Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

MU powinno:

Natychmiast zwolnić Mourinho i zatrudnić kogoś z dostępnych na rynku nazwisk
7
27%
Natychmiast zwolnić Mourinho i zatrudnić tymczasowego trenera z grona asystentów/trenerów Akademii do końca sezonu
5
19%
Dać dograć Portugalczykowi sezon i ruszyć po nowego trenera latem
2
8%
Zatrzymać Mourinho i dać mu kolejną szansę na przebudowę drużyny
12
46%

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Reputacja: 1141

Postautor: piotrcies » ndz 29.07.2018 14:32

Sprawę janopa uważam za zamkniętą. Póki co nie będzie się wypowiadał na forum, które chyba źle na niego działa, miejmy nadzieję, że wróci silniejszy.

Awatar użytkownika
Rossi
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 37

Postautor: Rossi » ndz 29.07.2018 14:37

Słuszny ban, po słusznej wypowiedź. Okres portugalca w United to próba mojej sympatii do tego klubu. Nie jest łatwo :?

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 667

Postautor: masacra » ndz 29.07.2018 14:41

Kluchman pisze:Source of the post Janop ma wstrząśnienie mózgu.

Janop swoją drogą. Ciekawe co u Red85 :mrgreen:
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1783

Postautor: fieldy » ndz 29.07.2018 14:44

red pewnie siedzi w domu i wali głową w ścianę, jak słyszy wywiady z Jose :mrgreen:

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » ndz 29.07.2018 21:06

Mnie po tym tournee interesuje czy z tym Perreirą na 6-tce to serio i czy naprawdę będzie zastępcą Maticia.

Co ciekawe, gdyby tak było, to teoretycznie szeroką kadrę wzmocniłoby dwóch młodych, czyli on i Dalot.
Obrazek

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 176
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » pn 30.07.2018 14:04

fieldy pisze:Source of the post red pewnie siedzi w domu i wali głową w ścianę, jak słyszy wywiady z Jose :mrgreen:

Jak słyszysz jedną kretyńską wypowiedź to reagujesz. Za drugim i za trzecim razem być może też, ale po 50-tej? Ja w ogóle przestałem go słuchać. Jestem na etapie spokojnego wyczekiwania aż stery tego klubu przejmie ktoś normalny. Ktoś kto wie co to znaczy Manchester United.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1360

Postautor: Morrow » pn 30.07.2018 20:07

To co się dzieje z United podczas tego tournee to jest jakiś kabaret. I nie mam tu na myśli kwestii boiskowych czy kontuzji a tego, że trener próbuje za wszelką cenę położyć sezon zanim ten się rozpoczął. Nie wiem czy znalazłoby się wielu niechętnych MU ludzi, którzy tak obnosiliby się z krytyką tego zespołu jak Portugalczyk.

Nie wiem jak można bronić Mourinho po tym co on gada. Z boku to wygląda jakby konkurencja nam podstawiła człowieka do rozwalenia szatni i zespołu od środka. To jest przecież kuriozalne żeby trener drużyny publicznie tak atakował swoich ludzi. W dodatku jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Mourinho miał opinię dziwaka i był kontrowersyjny ale takich historii sobie nie przypominam. Sezon jeszcze się nie zaczął a koleś sra codziennie do własnego gniazda, sam kreuje konflikty z piłkarzami, którzy milczą na jego temat a mogliby iść w otwarty konflikt, gasi nadzieje młodzieży dostającej pewnie jedyną szansę na pokazanie się i awans do I drużyny. Nie ma przypadku, że Portugalczyk stał się w ostatnich dniach pewniakiem buków do bycia pierwszym zwolnionym szkoleniowcem w nadchodzącym sezonie. Dziwnym by było gdyby tak do tego nie podeszli.

W atmosferze jaką kreuje Mourinho nie uda się zbudować klasowej drużyny. Gość po raz kolejny zrzuca całą odpowiedzialność na wszystkich dookoła tylko nie na siebie i ma pretensje do całego świata o to, że odbyły się mistrzostwa świata. Sam, jako pierwszy po zakończonych sezonach, gada, że do 1 lipca odpoczywa od piłki i temat klubu go nie interesuje a wymaga od swoich piłkarzy przerywania urlopów, olewania narodzin dzieci czy wracania wcześniej do treningów na pseudomecze w USA żeby, no właśnie, po co? Mourinho sam gadał po meczu z Milanem, że niektórzy gracze dostali 90 minut choć nie powinni ale nie chciał przegrać. No to co ma sobie myśleć taki Mitchell czy inny TFM, jak mecz o pietruszkę to za wysokie wymagania, trener publicznie na każdym kroku podkreśla, że to nie są jego piłkarze i drużyna, nie daje żadnych złudzeń na przebicie się do składu a do tego jeszcze na każdym kroku umniejsza ich wartości? Jak dodamy do tego wypowiedź na temat kibiców, którzy nie wie po co przychodzą na te mecze, to koleś powinien zostać z miejsca kopnięty w dupę, bo przynosi wstyd całemu klubowi.

Tak naprawdę doszliśmy do tak głębokiego etapu paranoi, że nie tylko ja kibicuję zwolnieniu Mourinho i za bardzo nie interesuje mnie co jego MU będzie miało do zaproponowania. Chłop dostał 4 okienka transferowe, wymienił sobie praktycznie całą "11" w autorski sposób. Po tym jak miał wzmacniany skład i jak mizerną piłkę prezentował, to płacze i lamenty, że ma teraz za słabą kadrę, bo nie dostał jakiegoś kołka do obrony, są IMO nie na miejscu. Tak jak przed sezonem miałem jeszcze jakieś złudzenia, że może coś zaskoczy i ta atmosfera beznadziei w MU się nieco oczyści, tak teraz nie mam wątpliwości, że nic z tego nie będzie. Portugalczyk zresztą nie próbuje nawet udawać, że warto tu się czegokolwiek spodziewać. Po drodze pewnie zdąży jeszcze narobić smrodu, pojęczeć w mediach jak mu źle, skłócić się z kilkoma graczami, kilku zmarnować kolejne miesiące albo sprzedać a na koniec to i tak będzie wina wszystkich dookoła. Na szczęście odprawa się zgodzi, bo przecież dymisja w przypadku tego wiecznie niezadowolonego człowieka nie wchodzi gry.

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best

Postautor: piotrcies » pn 30.07.2018 20:22

Przecież to taka gra na wzmocnienie składu :mrgreen:

Ja - tak jak pisałem - jestem już zmęczony tą przygodą Mourinho w United. Rozumiem, że potrzeba transferu-dwóch, żeby ten zespół zrobił krok do przodu, ale takie rzeczy trzeba załatwiać w normalny sposób, a już na pewno nie robiąc smród wokół zespołu. Jest jakiś problem z głową Portugalczyka w ostatnich latach, nie potrafi sobie poradzić z niepowodzeniami i tworzy konflikty.

Oczywiście z osądami należy się wstrzymać do początku sezonu, same wypowiedzi nie będą świadczyły o formie drużyny, ale jakoś dziwnie mi to zaczyna przypominać sytuację z Chelsea z jego ostatniego sezonu, a tam była po prostu katastrofa.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2403

Postautor: Delpiero14 » pn 30.07.2018 20:35

666 lajk, nie mogłem się powstrzymać.

Ty antychryście ty.

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best

Postautor: piotrcies » pn 30.07.2018 20:40

Jesteś trochę walnięty :mrgreen:

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2403

Postautor: Delpiero14 » pn 30.07.2018 20:50

W sumie śmiesznie by było jakbyś zmienił sobie lokalizacje na piekło. Co Ty na to :glass:

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1360

Postautor: Morrow » pn 30.07.2018 20:53

Dodam jeszcze od siebie, że kiedy Mourinho przychodził, mając świadomość jego wad, uważałem, że za maską zarozumiałego buca jest jednak normalny koleś a cała ta otoczka jaką kreuje, to pewna forma budowania marketingowego wizerunku oraz gry z piłkarzami/mediami mającej na celu osiągnięcie pewnego efektu na boisku. Mówiło się o odwracaniu uwagi od graczy, kontrowersyjnych wypowiedziach jako metodach do ściągania presji z graczy kosztem trenera czy gierkach psychologicznych.

Do któregoś etapu można było do różnych zachowań czy wypowiedzi Mourinho, jakiś ukryty sens. Obecnie takich wątpliwości już jednak nie mam. Mourinho to obecnie taka trenerska Doda. Gada co mu ślina na język przyniesie, ma gdzieś co ktoś o tym pomyśli i jakie to będzie miało szersze konsekwencje, ważne żeby się o nim gadało i wpływali sponsorzy. A w swojej działce, gdzie powinien być rozliczany nie ma wiele do zaoferowania.

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best

Postautor: piotrcies » pn 30.07.2018 20:56

Delpiero14 pisze:Source of the post W sumie śmiesznie by było jakbyś zmienił sobie lokalizacje na piekło. Co Ty na to :glass:

Musiałbym zmienić po kolejnym lajku, czyli za jakieś 2 tygodnie.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » pn 30.07.2018 20:56

bo to wszystko zdawało egzamin jak piłkarze szli za nim jak w ogień, a jak sie okazało, przyszło pokolenie pilkarzy, dla których instagram jest równie ważny co treningi i umieranie na boisku (choć powodów może byc wiele) i już niekoniecznie są takimi żołnierzami jak kiedys Essien, czy Terry, no i Jose, widząc opór zaczął ich krytykować publicznie. Bo te krytyki chyba od 2 podejścia do Chelsea się zaczęły... w Interze i na początku w Chelsea tego nie było

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » wt 31.07.2018 9:13

Wróć do „Anglia”