Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Najlepszym ruchem MU podczas letniego okienka było:

Transfer Lukaku
3
21%
Transfer Maticia
8
57%
Transfer Lindelofa
1
7%
Sprzedaż Rooneya
2
14%
Przedłużenie kontraktu z Ibrahimoviciem
0
Brak głosów

Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1009

Postautor: Delpiero14 » czw 24.08.2017 16:21

??

Napisałeś, że duet Zlatan - Lukaku na papierze byłby najbardziej miażdżącym duetem świata. Z uwagi na to, że jestem ciekaw pod jakim względem to zwyczajnie zapytałem. Jesteś w stanie odpowiedzieć dlaczego Twoim zdaniem by tak było, czy zamiast tego będziesz się zasłaniać jak to nazwałeś "zbyt niskim poziomem dyskusji"?

Awatar użytkownika
Kluchman
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 323

Postautor: Kluchman » czw 24.08.2017 16:21

Trochę sprowokowałeś tym:
Bassu pisze:Source of the post Natomiast bardziej zastanawiam się o możliwości wystawienia dwóch tak bardzo podobnych do siebie zawodników na szpicy.

Dla mnie poza wzrostem ta dwójka wcale nie jest podobna. Zlatan jest jednym z najlepszych technicznie napastników, jacy kiedykolwiek grali w piłkę. Lukaku to góra mięśni, świetny w powietrzu, z piłką przy nodze przeciętniak. Mogą pełnić zupełnie inne role.

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 114
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » czw 24.08.2017 16:34

Lukaku to nie tylko mięśnie i gra w powietrzu. To przede wszystkim szybkość, wychodzenia na pozycje. Jest znacznie bardziej mobilny...Zgadzam się, że to wbrew pozorom nie taki sam typ napastnika co Zlatan. Myślę jednak, że w wielu meczach nie zobaczymy gry dwoma napastnikami, a Szwed będzie raczej zawodnikiem do rotacji.

Awatar użytkownika
piotrcies
Jose Mourinho's Red Army
Jose Mourinho's Red Army
Reputacja: 350

Postautor: piotrcies » czw 24.08.2017 17:08

Bardzo się cieszę, że Zlatan podpisał kontrakt, bo myślę, że ma pewne niezamknięte sprawy i w United, i ogólnie w swojej karierze, które warto wreszcie zakończyć w odpowiedni sposób (:

Awatar użytkownika
BeBaD
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 65

Postautor: BeBaD » czw 24.08.2017 17:18

Król wraca :) fajna sprawa :) oby dorzucił cegłe do mistrza, należy mu sie na koniec taki akcent

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 44

Postautor: Bassu » sob 26.08.2017 17:41

Manchester United: De Gea – Valencia, Bailly, Jones, Blind – Matić, Pogba, Mata, Mychitarian, Martial – Lukaku

Rezerwa: Romero, Darmian, Smalling, Herrera, Fellaini, Lingard, Rashford

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Maguire, Fuchs – Mahrez, Ndidi, James, Albrighton, Okazaki – Vardy

Rezerwa: Hamer, Chilwell, Amartey, King, Gray, Iheanacho, Slimani

Jest Martial w pierwszym składzie, oby dał popis.
Obrazek
Take me home, United Road,
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United Road.

Awatar użytkownika
BeBaD
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: BeBaD » sob 26.08.2017 19:17

Dobry mecz, dobre tempo, masa strzałów i prób, jak nic w drugiej nie wpadnie to bede cholernie zdziwiony.

No i pięknie, kolejny mecz, kolejna wygrana i czyste konto. Bramki mogły i powinny przyjść szybciej ale nie jest źle. Wchodzą rezerwowi i znowu robią robotę ;]

Lukaku już niech nie podchodzi do karnych więcej.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 830

Postautor: Morrow » sob 26.08.2017 20:34

Rok temu też było 9/9 punktów po 3. kolejkach ale teraz wyglądamy naprawdę potężnie. W poprzednim sezonie po dobrym początku potem był ostry dołek i raptem 6 punktów w kolejnych 7 kolejkach. Oby teraz było inaczej i ten ogień nie zgasł tak szybko choć teraz też zespół sprawia wrażenie lepszego i dojrzalszego.

Można zaryzykować stwierdzenie, że to najlepsze United od odejścia Fergusona. Gramy ładnie, fajnie dla oka ale skutecznie, efektywnie, naprawdę dojrzale i konsekwentnie. Czuć radość z gry w piłkę i spory głód zwycięstw ale za tym idą zasłużone i przekonujące wygrane. Widać, że Mourinho wykonał w lecie dobrą pracę z zespołem na wielu płaszczyznach. Gramy wręcz nie tak jak zespoły Portugalczyka zwykły przyzwyczaić. Intensywnie, efektownie, bez minimalizmu, atakując do ostatniej akcji. Czekam na to jak to będzie wyglądało dalej i jak się pokażemy na tle mocniejszych rywali, póki co jestem mile zaskoczony.

Dziś w pewnym momencie można było mieć deja vu z poprzedniego sezonu. Atakowaliśmy, atakowaliśmy, był nawet karny a nic nie chciało wpaść i zaczęło mocno śmierdzieć 0:0. Znowu jednak znaleźliśmy jakiś sposób żeby zdobyć bramkę a potem udało się zamknąć mecz. Brawo za kolejnego gola ze stałego fragmentu gry, brawo dla Mikiego za kolejną asystę, wreszcie brawa dla Mou, że trafił ze zmianami - Rashford i Fellaini z golami, Lingard z asystą. To cieszy.

Kapitalny występ Jonesa dzisiaj, czyścił to wszystko jak bestia. To na ten moment jeden z większych wygranych przyjścia Portugalczyka, raz, że rzadziej się łamie, dwa, że znowu wygląda jak stoper z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj sprzątał za dwóch, bo nie dość, że świetnie się spisywał na środku to wyczyścił wiele akcji po stronie niedomagającego Blinda, zwłaszcza kiedy przychodziło do zatrzymywania Mahreza. Gorszy mecz Lukaku ale dziś rezerwowi wzięli się za strzelanie bramek i bardzo dobrze, Mou zresztą podkreślał przed sezonem, że większa ilość graczy musi na siebie wziąć odpowiedzialność za zdobywanie goli.

Lisy są w naprawdę niezłej formie, byli blisko urwania punktów Arsenalowi, potem pewne zwycięstwo, jestem przekonany, że jeszcze napsują krwi wyżej notowanym rywalom. Tym bardziej cieszy kolejny mecz na 0 z tyłu i bilans 10:0 po 3. kolejkach. Wchodzimy w nowy sezon bardzo mocno, oby to trwało jak najdłużej i para nie zeszła z tego zespołu.

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 104

Postautor: ryba_82 » sob 26.08.2017 20:50

Morrow pisze:Source of the post i Fellaini z golami,

Czy tam czasami nie było spalonego?

Przy nieuznanej bramce Maty realizator rozwiał wątpliwości,ale tutaj zabrakło wrzucenia lini spalonego.

Świetny mecz United.Mahrez i Vardy wyłączeni praktycznie z gry z nielicznymi wyjątkami.Lisy praktycznie nie pierdnęły w ofensywie.W obronie zaś byli świetni i tu wielkie brawa dla Man Utd iż potrafili przełamać tą kapitalną defensywę.3 mecze,3 zwycięstwa i bramki 10-0.Mou idealnie wszedł w sezon.Co do Lisów to dziwi iż nie korzystają z Kelechiego.25 melonów i nie wchodzi nawet z ławki?

P.S. Zapomniałbym o Schmeichelu - głównie jemu Leicester zawdzięcza iż skończyło się tylko 0:2.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 830

Postautor: Morrow » sob 26.08.2017 21:06

ryba_82 pisze:Source of the post Czy tam czasami nie było spalonego?

Niewykluczone. Komentatorzy mieli rozbieżne zdania. Ciężko powiedzieć czy Fuchs był ostatnim czy Afro jednak palił, na rzucie izometrycznym wyglądało na spalonego, na ujęciach z innej kamery wydaje się, że Fuchs był bliżej bramkarza. Tam gdzie oglądałem nie potrafili tego jednoznacznie osądzić choć niewykluczone, że gol był nieprawidłowy.

ryba_82 pisze:Source of the post Co do Lisów to dziwi iż nie korzystają z Kelechiego.25 melonów i nie wchodzi nawet z ławki?

Pewnie go jeszcze zgrywają z resztą ekipy i na pewno dostanie swoją szanse. Dziś wszedł Slimani choć pojawiają się plotki, że go sprzedadzą przed końcem okienka.

Sam jestem ciekawy co Nigeryjczyk pokaże, będę mu kibicował żeby zagrał na nosie Guardioli. Swoją drogą pamiętasz ryba naszą dyskusję sprzed roku o tym czy Pep mu da pograć i się dalej rozwinąć?

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 104

Postautor: ryba_82 » sob 26.08.2017 21:16

Morrow pisze:Source of the post Swoją drogą pamiętasz ryba naszą dyskusję sprzed roku o tym czy Pep mu da pograć i się dalej rozwinąć?

Szczerze to nie, ale pewnie twierdziłem iż Kelechi rozpierdoli system u Pepa :P
Obrazek

Awatar użytkownika
BeBaD
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: BeBaD » sob 26.08.2017 21:49

Te spalone przy bramkach to takie minimalne że sędzia faktycznie mógł przeoczyć skoro nawet z powtórek ciężko wywnioskować. Olivier popełnił natomiast poważniejszy błąd że nie dał powtórki dla karnego. Swoją drogą nie przypominam sobie meczu gdzie sędzia nakazał powtarzać, a często się widzi takie akcje gdzie bramkarz duo szybciej opuszcza linie

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 114
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » ndz 27.08.2017 9:48

W zasadzie Morrow napisał już wszystko.

Wyglądamy na starcie sezonu bardzo dobrze. Bardzo solidnie w defensywie, ale przede wszystkim gramy 'aktywnie'. Oby tak dalej.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 270

Postautor: czarny samael » ndz 27.08.2017 13:37

piotrcies pisze:Source of the post Bardzo się cieszę, że Zlatan podpisał kontrakt, bo myślę, że ma pewne niezamknięte sprawy i w United, i ogólnie w swojej karierze, które warto wreszcie zakończyć w odpowiedni sposób (:

Ja się przede wszystkim cieszę, że zgodził się mocno obniżyć warunki finansowe. Nie z uwagi na kasę, ale na to że może rozumieć mniejszą rolę w zespole.
Obrazek

Kamil232
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 82

Postautor: Kamil232 » ndz 27.08.2017 22:21

Mit zespołów Jose co niby nie potrafią orać przeciwników i zdobywać goli widzę trwa. Polecam statystyki Chelsea 04-06, Madrytu (rekord strzelonych goli zdaje się, że do dziś nie pobity) czy Chelsea 2.0.

Drużyny Jose osiągały sukcesy bo ogorków i średniaków orały, a zwykle na wyjazdach i to w pucharach z mocnymi grał defenzywnie. Grał też bardzo często defenzywnie jak nie czuł odpowiednio dużej jakości w swoim zespole. Gdy czuł grał normalnie, a wręcz jak np. z Bayernem 11/12 czy Dortumundem 12/13 mściło się to na nim. Czy nawet 14/15 gdzie po autobusie na calderon, zagrał u siebie swoje i dostał baty od Atletico.

Nie rozumiem więc tych tekstów gramy jak nie za Jose. Otóż autobusem nie zdobył by tego worka medali co zdobył. A gry w pucharach w końcówce kariery nauczył się od niego Fergie, który robił to samo na wyjazdach mocne pilnowanie tyłów, u siebie gramy swoje. Szkoda tylko, że i w finałach 09 i 11 postanowił grać swoje przeciwko zespołowi z którym nie można było.

W każdym bądź razie. Gramy jak wiele zespołów Jose z odpowiednią jakością.

Jako, że nie mogłem śledzić meczu i kumpel mi smsami relacjonował. Około 65 minuty napisałem mu, nie ma co czekać Mata out, Rashford in. Po paru minutach dostałem smsa z odpowiedzią iż moja zmiana poszła jak powinna :)

To co mamy jakości na lewej stronie to jest piękne. Z jednej strony aż się prosi grać trójką Martial, Lukaku, Rashford. Z drugiej mieć takiego rezerwowego jak Martial/Rashford co na podmęczonego rywala wchodzi i mając miejsce robi orkę też jest kluczowe. Bo gdyby ich puścić wszystkich to brakowałoby właśnie kogoś kto gdy jest miejsce będzie potrafić to wykorzystać. Mata z dużą ilością miejsca by tego nie zrobił, lepiej wygląda jak jest tłoczno. Widzę po skrócie na prawej też wyglądał dobrze. Świetne te akcje zagranie na ściane do Lukaku i wjazd w pole karne. Niemniej jednak z drugiej strony Mahrez pokazał parę razy jak potrafi wkręcać w ziemię i jak już pisałem nie obraziłbym się mocno na niego tam. Właśnie jak ma więcej miejsca to by orał po prawej.

Kolejny Miesiąc, dwa po reprezentacji pokaże o co będziemy grać. Już mecz na Stoke trudnym terenie dużo odpowie.
Obrazek

Określenia dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
trudno o większy dowód dysfunkcji niepofałdowanej mózgownicy;p

Określenia nie dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
dyletant

:lol2:

Wróć do „Anglia”