Manchester City ( zbiorczy )

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
guru
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 280

Postautor: guru » pt 25.08.2017 13:34

panmechiko pisze:w Milanie nie ma symulantów odkąd skończyło sie wypożyczenie Delafeou

co to w ogóle za dyskusja. A z przykładu z Arsenalem to nieźle prychnąłem :rotfl:
Jaja sobie robisz? Co tak [k****] prychnales? Jak nie masz o czymś pojęcia to nie prychaj. Dawaj mi jakiegoś gracza Arsenalu który dopuścił się w swojej karierze w Arsenalu chociaż kilku symulek. Sanchez próbował na początku ale szybko został wyleczony. Chociaż w tamtym sezonie z tego co pamiętam chyba z kimś za lekko upadł i kibicom się to nie podobało.
Obrazek

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 122
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » pt 25.08.2017 18:19

Pires swojego czasu z tego słynął. Rzekłbym, że był jednym z pierwszych, który wprowadził symulki do Anglii ;)

Awatar użytkownika
panmechiko
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 53

Postautor: panmechiko » pt 25.08.2017 18:31

guru pisze:Source of the post
panmechiko pisze:w Milanie nie ma symulantów odkąd skończyło sie wypożyczenie Delafeou

co to w ogóle za dyskusja. A z przykładu z Arsenalem to nieźle prychnąłem :rotfl:
Jaja sobie robisz? Co tak [k****] prychnales? Jak nie masz o czymś pojęcia to nie prychaj. Dawaj mi jakiegoś gracza Arsenalu który dopuścił się w swojej karierze w Arsenalu chociaż kilku symulek. Sanchez próbował na początku ale szybko został wyleczony. Chociaż w tamtym sezonie z tego co pamiętam chyba z kimś za lekko upadł i kibicom się to nie podobało.

Obrazek

Obrazek

jakże miła wiadomość

do budy

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 492

Postautor: sickstick » pt 25.08.2017 19:37

Właśnie o sytuacji Cazorli którą wkleiłeś pisałem wcześniej, na konferencji Wenger publicznie skrytykował swojego gracza za to zachowanie. Nie ma sensu patrzeć na sprawę zero-jedynkowo, bo wtedy okaże się nam że każdy klub gra nieuczciwie, każdy korzysta z pomocy sędziego, każdy przepłaca za transfery, każdy gra niesportowo, każdy gra brutalnie ect. Zero-jedynkowe patrzenie nie ma sensu, nie prowadzi do żadnych logicznych wniosków. Każde ludzkie zachowanie jest okraszone ryzykiem pójścia na skróty, Messi czy Henry strzelali ręką więc są oszustami, Zidane to brutal i oszołom, Rooney to nurek. Nic ich nie różni od Suareza, Diego Costy, Bartona.
Warto raczej przyjrzeć się zmiennym i tendencjom. Wenger nie toleruje tego typu zachowań, poza w/w przykładzie Cazorli widać to chociażby po zachowaniu Alexisa, który w Barcelonie lądował na ziemię i łapał się za twarz notorycznie, a w Arsenalu robi to tylko faktycznie poszkodowany. Biorąc pod uwagę że mówimy o managerze którego dyscyplina sięga skreślenia gracza za jaranie szlug w szatni, który bodaj jako jedyny (!) z dzisiejszej elity trenerów był już mocnym graczem jeszcze w latach 90-tych, kiedy nurkowania nie było, to teza że w jakiś sposób zabrania swoim piłkarzom nurkowania brzmi bardzo logicznie i co najważniejsze - widać ją na boisku. Gracze Arsenalu w większości sytuacji grają do końca i trzymają się na nogach, nigdy żaden nie odwalił teatru z niczego. Oczywiście Wenger nie jest telepatą i nie może sprawić, że przez 90 minut żaden z 11 chłopa ani razu nie pójdzie na łatwiznę. To tylko ludzie.
Także możecie uwierzyć, jeśli regularnie nie oglądacie Kanonierów, że Emirates to jeden z ostatnich bastionów niebłaznowania i obejść się do tego z respektem, albo dalej lecieć z hejtem wyszukując pojedyncze filmiki, ale dla mnie jako kibica Arsenalu fakt że co tydzień oglądam drużynę która nie robi z siebie głupa i stara się wygrywać spotkania w pełni fair play, jest bardzo istotny, jestem z niego dumny i uważam go za ogromny luksus, o którego istnieniu kibice niektórych drużyn (bez przytyku) nawet nie mają pojęcia.

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 822

Postautor: fieldy » pt 25.08.2017 19:39

raz się Rosickiemu zdarzyło, raz Eduardo z Celtikiem w el. LM, co Arsenal potem przez rok nie dostał karnego :P Ale faktem jest, ze w Arsenalu tych incydentów jest bardzo malo, jesli się spojrzy na inne kluby. Alexis w Barcelonie co chwilę leżał i pamietam jak mowiłem, ze pomimo umiejętności go nie chce w Arsenalu bo nie będe mógł na to patrzeć, ale jednak nie nurkuje tak bezczelnie jak wcześniej

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 138

Postautor: ryba_82 » sob 26.08.2017 14:31

Jak się gra przez 25 minut to się remisuje zamiast prowadzić.Gol Danielsa stadiony świata,Ake powinien być już w szatni.Debiut Mendy'ego średni,groźne wrzutki ale w obronie nieco słabiej.Mniej widoczny niż zazwyczaj KdB choć przynajmniej jedno ciasteczko dzisiaj posłał.Druga połowa zapowiada się nieźle bo obie drużyny prezentują futbol na tak choć gospodarze dali się zdominować od 20 minuty i ciężko im się będzie z tego wykaraskać teraz.

C'mon City!
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 648

Postautor: ozob » sob 26.08.2017 16:26

Debiut Mendy'ego średni,groźne wrzutki ale w obronie nieco słabiej.

Zaraz po transferze byly podsmiechujki na tt, ze Pep kupil sobie obronce za duze siano, ktory de facto slabo broni.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: fieldy » sob 26.08.2017 16:28

te wrzutki tez jakiegoś wrażenia nie robiły, prawie wszystkie płaskie i sporo rykoszetów, było po nich gorąco, bo obrońcy Wisienek kiksowali...

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » sob 26.08.2017 16:33

No i jednak 3 pkt. po bramce Sterlinga w 97 minucie. Aż mi się sławetny mecz z QPR przypomniał :love: O dziwo Sterling nadawał się do zmiany już w przerwie według mnie :) Cisnęliśmy i w końcu się udało.I dobrze bo po tylu krzywdzących decyzjach arbitra głupio byłoby stracić punkty szczególnie że sytuacji nam nie brakowało.Fajna zmiana Sane,ten gość musi grać choć nie jako wingback :wink:

fieldy pisze:Source of the post te wrzutki tez jakiegoś wrażenia nie robiły, prawie wszystkie płaskie i sporo rykoszetów, było po nich gorąco, bo obrońcy Wisienek kiksowali...

Nie ma co oceniać po jednym spotkaniu,tym bardziej że to pierwszy występ po urazie,początek sezonu i nowa drużyna.Zobaczymy jak to się potoczy.Jasno widać iż Pep chce mieć ofensywnie usposobionych obrońców którzy grają bardzo wysoko,więc aspekt gry w defensywie nie musi mieć tu kluczowej roli :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 344

Postautor: masacra » sob 26.08.2017 16:37

Wogóle Serling zalicza wyjatkowo słaby start i te dwie bramki dające punkty niewiele w tym ogólnym obrazie zmieniają. Jak sie chłopak nie otrząsnie w pore to przy takiej konkurencji i sraczce transferowej Szejka Monsura za rok, dwa moze sie okazac ze nie będzie dla niego miejsca w składzie Obywateli. Cos nie rozwija sie Raheem tak jak sie tego spodziewałem. Inna sprawa, ze pewnie jakby został w Liverpoolu, pod okiem Kloppa to pewnie teraz byłby kandydatem do gry w Barcelonie zamiast Coutinho.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: fieldy » sob 26.08.2017 16:42

I w Barcelonie też by mu nie szło, bo on jest idealny do kontr (dlatego w obecnym LFC by pasował idealnie, obok Salaha, czy Mane), a Cit jednak dominują i grają pilką i Sterling nie wie co ma robić - zresztą po jakimś treningu był fajny gif, jak Pep mu tłumaczy co ma robić, a Sterling, wielkie oczy i odchodzi, bo nie kuma co ten mu tłumaczy :mrgreen:

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » sob 26.08.2017 16:44

Dziś rzeczywiście przeciętny występ choć na przekór napisze iż z Brighton i Evertonem dał świetne zmiany.Sterling może stać się ofiarą nowej taktyki z trójką środkowych obrońców(choć dziś zagraliśmy inaczej) gdzie zwyczajnie nie ma dla niego miejsca.Środkowego pomocnika czy wingbacka nawet Pep z niego nie zrobi i pozostanie mu bycie zmiennikiem Aguero i Jesusa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 864

Postautor: Morrow » wt 29.08.2017 9:51

Arsenal ponoć zaprzecza temu, że Sanchez złożył transfer request.

Tak sobie myślę i okazuje się, że Chilijczyk musiałby mieć jakiś klepnięty układ z City żeby robić coś takiego dwa dni przed końcem okienka, bo nie widać żadnego innego klubu na horyzoncie, który mógłby tu namieszać.

Skoro jesteśmy już przy City to ciekawi mnie jak Pep chciałby go widzieć i kogo by poświęcił. Wahadłowego z Chilijczyka raczej nie zrobi, Sterling i Sane zresztą już mają ciężko, Guardiola musiałby posadzić kogoś z zestawu Aguero/Jesus żeby znalazło się miejsce dla Alexisa.

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: fieldy » wt 29.08.2017 14:51

twitter huczy, ze Sterling w drugą stronę.

MIelibyśmy dwóch Walcottów, a i jeszcze ponoć Jonny Evans do obrony. Jak sie bawić, to sie bawić :lol2:

Awatar użytkownika
guru
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 280

Postautor: guru » wt 29.08.2017 15:27

Sterling drugi Walcott? Nie powiedziałbym. Sterling przynajmniej potrafi dryblowac. Wolałbym Sane... ale lepszy sterling niż sama kasa bo Wenger i tak by nikogo nie kupił. Jak mnie szkoda ze nie kupiliśmy Lemara a teraz może pójdzie do LFC...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Wróć do „Anglia”