakiejś większej przebudowy? Tam przecież przez ostatnie lata uzupełniano braki, na które narzekano. Jest bramkarz, sprowadzono Kolasinaca na LB, narzekano na obronę i brak partnera dla Koscielnego to są Mustafi i Monreal. Brakowało konkretnego DMa to sprowadzono Xhakę. Wilshere znowu przypomniał sobie jak się gra w piłkę, Ramsey to od lat wysoki poziom, z przodu ekipa Mchitarjan, Lacazette, Ozil, Aubameyang na dobrą sprawę nie odstaje od reszty ligowej czołówki. Ten skład IMO wcale nie wygląda źle, jasne zawsze jakaś świeża krew się przyda ale pytaniem jest na ile tu nie dało się wycisnąć więcej z tych ludzi za sprawą Wengera i z kimś nowym za sterami ta ekipa okaże się znacznie lepsza.

fieldy pisze:Na walke o tytul chyba nikt nie liczy.

To jest chyba właśnie ta mentalność "4 miejsca" przez lata ćwiczona przy Wengerze :) Przy Emerym na tytuł bym nie liczył ale już przy takim Allegrim czy innym Guardioli cele byłyby tylko takie.

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 34

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: dziki16 » wt 22.05.2018 11:23

Morrow pisze:narzekano na obronę i brak partnera dla Koscielnego to są Mustafi i Monreal.

Kościelny - 32 lata i zerwane ścięgno Achillesa.
Mustafi - widziałeś jego grę w tym sezonie?
Monreal - to jest raczej lewy obrońca, na środku obrony nie widzę go.
Kolasinac - początek i końcówka sezonu niezłe ale w najważniejszych momentach zawodził i grał za niego Monreal który spisywał się o niebo lepiej.
Cech - patrz Mustafi.
av by woops from gfxworld

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: Morrow » wt 22.05.2018 11:31

Oczywiście, że widziałem jak Arsenal kaleczył w obronie w tym i nie tylko tym sezonie. Pytanie na ile jest to wina samych wykonawców a na ile błędnych założeń taktycznych Wengera. Żeby daleko nie szukać, MU w defensywie przed Mourinho było żałosne, taki Rojo po transferze do MU był parodystą, wszyscy tylko odliczali dni jak po zmianie trenera uda się go gdziekolwiek opchnąć. Wszedł Mourinho i gość u niego jak za dotknięciem magicznej różdżki zaczął grać naprawdę dobrze na środku obrony. Kwestia zmiany organizacji gry, nastawienia i ustawienia go przez trenera pozwoliły pokazać mu więcej walorów.

Nie twierdzę, że Arsenalowi nie przydałyby się wzmocnienia ale nie wiem czy rewolucja kadry, która była przez ostatnie lata dość równomiernie przebudowywana to jest akurat największy problem Kanonierów, skoro nawet nie wiadomo ile nowy trener będzie w stanie wycisnąć z tych graczy.

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: dziki16 » wt 22.05.2018 11:34

Obrazek

Nawet niezłe te koszulki. Na pewno wyglądają lepiej na zawodnikach niż na tych zdjęciach które zostały wrzucone tutaj jakiś czas temu.
Czekam na jakieś zajebiste wyjazdówki/trzeci komplet albo treningówki :)

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 975

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: DDK » wt 22.05.2018 11:48

te paski na ramionach jak dla mnie beznadziejne.

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: dziki16 » wt 22.05.2018 12:01

DDK pisze:te paski na ramionach jak dla mnie beznadziejne.

Właśnie ja myślałem, że będzie gorzej. Ale nie ma źle, da się oglądać :D

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: fieldy » wt 22.05.2018 12:56

Morrow pisze:Source of the post Czy Arsenal ma naprawdę tak słabą kadrę, że naprawdę potrzebuje jakiejś większej przebudowy?

może nie przebudowy całego składu, ale już tzw. kregosłupa jak najbardziej. Cech dostał nr 1, ale wiemy, ze on już est po drugiej stronie rzeki. Ospina raczej odejdzie, wiec o ile nie licze na nowy nr 1, to zastępca się przyda. Kos od 2 lat gra z mocno uszkodzonymi achillesami, o ile wcześniej on wszystko trzymał w ryzach, tak poprzedni sezon już pokazał, że jest coraz gorzej. Jeśli dobrze pamiętam wypadł na dłużej (grudzień?), Mustafiego już zimą chcieli pogonić, ale odłożyli transfer do lata. Patrzac na cenę Mustafiego, to jest to wielkie rozczarowanie. Niby mistrz świata, a momentami grał jak junior. Można oczywiście twierdzić, ze to wina tego, ze nie było organizacji gry i stoperzy często zostawali sami przeciwko napastnikom rywali, ale on nawet w tych prostych sytuacjach się mylił okrutnie. Wslizgi na raz, gra barkiem na alibi, tak że chyba Long, czy inny Austin go robili jak chcieli... Do składu wskoczył Mavropanos i z miejsca wyglądał 2 razy lepiej, czerwo w końcowce już pominę - zdarza się :P Więc jeden stoper to absolutny mus, a najlepiej dwójka.

Jak Ramsey odejdzie, to znów robi się miejsce w pierwszym składzie do uzupełnienia. Marzy mi się def. pomocnik z prawdziwego zdarzenia. Xhaka, to jednak za bardzo pcha się do rozgrywania, za często gra z przodu, nie wiemy na ile to wina Wengera, a na ile taki już jego styl. MI sie marzy obok niego typowy przecinak, walczak. A więc kolejny piłkarz do kupienia. Cazorla odchodzi, Ramsey odchodzi (prawdopodobnie), nie wiadomo co z Wilsherem, Mustafi pewnie też odejdzie, Ospina - kolejny. Wiemy ile kosztują porządni zawodnicy. Zanosi się na to, ze bedziemy szukać po kosztach. Niby Leno ma niską klauzulę, wiec na niego będą patrzeć i boję się, ze cena będzie wazniejsza niż inne aspekty (psychika, umiejętności, cokolwiek)

Morrow pisze:Source of the post Przy Emerym na tytuł bym nie liczył ale już przy takim Allegrim czy innym Guardioli cele byłyby tylko takie.

dlatego ja byłem za Allegrim od samego początku. Ale mnie nikt nie slucha :P

Swoją drogą, taki Pep... świetny fachowiec, ale ostatnio się zastanawiałem jakby wyglądał w takim Arsenalu, gdyby miał do wydania 50mln (czyli tyle ile lekką reką na rezerwowego obrońce potrafi wydać). Wiec celem pewnie byłoby mistrzostwo, ale czy byłoby realne, to już inna para kaloszy.

Dla mnie najważniejsze jest, by nowy trener ogarnął organizację gry. I na bazie tego można robić kolejne kroki do przodu. W klubie jest nowa struktura, już nie będzie 1 osoby odpowiedzialnej za wszystko, pewnie trochę czasu minie zanim wszystko zaskoczy. Póki co nic nie wiemy, możemy tylko gdybać. Może Emery dostanie fajnych piłkarzy (Sokratis, Leno, etc.) za rozsądne pieniądze i drużyna przy efekcie nowej miotły zacznie pracować fajnie razem, ale równie dobrze moze być jak z drugim sezonem Conte w Chelsea - Dostanie taki Emery piłkarzy, których by normalnie nie chciał, ale takich dostanie, bo na innych nie będzie klubu stać i będzie starał się budować coś z tego co mu narzucą. Pożyjemy - zobaczymy.

Dla mnie niezrozumiale jest, że w jednym z najlepiej zarabiajacych klubów, po tylu latach oszczędzania, gdy stadion już spłacony, gdy kasa z tv płynie jak głupia, Arsenal wciąż ma budzet na transfery jak ligowy średniak, a nie jak ci najwięksi. Możesz wiec mówić, że to kwestia mentalności 4 miejsca, ale trudno spodziewać się, że Arsenal, który na starcie ma 50mln do wydania, miałby móc realnie walczyć z City, czy United, które dostaną kolejne 200mln na swoje zachcianki ;)

DDK pisze:Source of the post te paski na ramionach jak dla mnie beznadziejne.

+1

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1712
Kontaktowanie:

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: cloner » śr 23.05.2018 0:28

Obrazek
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia

j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: fieldy » śr 23.05.2018 5:07

Laca polubił tego mema, ma dystans chlopak :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 953

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: Salas11 » śr 23.05.2018 8:49

Wciąż jakoś tak z niedowierzaniem do tego podchodzę. Człowiek myśli - Arsenal i ma przed oczami Wengera. Przecież on tu był zanim się w ogóle zacząłem interesować piłką :P Potrzebuję czasu, z Fergusonem też tak miałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Arsenal FC (zbiorczy)

Postautor: dziki16 » śr 23.05.2018 10:42

Wróć do „Anglia”