Manchester City ( zbiorczy )

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Czy Man City przebrnie przez sezon bez porażki

tak
1
5%
nie
10
45%
tylko i wyłącznie przy dalszej pomocy arbitrów
4
18%
jeśli Sterling przestanie symulować to zdecydowanie nie
2
9%
w obecnych czasach nie da się zakończyć sezonu PL bez porażki
5
23%

Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 287

Postautor: ryba_82 » pn 23.10.2017 21:37

red85 pisze:Source of the post Ryba to w ogóle ciekawy przypadek bo jak mowa o zawodnikach City to jest tak wrażliwy jakby co najmniej dotyczyło to jego rodzicielki

hehehe

Szczególnie gdy ktoś (siema red :wink: ) próbuje oceniać kogoś jednocześnie stwierdzając że w tym sezonie tego kogoś często nie oglądał :) Na dziś to Stones jeden z lepszych jeśli nie najlepszy stoper ligi.Jeśli ktoś twierdzi inaczej to niech przynajmniej pisze że tego Stonesa widział sporo...............
Obrazek

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1120

Postautor: League » pn 23.10.2017 21:45

ryba_82 pisze:Source of the post Jeśli ktoś twierdzi inaczej to niech przynajmniej pisze że tego Stonesa widział sporo...............

tylko żeby to stwierdzić czy jest najlepszy to trzeba oglądać całą czołówkę sporo;)
Dobrze że Stones gra dobrze, może Anglia bedzie miała teraz lepszą obronę w Rosji na mundialu.
Obrazek

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 170
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » pn 23.10.2017 21:49

Nie wiem gdzie Ty Ryba zauważyłeś, żebym w dwóch ostatnich postach oceniał postawę zawodników City w obecnym sezonie. Już abstrachując od tego, że gadanie na tym etapie rozgrywek o najlepszym zawodniku na danej pozycji jest całkiem zabawne. Zaraz wydzie na to, że Harrry Kane to najlepszy napastnik na świecie, Joshua Kimmich najlepszy prawy obrońca na świecie itd itd.

Na początku mojego pierwszego posta pisałem przecież o mojej ocenie stoperów w taktyce Pepa w oderwaniu od tego co pokazują zawodnicy City w obecnym sezonie co wyraźnie zaznaczyłem. Ty oczywiście jesteś mega przewrażliwiony na punkcie grajków MC, co osobiście trochę mnie śmieszy bo wydawałeś mnie się trochę starszym forumowiczem, i wiedziałem, że się czepisz :) Nie mam nic do dodania ponad to co zostało już napisane.

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » pn 23.10.2017 22:15

League pisze:Source of the post tylko żeby to stwierdzić czy jest najlepszy to trzeba oglądać całą czołówkę sporo;)

I tu jest sedno.Nie błyszczę w tematach Bundesligi czy LaLiga bo zwyczajnie oglądam te ligi zbyt rzadko.Angielską oglądam co weekend ,gdy trafi się do roboty to i stoke vs crystal palace potrafię z odtworzenia zobaczyć jeśli jest możliwość.

red85 pisze:Source of the post Nie wiem gdzie Ty Ryba zauważyłeś, żebym w dwóch ostatnich postach oceniał postawę zawodników City w obecnym sezonie.

red85 pisze:Source of the post Na początku mojego pierwszego posta pisałem przecież o mojej ocenie stoperów w taktyce Pepa w oderwaniu od tego co pokazują zawodnicy City w obecnym sezonie co wyraźnie zaznaczyłem.

Niby tak,ale dziwnym trafem pojawiłeś się tu i teraz ze swoją opinią jednocześnie umniejszając stoperom City bo "u Pepa wystarczy prosto piłkę kopnąć i już jesteś top ligi".Stones czy Otamendi nie zasłużyli na pochwały tylko z tego powodu i gdybyś oglądał City to byś o tym wiedział,ale Ty postanowiłeś wydać opinię na podstawie tego co u Pepa zaobserwowałeś kiedyś.
Obrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » wt 24.10.2017 20:11

Boromir pisze:Source of the post Zinchenko na lewej obronie? Srogi towar tam mają.

No i chyba doczekaliśmy się Zinchenki na lewej obronie :boje się:

City XI | Bravo, Danilo, Mangala, Adarabioyo, Zinchenko, Bernardo, Toure, Sterling, Gündoğan, Agüero (C), Jesus;

Subs | Ederson, Walker, Stones, De Bruyne, Delph, Sané, Nmecha;
Obrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » ndz 29.10.2017 10:27

Wczorajszym zwycięstwem nad West Bromem wyrównaliśmy rekord liczby punktów po 10 kolejkach.Mamy ich 28,tyle samo co Chelsea w sezonie 2005/06 i........ City w historycznym sezonie 2011/12.

Wynik spotkania z West Bromwich nie odzwierciedla tego co działo się na boisku.3:2 może wskazywać iż podopieczni Pulisa byli blisko sprawienia niespodzianki i urwania punktów liderowi,ale tak na prawdę to nie było choćby chwili w tym meczu by widz mógł odnieść wrażenie iż ta rywalizacja może zakończyć się inaczej niż zwycięstwem Obywateli.Dwie stracone bramki to efekt błędów obrony i braku koncetracji:raz zabrakło asekuracji środkowych obrońców ze strony Walkera a drugim razem Otamendi za lekko podawał piłkę klatką piersiową do Edersona.Ten błąd Argentyńczyka nie zmienia mojej opinii iż ten sezon ma bardzo dobry.

Słowo o Sterlingu który po bardzo dobrym poprzednim sezonie ten ma wręcz świetny,podobnie jak Sane.Obaj czerpią garściami od Pepa i na chwilę obecną to ścisła światowa czołówka skrzydłowych na świecie.Anglik zdecydowanie poprawił skuteczność i w tej chwili ma już 9 bramek plus 2 asysty w zaledwie 13 meczach z czego 5 zaczynał z ławki.Sane nie wygląda specjalnie dużo gorzej pod tym względem: 8 bramek plus 5 asyst w 15 występach z czego 6 z ławki.

City wygrywa,strzela mnóstwo bramek ( średnia 3,5 gola na mecz w lidze),gra ładną dla oka piłkę,kadra odmłodzona a w szatni panuje świetna atmosfera.Czego chcieć więcej?No może zdrowego Kompany'ego i wychowanków w kadrze,ale patrząc jakie perełki mamy w akademii to to drugie to chyba tylko kwestia czasu.

W środę ciężki wyjazd do Napoli.Pep wczoraj dał odpocząć Aguero i Sterlingowi więc obaj przeciwko Napoli raczej zaczną mecz od pierwszej minuty.Remis biorę w ciemno co praktycznie zapewni nam pierwsze miejsce w grupie ale jak znam życie to zagramy o pełną pulę i mam nadzieję,że takim wynikiem zakończy się ten mecz.

C'mon City!
Obrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » ndz 29.10.2017 13:55

Przenoszę do odpowiedniego tematu.

sickstick pisze:pamiętających to spotkanie fanach Arsenalu budzi to tylko litościwe prychnięcie stłumionym półśmiechem. Nie ten rozmiar kapelusza misiu ;)

W tym momencie powinienem zakończyć rozmowę,ale dam Ci jeszcze szansę co by wyprowadzić Cię z błędu.Jeśli już rozmawiamy to róbmy to na poziomie a teksty w stylu "misiu" na pewno racji i powagi Ci nie dodają.

sickstick pisze:Source of the post Napisałeś o 6:3 jakby to był wynik pokroju 8:2 z United czy 6:0 z Chelsea. Niestety nie był. Tamte 2 spotkania to były pogromy, gdzie rywale okazali się być 10 klas lepsi, przeżuli nas i wypluli. Natomiast w 6:3 z City mieliśmy świetny mecz z 2 nieuznanymi prawidłowymi golami dla Arsenalu i jeszcze kilkoma nieprawidłowościami, gdzie pojedyncza decyzja sędziego mogła całkowicie zmienić przebieg meczu. Nie mówię że arbiter ustalił wynik spotkania, ani że wygraliście dzięki niemu. Chodzi mi tylko o to że gdyby kibic United napisał 'mile widziana powtórka z 8:2' albo Chelsea że 'mile widziana powtórka z 6:0' to byłoby to faktycznie mocnymi i budzącym respekt przytykiem, bo każdy pamięta jak te mecze wyglądały. Jednak kiedy kibic City pisze 'mile widziana powtórka z 6:3' to w pamiętających to spotkanie fanach Arsenalu budzi to tylko litościwe prychnięcie stłumionym półśmiechem. Nie ten rozmiar kapelusza misiu ;)

Po pierwsze to pisząc iż chciałbym powtórki 6:3 to nie miałem na myśli jakiejś deklasacji Arsenalu a chodziło mi o świetny mecz,dużą ilość bramek i bardzo dobry wynik dla City.To nie miał być żaden "przytyk" panie sickstick.Jeśli chodzi o sam przebieg meczu to do momentu gola na 3:1(około 50 minuty) to Arsenal nie miał startu do ekipy Pellegriniego i jednym jedynym zagrożeniem pod bramką Pantilimona był strzał Walcotta po którym zdobyliście gola i to przy sporej pomocy Yaya Toure oraz Demichellisa.W przeciwieństwie do City,bo sam Negredo mógł schodzić na przerwę z hat-trickiem.Oczywiście od bramki na 3:1 podnieśliście rękawicę i dorównaliście poziomem do City które grało kapitalne zawody.Co do dwóch według Ciebie nieprawidłowo nieuznanych bramek to proponuję jeszcze raz obejrzeć cały mecz bądź chociaż jakiś obszerny skrót co zapewne wyprowadzi Cię z błędu :) Zacznijmy od nieuznanej bramki Giroud,choć ja raczej nazwałbym to strzałem po gwizdku sędziego gdy wszyscy razem z Giroud wiedzieli że sędzia przerwał grę.Obrońcy stanęli i nie próbowali przeszkadzać Francuzowi a Pantilimon nie interweniował.Giroud praktycznie strzelał do pustej bramki bez asysty kogokolwiek.Oczywiście spalonego tam nie było i arbiter popełnił błąd ale nie wiemy co by się stało gdyby sędzia nie gwizdnął.Giroud mógł zostać zablokowany,mógł obronić Pantilimon,Francuz mógł nie trafić w bramkę gdyby ktoś próbował mu przeszkadzać.Co do drugiej nieuznanej bramki (chyba Bendtnera) to tam był spalony,minimalny,ale jednak spalony.Jeśli twierdzisz inaczej to poproszę screena w momencie podania do Bendtnera lub chociaż do obejrzenia powtórki tej sytuacji.Tutaj elegancko widać jak Bendtner pali tą sytuację http://www.soccer-blogger.com/2013/12/1 ... als-video/ (drugie video od góry).Co do tych kilku nieprawidłowości o których wspominasz to chętnie przeczytam co miałeś na myśli.Uprzedzając to jeśli myślisz o karnym po ręce Zabalety w polu karnym to chyba raczysz żartować,bo piłka ewidentnie najpierw odbiła się od uda Argentyńczyka dopiero od ręki i nie było żadnego ruchu ręki do piłki.Intencją Zabalety było zagranie piłki nogą co doskonale widać na powtórkach.W takich sytuacjach nie gwiżdże się karnego.Reasumując: przez pół meczu byliście tłem dla City,później inicjatywa należała do AFC,ale to głównie dzięki taktyce Manchesteru bo mając dwubramkową przewagę nie musieliśmy ciągle napierać i prowadzić gry.Na każdą uznaną czy nie bramkę potrafiliśmy odpowiedzieć i podwyższyć wynik a każda "kontrowersja" miał miejsce przy bezpiecznym dwubramkowym prowadzeniu.W tamtym meczu City było zdecydowanie lepsze i zasługiwało na zwycięstwo.Każdy gol City był prawidłowy więc nie wiem czemu próbujesz wmówić mi i użytkownikom forum coś innego.Bo to było dawno i nikt tego nie będzie pamiętał?
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1332

Postautor: sickstick » ndz 29.10.2017 15:05

Gdybym musiał się bronić w 30 zdaniach z kontrowersji z meczu sprzed 4 lat, to nie chciałbym jego powtórki :)

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » ndz 29.10.2017 15:18

sickstick pisze:Source of the post Gdybym musiał się bronić w 30 zdaniach z kontrowersji z meczu sprzed 4 lat, to nie chciałbym jego powtórki :)

Ja bym tego obroną nie nazwał,raczej wytknięciem kłamstw bądź braku wiedzy Twojej skromnej osobie.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: sickstick » ndz 29.10.2017 15:32

Moja osoba skromna nie jest, a nazywanie subiektywnego przedstawiania faktów 'kłamstwami' to poziom tematu politycznego i świadczy o braku logicznych argumentów na zaprzeczenie ;)

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » ndz 29.10.2017 15:41

sickstick pisze:Source of the post Moja osoba skromna nie jest, a nazywanie subiektywnego przedstawiania faktów 'kłamstwami' to poziom tematu politycznego i świadczy o braku logicznych argumentów na zaprzeczenie ;)

:roftl3:

Podsumowując naszą rozmowę: najpierw piszesz o niesłusznie nieuznanych bramkach i innych nie sprecyzowanych decyzjach arbitra na korzyść City a gdy jasno i przejrzyście pokazuje że nie miałeś racji to zaczynasz jakieś dziwne gierki słowne nieudolnie próbując udawać mądrzejszego.Proponuję odstawić już to zioło czy co tam palisz bo kory mózgowej już u Ciebie nie uświadczy :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: sickstick » ndz 29.10.2017 16:11

Skoro sam wszedłeś na temat działania kory mózgowej, to coś Ci zdradzę.
Spoiler:

Zdradzę Ci coś jeszcze.
Spoiler:

Chcesz coś jeszcze dodać nt swojej lub czyjejś kory mózgowej?

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » ndz 29.10.2017 16:49

sickstick pisze:Source of the post napinki na City w innych tematach, o co sam się dzisiaj dziwiłeś, również spowodowane są tylko i wyłącznie tym, że każdy wie za nadmiernie spinasz dupsko gdy ktoś coś wytknie City, więc prowokowanie Cię to po prostu dobra zabawa także dla innych.

Powiedz mi teraz gdzie ja w rozmowie z Tobą spinałem dupsko jak to ładnie nazwałeś?No chyba że spinaniem dupska jest pokazanie Ci że pisałeś głupoty na temat przelręconego Arsenalu.

sickstick pisze:Source of the post Od 3 postów Cię tylko prowokuje, a Ty to łykasz jak nastolatek Nie powiem, dobrze się bawię

sickstick w pigułce :ktoś mi udowodnił że nie miałem racji to zacznę się bawić w gierki słowne a na końcu napiszę iż to była prowokacja co by z twarzą wyjść z tej rozmowy.
Obrazek

Sergek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 296

Postautor: Sergek » ndz 29.10.2017 16:50

Przecież Ryba strasznie się uruchamiasz kiedy tylko ktoś wytknie coś City :mrgreen:

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » ndz 29.10.2017 16:52

Sergek pisze:Source of the post Przecież Ryba strasznie się uruchamiasz kiedy tylko ktoś wytknie coś City :mrgreen:

No jeśli "strasznym uruchamianiem" nazywasz wtrącenie swojego zdania to tak,masz rację :)
Obrazek

Wróć do „Anglia”