Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Najlepszym ruchem MU podczas letniego okienka było:

Transfer Lukaku
7
22%
Transfer Maticia
17
53%
Transfer Lindelofa
3
9%
Sprzedaż Rooneya
2
6%
Przedłużenie kontraktu z Ibrahimoviciem
3
9%

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1028

Postautor: ozob » wt 28.08.2018 17:41

Przyznam, ze w [ch**] zdziwiony jestem, ze Mou jest jeszcze trenerem United.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Kojiro
Skład B
Skład B
Reputacja: 18

Postautor: Kojiro » wt 28.08.2018 19:18

fieldy pisze:
na miejscu fanów United nie narzekałbym na kase

Ale to nie sa wydatki na transfery.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 637

Postautor: masacra » wt 28.08.2018 19:59

sickstick pisze:Source of the post
masacra pisze:Source of the post A ja się zgadzam z Czarnym Samaelem. Jose powinien zostać w United przynajmniej do momentu gdy np po 15 kolejkach będzie po za 6stka (najlepiej na odległość tak z 20 pkt od Liverpoolu). Do tego czasu, keep Jose at Old Trafford. :)

A [ch**], zresztą. Nie będę taki. Nawet 5tego miejsca mu życzę i długiej kariery w Manchesterze. :)

Trochę nonszalancja, Kloppo póki co wyżej niż 4 miejsce w Premier League nie podskoczył i gdyby nie przygoda z finałem LM (która nie umniejszając była nieco porwaniem się z motyką na słońce) to ogólnie rzecz biorąc najgorszy w historii Mourinho wciąż jest w tej lidze mocniejszy od Kloppa i najlepszego Liverpoolu od lat ;)

Jak chcielibysmy byc scisli to najgorszy Mourinho był w momencie gdy go Abramowicz po raz drugi wyrzucał z Chelsea. Ale ogólnie to... w sumie nie kumam, jak zwykle zreszta, przynajmniej ostatnio, tego co chciałes przekazac. Szczególnie we fragmencie z LM. No nie umniejzając bo umnieszac, tego co dokonał w zeszlym sezonie Jurgus w Lidze Misiow to jakas aberracja logiczna. Nie było to zadne porwanie sie z motyką na słonce, a zwykły wynik grubo ponad stan posiadania i zainwestowanych srodków. I tu płynnie przechodzą, do osiągniec Klopa w Liverpoolu i Mourinho w United. Nie chce byc juz nudny z tym ale widze, ze to trzeba raz po raz przypominac. Zozus do tego lata wydał na czysto jakies 275x wiecej od Kloppa, który do tego lata, bilans transferowy miał na równe zero (a gdybym był jeszcze bardziej upierdliwy i doliczał kase jaka wpłyneła na Anfield za wypozuczenia, to bilans byłby dodatni). Dlatego, sory ziomus ale to drugie miejsce Mourinho przy takim stylu, a w zasadzie bez stylu, jakos nie robi na mnie wielkiego wrazenia. No ale fakt, Patrząc sucho i płytko na wynik w lidze w ostatnim sezonie to Mourinho wciaz jest mocniejszy od Kloppa. Z tym sie nie bede sprzeczał. Tylko mimo wszytsko bym sie teraz z kibicami United nie zamienił. :wink:
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1423

Postautor: sickstick » wt 28.08.2018 20:45

masacra, w dyskusji o managerach wciąż popełniasz pewną manipulację faktami, z której być może nawet nie zdajesz sobie sprawy. Bilans tranferowy Liverpoolu wygląda kapitalnie, ponieważ drogo sprzedajecie niepotrzebnych piłkarzy. Jakiś Ward za 14, Ings w opcji za 20, Sakho za 30, Coutinho za 150 ect. To jest kapitalna robota ze strony działaczy The Reds i niejako wzór do naśladowania, naprawdę świetnie to funkcjonuje. Tyle tylko ze za te sprzedaże odpowiada ktoś inny niż Klopp, Klopp może co najwyżej powiedzieć że tego chce, a tamtego nie chce, ale to już od DS Liverpoolu (Edwards czy jakoś tak?) zależy, czy taki przykładowo Sakho pójdzie za 3 czy za 30.
Tymczasem ty non stop jako przykład wyższości Kloppa nad innymi managerami podajesz bilans transferowy. Klopp nic nie ma do bilansu transferowego. Klopp sobie kupił piłkarzy za prawie 200mln i z tego trzeba go rozliczać, ewentualnie pamiętając że stracił jedno ważne ogniwo jakim był Coutinho. Natomiast to za ile DS Liverpoolu posprzedawał piłkarzy to nie jest sprawa dotycząc Kloppa, to nie on ich sprzedawał. Sprzedawał ich DS Liverpoolu, w tym aspekcie należy pochwalić tego pana oraz cały organ transferowy FC Liverpoolu... ale nie Kloppa. Klopp nic do tego nie miał, za ile poszli Ward czy Cou, i zyski z ich transferów w żadnym wypadku nie świadczą o ocenie klasy Kloppa na tle innych managerów. Ward poszedł za 14, Cou za 150 i to świadczy o genialności Kloppa, natomiast gdyby Ward poszedł za 2mln a Cou za 80 to by znaczyło że Klopp jest mniej genialny? Chcesz mi powiedzieć że to Jurgen Klopp decyduje o tym, że Ward kosztuje 14 a Cou 150? Bo no stop podajesz bilans transferowy w dyskusji o Kloppie, zatem mam rozumieć że wysokość kwot za sprzedanych piłkarzy przypisujesz bezpośrednio od Kloppa?

Bilans transferowy jest oceną pracy klubu, detektora sportowego - w tym miejscu należy się wielki ukłon w kierunk do Liverpoolu, który wie jak to robić. Klopp natomiast jest rozliczany z wydania w te lato 200mln pamiętając, że stracił jedno ważne ogniwo jakim był Cou. Tyle. Zyski ze sprzedaży nie świadczą o klasie Kloppa, bo to nie Klopp się tym aspektem zajemuje.

Rozumiesz? Czy dalej będziesz nawijał o tym że Klopp jest na czysto 275x lepszy od Mou na runktu transferowym, co jest bzdurą i manipulacją faktami? Może (jeśli twoje cyfry są poprawne) Liverpool być na czysto 275x lepszy on Man United, natomiast w ocenie mangerów Klopp wydał 200 i stracił jednego ważnego gracza, natomiast Mounrho wydał 80 nie tracąc nikogo. To są liczby które rozliczają managerów.

Awatar użytkownika
Kojiro
Skład B
Skład B

Postautor: Kojiro » wt 28.08.2018 21:14

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2142

Postautor: Delpiero14 » wt 28.08.2018 21:26

Kibice klubów Top 6 zacierają raczki. Jednak dopiero czas pokaże czy to dobra decyzja.

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 73

Postautor: Bassu » śr 29.08.2018 8:49

Marca pisze, ze Pogba prosił United o zgodę na transfer, ale klub się nie zgodził. To dziwne, że po takim incydencie dostał opaskę kapitana, gdy nie nie było AVL. Coraz więcej brudu. Szczerze mówiąc, to mam jakiś taki stary kibicowski nawyk, ze jak dowiaduje się tego rodzaju rzeczy, nie umiem już tolerować zawodnika w drużynie.
Obrazek
Take me home, United Road,
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United Road.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 356

Postautor: czarny samael » śr 29.08.2018 8:58

sickstick pisze:Source of the post Klopp sobie kupił piłkarzy za prawie 200mln

A 430 łącznie za jego kadencji.

Wg transfermarkt Jose za te 3 lata wydał 431, gdzie nie liczą mu Sancheza.
Tego się w sumie nie spodziewałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kojiro
Skład B
Skład B

Postautor: Kojiro » śr 29.08.2018 9:16

Tego nie ma co liczyć, bo ja nie wiem czy oni się wszyscy nie zgadali i po prostu wymieniają piłkarzami. Kwoty nagle skoczyły ponad 100 mln i teraz to już standard, tylko dlaczego, o to już nikt nie pyta.

Awatar użytkownika
Kojiro
Skład B
Skład B

Postautor: Kojiro » śr 29.08.2018 10:15

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 406

Postautor: moody90 » śr 29.08.2018 10:21

nie rozumiem, jak obroncom united/mourinho nie jest wstyd tlumaczyc wyniki argumentem o braku kasy na transfery. trzeba byc naprawde zaslepionym, zeby gre, nastawienie, atmosfere wokol klubu sprowadzac do tych liczb. [k****], nie mowimy o zespole, ktory jest rozkupowany co roku, a sam wydaje dwa razy mniej od konkurentow do tytulu, tylko o ekipie wydajacej rok w rok grube miliony, a roznice miedzy jednym pretendentem, a drugim pewnie wahaja sie w kwocie jednego duzego transferu i to pewnie niekoneicznie na korzysc united (nie chce mi sie sprawdzac). naprawde ktos uwaza, ze jeden czy drugi zawodnik tak drastycznie odmieniliby united i o to sie w tym kryzysie rozchodzi? tyle sie naczytalem o tym, jakie to city jest nieosiagalne ze wzgledu na swoj budzet, transfery i niesamowita kadre. zwroce uwage na jedna rzecz - ta niesamowita kadra stala sie niesamowita dopiero pod wodza guardioli - tam wcale jacys absolutni kozacy z topu to sie nie pchali. natomiast to on z gosci niezlych, perspektywicznych, a czasem wrecz wyszydzanych zrobil panow pilkarzy. czy w momencie sciagania poszczegolnych graczy ktos robil wielkie WOW? czy byli to goscie nieosiagalni dla united? a skad. city sciagnelo sobie nolnejma z benfiki na bramke, united sciagnelo z benfiki stopera. city sciagnelo sobie na atak brazylijskiego dzieciaka bez minuty rozegranej w europie, united sciagnelo sobie belga ogranego w anglii, z ponad 40 bramkami w dwoch poprzednich sezonach ligowych. city sciagnelo sobie utalentowanego dzieciaka z niemiec, united sciagnelo sobie z niemiec gracza sezonu, sciegneli sobie pogbe ktorego chcialo pol europy, sciagnelo sobie gwiazde ligi alexisa, ibre ktory rok wczesniej najebal 50 bramek w francji. kluczowa sprawa jest to, jak wszystko posklada w calosc trener, absolutnie najwazniejsza osoba dla wynikow druzyny. ma ktos watpliwosci, jak wygladalby alexis, pogba czy nawet martial pod wodza pepa? az zaluje, ze ibra i alexis przyszli za grosze w zwiazku ze swoimi sytuacjami kontrktowymi, bo nikt nawet by sie tej wymowki o kasie i transferach nie chwycil. naprawde nie wypada po tym, co united robi z sevillami i brightonami, ekipami z kilku/kilkunastokrotnie mniejszymi budzetami

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1641

Postautor: fieldy » śr 29.08.2018 10:55

W punkt.

Pisałem niedawno, dać Pogbe do City i będą się nim wszyscy zachwycać. To samo z Martialem, dać kolesia do ekipy (albo sprowadzić trenera, który na niego postawi) i cała liga będzie przed nim drżała.
Punktuje sie tu błędy indywidualne obrońców i słusznie, ale przeciez przed rokiem Bailly, Jones, czy nawet Rojo dawali radę i wszyscy się zachwycali, jak to United, pomimo ze gra nudno, to chociaż ma defensywę na poziomie. Co się z nimi stało przez rok, że przestali ogarniać? Może wojujący trener, oczerniajacy własnych piłkarzy, szydzący z własnego klubu ma tutaj winę?

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 101

Postautor: Eyesmon » śr 29.08.2018 16:07

Pycha kroczy przed upadkiem - tyle powiem na temat obecnego stanu Jose....
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 637

Postautor: masacra » śr 29.08.2018 19:40

sickstick pisze:Source of the post Rozumiesz?

Doskonale. Tyle, ze ja nie o tym pisze.

Ale po kolei.
Ja sie z Tobą zgadzam. Za kwoty jakie uzyskuje Liverpool na sprzedazy zawodników, naleza sie pochwały dla pionu odpowiedzialnego za negocjacje transferowe, a nie dla pionu szkoleniowego. To jasne. Tyle, ze nie o kwoty tu chodzi, a o sam fakt, ze Liverpool (do tego okienka) musiał sprzedawac by moc kupowac. Datego gdyby Cou poszedł za 80 mln, Sakho za 10, a Benteke za 15, to nic by to w tej kwestii nie zmieniło. Ba, biorac pod uwage to, ze w Liverpoolu równie wazne jest utrzymanie budzetu wynagrodzen we względnych ryzach, to nawet jesli ci piłkarze by odeszli za free, to tez nic by nie zmieniło.

O czym pisze? Wytłumacze ci na przykładzie.
Wprowadzasz sie do nowego mieszkania. Naprzeciw Ciebie wprowadza sie jakis koles, powiedzmy Janusz.
Oba mieszkania sa wykonczone i względnie umeblowane ale wiadomo jak jest. Cos by sie dokupiło, cos pozmieniało, cos ulepszyło. Jak zawsze. Po prostu dobrze byłoby urządzic je po swojemu. I teraz Janusz co jakis czas, powiedzmy, raz na pół roku, dokupuje do swojego nowego mieszkania nowe fanty, a jego sytuacja finansowa jest na tyle dobra, ze nie musi sprzedawac zadnego z tych zastanych, wiec pozbywa sie jedynie tych, które mu totalnie juz zawadzaja, na które patrzec nie moze. Reszte zostawia sobie jako typowe dla kazdego człowieka ''przydasie''. Ty aby cos nowego kupic, cos zmienic, cos ulepszyc musisz wpierw cos sprzedac, na czyms zarobic. W tej sytuacji jasne jest, ze wybierzesz rzeczy, których strate odczujesz najmniej. Co nie znaczy, ze sa to rzeczy kompletnie neprzydatne. Np, chcac sobie kupic nową sofe, bo akurat jej nie było, poswiecasz mikrofale , bo w sumie rzadko z niej korzystasz. Co nie znaczy, ze nie korzystasz wcale. Wiadomo, zarcie z mikrofali do najlepszych nie nalezy ale sa sytuacje w tygodniu, gdy wygodnie sobie cos na szybko podgrzac. Chcesz kupic pare obrazów na sciane, sprzedajesz dywan. Na [ch**] komu dywan? No ale okazuje sie, ze w mrozne jesienne wieczory jednak w nogi od paneli zimno. W tym samym czasie Twój nowy sasiad Janusz, po prostu kupuje sobe te obrazy, tą sofe etc.

I to jest całe clou tego o czym pisze.
Jasne, Klopp to dosyc ogarniety facet i nie sprzedawał piłkarzy których uwazał za niezbednych dla dalszego rozwoju druzyny. Ale sprzedawał czesto tych, którzy w ostatnich dwoch sezonach mogli byc w niektórych momentach diablo przydatni. Taki Joe Allen w pierwszym pełym sezonie Kloppa byłby nieoceniony, szczególnie wczesną wiosną, gdy pojawiła sie plaga kontuzji i forma podstawowych grajków spadla. Taki Skrtel tez by sie moze przydal, to samo Jordon Ibe. Zresztą joe Allen to mój ulubiony przykład, bo Jurgen na konferencji przed któryms meczem, zaraz po sprzedazy Walijczyka dał do zrozumienia, ze gdyby była inna sytuacja to by chłopaka w klubie zatrzymał, bo to niezły piłkarz, który mógłby sie przydac. No ale pieniądze z jego transferu i byc moze przedew wszytskim zwolnienie tych 70 tys z listy płac przydały sie bardziej.
United moze sobie pozwolic by trzymac kompletnie marginalnego z puktu widzenia przydatnosci do gry Rojo z jego 160tys w tydzien jako gracza z kategorii ''przydasie'', Liverpool nie. Liverpool 185 tys płaci van Dijkowi.

I o to chodzi. Rozumiesz?

Dlatego, z całym szacunkiem, nie pierdol mi teraz, ze mam rozliczac Kloppa z jego 200 milionów w tym okienku (na dobra sprawe to ok 170 mln), a Mourinho z jego 60 i nie patrzec na to co sie działo wczesniej, bo to głupota. Mourinho miał o wiele bardziej komfortowa sytuacje by swoje mieszkanie urządzic po swojemu. M.in dlatego to on zajął drugie miejsce, a Klopp ''dopiero'' czwarte. Dopiero w to oknie sie karta nieco odwrociła i to Jurgen mógł sobie poszalec, a Jose przykrecono nieco kurek. I nagle wielkie mecyje, bo Liverpool wydaje miliony, miliardy i juz teraz, jutro na wczoraj, musi cos wygrac, bo kompromitacja, porazka i beka. A biedny Jose nic nie poradzi, bo mu zły Woodward nie kupił trzeciego srodkowego obroncy (a szóstego do kadry, siodmego jak liczyc Tuanzebe) za kolejna wywrotke pieniedzy. No nie rozsmieszaj mnie. To tak nie działa.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 612

Postautor: Chlopaczek » śr 29.08.2018 20:34

Moje trzy grosze.

Zgadzam sie z moddym i redem ktory tutaj od dawna powtarza ze nie jest najwazniejszy to ze w poprzednim sezonie zajelismy 4 miejsce i nie zdobylismy zadnego pucharu a teraz zajelismy trzecie i mamy jeden puchar czyli jakby nie spojrzec progres jest. Wazne jest jak ten progres sie osiaga jak druzyna gra czy daje nam to za co pokochalismy ja nascie lat temu bo chociaz my doroslismy i sie zmienilismy to klub pilkarski pozwala nam poczuc te emocje kiedy czulismy gdy bylismy piekni mlodzi i naiwni. Odnalezc swoje wewnetrzne dziecko(:
Coz z tego ze zdobedziemy Puchar Miast Targowych jezeli to bedzie tylko osiagniecie statystyczne a my wracajac do niego myslami nie poczujemy nic? Jezeli w zasadzie zalujemy ze ogladalismy te mecze bo sie tak meczylismy ze wolelibysmy chyba zrobic dodatkowa dniowke w robocie niz jeszcze raz musiec w tym uczestniczyc? Puchar w gablocie co prawda jest i jezeli jestes kibicem statystykiem to moze ci to wystarczyc ale calej reszcie niekoniecznie.
Kibice chca remontad a United jest w stanie zrobic remontade co najwyzej z wyniku 0:0 na 1:0. Kibice chca chciec ogladac swoj klub z przyjemnoscia a optymalnie zeby nawet fani innych druzyn chcieli ich zespol ogladac. To jest komplemet gdy osoba ktora nie oglada ligi angielskiej wlacza mecz United bo wie ze najpewniej bedzie to kawal futbolu na wysokim poziomie i przyjemnie spedzony czas. Gdy kibice na przyklad Liverpoolu wlaczaja mecz Twojego zespolu nie dlatego zeby sie posmiac i byc swiadkiem postepujacego upadku ale dlatego ze musza znac wroga ktory im zagraza albo zeby zobaczyc poziom niedostepny dla pilkarzy ich zespolu.
Ja gdy ostatnio wlaczam mecz United to nie dla MU tylko dla druzyny z ktorymi akurat graja. To znaczy ze na pewno nie obejrze powiedzmy MU z Cardiff czy Fulham bo zwyczajnie nie ma po co.

Niewazne sa te miliony i ile kto wydal. O to mozna sie sprzeczac i ludzic sie ze gdyby tylko bylo te kilkadziesiat baniek wiecej gdyby tylko trener dostal tego jednego zawodnika ktorego nie udalo mu sie sprowadzic to historia by sie potoczyla inaczej. Tak by najpewniej nie bylo co slusznie wskazywal moody.

Istotne jest zupelnie co innego. A zeby sobie dokladnie uswiadomic co to wyobrazcie sobie ze macie 9 czy 12 lat wlaczacie mecz United ogladacie go z otwartymi ustami i macie to uczucie ze to bedzie wasza druzyna. Ze przezywacie ten moment gdy znajdujecie zespol z ktorym chcecie sie identyfikowac ktory swoja gra was porwal i oddaliscie mu swoje serce. Realne w przypadku Manchesteru Mourinho? Raczej nie. Niestety to samo tyczy sie w mniejszym lub wiekszym stopniu obecnego Milanu.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Wróć do „Anglia”