Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Najlepszym ruchem MU podczas letniego okienka było:

Transfer Lukaku
7
23%
Transfer Maticia
17
55%
Transfer Lindelofa
2
6%
Sprzedaż Rooneya
2
6%
Przedłużenie kontraktu z Ibrahimoviciem
3
10%

Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Ilka
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 218
Kontaktowanie:

Postautor: Ilka » czw 22.02.2018 10:50

ozob pisze:Source of the post Wyjac De Gea z United i ten zespol pod Mourinho nie wyjdzie z grupy LM, a w PL bedzie mial minimum 10pkt mniej w porownaniu ze stanem obecnym.

Myślę, że bez bramkarza to United byłby na ostatnim miejscu w tabeli. W końcu piłkarze nie dali by rady bronić dostępu do bramki ;)

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 65

Postautor: Bassu » czw 22.02.2018 12:36

A mnie dziwi coraz mocniej to narzekania na Mou. Widzialy gały co brały. Przypominam sobie drogę Interu i widzę praktycznie ten sam obraz. Styl Portugalczyka jest ostatnim, co powinno zaskakiwać. Wiedział, że Sevilla zagra ofensywnie, przed własną publicznością i zamurował środek oraz zdjął sprinterów. Liczył na długą piłkę do Lukaku+ grę kombinacyjną Sanchez/Mata. Wyszło tak, że wyjechaliśmy z remisem, a DDG powinien dostać wszystkie tytuły najlepszego bramkarza na świecie. Sądzę, że na Old Trafford wyjdzie inna jedenastka, ale nie zmieni to faktu, iż oglądanie wczorajszego meczu było co najmniej doznaniem wstydliwym.

Ciekawe w sumie jak w takim razie wytłumaczyć mecze, gdzie jednak gramy ofensywny, ciekawy futbol? Było takich pare.

Nie czytałem ostatnich stron komentarzy, ale wydaje mi się, że zbyt mało narzeka się na obrońców. Smailing jest piłkarzem, który powinien już dawno wylecieć z tego klubu. Apatyczny, elektryczny i cholera wie co jeszcze. To prawdziwy cud, że tak mało goli tracimy po jego kiksach. Tak samo nie rozumiem eksploatacji Matica. Gość ma zadyszkę - wczoraj robił kolosalne błędy, a i tak jest podstawowym piłkarzem Mou. Klamrą spiąłbym to z Youngiem, który co miał pograć w tym sezonie, to już pograł. Nie ma siły - jako wahadło- wracać, daje jakiś tam wiatr z przodu, ale nic więcej z tego nie wynika.

Szkoda mi Matriala i Rashfroda. Tak po ludzku, bo każdy inny trener grałby nimi zawsze. I teraz opcje są dwie, tak samo realne. Albo to kombinowanie Mou się opłaci, a my jakoś doczłapiemy do 1/4 - albo w końcu szczęście się skończy i wyłapiemy jakieś 0:8 bo np. DDG dostanie rozwolnienia przed meczem.

Pogba natomiast może być największym przegranym po przyjściu do United. Żelazna taktyczna konsekwencja, brak ,,wolnych elektronów" - to wszystko prowadzi do tego, że Francuz albo skłóci w końcu szatnię i odejdzie z hukiem albo zagryzie zęby i poczeka na olśnienie. Tylko kogo? Bo jakoś nie widzę jak wywalamy Portugalczyka w najbliższym czasie.
Obrazek
Take me home, United Road,
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United Road.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1342

Postautor: sickstick » czw 22.02.2018 13:05

Nie zgodzę się z tym zdaniem o stylu Portugalczyka. Przeciwko Chelsea czy Interowi rywale mieli problem z wejściem w pole karne, z rzadka stwarzali zagrożenie, bramkarze notowali po 3-4 interwencje na mecz. Gdyby tak to wyglądało w United, to styl nikomu by nie przeszkadzał, bo faktycznie byłby to stary dobry sprawdzony styl Mou. W United jest jednak inaczej, rywale wchodzą w was jak w masło i dają pretekst do nazywania de Gei najlepszym bramkarzem świata (Cech w Chelsea za najlepszego bramkarza świata nie był uznawany, podobnie jak Julio Ceza w Interze, a jednak tracili oni o połowę mniej goli niż de Gea - wymowne). Rywale stwarzają sobie w meczach z wami więcej okazji niż rywale Arsenalu - który gra ofensywnie oraz jest znany z dziurawej obrony - co jednoznacznie świadczy o tym że w obecnym United ten styl gry właśnie kuleje i jest źle realizowany.

Myślę że gdyby kibice Chelsea lub kibice Interu usłyszeli że ich kluby odnosiły sukcesy uprawiając Obronę Częstochowy prawie mecz w mecz to by się oburzyli. Nie jest problemem styl Mou - bo ten jaki jest wszyscy od dawna wiedzą, ale to że ten styl jest fatalnie realizowany.

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 65

Postautor: Bassu » czw 22.02.2018 15:31

sickstick pisze:Source of the post Nie zgodzę się z tym zdaniem o stylu Portugalczyka. Przeciwko Chelsea czy Interowi rywale mieli problem z wejściem w pole karne, z rzadka stwarzali zagrożenie, bramkarze notowali po 3-4 interwencje na mecz. Gdyby tak to wyglądało w United, to styl nikomu by nie przeszkadzał, bo faktycznie byłby to stary dobry sprawdzony styl Mou. W United jest jednak inaczej, rywale wchodzą w was jak w masło i dają pretekst do nazywania de Gei najlepszym bramkarzem świata (Cech w Chelsea za najlepszego bramkarza świata nie był uznawany, podobnie jak Julio Ceza w Interze, a jednak tracili oni o połowę mniej goli niż de Gea - wymowne). Rywale stwarzają sobie w meczach z wami więcej okazji niż rywale Arsenalu - który gra ofensywnie oraz jest znany z dziurawej obrony - co jednoznacznie świadczy o tym że w obecnym United ten styl gry właśnie kuleje i jest źle realizowany.

Myślę że gdyby kibice Chelsea lub kibice Interu usłyszeli że ich kluby odnosiły sukcesy uprawiając Obronę Częstochowy prawie mecz w mecz to by się oburzyli. Nie jest problemem styl Mou - bo ten jaki jest wszyscy od dawna wiedzą, ale to że ten styl jest fatalnie realizowany.

Pełna zgoda. Dlatego piszę niżej o tym, że nasza obrona jest do absolutnej przebudowy. Wtedy DDG nie będzie musiał być uznawany za cudotwórcę.
Obrazek
Take me home, United Road,
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United Road.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 351

Postautor: czarny samael » czw 22.02.2018 16:09

sickstick pisze:Source of the post Nie zgodzę się z tym zdaniem o stylu Portugalczyka. Przeciwko Chelsea czy Interowi rywale mieli problem z wejściem w pole karne, z rzadka stwarzali zagrożenie, bramkarze notowali po 3-4 interwencje na mecz. Gdyby tak to wyglądało w United, to styl nikomu by nie przeszkadzał, bo faktycznie byłby to stary dobry sprawdzony styl Mou. W United jest jednak inaczej, rywale wchodzą w was jak w masło i dają pretekst do nazywania de Gei najlepszym bramkarzem świata (Cech w Chelsea za najlepszego bramkarza świata nie był uznawany, podobnie jak Julio Ceza w Interze, a jednak tracili oni o połowę mniej goli niż de Gea - wymowne). Rywale stwarzają sobie w meczach z wami więcej okazji niż rywale Arsenalu - który gra ofensywnie oraz jest znany z dziurawej obrony - co jednoznacznie świadczy o tym że w obecnym United ten styl gry właśnie kuleje i jest źle realizowany.

I dalej tak będzie. Smalling jest słaby. Bailly cały sezon kontuzjowany. Matić kontuzjowany ponoć od listopada, gra bo nie ma kto. Fellaini kontuzjowany. Carrick pół sezonu kontuzjowany i zaraz kończy karierę.

W innych klubach Jose miał ogromny wybór w pomocy i topowych obrońców. W MU wygrzebuje kadrę z chaosu. On nie miał i nie ma kadry na najwyższe trofea. Mamy wśród pomocników na 3 pozycje Pogbę, Herrerę, McTominay'a (!) i kontuzjowanego zajechanego Maticia. Koniec.

Ponad to nie można mieć pretensji o to jakie pozycje były wzmacniane: Lindelof na ŚO, Matić na ŚPD, Lukaku na 9. Wszystkie te pozycje porzebowały koniecznych wzmocnień. A Sanchez to po prostu korzystna dla nas wymiana za Mikiego.

Tu nie chodzi o to, że Jose potrzebuje gwiazd do lepszej gry. Tu chodzi o to, że on potrzebuje szerszej kadry i możliwości przestawianie ustawienia z meczu na mecz lub w jego trakcie. A jak było wczoraj? Wczoraj wystawił młodzika, piłkarza który orze 90 minut od deski do deski i Herrerę, który zszedł w pierwszej połowie z kontuzją.

Na razie Jose ma jedną konkretną wpadkę transferową: Lindelof. Reszta dawała nam określony progres w różnych rozgrywkach i było znaczącymi w nich postaciami.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 634

Postautor: masacra » czw 22.02.2018 18:51

Uwielbiam te narzekania, na to jak słąba kadre ma Jose i w jakim wielkim bagnie i chaosie zostawił go Luj. A najlepsze z tych głosów sa te, których obalać nie trzeba, bo sami cudownie to robili jeszcze kilkanascie miesiecy temu :D

czarny samael pisze:Source of the post W MU wygrzebuje kadrę z chaosu. On nie miał i nie ma kadry na najwyższe trofea

:arrow:
czarny samael pisze:
MGiggs pisze:Source of the post ale kadra jak na te srodki jest słaba kiedy jej wynki ratuje młodzika z akademii.

I tu się właśnie nie do końca zgadzam. Owszem, ci piłkarze grają słabo, ale wg mnie z uwagi na taktykę i styl Holendra, nie dlatego że realnie są słabi.
Spokojnie mogę sobie wyobrazić innego trenera, który wystawiłby np. taki skład:
De Gea---Darmian-Smalling-ktoś nowy-Shaw---Morgan-Herrera-Bastian---Rooney---Depay-Martial
i ten skład by zaczął grać jeszcze lepiej niż MU w zeszłym roku, będąc zdolnym wygrywać z każdym. I wtedy masz ławkę z Romero, Jonsem, Blindem, Youngiem, Valencią, Lingardem i Rashfordem.
Myślę, że taki zespół ma wielki potencjał, a do tego jest stosunkowo młody (tylko Bastian i Roo z pierwszej 11 są wiekowi).

Problem leży w taktyce i ustawieniu, nie w piłkarzach. Bo nie wierzę, że jakby LVG kupił teraz Jamesa Rodrigueza, Lukaku i np. Hummelsa, to zaraz zaczęlibyśmy łoić ligę.

Pięknie Czarny Samael zaorał Czarnego Samaela, co?

Wiem, ze Czarny mie nie czyta ale moze ktos mu to zacytuje, bo moze zechce wyjasnic czemu zamiana Szejderlina na Matica, Szwajnsztajgera na Pogbe, Rooneya na Sancheza czy Depaya na Lukaku tak bardzo pograzyła United, ze z zespołu z "wielkim potencjałem", który był "zdolnym wygrywać z każdym", stał sie zespołem "pograzonym w chaosie", bez szans na najwyzsze trofea :)
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 171
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » pt 23.02.2018 6:59

masacra pisze:Source of the post Uwielbiam te narzekania, na to jak słąba kadre ma Jose i w jakim wielkim bagnie i chaosie zostawił go Luj. A najlepsze z tych głosów sa te, których obalać nie trzeba, bo sami cudownie to robili jeszcze kilkanascie miesiecy temu

Panie. Przecież tutaj zdecydowana większość twierdziła, jak jeszcze za sterami był LvG, że mamy wspaniała kadrę. Już wielokrotnie podkreślałem jak szybko niektórzy zmienili zdanie.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » pt 23.02.2018 9:52

masacra pisze:Source of the post ale moze ktos mu to zacytuje

Ech.

Widzę, ze niezorientowani w rozmowach lajkują jakby masacra coś odkrył i nie wiadomo co niezwykłego wkleił.

Tu nie ma nic niezwykłego:
Na stan wiedzy jaki wtedy mieliśmy o tamtej kadrze: ciekawi zawodnicy z róznych miejsc (Depay, Morgan, Bastian, Darmian), wyróżniający się w swoich ligach, przychodzą do MU i zespół nie grając w Europie, najpierw wchodzi na 4. miejsce, ale w kolejnym sezonie wypada z LM (5. miejsce), odpada w słabej grupie LM i walczy o FA Cup.
Moyes w przeciwieństwie do LVG z grupy wyszedł, za to zajął 7. miejsce w lidze.
Porównanie osiągnięć tej dwójki do Mourinho? Jose wywalczył puchary, Jose wyszedł z grupy LM, Jose jest w czubie tabeli.

TO jest różnica. Porównując wyniki JASNYM jest, że Mourinho osiąga po prostu lepsze. LVG nie mógł tego powiedzieć i dlatego w ogóle musiała nastąpić taka rozmowa. Dlatego trzeba było się zastanawiać co jest powodem słabych wyników. Obecnie nie notujemy słabych wyników, więc nie ma co się zastanawiać nad zmianą trenera, a także nad tym czy ta kadra mogłaby grać lepiej, bo i tak zanotowano progres.

I druga rzecz: van Gaal sprowadził zawodników pod siebie, podobnie jak Jose pod siebie. Różnica między nimi jest taka, że u Jose - poza Lindelofem - każdy mu pomógł w osiąganych LEPSZYCH wynikach. Z van Gaalem tak nie było.

Kadrę weryfikują też kolejne występy pod innym trenerem. Skoro wina byłaby tylko prowadzenia zespołu, to kadra grałaby dobrze za kolejnego menadżera. Tak się nie stało i Schneiderlin, i Depay, i Schweinsteiger opuścili klub już w zimie. Darmian i Blind nie są nawet blisko pierwszego składu. Zweryfikowało ich boisku, o czym bez umiejętności jasnowidzenia nikt nie mógł zasądzić. Ich obecne losy zresztą nie wskazują, żeby mieli pojawić się w przyszłym sezonie wśród klubów najwyższej klasy.

W skrócie: Jose ma wyniki - LVG ich nie miał. Jose notuje progres wobec tak poprzedniego trenera, jak i w lidze poprzedniego sezonu. Wciąż ma szansę wygrać FA Cup i awansowac przynajmniej do 1/4 finału LM, a także zająć miejsce na podium w lidze. Także podpisuję się dziś pod oboma postami z przeszłości, pamiętając w jakich momentach były pisane.
Ostatnio zmieniony pt 23.02.2018 12:45 przez czarny samael, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
ja zabawny
ja zabawny
Reputacja: 776

Postautor: piotrcies » pt 23.02.2018 12:07

Nie obraź się, samael, ale niewiele zrozumiałem z tego, co wyżej napisałeś. Trochę bełkot wyszedł.

Problemem Mou jest jego brak elastyczności. Tak długo, jak miał idealnie skrojoną kadrę pod swój sposób grania, było doskonale, teraz ma znów bardzo mocną kadrę, ale nie do końca potrafi ją wykorzystać, i mamy to, co mamy, czyli ogólnie dobre wyniki (bo to jednak wciąż zacny trener z BARDZO mocnym zespołem), ale też dużo narzekań, bo widać, że coś tu nie do końca pasuje. Taki Pogba jest przekotem, ale ogólnie mógłby dawać więcej, gdyby Portugalczyk potrafił go lepiej zagospodarować; liczyłem po cichu, że Mou trochę ustąpi i zacznie wykorzystywać Francuza w sposób dla piłkarza najlepszy, ale ostatnie doniesienia sugerują, że to Francuz będzie musiał się przystosować do stylu gry Mou, a szkoda, bo takim piłkarzom należy dać znacznie więcej swobody.

W składzie brakuje trochę głębi, ale to też wina Mourinho, bo on nigdy nie preferował szerokiej kadry. Widać to zwłaszcza w środku, bo jak tam wypadnie kluczowy zawodnik, to za bardzo nie ma go kim zastąpić - na trzy pozycje mamy Maticia praktycznie bez zastępcy, Herrerę, ograniczonego Fellsa, Pogbę i kontuzjowanego Carricka. Szkoda, że Mourinho nie chce tam wypróbować Blinda, bo gość ogarnąłby na spokojnie, ale widać na to nie ma co liczyć. W przodzie za to problem bogactwa, i też bałagan, bo mamy tylu piłakrzy, że w sumie nie wiadomo, jak będziemy grać. Problemem tej kadry nie jest jej jakość, bo ta jest naprawdę ogromna, ale raczej brak balansu, posiadamy świetnych graczy, ale nie do końca wiadomo, jak my chcemy ich wykorzystać, w środku musimy grać w stylu Mou, ale nie ma za bardzo kim. A najbardziej kreatywny gracz na tym cierpi, bo bierze dużą odpowiedzialność za tyły. A niestety - nie każdy rosły czarnoskóry piłkarz jest od razu świetnym B2B lub DMem - miejsce Pogby jest znacznie wyżej.

Zobaczymy, jak przepracujemy letnie okno, mam nadzieję, że nie będzie znów zakupów na zasadzie "była okazja, głupi by nie skorzystał", tylko wzmocnimy te pozycje, które nie do końca pasują do koncepcji Mou i zobaczymy ostatecznie, dokąd prowadzi ten projekt. Na razie jest nieźle, ale my liczymy na doskonale.

Mimo wszystko ja wciąż wierzę w Jose!

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » pt 23.02.2018 12:48

piotrcies pisze:Source of the post Nie obraź się, samael, ale niewiele zrozumiałem z tego, co wyżej napisałeś. Trochę bełkot wyszedł.

Edytowałem pierwszą część, zeby było jaśniej. Druga jest IMO bardzo jasna.

piotrcies pisze:Source of the post teraz ma znów bardzo mocną kadrę,

Nie ma bardzo mocnej kadry. Możemy mówić o silnej pierwszej jedenastce, ale nie kadrze.

piotrcies pisze:Source of the post ale to też wina Mourinho, bo on nigdy nie preferował szerokiej kadry

Kadra Interu z 2010 roku:
Bramkarze:
1. Francesco Toldo
12. Julio Cesar
21. Paolo Orlandoni
51. Vid Belenc

Obrońcy:
2. Ivan Cordoba
4. Javier Zanetti
6. Lucio
13. Maicon
23. Marco Materazzi
25. Walter Samuel
26. Cristian Chivu
39. Davide Santon

Pomocnicy:
5. Dejan Stanković
7. Ricardo Quaresma
8. Thiago Motta
10. Wesley Sneijder
11. Sulley Ali Muntari
14. Patrick Vieira
15. Rene Krhin
19. Esteban Cambiasso
20. Joel Obi
30. Amantino Mancini

Napastnicy:
9. Samuel Eto'o
18. Davide Suazo
22. Diego Milito
45. Mario Balotelli
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1001

Postautor: ozob » pt 23.02.2018 12:50

Kadra Interu z 2010 jest szeroka I dluga jak kozak. :D
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » pt 23.02.2018 12:52

ozob pisze:Source of the post Kadra Interu z 2010 jest szeroka I dluga jak kozak. :D

Uważasz, że obecnie MU ma mocniejszą? :-D
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pt 23.02.2018 12:58

Podobno De Gea podpisał nowy kontrakt!!! :jupi: :jupi:
i hate being bi-polar
it's awesome

Wojtekb
Skład B
Skład B
Reputacja: 93

Postautor: Wojtekb » pt 23.02.2018 13:04

czarny samael pisze:Source of the post
ozob pisze:Source of the post Kadra Interu z 2010 jest szeroka I dluga jak kozak. :D

Uważasz, że obecnie MU ma mocniejszą? :-D

Tak, zdecydowanie. Słabsza w obronie ale znacznie lepsza w pomocy i napadzie. Z tamtej kadry Interu poza obrońcami to do 11 United załapałby się ówczesny Eto'o.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1001

Postautor: ozob » pt 23.02.2018 13:10

Esteban, Dejan, Snajder, Motta wciagja duos cala pomoc United. Lukaku nawet nie stoi obok Eto czy Milito.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Wróć do „Anglia”