Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

MU powinno:

Natychmiast zwolnić Mourinho i zatrudnić kogoś z dostępnych na rynku nazwisk
7
27%
Natychmiast zwolnić Mourinho i zatrudnić tymczasowego trenera z grona asystentów/trenerów Akademii do końca sezonu
5
19%
Dać dograć Portugalczykowi sezon i ruszyć po nowego trenera latem
2
8%
Zatrzymać Mourinho i dać mu kolejną szansę na przebudowę drużyny
12
46%

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 273

Postautor: BeBaD » wt 31.07.2018 11:08

Dwa różne podejścia do sprawy.. Pereira i Martial. Cholernie mi imponuje brazol tym co gra i mówi. Dla niego pozycja 6 to nie jest problem. Gość ewidentnie chce udowodnić swoją wartość i podjąć tutaj walkę. Uwielbiam takie charaktery

Awatar użytkownika
Maciek (interista)
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 15

Postautor: Maciek (interista) » wt 31.07.2018 14:38

fieldy pisze:Source of the post bo to wszystko zdawało egzamin jak piłkarze szli za nim jak w ogień, a jak sie okazało, przyszło pokolenie pilkarzy, dla których instagram jest równie ważny co treningi i umieranie na boisku (choć powodów może byc wiele) i już niekoniecznie są takimi żołnierzami jak kiedys Essien, czy Terry, no i Jose, widząc opór zaczął ich krytykować publicznie. Bo te krytyki chyba od 2 podejścia do Chelsea się zaczęły... w Interze i na początku w Chelsea tego nie było

W Interze też miał żołnierzy jak Materazzi, ale w praktyce to cały zespół był za nim. Krytyka się zdarzała w przypadku Balotelliego, za jego podejście do meczów i chyba były jakieś zarzuty do Arnautovicia za spoźnienia na trening. Był jeszcze przypadek Cruza, który miał w jednym ze spotkań, nie realizować postawionych zadań na boisku. Więcej takich przypadków nie pamiętam. Mou jest trenerem starej daty, jak widzi, że piłkarze olewają taktykę i trening, a brylują na instagramach to może go to irytować, zakładam, że tak to wygląda w obecnym United. Co do transferów to zawsze miał jasne wizje jakie transfery powinny być w danym okienku. Ma tutaj swoje wymagania. Jak widzi, że zarząd nie realizuje planu to mówi o tym głośno. Koniec końców to on będzie rozliczany po sezonie za wynik sportowy.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1784

Postautor: fieldy » wt 31.07.2018 15:00

czasami mam wrażenie, ze on już, widząc ze nie dostaje piłkarzy jakich by chciał, gra po prostu na zwolnienie, solidną odprawę i prace gdzieś indziej..

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » wt 31.07.2018 17:08

fieldy pisze:Source of the post czasami mam wrażenie, ze on już, widząc ze nie dostaje piłkarzy jakich by chciał, gra po prostu na zwolnienie, solidną odprawę i prace gdzieś indziej..

Raczej o PR. SAF, czy Wenger przez lata kryli swoje zarzady i właścicieli klubów. Ci zbierali kasę i olewali. Jose tego robił nie będzie, co w tych wypowiedziach jest plusem. JEdyne za co należy mu się nagana, to że otwarcie przyznał, że ci z turnieju grać nie będą. To jest fakt, ale powinien go zostawić dla siebie.

Jose wiedział od połowy pierwszego roku że cały pierwszy skład jest do przemeblowania i że nasza, obserwatorów pomyłka polegała na obwinieniu stylu LVG, a nie jego piłkarzy, którzy tego mitycznego progresu nie dali. Za Jose dali, a do tego są znaczącymi postaciami w reprach, więc nawet jak ten odejdzie, to oni nie wypadną znowu poza TOP4.

Pogba, Bailly, czy Lukaku mają potencjał na wiele lat, a Sanchez i Matić to jedyni "wiekowi" piłkarze pomijając darmowego Ibrę. Do tego potencjalnie Fred, Dalot i i Lindelof, więc kolejny trener nie zastani spalonej ziemi, szczególnie że wciąż są młodzi jak Rash, McTominay, czy Perreira a może będzie jeszcze Martial.

Większość pozycji nie będzie za stara lub za słaba. Potrzeba będzie czy dla Jose, czy po nim LB i RW, a jeśli wyniki skokowo/szybko miałyby się polepszyć to też CB.

W pierwszym składzie jest 2óch wiekowych piłkarzy (Young i Valencia) plus 2 przechodzących barierę 30 roku życia (Sanchez i Matić). 2 lekko powyżej 30-tki z ławki to tylko Mata i Fellaini.
Sanchez ma młodziutkiego zmiennika w postaci Rasha, Matić moze potencjalnie mieć Perreirę, Valencia ma Dalota, a za Matę i Younga właśnie Mourinho walczy o nowych. Więc to też nie jest tak, że w razie przyjście Williana, zy Persicia skład by się nam postarzał, bo zastąpiliby Matę.

Średnia wieku pierwszej 11 to na koniec roku będzie 27 lat licząc z Matą i Youngiem. Spokojnie 2-3 lata tylko na czyste wzmocnienia i jedną wymianę wiekową rocznie (teraz Young lub za rok Young i Valencia, za 3 lata LW, za 4 DM +zależnie kto na RW).

Podobno Rojo w Eve.
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Reputacja: 1162

Postautor: piotrcies » wt 31.07.2018 17:28

czarny samael pisze:Source of the post McTominay

Przecież obiektywnie rzecz biorąc, McTominay to kasztan, liczenie go jako jakąś poważną opcję na przyszłość jest trochę śmieszne. Solidny chłopak, który będzie co najwyżej pełnił funkcję jak O'Shea kiedyś, ale nic więcej. Młodzi, którzy dają nadzieję na przyszłość, to taki TFM czy Rashford (ten drugi to zresztą już teraźniejszość), a nie McTominay, który będzie imo raczej drugim Gibsonem niż Fletcherem.

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 273

Postautor: BeBaD » wt 31.07.2018 17:59

piotrcies pisze:Source of the post a nie McTominay, który będzie imo raczej drugim Gibsonem niż Fletcherem.

Dlaczego nie ma być Fletcherem? pamiętam dobrze jak jechali po Fletchu że gra tylko dlatego że jest szkotem jak Ferguson. McTominay ma podobne początki, nie robi błędów ale nic nie wnosi do gry... trzeba pamiętać że to pierwszy jego sezon w dorosłej piłce ;) ja bym go nie skreślał bo widać że chłopak ma chęci i zapierdziela na boisku jak katarynka

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » wt 31.07.2018 19:09

piotrcies pisze:Source of the post a nie McTominay, który będzie imo raczej drugim Gibsonem niż Fletcherem.

Fletcher na początku był gorszy od O'Shea :-P

Tak czy inaczej, przynajmniej dwóch solidnych ligowców na ławkę z młodych mamy i powinniśmy mieć na parę lat, czyli własnie McTominay'a i Lingarda.
Obrazek

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 176
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » wt 31.07.2018 21:49

Porównywać McTomka do Fletcha to może jedynie ten, kto o piłce młodzieżowej nie ma zielonego pojęcia. Darren miał zawsze łatkę wielkiego talentu, gdyby nie problemy ze zdrowie zadebiutowałby w United znacznie wcześniej. Tymczasem Scott nie łapał się nawet do wyjściowej jedenastki w młodzikach, był typową zapchajdziurą. Rzucali go nawet do ataku, żeby dać mu przynajmniej jakieś minuty.

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best

Postautor: piotrcies » wt 31.07.2018 21:51

Dlatego myślę, że jak przyjdzie inny manager, to z McTominayem stanie się to, co z innym młodzieżowym wynalazkiem ostatnich lat - McNairem - przepadnie. Jakoś go w poważnej piłce nie widzę, chęci i zaangażowanie to jednak za mało imo.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1012

Postautor: HMK » śr 01.08.2018 12:49

red85 pisze:Source of the post Jestem na etapie spokojnego wyczekiwania aż stery tego klubu przejmie ktoś normalny. Ktoś kto wie co to znaczy Manchester United.

Tylko co tak naprawdę znaczy Manchester United?
Nie dostaniecie drugiego takiego trenera jak SAF. Może prędzej czy później pojawi się tu ktoś kto będzie miał więcej zapału do ofensywnej piłki niż Mourinho, na Twoim miejscu też bym się denerwował na obecny styl prowadzeniu zespołu przez Portugalczyka, ale MU to jeden z najbogatszych klubów świata na ten moment. Korzysta z tego co sam generuje i przeprowadza wysokie transfery, słuszne czy nie to czas pokaże, ale nawet przy jakimś trenerze, który będzie miał nieco inne podejście do futbolu niż Mou nie zniknie masa pieniędzy na transfery. Tak mi się przynajmniej wydaje. Nawet Guardiola w MC wydaje bardzo dużo, ale jego przynajmniej bronią wyniki na krajowym podwórku.
Sądzę, że prędzej czy później w United pojawi się trener, który przywróci Czerwone Diabły do europejskiej czołówki, to nie jest Milan Berlusconiego tylko klub z potężnym zapleczem finansowym i już teraz bardzo dobrym składem. Po prostu Mourinho przy całej mojej sympatii do niego gubi się coraz bardziej.
Moje zdanie jest takie: czasy Fergusona pod względem stawiania na młodych z klubu raczej nie wrócą, ale MU kiedyś stanie na nogi. Może nawet za kilka lat.
piotrcies pisze:Source of the post Ale debil ze mnie xd

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2081
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » sob 04.08.2018 17:39

Yerry Mina nowym graczem United ponoć.
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best

Postautor: piotrcies » ndz 05.08.2018 9:50

Raczej Toby Alderweireld, tak przynajmniej teraz się plotkuje. Po tych wszystkich newsach o Maguirze i Minie człowiek odczuwa wielką ulgę. Kasa ogromna, a chłopak nie jest najmłodszy, ale kilka lat może jeszcze pograć i na pewno da dużo spokoju w tyłach. Mam nadzieję na jeszcze jeden transfer i byłoby do zniesienia ;)

Szkoda, że wszystko tak późno.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 682

Postautor: masacra » ndz 05.08.2018 10:21

Bailly będzie miał kolegę do pogadania u lekarza...
Trochę jak gra w ruletkę dawać furgon gotówki za gościa, który 2/3 ostatniego sezonu był kontuzjowany.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1737

Postautor: sickstick » ndz 05.08.2018 10:22

Toby to jest kozak jakich mało, może być najlepszym transferem Mourinho
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 682

Postautor: masacra » ndz 05.08.2018 21:12

frustracja powoli zaczyna mu uszami wypływac :)

A pisze sie, ze United w najblizszych dniach maja zrobic Harrego Maguire najdrozszym defensorem swiata. Swoja droga Mourinho co okienko sprowadza CB i co okieno jest to strzał troche chybiony. Lindelof - niewypadł, Bailly - człowiek kontuzja. Do trzech razy sztuka?
I ciekawe co z prawym skrzydłem. Dalej bedziecie kulec?
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Wróć do „Anglia”