Reprezentacja Anglii (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

temok
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Reputacja: 0

Postautor: temok » śr 21.02.2018 23:40

Ciekawy post! :D

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 187

Postautor: Kamil232 » śr 21.02.2018 23:43

Dziękuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 592

Postautor: masacra » pt 23.03.2018 20:29

Pickford; Trippier, Gomez, Stones, Rose, Walker; Henderson, Oxlade-Chamberlain; Lingard, Rashford, Sterling.

Skłąd Anglików na dzisiejszy mecz z Holandią. Ciekawie z kilku powodów.
Po pierwsze 5 w obronie (lub trójka środkowych i dwóch def skrzydłowych, jak kto woli), w tym Joe Gomez, który cały sezon grał na prawej obronie, a w seniorskiej piłce na srodku jeszcze nigdy nie był wystawiany. Do tego Kyle Walker jako jeden z CB, dla którego to chyba tez nowosc. Jedynym tak naprawde nominalnym stoperem jest Stones.

Po drugie Ox razem z Jordanem w sercu pomocy, tez jestem ciekaw jak sie tam zaprezentuje na poziomie reprezentacyjnym.
No i bez Kane'a, którego zastapi rashford. Nie sądze, by na mistrzostwach młody sobie pograł (chyba, ze na skrzydle) ale tak czy iaczej to wielki sprawdzian dla niego.

Musze powiedziec, ze ta reprezentacja od lat nie prezentowała sie tak biednie. Jesli dojda w Rosji do ćwiercfinału, to będe mega zaskoczony.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 163
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » sob 24.03.2018 14:14

A ja się wcale nie zdziwię jeśli to będzie pierwsza drużyna Anglików od niepamiętnych czasów, która...pozytywnie zaskoczy. Southgate, w przeciwieństwie do poprzedników, postawił na grę piłką i dobiera pod to zawodników. Może nie są to nazwiska przed którymi reszta świata będzie klękać, ale ma wciąż wystarczająco indywidualności aby napsuć krwi wyżej notowanym rywalom.

Ciekawi mnie jak się potoczą losy Southgate'a. To całkiem ogarnięty gość jak na angielskie warunki.

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1355
Kontaktowanie:

Postautor: janop » sob 24.03.2018 14:34

red85 pisze:Source of the post Może nie są to nazwiska przed którymi reszta świata będzie klękać, ale ma wciąż wystarczająco indywidualności aby napsuć krwi wyżej notowanym rywalom.

IMO wystarczy, że wpadną na Kolumbię po wyjściu z grupy żeby skończyła się ich przygoda z MŚ.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1670

Postautor: Delpiero14 » sob 24.03.2018 16:37

janop pisze:Source of the post IMO wystarczy, że wpadną na Kolumbię po wyjściu z grupy żeby skończyła się ich przygoda z MŚ.

Zapewne tak właśnie będzie. Anglicy to ogólnie śmieszna nacja. Robi się z nich gwiazdy na siłę i płaci się za nich te horrendalne kwoty, które potem mieszają im w głowie i taki zawodnik myśli sobie, że jest niewiadomo jak dobry a prawda jest taka, że 90% z nich jest zwyczajnie przepłaconych i nie wartych kwot jakie oscylują wokół ich nazwisk.

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Postautor: masacra » sob 24.03.2018 16:40

No tak, ciezko jest wrozyc z fusow i przewidywac jak ostatecznie sie Anglicy spiszą na mundialu. Ale fakt jest taki, ze personalnie to najsłabsza kadra od wielu lat. Przynajmniej fajnie, ze w zdecydowanej wiekszosci jej trzon tworza młodzi zawodnicy przed 24-25 rokiem zycia i oni mają jeszcze mnostwo czasu by wybic sie na galaktyczny poziom, na jakim póki co jedynie jest Kane.

Mi tez sie podoba jak Southgate stara sie nimi grac ale ja sie boje o co innego. Anglicy zawsze mieli problemy z udźwignieciem presji, ze sprostaniem oczekiwaniom i to niemałym jakie pojawiały sie przed kazdym wielkim turniejem (cos jak kiedys Hiszpanie). I tak było w czasach Campbelow, Scholesow, Bekhamow, Owenow czy później w czasach Lampardow, Gerrardow, Ferdinandow etc. A przeciez to wszystko byli zawodnicy, którzy w klubowym futbolu wygrali wszystko, bądź niemal wszystko co mogli wygrac. Zawodnicy odgrywajacy kluczowe role w najmocniejszych ruzynach klubowych na kontynencie. Dzisiaj o obliczu tej kadry decydują chłopaczki, którzy na scenie klubowej mają czesto problemy z udźwignieciem presji, wiec co dopiero tu mowic gdy ich wszystkich zbierze sie do kupy i połozy na barki oczekiwania całego narodu.

Choc z drugiej strony, ta młodosc, zmieniajaca sie mentalnosc kolejnego pokolenia moga byc tu dosyc nieoczekiwanym atutem i byc moze rzeczywiscie zagraja bezczelnie i bez kompleksów.

Tak czy inaczej, jakbym miał stawiac pieniądze to złamanego grosza nie postawiłbym na to, ze zajda wyzej niz do ćwiercfinału, co i tak wg mnie bedzie sukcesem, po którym Soutghate powinien spokojnie dotrwac do kolejnej wielkiej imprezy. A wowcas, jesli kariery tych wszystkich Stonesow, Rashfordów, Dele Allich, Chamberlainow, Sterlingow rozwiną sie tak jak tego wszyscy od nich oczekują, to moze byc rzeczywiscie mocarna druzyna.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Postautor: masacra » pn 26.03.2018 19:20

Mecz był nudny, jak to na towarzyskie przystało, za to Nigele ze Stevenami pobawaili sie w Amsterdamie grubo :mrgreen:
Z cyklu: ''na zachodzie sobie poradzili''

Ogólnie 25 osób aresztowanych. Tak se poradzili :)
Juz sie nie moge doczekac Rosji. Bedzie albo zemsta za Francje albo jeszcze wiekszy oklep od Ruskich. I to nie tylko Angole sie maja czego bac, bo jak te wszystkie Janusze sie tam zjada, bez osłony klubowych ekip, to tez zostaną przegonieni ulicami tamtejszych miast.

A tu dowod na to, ze Angole za granicą jak sie najebia to w grupie jedni z najwiekszych buraków w Europie. :pijemy:

Zajebiste zdjęcie, jakby rodem z lat 80-tych wyjęte :)
Obrazek

Wróć do „Anglia”