West Ham United (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Który pierwszy opuści zespół ?

Carlos Tevez
14
19%
Javier Mascherano
21
29%
Obaj równocześnie
19
26%
nigdy nie odejdą
18
25%

Liczba głosów: 72

maxskr
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 35

Postautor: maxskr » pn 16.05.2016 19:21

Zgadzam się ze wszystkim. Trochę szkoda tej LE, bo wydaje mi się, że jeśli potraktowaliby te rozgrywki na poważnie, to mogliby w nich namieszać. Z 2 strony istniałoby ryzyko powtórzenia casusu Evertonu sprzed roku. Teraz mają kolejny "wolny" sezon na dalsze budowanie drużyny i zaliczenie kolejnego progresu.

Dr.Football1 pisze:Source of the post Havard Nordtveit przenosi sie do WHU na zasadzie wolnego transferu.

Ktoś jest w stanie skrótowo opisać charakterystykę tego gościa? Transfer chyba od jakiegoś czasu był już zaklepany, środkowy pomocnik na pewno się przyda. Song po słabym sezonie pewnie odejdzie, a Obiang mnie nie przekonuje póki co.

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

Postautor: blackmore » pn 16.05.2016 19:36

maxskr pisze:Source of the post Teraz mają kolejny "wolny" sezon na dalsze budowanie drużyny i zaliczenie kolejnego progresu.

Zwłaszcza, że inne drużyny również będą w trakcie budowy. Chelsea z Conte, City z Guardiolą, Everton z nowym managerem, możliwe, że również United. Klopp także po raz pierwszy wystartuje z okresem przygotowawczym dla The Reds. Bilić tym bardziej powinien się skupić na lidze, aby wykorzystać te ocieranie się managerów z angielskimi realiami. Poza tym West Ham już grał w tym wieku w Pucharze UEFA (od Palermo chyba tak sromotnie dostali, o ile pamiętam), zatem może również dla historii klubu warto olać LE i skupić się na dalekobieżnym awansie do LM.

maxskr pisze:Source of the post Ktoś jest w stanie skrótowo opisać charakterystykę tego gościa?

Tyle, co go Eurosport2 pokazywał w barwach Mönchengladbach, to wyróżnił się np. płynnym przechodzeniem ze środka pola pod bramkę rywala. Jak na defensywnego pomocnika, to ma wiele zapędów do akcji ofensywnych, ale jednocześnie nie zapomina o swoich podstawowych zadaniach. Potrafi porządnie przyłożyć z dystansu, jakby to powiedział Tomasz Hajto "ma świetnie ułożoną stopę", a dwukrotnie widziałem, jak zdobywał bramki po dośrodkowaniach z rzutu rożnego, zatem potrafi się odnaleźć w "szesnastce" przeciwnika. Bardzo wybiegany, świetna wydolność i jedyne słabsze występy, które mi przychodzą do głowy, to te w barażach do Euro przeciwko Węgrom, ale tam cała Norwegia zawiodła.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1784

Postautor: fieldy » pn 16.05.2016 19:37

maxskr pisze:Source of the post Ktoś jest w stanie skrótowo opisać charakterystykę tego gościa? Transfer chyba od jakiegoś czasu był już zaklepany, środkowy pomocnik na pewno się przyda.

grywa w pomocy teraz? Do Arsenalu przechodził jako skandynawska nadzieja i jeden z największych talentów w swoim roczniku w Europie. Z tym, że przychodził jako stoper.

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1277

Postautor: League » pn 16.05.2016 19:41

fieldy pisze:Source of the post
maxskr pisze:Source of the post Ktoś jest w stanie skrótowo opisać charakterystykę tego gościa? Transfer chyba od jakiegoś czasu był już zaklepany, środkowy pomocnik na pewno się przyda.

grywa w pomocy teraz? Do Arsenalu przechodził jako skandynawska nadzieja i jeden z największych talentów w swoim roczniku w Europie. Z tym, że przychodził jako stoper.

nie oglądałem ale z tego co się dowiedziałem to ostatnio grywał jako Stoper bo Xkaha i Dahoud wymiatali w pomocy ale wcześniej regularnie grał na DMie/Cmie . Uniwersalny walczak
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

maxskr
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: maxskr » wt 17.05.2016 23:11

Sky Sports podaje, że Oxford odrzucił ofertę kontraktu. Ostatnio pisało się o zainteresowaniu jego osobą przede wszystkim ze strony City. Mam nadzieję, że ostatecznie zostanie w West Hamie, bo talent niewątpliwie posiada spory, a jest w klubie wręcz idealnym do rozwoju. Pewnie będzie dostawał coraz więcej szans, a na Etihad obawiam się, że mógłby zniknąć. Sam młodzian zamieścił tweeta, w którym pisze o plotkach, oby tak było.

Awatar użytkownika
Professor Chaos
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 202

Postautor: Professor Chaos » pn 23.05.2016 19:55

Obrazek
Nowy herb :roll: . Ja nie wiem co to za moda na zmienianie herbów. Jeszcze większość zmienia na gorsze.
Platini (president UEFA): "Barça play another sport? Barça plays football. Maybe the others play a different sport than Barça."

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1737

Postautor: sickstick » pn 23.05.2016 20:05

Professor Chaos pisze:Source of the postNowy herb :roll: . Ja nie wiem co to za moda na zmienianie herbów. Jeszcze większość zmienia na gorsze.

Może to jak ze zmianami nazwy w marketach - przez pierwsze 5 lat nie płaci się podatku od nazwy, więc niektóre markety regularnie zmieniają nazwę ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 321

Postautor: ryba_82 » wt 14.06.2016 15:00

Sofiane Feghouli has signed for West Ham on a three-year contract. Official confirmation expected this week.
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pt 22.07.2016 15:55

"Młoty" za tydzień grają pierwszy mecz o coś, bo zaczynają zmagania w Lidze Europy. Jak skończyło się to rok temu, chyba każdy pamięta, więc tym bardziej będę ciekaw, czy Bilic znowu sobie odpuści LE i skupi się na lidze. Oby nie, oby grał na wszystkich możliwych frontach. Wyniki sparingów nie napawają optymizmem, ale z drugiej strony póki co wszędzie grali drugim garniturem, więc też nie ma co przywiązywać do tego wagi.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe transfery i bardziej pewne info, to póki co XI wygląda mniej więcej tak:
Obrazek

Póki co wszyscy jeszcze czekają na info odnośnie Bakki, bo ten ma dziś osobistą rozmowę z Sullivanem, podobno ma zapaść ostateczna decyzja. Kolumbijczyk nie poleciał na tournee z Milanem do USA, jeszcze wczoraj w jakimś wywiadzie mówił, że jest szczęśliwy w Milanie i bla, bla, bla, ale wiadomo, to tylko gadka do mediów, sam Milan podobno zaakceptował za niego ofertę w wysokości ok. 25mln €. Taki Bacca nie byłby głupim zakupem, choć recenzji w Milanie najlepszych nie zbierał. Sakho poprosił o transfer(poprosił to trochę słabe słowo, on raczej wymusił), także nie poleciał do Austrii na zgrupowanie "ze względów zdrowotnych". Podobno West Bromwich Albion jest najbliżej ściągnięcia go. Gdzie tu logika? Ja średnio rozumiem. Także Valencia może zmienić klub, bo Swansea jest nim mocno zainteresowane z tego względu, że Gomis ma wrócić do Ligue 1, choć tutaj wszystko nie jest jeszcze przesądzone.
Dotąd przyszedł Tore, przyszedł ten młodziutki Fletcher z United, o którym red pisał. Bardzo bliski transferu na Upton Park Stadion Olimpijski jest Calleri. Jestem optymistycznie nastawiony, ale nie skacze z radości. Gościa widziałem w akcji przy okazji półfinału Copa Libertadores, gdzie strzelił gola(choć jego Sao Paulo przegrało) i był naprawdę aktywny przez pierwszą połowę, umiejętnie potrafił walczyć z lepiej umięśnionymi obrońcami przeciwników. Warto wziąć pod uwagę, że grał pod olbrzymią presją, w końcu półfinał tamtejszej Ligi Mistrzów, więc to był ważny mecz.
West Ham podpisał oficjalnie Lanziniego, bo miał taką klauzulę, więc przynajmniej środek pola jakoś bardzo nie ucierpiał. Ciekawe jak przyjmie się Feghouli, gość nie miał najlepszych not za ubiegł sezon, ale z drugiej strony przyszedł za darmo, więc ryzyko znikome. Payet wiadomo, już zapowiedział, że na 100% zostaje.
Do klubu za darmo przyszedł też niejaki Nordtveit z Borussii M'Gladbach. Zgaduję, że będzie zmiennikiem Noble'a? Nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało.
W obronie też powstała niemała luka. Za 11mln odszedł Tomkins do Crystal Palace, dziwny transfer biorąc pod uwagę, że przecież tutaj miał praktycznie pewny pierwszy skład. Ta cała XI, którą złożyłem też nie do końca jest prawdziwa, bo tak teraz pomyślałem, że oni na bank nie będą grali czterema obrońcami, tylko trzema, tak jak w poprzednim sezonie ich Bilić ustawiał.
No i na bramce bez zmiany, dalej Adrian będzie numerem jeden, ale za to zmieni się najpewniej zmiennik, bo Randolph dostał zielone światło w sprawie odejścia.

Tak się zastanawiam, czy te zmiany głównie w ataku wyjdą im na dobre. Dalej nie mogę uwierzyć w Sakho, przecież ciągle na niego stawiali, nawet mimo też średniej skuteczności. Transfer do Crystal Palace będzie zaliczany jako krok w tył, bo nie wierzę, że West Ham wypadnie poza TOP7 ligi. Zobaczymy jeszcze co z Baccą, jeśli uda się go tutaj ściągnąć i w dodatku oficjalnie potwierdzone zostałoby to wypożyczenie Calleriego, to jestem mocno podjarany takim latynoskim duetem w ataku.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
mete
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 295
Kontaktowanie:

Postautor: mete » pt 22.07.2016 16:00

Póki co wszyscy jeszcze czekają na info odnośnie Bakki, bo ten ma dziś osobistą rozmowę z Sullivanem, podobno ma zapaść ostateczna decyzja. Kolumbijczyk nie poleciał na tournee z Milanem do USA, jeszcze wczoraj w jakimś wywiadzie mówił, że jest szczęśliwy w Milanie i bla, bla, bla, ale wiadomo, to tylko gadka do mediów, sam Milan podobno zaakceptował za niego ofertę w wysokości ok. 25mln €. Taki Bacca nie byłby głupim zakupem, choć recenzji w Milanie najlepszych nie zbierał.

Oferta została zaakceptowana, ale 30 mln euro (prawdopodobnie 27+3) o czym wspomniał syn szefa West Hamu. Do dzisiaj Bacca ma niby dać odpowiedź, ale zapewne jej nie da. Prawdopodobnie mocno się zdenerwował tym, że nie jedzie do USA, więc spieszył się nie będzie a jego agent będzie sondował inne możliwości (PSG, Sevilla, etc).

Nie wiem skąd informacje, że Bacca nie zbierał dobrych recenzji, ale w debiutanckim sezonie zdobył 18 goli w lidze przy naszej pomocy to bardzo dobry wynik. Troszkę może zachowanie nie tak jak by wszyscy chcieli (zejście prosto do szatni w meczu z Capri), ale ogólnie bardzo dobry sezon.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pt 22.07.2016 16:23

mete pisze:Source of the post Oferta została zaakceptowana, ale 30 mln euro (prawdopodobnie 27+3) o czym wspomniał syn szefa West Hamu.

Trochę skłamałem, bo 25 mln, ale nie euro tylko funtów. Czyli 30mln €. :D

mete pisze:Source of the post Nie wiem skąd informacje, że Bacca nie zbierał dobrych recenzji, ale w debiutanckim sezonie zdobył 18 goli w lidze przy naszej pomocy to bardzo dobry wynik.

No nie wiem, przeszukałem po forum o nim większość postów pisana podczas meczów nie była przychylna. :D Ale może to ja mam takie szczęście, nie wiem. Dość ciekawie o nim napisał venomiq:
venomiq pisze:Source of the post Ja się pokuszę o komentarz:
Bacca okazał się we Włoszech takim jednowymiarowym piłkarzem. Nie potrafi grać na odegraniu, nie potrafi grać tyłem do bramki, nie zastawia się, nie potrafi rozciągnąć piłki na skrzydło, słabsza noga służy mu tylko do podpierania (ahh... te dyskusje na temat rabon). Strzelił tych 18 bramek, 2 z karnych. Ale trzeba pamiętać, że jak na napastnika to grał niesamowitą ilość minut. Więcej niż jakikolwiek piłkarz Juve w tym sezonie. Mało - od czasów powrotu z Serie B tylko jeden piłkarz z pola zagrał więcej minut niż Bacca w sezonie ligowym.
Średnia minut na bramkę u Zazy w Serie A: 122
Bacca: 176.
Zaza: wiemy, że sprawdza się w roli rezerwowego. Bacca: nie wiadomo
Zaza: nie ma powodu by przypuszczać, że pokazał swój max, wręcz przeciwnie. Bacca: ma 30 lat. Jest Kolumbijczykiem, ma 3 lata doświadczenia w poważnej piłce w Europie.
i hate being bi-polar
it's awesome

maxskr
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: maxskr » pt 22.07.2016 19:37

Carbon pisze:Source of the post Biorąc pod uwagę dotychczasowe transfery i bardziej pewne info, to póki co XI wygląda mniej więcej tak:

Calleri to niech najpierw zostanie potwierdzony, od razu też pewnie nie wskoczy do pierwszego składu. Lanzini z 167 cm i jego budową jako jeden z dwójki środkowych pomocników? Kouyate na ławce? Poleciałeś trochę :P
Carbon pisze:Source of the post Za 11mln odszedł Tomkins do Crystal Palace, dziwny transfer biorąc pod uwagę, że przecież tutaj miał praktycznie pewny pierwszy skład.

Bardzo przeciętny obrońca, teraz byłby tylko rezerwowym i wolał odejść. Broni go uniwersalność i długi pobyt w zespole, ale dostali całkiem niezłe pieniądze za ten transfer.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pt 22.07.2016 20:51

maxskr pisze:Source of the post Calleri to niech najpierw zostanie potwierdzony, od razu też pewnie nie wskoczy do pierwszego składu.

A ja jestem pewny, że od razu dostanie szansę, ma to być wypożyczenie na pół roku póki co, więc od razu powinien być sprawdzony. No chyba, że WHUFC wejdzie do Ligi Europy, to na przykład tak będzie ogrywany, a na ligę z ławki.

maxskr pisze:Source of the post Lanzini z 167 cm i jego budową jako jeden z dwójki środkowych pomocników? Kouyate na ławce? Poleciałeś trochę

Mówię, że nie zastanawiałem się długo i nie powinno to tak wyglądać. :D Przy trzech obrońcach Kouyate pójdzie koło Noble'a i przed nimi będzie miejsce dla Lanziniego albo Obianga, zobaczymy, kto wygra miejsce, ale jeśli Argentyńczyk podpisał wreszcie ten kontakt, to wierzę, że z myślą o grze w podstawowym składzie.

Aa, podobno Manchester nasz wziął pod lupę Oxforda, biorąc pod uwagę ostatnie wyczyny Rojo, to naprawdę bym się nie obraził, gdybyśmy podebrali go z Upto ze Stadionu Olimpijskiego(geez, nie przyzwyczaję się). :P Haczyk jest jeden - jestbAnglikiem, w dodatku młodziutkim, na którego w ubiegłym sezonie był już hype, więc cena pewnie będzie z kosmosu. Tutaj i tak póki co musiałby się zadowolić rolą zmiennika, a u nas... No w sumie też?

Spoiler:

Domówki niewiele się zmieniły, chyba tylko te białe końcówki przy rękawach, no i herb oczywiście.
i hate being bi-polar
it's awesome

maxskr
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: maxskr » pt 22.07.2016 21:05

Bilic będzie rotował, ale najmocniejsze ustawienie na papierze w tej chwili jak dla mnie wygląda jakoś tak:
Adrian - Antonio Reid Ogbonna Cresswell - Kouyate Noble - Feghouli/Valencia Lanzini Payet - Carroll

Carroll po kontuzji wyglądał o dziwo całkiem solidnie i niewykluczone, że pokaże się z dobrej strony w nadchodzącym sezonie. Gdyby przyszedł Bacca to by była bajka, ale na ten moment Andy wydaje się mieć pierwszy plac.

Carbon pisze:Source of the post Aa, podobno Manchester nasz wziął pod lupę Oxforda, biorąc pod uwagę ostatnie wyczyny Rojo, to naprawdę bym się nie obraził, gdybyśmy podebrali go z Upto ze Stadionu Olimpijskiego(geez, nie przyzwyczaję się). Haczyk jest jeden - jestbAnglikiem, w dodatku młodziutkim, na którego w ubiegłym sezonie był już hype, więc cena pewnie będzie z kosmosu. Tutaj i tak póki co musiałby się zadowolić rolą zmiennika, a u nas... No w sumie też?

Nam nie potrzeba kolejnego młodego talentu na środek obrony, bo tych już mamy nawet kilku. Jako defensywnego pomocnika też nie bardzo widzę sens takiego transferu, już lepiej ogrywać tam choćby Fosu-Mensaha.

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 500

Postautor: Cement » wt 26.07.2016 14:51

West Ham United - 1. FC Slovacko 2:2 (Noble 37' Fletcher 53' - Civic 86' 89')
W rozegranym w Austrii sparingu Młoty wypuściły z rąk pewne zwycięstwo, tylko remisując z czeskim pierwszoligowcem. Londyńska ekipa wystąpiła w dość eksperymentalnym składzie, w pierwszej jedenastce wyszedł m.in. młody Irlandczyk Declan Rice i 19-letni Martin Samuelsen. Jak można się było spodziewać, Młoty miały inicjatywę, szczególnie dobrze spisywał się niedawno prowadzony Feghouli, który pokazał kilka świetnych zagrań - po jego precyzyjnych dośrodkowaniach okazje mieli Enner Valencia i Samuelsen, ale obaj główkowali niecelnie. Czesi próbowali się przedostać pod bramkę rywali dość prostymi sposobami, ale w 26 min. mieli niezłą okazję, kiedy to ich najlepszy strzelec Jaroslav Divis główkował niecelnie po dośrodkowaniu. W 37 min. Młoty objęły prowadzenie - po dograniu w pole karne Samuelsena z lewego skrzydła półwolejem do siatki trafił Mark Noble. 2. połowa niespodziewanie rozpoczęła się od ataków czeskiej ekipy, która trafiła nawet do siatki po rzucie wolnym, ale sędzia dopatrzył się faulu w walce w powietrzu. W 53 min. West Ham podwyższył prowadzenie - po dośrodkowaniu z lewego skrzydła młodego portugalskiego rezerwowego Domingosa Quiny głową gola zdobył Ashley Fletcher, kolejny z młodych talentów w ekipie Młotów. Przez resztę 2. połowy londyńczycy pozwalali czeskiej drużynie na więcej, dając im pograć piłką, co zemściło się w końcówce. W 85 min. strzał z pola karnego obił słupek bramki rezerwowego szwajcarskiego bramkarza Spiegela, a minutę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola kontaktowego zdobył głową Civić. W 89 min. po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przez Vlastimila Daniceka ponownie w roli głównej wystąpił Civić zdobywając wyrównującego gola. Z dobrej strony w barwach West Ham pokazał się Feghouli, szansę wykorzystał też chyba młody Norweg Martin Samuelsen.

Wróć do „Anglia”